Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1550 / 3976
(#) zolika60 válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ne feledkezz meg az előtét ellenállásról sem, mer különben igen rövid ideig világít a LED.
(#) sportsboypaper válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia,

köszi a magyarázatot, szoval a hosszabb lábon kell legyen a pozitívabb érték. ha tehát van 0-ám és -12V-om akkor nyilvan a nullát kötném a hosszabb lábhoz.
Ellenállás lesz mindenképp

Köszi szépen. igy világos az egész.
(#) nyakas00 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
mit és hol kellene mérnem?
(#) nedudgi válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Először bekapcsolás nélkül a tápok bemeneti 230V csatlakozó pontjai és a 12V illetve 0V közötti ellenállást mérd meg, utána a bekapcsolt tápegységek 0V illetve a test közötti feszültséget. Ha nem találsz semmit, akkor lehet egy próbát tenni, egy 230V izzón kereszül folyó áramot mérve az egyik táp 12V(sárga) és a másik táp 0V(fekete) között. Ha itt sem folyik semmi, akkor már sorbakötheted a két tápot. Ekkora izzóval azonban van esély arra, hogy a bekapcsolási áram hideg izzónál működésbe hozhatja a túláramvédelmet.
(#) janikukac hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Heló!
Ma tesztelném az új levilágítómat, ezért csináltam egy rajzot, jól gondolom-e a bekötést. 2 takarékos izzó gyújtójával gyújtom be őket, és egy kapcsolót is beiktattam. Remélem jól gondoltam el ...

ujlevil.JPG
    
(#) Balaa16 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia!
Szerintem jó. Nekem hagyományosan gyújtó+fojtó+kondi van beszerelve a levilágítómhoz, egy darab 18W-os csővel. Azért ilyen nagy, mert nem kaptam kisebbet. Most van egy 1m hosszú levilágítóm. A kapcsoló a fázist szakítsa meg, vagy mindkettőt. Fáziscerkával meg tudod nézni, hogy melyik a fázis. Érintésvédelmi szabályok betartására ügyelj! :felkialtas:
Üdv! Balázs
(#) janikukac válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia !
Tudom, én is úgy akartam, de egyszerűen nem tartanak ilyen kis folytót, meg rendes foglalat sincs. Eddig cipős dobozban volt, most kap rendeset. Ezek 8W-osak, és kb 5-6 perc lesz az idő a 2 db csővel. Eddig egyel dolgoztam, és 12 perc elég volt, de 15-re lőttem..
(#) Sorby válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Így gondoltad?

névtelen.GIF
    
(#) blackdog válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ne higgy a fázisceruzának az nem alkalmas eszköz a fázis meghatározására!

Multiméternél nincs jobb és az van is a zsebünkben mindig
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Na, lényegtelen. Az a fontos számomra, hogy helyes legyen , amit kitaláltam... Meg, hogy ne rázzon meg a 220..
(#) nedudgi válasza Sorby hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Igen.
(#) Sorby válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Még egy kérdésem lenne:
ennél a lednél azt írja hogy 3.2V a nyitófesz.
10 db lednél mindnek jut 2.4V hogyan fognak világítani?
Vagy ez nem így működik ahogy én gondolom?
(#) nedudgi válasza Sorby hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A váltóáram csúcsértéke 1.41szerese az effektív feszültségnek.
(#) Sorby válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Köszönöm! Így már értem!
(#) erdgab válasza blackdog hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Idézet:
„Ne higgy a fázisceruzának az nem alkalmas eszköz a fázis meghatározására!”

Mert??
Idézet:
„Multiméternél nincs jobb és az van is a zsebünkben mindig”

Hogyan?
(#) Balaa16 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ezt én sem értem. A multiméter -legalábbis ami nekem van- nem jelzi, hogy melyik a fázis.
Üdv! Balázs
(#) jani1987 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Helló mindenkinek. Az én problémám az, hogy mobilnetet használok, csak lassú a hálózat a lefedettség miatt. De ha van egy gyors, de gyenge jelű a közelbe, azt hogy tudnám befogni? A kérdés azért adott, mert egy pár percre fogtam egy gyorsat, ami nem tudom honnan jött, de az idő alatt "hasított" a net. Előre is kösz a válaszokat.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia!
Ez mobilnet vagy wireless net? Mert nem mindegy.
(#) zolika60 válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Dehogynem. Mérj feszültséget a fázis és a védőföld, a 0 és a védőföld között. Ha minden rendben, tudni fogod melyik a fázis.
(#) Balaa16 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia!
Most már értem. De a fáziscerka is világít, ha a fázishoz ér.
Üdv! Balázs
Tudom, hogy kicsit OFF itt ez a dolog, bocsi.
(#) bumburuc hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Üdv.!
Szeretném megkérdezni, hogy tudom az ellenálás színkódját megnézni úgy, hogy az értéket tudom, pl.470 ohm, ennek milyen színeket kell keresnem???
Köszi előre is:.B.Laci.
(#) zolika60 válasza bumburuc hozzászólására (») Jan 12, 2012 / 1
 
Mondjuk? Bővebben: Link Tudod gugli.
(#) PixYTuN válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Hűűű nagyon köszönöm.
(#) bumburuc válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Köszi, de nekem az ELLENKEZŐJE kellene , amikor az értéket tudom és a színeket keresem.
(#) Szikra Lacika hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok. Egy villám kérdés. Hogyan tudok leggyorsabban áramerőséget mérni egy trafón? Milyen fogyasztót kössek rá? Multiméter van most itthon.
(#) kadarist válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia!
Egy villám válasz: köss rá egy izzólámpát és ezzel sorban egy árammérő műszert.
(#) Szikra Lacika válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Pontosan erre gondoltam én is! De a műszer nem mér semmit csak mA-et!
(#) zolika60 válasza bumburuc hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Használd fordítva. Nem olyan bonyolult. A tiéd például sárga, lila, barna, sárga. Ha 10%-os és négy vonalas kódolású.
(#) blackdog válasza Balaa16 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Idézet:
„De a fáziscerka is világít, ha a fázishoz ér.”

Az a baj, hogy minőségtől és kortól függően a fázisceruza sokmindentől képes világítani. Akár tőled is.
(#) kadarist válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
De a mérés közben a lámpa világít? Mert ha világít, akkor a műszered mér rosszul. De lehet, hogy a lámpa tényleg annyira kis teljesítményű, hogy csak milliampereket tud mérni. AC állásban van a műszered? Fontos!
Következő: »»   1550 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem