Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   979 / 2514
(#) emersys válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szia.
Én elsőként szétszedett állapotra hoznám, és sajna újra el kéne játszani vele ezt a ki-be kapcsolós módszert..
Csak most annyival kibővítve hogy állandóan figyelném a relé vezérlőfeszültségét.
Mikor nem húz be, kérdés mekkora a vezérlő feszültség, vagy egyáltalán van-e.?
Ha feszültséget nem mérsz, akkor érdemes lenne nézni azért egy kimeneti dc-t a kimeneten.
(#) mgabor90 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Ezt gondoltam én is, igazándiból előerősítő kapcsolás kellene, ami biztosan jó, hogy ne csak építgessek. Az audio-ban nem vagyok annyira otthon. Egyébként jó a rádió, minden kifogástalanul szól, cd, rádió minden.
(#) Abukodonozo válasza CHZ hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszönöm CHZ!
(#) nobekkt hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Üdv szeretném kérni a segítségeteket !! szeretnék egy 200watt vagy a feletti erősítőt építeni de nem tudom milyet !! (válaszokat előre is köszönöm)
(#) Petikee16 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok ! Szerintetek működőképes a kapcsolás?Ha nem akkor segíttetek működőképessé tenni? Köszike...

amp.JPG
    
(#) mhatalyak válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
üdv. Hát 0,9Ohm körül van az impedancia csatornánként, van rajta 2db 10centis venti 1,5-2órákat szokott szólni le nem ég, mert így használom lassan 2éve, csak nem bánnám ha nagyobb borda lenne rajta!
(#) CHZ válasza Petikee16 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
TINA is megmondaná, ha elindítanád a szimulációt.
Nem jó, alapjaiban rossz!
(#) nasgoon válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) Bassmester válasza Petikee16 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ez nem több mint az alkatrészek "ad hoc" összekötözgetése
Ahhoz hogy "működjön" másikat kell rajzolni.
(#) bihari laci válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia ,hát mikor be huz a relé ,akkor 23,6v de mikor nem akkor ,8-10v között van ,már cserélte kondikat ,zenert diodát ,tranzistort ,a védelemben de csak ugy megyen.
Szerinted ,keresek egy stabil fesszt a relének ,és kössem át arra hogy mikor bekapcsolom a fökapcsolot akkor kapjon a relé is ,fesszt.A relé 24v-tos.
(#) emersys válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia.
Azt ne tedd, valami más baj van.
(lényegében akkor a védelem többé már sosem fogja ellátni a szerepét, a koppanás védelem is megfog szűnni mert a relé azonnal húzni fog, még mielőtt a tranziensek, kondi feltöltődések stb stb lecsengenének, valamint a dc védelmet is kizárod)
A relé nem véletlen nem kap vezérlő feszültséget..
Mikor nem húz be, nem mérsz jelentősebb dc-t a végfok kimeneten?
Megnyúlt ellenállások, vagy más egyéb tapasztalat nincs?
To92-es (pl bc546/556) tokú tranyák közül cserélted mindet?
(#) bihari laci válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A végfok ki menetén , semmi fesz nincs ,kitűnően megy ,csak egy 15v zénert meg egy 2sc1384 tranyot ,és semmi ,rossz ellen állásokat sem kaptam,a védelemben ,van 2db 2sc945a tranyo ,To92 toku de azokat is jonak találtam .Akkor nem huz be mikor ,elsőnek kapcsolom be ,és áll egy fél nap mert csak munka után ,vagyok ithon.
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A végfok kimenetét ne a hangszóró csatlakozásnál mérd ki, hanem az erősítőpanelen, a relé előtt.
(#) emersys válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A 2sc945-a csak kiforrasztott állapotában tudod igaziból leellenőrizni.
Én ugyan már jártam úgy többször is (to92 -esetén), hogy nem mértem rajt sem szakadást sem vezetést, még bétát is sikeredett mérnem, még is rossz volt..
Bc546b-et rakhatsz be a helyükre ha minden mást jónak látsz.
A védelem eddig is működött gondolom, és ha a nyák jó akkor vagy passive vagy active alkatrészhibája van..
Az elko kondi csere jó ötlet volt,(száradás,helytelen dielektrium, átütés a fegyverzetek közt meg mi egymás) azokat esr -el szokás mérni, amik sokszor annyira magasfrekin mérnek, hogy nem zavarja meg őket az sem ha épp már a kész beforrasztott állapotukban van ellenőrizve.
Kadarist jól értelmezte, a mérést úgy gondoltam hogy írta is.
(#) mhatalyak hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Szép jó estét minden kedves Fórumozónak!

Építettem egy erősítőt(mellékelt képen), de csak halkan szól és torzítva bár a BD249c/250c tranzisztor pár helyett Bd745C/746C tranzisztorok vannak, de azt mondták, hogy azt be tehetem a helyére, mert hasonló paraméterei vannak. Kérdésem: mit ronthattam el, vagy mit módosítsak rajta?
(#) emersys válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia.
Ez egy 75w-os qaud rajz ha jól rémlik.
A visszacstoló hálózat 100+1K osztó állítja be az erősítést, nézd át légy szíves, helyesen ültetted-e be.
(bár ha halkabb is lenne a "nagyobb" visszacsatolás révén torz nem lehetne ettől, ezért van bent az átfogó visszacsatolás)
A becsatoló lehet 1µF is, és valami mkp lenne a legjobb.
Nyugalmi áramod jelenleg most mennyi?
Tudod-e állítani?
A diff erősítő áramgenerátorátorának bázisára helyesen tetted be az 1N4148-at?
A csillagos rész helyére trimereket tettél ugye?
2k7->ofset, 1k5 ->nyugalmi áram.
(#) Petikee16 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Hát tinához nemnagyon konyíttok.."Nem jó, alapjaiban rossz!"kifejtenéd bővebben?Köszönöm.
(#) Petikee16 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia és mit kéne alakíttani rajta? vagy hadjam a fenébe? Köszike.. Ez sincs túlbonyolítva Bővebben: Link
(#) mhatalyak válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Nah.. szép Hát beültetési rajzról építettem meg, ahol az 1,5K ellenállás sima ellenállásnak volt jelölve, de felfigyeltem a csillagra így nem tudok nyugalmi áramot beállítani, mert nem potit tettem bele ezért nem is mértem a nyugalmi áramot, azt hittem nem szükséges nyugalmi áramot állítani.. Akkor cserélem egy 1K5 trimmerre és beállítom a nyugalmi áramot. Hány mA ra állítsam? hangszóróval, vagy anélkül és +/- ágba mérjem?
(#) emersys válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 

Mivel most ott 1k5van ezért nincs beállítva a keresztirányú torzításod.
A fix ellenállás nem rossz dolog.(ha már tudod azt az ellenállás értéket ami beállítja a nyugalmi áramot., így a trimeres kontakt hiba kizárva)
Betehetsz kb most egy 1k2, vagy egy 1K-ot
65-70mA-nél magasabbra felesleges sztem állítanod.
A biztik helyén legyen 10-100 Ohm -s ellenállás 2W körüli, áramkorlát gyanánt.
-Ez nagy védelmet nyújt indításkor.
A 2k7, helyén érdemes trimernek lenni, mert minden nyugalmi áram változtatás más ofszetet eredményez majd.
-Természetesen hangszóró nélkül állítsd, és mind1 melyik ágban :yes:
(#) mhatalyak válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Találtam 1,1Kohm trimmerből 2db-ot. Esetleg, ha sorba kötöm őket valami ellenállással, hogy megközelítőleg jó legyen a 1K5 és a 2K7 helyére?
(#) emersys válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
1k1-et tedd be nyugodtan az 1k5 helyére. (csak lényeg bordán legyen a tranya indításkor , és ellenállásos áramkorláttal indíts a biztik helyén).
Az ofszetet összerakhatod végül is.
de oda inkább tedd át az 1k5-öt ha nincs kedved játszani míg nem lesz rendes trimered.
Indításnál most hirtelen az +-30mV ofszet nem fog kárt tenni.
De mérd meg azért mégis mennyi lesz, hsz nélkül!
(#) mhatalyak válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
2K7 helyére 1K5 ellenállást betettem, 1K1trimmer az 1K5 trimmer helyett, nyugalmi áram, 0,2mA!!???? hiába tekergetem a trimmert, nem állít semmit.
(#) emersys válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Hogy kötötted be a trimer 3lábát?
a középső lábat valamelyik szélsővel összekel közösíteni, majd így a kapott 2láb lesz az állítható ellenállás.
A lényeg, hogy a legnagyobb állással indíts, ne a nulla állásról felfele.(mert akkor pont ,hogy a legnagyobb árammal indul.)
Ha nem jó semmiképp , akkor nyákhiba sincs kizárva, ahogy az eddigi trimmer elhagyások is erre utaltak...
(főként az ofszeté) mert a nyugalmit biztonság célból szokták cserélni fix ellenállásra.
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
De ahogy számolom ennek 1K5 sem 0.2mA kéne legyen.. :no:
Tégy be nyugodtan egy 1K-1k2 ellenállást, ha azzal nem kezd felépülni akkor ott nagyon elvan nézve a nyák úgy vélem.
(#) mhatalyak válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
igen úgy kötöttem, de picit hangosabb lett, hogy kicseréltem az ofszet ellenállást 1,5K ra
(#) emersys válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ha torzítása nem változik az azt jeleni , hogy egyszerűen nem üzemel a keresztirányú torzítást beállító fokozat, ami a végtranyák nyugalmi áramát határozza meg.
Amíg az áramfelvételen nem tudsz változtatni addig ez így nem lesz jó
(#) mhatalyak válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
És akkor növeljem, vagy csökkentsem az ellenállás értéket? Lehet, hogy nagyobb áram kell, hogy ez a fajta tranyó kinyisson, mert ez ugye bd249,250hez lenne eredetileg.

(UI: két végtranyó +/- ágban 100V nagyot ráz, véletlenül csak sikerült megfogni egyszerre a 2 oldalt. )
(#) emersys válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Nem a tranyákkal van a baj.
Lehetne ott mjl, vagy 2sc széria is.
A nyugalmi áramot beállító kör nem megy nálad az a baj..
Csökkenteni kell az ellenállást , hogy nőjön sz áramfelvétel, de valamiért nyákhibát sejtek.
Nagyobb segítség lenne ha feltennéd az egész beültetésit a nyákrajzal együtt, mert máshogy nem tudok segíteni.
(#) mhatalyak válasza emersys hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Itt a nyákrajt beültetéssel együtt Én még a BD135-re gyanakszom. elég kínainak tűnik
Következő: »»   979 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem