Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1551 / 3972
(#) jani1987 hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Inkább megjegyzés, mint új téma. Sok helyen használják a váltóáram kifejezést, talán helytelenül. Nekem egy volt elektronika szakos tanárom mondta, hogy ilyen nem létezik, mert ilyenkor VÁLTAKOZÓ áramot kell mondani. Ez egyéni vélemény, úgyhogy nem kötelező megfogadni.
(#) blackdog válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
[off]Pedig, ha jól belegondolsz és filozofálsz picit a válltó és váltakozó szavakon rájössz, hogy talán igaza volt.
(#) TopGun0124 hozzászólása Jan 13, 2012 1 /
 
Üdv
Szeretnék csinálni egy LED lámpát többféle hullámhosszú diódából fajtánként kb50db és egy nyák ra forrasztani ehhez kérnék segítséget ugyanis nagyon kezdő vagyok kellene valamilyen nyák terv illetve hogy hogy tudom kiszámolni az ellenállásokat,tápot
Előre is köszi
(#) katona.t hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok,
nem tudom hogy a "rossz topikba írás", vagy az "indokolatlan új topik nyitás" számít nagyobb bűnnek, de nem tudom hova illik a kérdésem (ezért akár kezdőnek számíthatok).
Szóval:
A célom hogy a szokásos FM transzmitter téma, de meguntam a gagyikat.
Van nekem egy Pioneer CD-FM5 nevű kütyüm, amire cd-tárat lehet dugni és az autórádión hallgatható a zene.
Szeretném átbütykölni, hogy ne kelljen cd-tár hozzá, hanem 3,5mm jack legyen rajta. Az audió jel útját már megtaláltam, de cd-tár nélkül az elektronika nem indítja az FM modulátort. (adtam neki 12V-ot, meg egy pda-ról hangot is és a rádiót is rádugtam, de semmi.)
Szóval merre induljak?

*Törölve,

Még több kép
(#) B.I hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok. A páka hegyére a cink védőréteget csak galvanizálással lehet felvinni, vagy megoldható pl. ha olvadt cinkbe mártom a hegyet?
(#) cross51 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Kérdésem a FET-el lenne kapcsolatos, már olvasgattam utána hogy van g d s lába s a vezérlés meg s-től folyik d be a szabályzás de itt jönne a kérdésem milyen jellel kel szabályozni az átfolyó áramot. Én 555-re gondoltam de nem tudom hogy milyen idejű jeleket kel küldeni. Szimpla DC motor (6-10 V) szabályzására használnám
(#) zolika60 válasza cross51 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Itt olvass utána, minden kérdésedre lesz válasz. Bővebben: Link
(#) cross51 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszi de nem pont a motorvezérlés érdekelne hanem hogy pontosan hogyan tudnám azt egy 555 szabályzásra bírni mert utána olvastam a PWM jó DC motorokhoz mert azok alacsony frekvenciásak és a PWM elveszti működőképességét alacsony frekvencián
(#) zolika60 válasza cross51 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ez is ott van:Bővebben: Link
Mondtam, hogy olvass utána. Nem olyan hosszú az a topic.
(#) kadarist válasza cross51 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Van még rajz bőven ebben a témakörben. a (H) betűre kattintva a hozzászóláshoz ugrasz.
(#) qvasz2 válasza B.I hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ha védőbevonatos volt a pákahegyed és lecsiszoltad, vagy lekopott, akkor kuka. (pl. a Weller ilyen)
Ha sima réz, akkor le tudod ónozni te is.
(#) gergelyaki hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy AEG vezeték nélküli vezetékes telefonunk. Ennek az a hibája, hogy már többször kikapcsolt mert túl melegedett. Mindig nagyon forró. Van benne kettő darab ni-mh akksi 1.2 voltosak és 75 milliamperrel lehet tölteni őket. Nade ha az aksik gyáriak lennének akkor nem gyanakodnék hanem hagynám az egészet, de amikor ez 10 évvel ezelőtt meg lett véve egyből felfőzte a két eredeti akkut. Arra gondoltam hogy a régit nagyobb árammal lehett tölteni ezt az akkut meg kevesebbel. Lehetséges ez? A töltőelektronika a kézibeszélőben vagy a fix egységben van?
Szeretnék hozzá építeni egy töltő elektronikát mert a 10 évvel ezelőttiben nem nagyon bízok. Mert most ki akarom cserélni az akkut de nehogy azt is tönkretegye. Valaki nem tud egy jó akkutöltő kapcsolást? melyik akksi a jobb? Mert van egy csomó, de egyiket sem tudom miért jó. Szóval ha a li-po akksi a jó akkor ahhoz szeretnék egy töltőt. Egyébként a kisebbik ceruza elem méretű az akku. (aaa)
Ákos
(#) gergelyaki hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Arra gondoltam veszek egy ilyen http://www.hestore.hu/prod_10029459.html töltőt és beleszerelem a nyákját meg a belsejét. Nem baj hogy usb-s ugyis ott van az 5 volt valahol az rf egységek meg minden miatt.
(#) morzsa15 hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérésem hogy olyat hogy lehet csinálni hogy microsd to usb átalakítót?? valahogy?
(#) qvasz2 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Csinálni is lehet, kb 10 000 Ft meg egy csomó programozás . .
Bővebben: Link
Ez meg kész van 350 Ft !!
(#) morzsa15 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Jó de nekem most kellene :S
(#) qvasz2 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Most elmész a boltba, veszel egy USB-s kontrollert, most megtanulsz programozni, és most megírod a többszáz-soros programot rá! Hajrá!
(#) zolika60 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Esetleg keress egy boltot ahol most vehetsz. Bővebben: Link
(#) B.I válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szia. Csak sima réz a páka hegye, de én úgy tudtam, hogy ha cinkel bevonom a páka hegyét akkor az ón nem fogja megenni a rezet.
(#) Frankye válasza B.I hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Mindenképpen megeszi, legfeljebb lassabban.
(#) fricihun hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. A BSS elektronikán találtam egy villogó kapcsolást, amit megépítettem. A 2N3904 helyett BC547B-t a 2N3906 helyett pedig BC557B-t használtam. Mivel 12V-ról kell hogy működjön, ezért a led előtét ellenállását 22ohm-ról 820ohm-ra módosítottam.

Hiba: nem villog, csak folyamatosan ég. 3-12V-tal próbáltam.

Üdv, Tomi

kompvill.gif
    
(#) gammabuta hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Létezik olyan foglalat/beforrasztható toldó mint a pl. régen a DIP toku chipeknél alkalmaztak alaplapokon pl. memóriamoduloknál, 287-es koprocinál de olyan, amibe bele tudok dugni és így könnyedén cserélgetni TO220-as tokozású tranzisztort?

Jó lenne egy pár ilyen mert tranzisztorokat keresek és tesztelgetnem kell, a sok forrasztás viszont nem tesz jót a nyáknak.
(#) blackdog válasza fricihun hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szerinted rajz nélkül ki fog segíteni?
Senki sem lát a fejedbe.

Szerk.
Látom módosítottad a hsz.-t
(#) blackdog válasza gammabuta hozzászólására (») Jan 13, 2012 / 1
 
Bővebben: Link

Ezzel akár 2db TO220 tokot is tesztelhetsz.
(#) fricihun válasza blackdog hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Alapból is rajzzal töltöttem fel, csak lehet később jelent meg
(#) blackdog válasza fricihun hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Az ellenállás módosítása nem okoz ilyen gondot.
Azt figyelted, hogy másként vannak a tranyó lábai?
BC tranyó: C-B-E
2N tranyó: E-B-C
(#) fricihun válasza blackdog hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Persze megnéztem most is már sokadszorra és jól van beültetve.
(#) blackdog válasza fricihun hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Amit én írtam irányt az úgy érvényes, ha a tranyót a lapos oldala felől nézed.
Kép a kész műről?
(#) fricihun válasza blackdog hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Inkább a rajzot adom, mert telefonnal ilyen kis nyákot úgyse tudok normális minőségben lefotózni.

villogo.png
    
(#) B.I válasza Frankye hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszönöm.
Következő: »»   1551 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem