Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   87 / 196
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
A lekapcsolás azonnal oldja relét?
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Most a DC figyelő is leold 1,5V-nál. Igen lekapcsolásnál azonnal old.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Mennyi a késleltetés (hányig lehet elszámolni), és mit jelent az akadozva meghúzás?
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
5mp a késleltetése. Szerintem csak azt hallom, hogy a két relé nem egyszerre húzhat be. Néhány tized másodperc a differencia köztük.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Tesztelgesd, remélem nem lesz vele gond. Úgy tudom ez +/-40-50Vos táphoz készült, ezért kellet ennyit vacakolni vele.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Oké! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!!!!!
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szívesen
(#) feccus hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Sziasztok.

Tudna esetleg valaki segíteni nekem, egy sztereó tda7294-hez kellene készítenem hangszóróvédelmet. A két végfok két külön trafóról megy közös csillagpontos GND-vel. Végigböngésztem az egész témát de nem tudom hogy melyik kapcsolás lenne a legmegfelelőbb.
Egy sztereót vagy 2 mono-t kéne építeni?
Lehetne-e úgy hogy az egyik trafóról kapná a + -,és megkapná a két trafó közös gnd-jét?
Köszönöm.
(#) Tetye válasza feccus hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Ez jó neked, csinálj belőle 2db. Én is ezt használom sok mindenben 7294 hez is. Akár külön tápot is adhatsz neki csak a gnd legyen közös.
(#) feccus válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Akkor pld. ha 2 csinálok belőle egy-egy trafóhoz 7812-vel 12v-ra és adok nekik egy-egy közös gnd-t működni fog?
Kikapcsolásnál egy nagyon kicsi brumm hallható a hangfalakból,gondolom megoldja azt a problémát is.
(#) Tetye válasza feccus hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Van benne egy késleltetés bekapcsolásnál (koppanásgátló), DC védelem. Én külön szoktam neki egyenirányítani a trafóról a tápfeszt kis kondival pufferelem és így amikor kikapcsolom ez is kikapcsol mielőtt jönne bármi pukk vagy brumm de ha nem is kapcsolna ki előtte arra már biztos le old. De van hogy rakok egy tranzisztort még a relé elé és azt a trafó sec. ről hajtom meg és amint elmegy a váltó kiejt a relé.
7812 jó lehet de nézd meg mekkora a tápfesz amit adsz neki, és mit bír a 7812.
(#) tapszer válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Ez jó ! De egy is elég lehet egy kis bővitéssel: kettős relével, és a DC-figyelőket is lehetne csak a diódás részek duplázásával megoldani. Szerintem.
(#) feccus válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
A tápfesz. 29v és erre jönne a 7812. Ha lenne egy sztereó változat az tökéletes lenne (1x kéne csak maratni stb.)
(#) feccus hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Végeredményként mit javasoltok,esetleg vasaláshoz van valakinek valami jó rajza?
köszönöm.
(#) Tetye válasza tapszer hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Igazából ez egy eredeti régi rajzon úgy volt kötve hogy a 22k ból volt 2 egyik a jobb másik a bal csatornára és a relé két áramkörös volt.
De én jobb szeretem ha nem kapcsolja ki a jó oldalt is ha behal az egyik.Jobb szeretem ha 2 külön végnek 2 külön védelme van függetlenek. De lehet hogy ez csak az én dilim...
(#) tapszer válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Ja , igaz ez is egy szempont.
(#) dvd hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Szamóca féle koppanásgátlótBővebben: Link. Az a helyzet hogy az egyenfesz figyelő része tökéletesen működik, viszont nem késleltet semmit hanem egyből kapcsol.Élesztésnél az erősítő tápegységét használtam végfok nélkül, illetve BC546 helyett BC547-est használtam de nem hiszem hogy amiatt van.Tudnátok segíteni hogy mit nézzek meg?Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) reloop válasza dvd hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia! Az R4, C2 biztosítja a késleltetést. A C2-t süsd ki, és utána kapcsold be. Ezt a kisütést a "koppanó" erősítő elvégezné kikapcsoláskor.
(#) dvd válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia!Sajnos nem segít.Viszont a bemeneti 10K lóg a levegőben.Nem tudom az mennyire befolyásolja a dolgokat.
(#) reloop válasza dvd hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az egyik 10k-t testre kötheted, de nem ez a gondja. A C2 megvan 220uF?
(#) dvd válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Pontosan 220uF.Felteszem a NYÁK-rajzot hátha ott van valami gubanc.Megnéznéd kérlek?
(#) reloop válasza dvd hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nem látok nyák hibát. Ha a DC védelem - mint írod - működik nem is lehet nagy baja. Az R4-et is ellenőrizd, hátha túl kis érték van a 68k helyén.
(#) dvd válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Rendben meg fogom nézni.Meg kipróbálom végfokkal mit csinál.Holnap kipihent fejjel nekivágok még egyszer, aztán majd írok hogy mi a helyzet.Addig is köszönöm szépen a segítséget!További szép estét!
(#) proli007 válasza tanci hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Hello!
Tekintve, hogy még nem foglalkoztam ezzel a kérdéssel, csak elvi szinten, ha nem gond nem ajánlanék most még kapcsolást.
üdv! proli007
(#) Geri86 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Sziasztok a következőt kérdezném, ha a szamóca féle koppanásgátlóban kicserélném a bekarikázott kondenzátort nagyobbra mondjuk 220uf/50V-ra az miben befolyásolná a kapcsolást? Előre is köszi.

12.JPG
    
(#) tapszer válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Nem sokban. Kicsit jobban megszűröd a tápot Ha a késleltetést akarod nyujtani akkor a C2-est növeld !
(#) Geri86 válasza tapszer hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Nem azt akarom nyújtani csak ilyen kondi pont nincs itthon csak nagyobb.
(#) Skori hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Csak beugrottam ide, hogy ezt a linket berakjam:
Hangszóróvédelem
Még nincs teljesen kész a cikk, de talán így is hasznos lehet valakinek.
(#) tapszer válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nyugodtan belerakhatod.
(#) subi válasza Skori hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia!
Ígéretes és egyszerű a kapcsolás. Azonban ha jól látom, nincs benne a hálózati feszültség kimaradásra védelem.
Következő: »»   87 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem