Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   97 / 188
(#) solti_imre válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Akkor valami nem stimmel a PICKIT2-vel... Nálam ez látszódik a hex importálása után
(#) nemgyuri válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Csak importáltam a hex file-t! Nekem nem az jött le, az eleje hiányzik, a folytatás jónak tűnik.
(#) nemgyuri válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Az általad küldött kép alapján beírtam az elejét, és így égettem a PIC-be. Most szépen kiír mindent, így működik.
Ezek szerint a hex eleje mégsem jön nekem rendesen, amikor letöltöm?
(#) solti_imre válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Nézd meg a letöltött hex-et. Ha abban jó az első sor, akkor a PICKIT-ed a hibás.
(#) nemgyuri válasza solti_imre hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Milyen hibára gondolsz? PICKIT tökéletesen működik, felismeri a PIC-ket, olvas-ír hibátlanul és a debug is jó.
Importáltam az LCM3v1.2.hex-et, utána beírtam az első sort, majd "beégettem" és lementettem. A mellékletben a lementett file eleje van. Csak az a különbség, hogy a lementett file-ban van egy plusz sor az elején! Megpróbáltam MPLAB-al is, az eredetire "invalid..." hibaüzenet és a lementett változatot simán importálja.
PICKIT progiját frissítettem, változás csak a megjelenésében volt.
(MPLAB ver.8.56 - PICKIT2 ver. 2.61)
(#) solti_imre válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Nézd meg a netről letöltött hex-et! Abban jó az első 8 duplabyte? Ha igen, akkor az importáláskor valamit mégiscsak elszúr a pickit program. Ha viszont már abban is 3FFF-ek vannak, akkor a letöltésed volt rossz.
(#) nemgyuri válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Jó a letöltés, de a hex file feldolgozása nálam másképp megy. MPLAB frissítés segíthet?
(#) solti_imre válasza nemgyuri hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Mit kell a hexen "feldolgozni"? Elindítod a pickit programot, importálod a file-t és kész! Minek ehhez MPLAB?
(#) nemgyuri válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 1, 2012 /
 
Ha megnézed a korábban felrakott mellékleteimet, akkor láthatod, hogy az eredeti hex file-t a PICKIT programja csak a második sortól írta be. Ha a hex file eleje a módosított formátumú akkor jó a beolvasás és így a PIC-be "beégetve" is normálisan fut a program.
Az MPLAB-ot azért kérdeztem, mert ezeknek közös ???.dll-jik lehetnek, vagy egyéb file-k.
(#) solti_imre válasza nemgyuri hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Na, én már elvesztettem a fonalat... Akkor nézzük lépésről-lépésre:
- Letöltöd a hex-et, belenézve jó az első 16 byte (is)
- Beimportálod a PICKIT programba - itt már 3FFF -ek vannak az első sorban.
- Ha a hex file elejébe beleírod a módosított adatokat és azt importálod, akkor jó az importált érték.

Jól értelmezem? (A dolog szépséghibája az, hogy ha a letöltött hex jó, akkor a módosított adatok ugyanazok, mint amik elredetileg is szerepelnek benne...)
(#) Hp41C válasza nemgyuri hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Szia!

Milyen verzió a PICKit2 program, amit használsz?

A C fordító 16 bites hex -et állít elő, a PICKit2 V2.61 -be beimportálható, a memória tartalom helyes lesz. A PICKit2 2.61 programból exportálva, az állomány formátuma már 32 bit kompatibilis hex lesz, az első rekord egy címkiterjesztő rekord, mely a cím felső szavát 0x0000 -ra állítja. Továbbá az exportált hex-ben nem szerepel a letöltött állomány utolsó két sora, melyebn a C fordító a kontroller típusát és a fordítás idejét stb. rögzíti.
(#) nemgyuri válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Megpróbálom mégegyszer: Az eredeti hex file PICKIT-be importálásakor az első 8 duplabájt 3FFF. Ha beírom az elejét ahogy kell akkor a PIC-be égetés oké, ezt ha lementem, majd újra importálom akkor is rendben van. Lásd a mellékleteket. A módosított hex csak 1 plusz sorban különbözik az eredetitől.
Hp41C!
Lehet, hogy itt van a problémám. Nincs C fordítóm csak asseblyben szoktam programozni.
(#) solti_imre válasza nemgyuri hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Próbáld meg esetleg egy másik programozó szoftverrel beégetni.
(#) nemgyuri válasza solti_imre hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Igy már működik, csak nem értettem az okát.
Köszönöm a segítségedet.
(#) Hp41C válasza nemgyuri hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Idézet:
„:020000040000FA”

Ez a címkiterjesztő rekord.

- A C fordító nem kell a felhasználóknak (a szerző írta C -ben). Sajnos ez a fordító beleteszi azt a két sort az állomány végére (kontroller típusa és a fordítás ideje)...

- Nem találom a fórumon a LCM3v1.2-v1.2.hex -et, de letöltöttem a LCM3-v1.25_mod.hex (ebben nincsenek benne a pontosvesszővel kezdődő sorok). Sikeresen beimportáltam, kiexportáltam, és az exportot újra beimportáltam. ld mellékletek.

- Milyen verziójú PICKit2 -t futtatsz?

- Próbáld meg letörölni a két nem szabványos Intel hex sort, a pontosvesszővel kezdődőeket, az állomány végéről. Ha ez sem segít, akkor az állomány elejére tedd be az idézett sort.
(#) nemgyuri válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Megpróbáltam az utolsó 2 információs sor kitörlése után importálni, de az első 8 duplabájt 3FFF. (PICKIT verzió V2.61)
LCM3v1.25_mod.hex-et hol találtad?
Mellékletben beszíneztem a két változat közötti különbségeket.

LCM3v1.2.doc
    
(#) Hp41C válasza nemgyuri hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Szia!

A filemelléklet szerint teljesen jó az importálásod, ha az az utolsó két sor nincs az állományban. Mintha már hónapokkal elzelőtt írtam volna ezt erre a topikra....

Az eltérések a beimportált és a kiexportált hex -eid között:

- :020000040000FA
cimkiterjesztő rekord, a cím felső szava 0

- :1000000008308A00522F0000FF00030E8301A60073 :1000000008308A00522F0000FF00030E8301FF3FDB
Az export azokat a memória területeket is kiírja, ahova a fordítás nem generált kódot. A fenti sor utolsó címére nem került utasítás a fordításkor, az export egy üres utasítás kódot (0x3FFF) -et ír. Ide nem kerülhet vezérlés, minegy lenne, milyen kód van itt.

- :0E43F000000091001D0012004000F2002600A7 :1043F000000091001D0012004000F2002600FF00A6
Ugyanígy az adat EEPROM terület egy nem használt helyére az export 0xFF -et ír.

- :041FFC0000000000E1 Ez a rekord - szerintem az exportban is benne van, de a cím szerinti helyén, esetleg összevonva 16 byte -os sorrá...

- :02400E00C23CB2 :02400E00C20CE2
A config szó rekordja elcsúszott. A 16F690 konfiguráció szavának 13. és 12. bitje nem definiált, az export 0-t írt ki a helyükre.

- :08400000FF3FFF3FFF3FFF3FC0
Az ID memória tartama - fordításkor ide nem került adat.

Valami nem jó a PICKit2 programoddal...

HEX -ek a fórumon:
Az LCM3*.hex -re keresve a fájlmellékletekben
(#) nemgyuri válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Köszönöm a részletes magyarázatot. Megpróbálom újra letölteni a PICKIT programját.
(#) zombee hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Az LCM3 miatt vettem újra elő a témát amit évekkel ezelőtt aktívan követtem. Először is maga az LCM3 mérési elve érdekelne mert azt nem találom az eredeti cikkben.

A kicsi L és C mérés esetében az elv ezen az elven működik?
A parazita kapacitás pedig a REED-relé kapcsolgatásával jön ki?
A nagy L és C mérésnél a PIC-en és a kalibrálandó ellenálláson keresztüli töltés és tranziensével számolunk?

Más: a v*terán több felhasználó is aktívan(tehát nem 1-2 darabot hanem iparszerűen) árul hasonló terméket (de szerintem ugyanazt), név szerint Tori68 és ppeti84. Ők lennének az LCM3 kifejlesztői, vagy csak utángyártók? Melyik a megbízhatóbb? Érdemesebb megépíteni vagy inkább tőlük vásárolni?
(#) sztankovics bruno válasza zombee hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szia szerintem épitsd meg énis azt tettem korrektul megküldenek mindent! szerintem az a vaterás dolog ott elég fura.. független attól hogy jó mért adatok vannak rajta! Üdv Csabesz
(#) zombee válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Értem. Egyébként engem ez a "lengőoszcillátoros" elv zavar nagyon, azaz a rezgőkör egyik része(a mérendő alkatrész) a nem éppen pár centis mérővezeték másik végén lóg.
Az alkalmazott frekvencia miatt nem kevés zavart tud összeszedni ami az oszcillátor jósági tényezőjét, így a frekvenciát, végső soron a mérést meghamisítja.

Akkoriban(kb. 2 éve) megépítettem az oszcillátor részét aminek a frekijét AVR-el mértem. A freki nagyon el tutott mászni már attól is ha valaki kinyitotta az ajtót, vagy a mérővezeték szigetelt részéhez értem.

Pár napja oszcilloszkóppal megmértem a nem is túl drága(~12k, olcsóbb mint a v*terás LCM3) Maxwell multiméterem jeleit, és azt tapasztaltam hogy egy kb. 2kHz-es jellel operál ami egy háromszög-és vele fázishelyes négyszögjel összegéből áll, tekercs ráhelyezésekor pedig négyszögjeles lesz. Nagyon emlékeztet a régi, Urbán-elektronikás megoldásra, és úgy tartom hogy ez az "impulzusos" mérési elv megbízhatóbb a "lengőoszcillátorosnál". Tévedek?
(#) sztankovics bruno válasza zombee hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Igen érzékenyek én a kezem fölé teszem 2 cm már érzékeli a müszer nem hiába mondták nekem is annó,hogy rövidek legyenek a mérö csúcsók ellenálása van mindennek..hidegröl melegbe hoztam kellet párperc,hogy észhez térjen de ez normális..
(#) p_istvan válasza zombee hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Szervusz!
Az LCM3 fejlesztő(i) jelenleg semilyen módon nem árulják a készüléket, azaz nem azonosak az említett két eladóval!
A mérési elvet nagyjából jól gondolod. (csak a nagy induktivitás mérése is rezonancia elven történik)
Viszont a zavarérzékenységet rosszul gondolod, a rezgőkör éppen a szelektivitása miatt nem érzékeny a zavarokra és csak nagyon kicsi jóságnál (Q<3) lesz számottevő a hiba . Ha mérővezetéket megérinted, vagy megközelíted akkor nem a zavajelektől, hanem a bevitt plusz parazitakapacitásoktól fog elmenni a frekvencia illetve a mért érték, ami az 0,1 pF felbontás miatt elkerülhetetlen. egész kis értékek rendszeres méréséhez érdemes közvetlen a készülékre ráépíteni a mérőfoglalatot. (a nyák ki is van képezve erre a célra, egy hüvelysor beültetésével...) és esetleg fémházba építeni.
A multiméter nem a mérési elv miatt, hanem az érzéketlensége (legtöbbször 10 pF a felbontás) miatt nem érzékeny a kéz közelségére, vagy a hosszú kábel mozgására.
A rezonancia elvnek az előnye még a méréshatár váltás nélküli széles mérési tartomány.
Venni meg akkor érdemes, ha nem érzel magadban elég felkészültséget a megépítéséhez, mindössze pár alkatrész az egész!>
(#) zombee válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Köszönöm a részletes és kimerítő választ, igazából az "ugráló" freki még elfogadható hiszen valóban érzékeny dolog az a 0.1pF a modern multiméterek 10pF-jához képest, azonban a freki elmászása mellett már nem tudok elmenni:

Egy kisebb hőmérsékletváltozás is elég hogy a freki elmásszon az egész, valahol az ellenállások, a visszacsatoló kondi körül mintha valami nem lenne az igazi. Jó, tudom hogy erre szolgál a "nullázás", de ha a rezgőkör fix elemei változatlanok és nem vezetem ki(tehát nem a mérővezetéken szedi össze) akkor mi a csuda változhat? Egyébként oszcilloszkóppal megnézve nem is annyira szinuszos a jel...
(#) p_istvan válasza zombee hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Idézet:
„de ha a rezgőkör fix elemei változatlanok”
De nem azok, bizonyára elkerülted a figyelmedet, hogy a valós induktivitások és kondenzátorok bizony jelentős hőmérsékletfüggésel rendelkeznek, amiről ha visszaolvasol elég sok szó esett és arról is hogy ezek megfelelő minősége kulcsfontosságú.
Egyébként egyáltalán nem akarlak rábeszélni semmire, pláne nem meggyőzni, tégy belátásod szerint!
(#) Kasamiko válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Hi,

I'm new here and I can't speak Hungarian..Sorry about that..

I tried building this project and it works for me..but never tried measuring since it's half done..

My problem is some of the language display on LCD is Hungarian I guessed..How can I edit it to English?

Any suggestion will be appreciated..

TIA


Ron
(#) p_istvan válasza Kasamiko hozzászólására (») Jan 14, 2012 / 1
 
Szervusz, Ron!

I learnt Russian language, but it has been forgotten, but in English has not learned from it. ..

The v1.25 and v1.35 version in English! (In my humble English will.)
The version v1.35 exclusively pot-magnetic-core inductance can be used!
Download from

If this is not appropriate, you may move from the EEPROM write text on the LCD. But care should be taken that do not change as the last of the 0xFF bytes,
and the EEPROM calibration values, must not be altered in the last 16 bytes!

I hope I could help,
üdv.: István
(#) Kasamiko válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Hi,

Thanks for the reply..

I tried v1.25 and yes it is in English..

I got confused what does "pot-magnetic-core inductance" means? Do I have to modify the circuit?

BTW how can I change the welcome screen "LCM3 V-125 Pudicsi" to something like "LCR+ESR"


BR


Ron
(#) p_istvan válasza Kasamiko hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
The pot core inductance exports only the construction, the circuit does not need to change it!
The pot core allows measurements to be little better, but unfortunately not ready to purchase adequate housing.
If necessary, you must do it!

Unable to change the welcome text, because to me it is important information! (My name is Pudics István > PudicsI)

István
(#) Kasamiko válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
What is the value of this coil? I seen alot of this on pc power supply...

About the welcome screen can you change it to "LCR+ESR by PudicsI"


Thanks again..
Következő: »»   97 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem