Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1555 / 3960
(#) PixYTuN válasza gergelyaki hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Akkor gőz vagy pára . Füst utánzat nem ez a lényeg.
(#) PixYTuN válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Gőzölősre van gyártva csak van kb 100 ból 10 ami nem adja a gőzt vagy egy idő után elromlik. Anélkül, hogy az atomizátor el lenne égve. Egyébként én nem dohányzok. E-cigivel se. Köszönöm a segítséget az eddigieket is és az ez utániakat is. Puszi a fiúknak érte!
(#) zolika60 válasza PixYTuN hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Írtam nem értek hozzá, mert én sem dohányzom. Csak okoskodtam.
(#) PixYTuN válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Az a baj egy ismerősöm se ért hozzá, mert még annyira új ez a dolog. Meg még mi sem. Sajnos.
(#) nyakas00 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
váltófesz mindkettő. Az nem számít semmit hogy 220V helyett 24V-ot kapcsolgat?
(#) nedudgi válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Nem. Az élettartama le fog csökkenni.
(#) Genius84 hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok még az elektronikában. Vettem 2db 200 Farad-os 2.7V-os Super Kondenzátort. A következő infók vannak az adatlapján:

Specifications:
Rated voltage: 2.7V
Rated discharge capacitance: 200F (tolerance: -20% to +80%)
*
Elkezdtem feltölteni: 2.5 V-ot állítottam be 1A-es töltőárammal.
Több mint 2-3 percig töltöttem a kondenzátort, de minél közelebb ért a kondi feszültsége a beállított töltő feszültséghez annál jobban leesett a töltőáram. 3 perc után már meguntam a töltést és abbahagytam. Az lenne a kérdésem hogy miért esik le a beállított áram?Illetve mekkora feszültségel tölthetem max a kondikat?Túl léphető-e a feltüntetett 2.7V tőltőfesz, ha csak addig töltöm a kondit amíg el nem éri a 2.7V-ot?

lehet hogy csak másnap regálok a válaszokra mert már fáradt vagyok!

Előre is köszi a válaszokat! Üdv: Genius84
(#) Izeg. hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Olyan egyszerű de engem elgondolkodtató kérdésem van, hogy a kapcsolóüzemű tápokban a trafók ellenállása csak pár ohm a meghajtó fetek pedig csak pár ampert bírnak.
Ennek ellenére hogy van az, hogy nemlépnek fel akkora áramok, hogy azok tönkretegyék a fetet hiszen a tekercs jóformán egy rövidzár?
(#) David.zsombor válasza Genius84 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Az természetes hogy a töltőáram leesik. Ezt nézd meg: Bővebben: Link
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nem nem minden téma, csak általában a te általad nyitottak .
???
Mert azzá teszed a beszólásaiddal.

Hidd el fogok egyet készíteni már meg kezdtem a vele kapcsolatos munkálatokat,mert nekem van más elfoglaltságom is mint ,hogy a másikat kostólgassam.
Üdv
(#) kadarist válasza Izeg. hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia!
Az egyenáramú ellenállása valóban kicsi ezeknek a tekercseknek, de nem ez számít, hanem az, hogy a FET-ek kapcsolófrekvenciáján mekkora az ellenállásuk.
(#) Frankye válasza PixYTuN hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nem tudom én sem, mert soha nem volt még ilyenem, csak valódim, de úgy tudom, hogy vízpárát (gőzt) ereszt ki. Gondolom, ehhez némi víz kell bele. (Nem feltételezem, hogy nem tettetek bele, csak érdeklődöm, hogy van-e benne...)
(#) feco911 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Én olyan fura dolgot szeretnék , hogy nem a thermosztáttal szeretném szabályozni a kazánt, hanem időtartamilag, hogy mettől mennyit menjen független a hőmérséklettől. Az alábbira gondoltam, szerintem így a legegyszerűbb: Thermosztátot felcsavarom maxra, és veszek a programozható kapcsoló dugaljat, amit arra az időtartamra állítok be, amire akarok. A dugaljba pedig beledugom a szivattyút, így amikor kap áramot elindítja a kazánt, és minden jó. A kérdésem, hogy ez így jó? Illetve, hogy a szivattyú 8A-nél nem fogyaszt többet? Mert ennyit bírnak a kapcsolósdugaljak.

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) somahod hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok találtam a neten egy www. cserélj.hu nevezetű honlapot ahol sok jó dolgot cseréltem már.(régi rádió ilyesmik)
(#) Izeg. válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Tudtam eddig is, csak nem találtam rá normális képletet.
De a X=2 x pí x f x L képletből kiszámolva is 100 000Hz-en egy 50uH-is tekercs még mindig csak 32 ohmos.
Ezzel meg az jár eggyütt hogy 150V-ról több mint 4A az áramfelvétele. Ez így 600W!!(félhidas tápban gondolkozva).
A valóságos tápoknak pedig csak pár watt üresjáratban a felvett teljesítménye.
Ezt nem értem
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Két pajeszos vállalkozó beszélget:
- A rabszolgáimnak most csökkentettem a fizetésüket 10%-al és ugyanúgy melóznak a h*ék!
-Te h*lye vagy, már rég 20% mínuszért dolgoznak az enyémek, ugyanolyan lelkesedéssel.

pár hét múlva....

-Na, 30%-ot nyestem a fizetésükön és még mindig nyomják!
-Le vagy maradva öcsém, én már belépti-díjat szedek!
XD
(#) granpa válasza feco911 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Helló! Ha a kazán thermostatját tekered maxra, hamar új kazánt veszel! A keringető szivattyúk(még a nagyok is) bőven 4A alatt fogyasztanak(de rajt van az adata).
(#) syleecon hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Előre is elnézést, ha rossz helyre jön a kérdés. Próbáltam mindenféle kulcsszóval keresni, de nem jutottam sikerre egyenlőre. Igazából egy szalagkábelhez (?) tartozó rögzítő pöcök cseréje érdekelne, de sajnos nem tudom a típust megmondani. Mellékeltem egy ábrát a kábel végéről, illetve a csatlakozóról. (a kábel egy xbox slim érintőkapcsolójából fut az rf boardba, ahol a pöcök sérült, és a kábel nem érintkezik mindig rendesen)

Valaki tud segíteni nekem?

Egy másik kérdésem annyi lenne, hogy tud valaki esetleg forrasztó-tanfolyamot, amely nem könyvből, vagy videóból mutatja meg az alapokat, hanem hús-vér ember magyaráz és mutat dolgokat?

Előre köszi bárki is tud infót adni!
(#) blackdog válasza syleecon hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ha jól látom akkor neked ez kell:
Bővebben: Link
(#) Thomy válasza Izeg. hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Tekercsre DC feszültséget kapcsolva annak árama lineárisan nő. Egészen a telítődésig, ott szabadul el a pokol.
(#) syleecon válasza blackdog hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Köszönöm!

Az nem baj, ha az rf boardon 5 pines csati van, a te képeden meg 6? Van egyáltalán ebből 5 lábas kiszerelés?

ÜDv: syleecon
(#) blackdog válasza syleecon hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Akkor benéztem. Én elsőre hatot számoltam.
Létezik belőle 5 lábú is
(#) syleecon válasza blackdog hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Hálás köszönetem! MX-52207-0585 a megfelelő típus! Köszi az útmutatót!
(#) ZOL94 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!

következő lenne a kérdésem, a mellékelt kapcsolás jó?LPT portra lenne ,illetve 4n25 elé mekkora ellenállást javasoltok?illetve védődióda(1n4148)?
(#) cross51 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy ha bizonyos feszültségre bizonyos mértékű ellenállást kapcsolok a akkor hogyan tudnám kiszámolni azt hogy az eredeti feszből mennyi lesz az ellenállás után a feszültség
Üdv:cross
(#) mate_x válasza cross51 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia!

Ez attól függ, hogy mekkora a terhelés ellenállása. Az áramerősséget megszorzod a terhelő ellenállás értékével és kijön, hogy mekkora feszültség jut rá.

Üdv, mate_x
(#) zolika60 válasza mate_x hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ahogy Ohm Bácsi is megmondta. :yes:
(#) cross51 válasza mate_x hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Tehát pl :5v * 580ohm 2900v vagy ezt Kohmmal kell szorozni, még kezdő vagyok ugyhogy minden segítséget elfogadok
Üdv:cross
(#) mate_x válasza cross51 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Te is láthatod, hogy az lehetetlen, hogy 5 V-ból 2900 V legyen. A volt az a feszültség mértékegysége, az áramerősségé pedig az amper. Tehát áramerősséggel kell szorozni feszültség helyett.
A lényeg az ohm törvény: R=U/I
(#) kadarist válasza cross51 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
De ha csak egy ellenállást kötsz az áramforrásodra, akkor nincs értelme az "után" kifejezésnek. Két sorosan kötött ellenállás esetében már más a helyzet.
Következő: »»   1555 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem