Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   709 / 1385
(#) dani9228 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Oké! Köszi! De valamilyen filctollat nem ismersz. A körömlakk használata a házban nem célszerű, máshol meg igen nem tudom.
(#) kaqkk válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Lehet venni Lakk filc -et különböző vastagságban írószer -művészellátó üzletekben .
(#) VodkaTam hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy nyákot fotózásos technikával. Először pauszpapírt próbáltam levilágítani számítógépbe való UV fénycsővel és asztali halogén lámpával is, majd vettem direkt tintasugarashoz faló fóliát, de a panelen semmi nyom több órás levilágítás után se. Természetesen a nyákról leszedtem a védőfóliát, viszont két dologban szeretnék megerősítést kérni: 1./ A beültetési rajz tükörképét nyomtattam ki, ebből adódik, hogy a papír/fólia nem nyomtatott fele érintkezik a nyákkal. Gondolom ez nem jelent gondot, hiszen a lényeg, hogy ott ne érje a fény. 2./ Ha jól értelmeztem a neten fellelhető leírásokat, akkor a levilágítás után, de még az előhívás előtt látszódnia kéne a rajzolatnak. Mit ronthatok el? A nyák egyébként gyári fotónyák.
(#) janikukac válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nekem sem látszik feltétlenül a rajzolat. Sőőőőőt. Először megijedtem mindig, de ha előhívtam, minden megoldódott...
(#) VodkaTam válasza janikukac hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Igen, csak én próbáltam előhívni is az itt leírt mosószódás módszerrel, de nem történik semmi, olyan mintha vízbe tenném, pedig pakoltam hozzá még a szódából rendesen.
(#) janikukac válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szerintem mosószóda nem viszi le. Próbáld a NaOH-t, vagy a lefolyótisztítót. A mosószódát a dryhoz szokták alkalmazni...
(#) VodkaTam válasza janikukac hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Nem tudom, de tök jó, hogy ahány cikk, annyiféle módszer. Direkt emiatt szaladgáltam végig a várost, hogy a sokadik üzletben kapjak végre. Most meg azt mondod, hogy azzal nem fog menni Akkor holnap futkosás kezdődik elölről, ezúttal lefolyótisztítóért
(#) storm válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Az apróba láttam múltkor tömény NaOH-t szerintem azzal jobban járnál
(#) karaszbandi válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Pedig egész egyszerűen csak meg kell venni a megfelelő anyagokat és ennyi!

A gyárilag lakkozotthoz is meg lehet venni az előhívót is ott ahol a panelt adják!
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Így van. Jól mondod

Vodka: Lásd be, most az egyszer te tévedtél, és nincs baj ! Máskor jobban figyelsz ! Mással is megeshet ! Üdv !
(#) VodkaTam válasza janikukac hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Belátnám, de tényleg nem értem hol tévedtem? Amit linkeltem cikket abban azt írja a szerző, hogy ő mosószódát használ. Az, hogy házilag készíti el a fotó nyákot szerintem e szempontból nem számít. Mit nem veszek észre, vagy olvasok/értek félre?
(#) kaqkk válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
A gyári lakkos panel előhívója híg Naoh (lúg)
A DRY fólia (amit házilag laminál fel a" szerző") mosószóda (nátrium karbonát) előhívót igényel csak ezt nézted el , de tévedni emberi dolog .
(#) VodkaTam válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Ok, akkor most már hivatalosan is belátom, hogy én voltam (vagyok ) a hülye
(#) kaqkk válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Egyébként az is előfordulhat (sőt szerintem nagyon valószínű) hogy a fényforrásod sem az "igazi" a pc fénycső valószínűleg nem csinál elég uv-t a levilágításhoz ,ha 1 óra alatt sem láttál rajzolatot a panelon. Vegyél 8w os BLB , vagy 10W os bl uv fénycsövet ,azok valók a levilágításhoz
(#) janikukac válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Hülye egyáltalán nem vagy, csak nem olvastad át a témát !
(#) VodkaTam válasza janikukac hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Átolvastam, nem is egyszer, csak nem gondoltam, hogy ahhoz más vegyszer kell.

A számítógépes UV szerintem sem az igazi, de asztali lámpa se világítja le. Persze tudom, UV lenne a tuti, de többen írták, hogy sima asztali lámpával is működött, csak több idő kell neki. Nekem már több mint 24 órája itt van a lámpa alatt, bár abból kb. 5-6 órát világított, de semmi látszatja. UV-t meg nem nagyon látok olcsón, túl sokat meg most nem szánnék rá.
(#) janikukac válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Én 2,5 euroért vettem a 8W-os csövet. 10 perc , vagy attól kevesebb idő kellett hozzá...
(#) kaqkk válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Egy "rendes" uv cső 1500-2000 ft
De ha más nincs a napfény is tökéletes 3-5 perc
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Igen. Ez az a rendes cső 2,5euroért, amit Szegeden ajánlottál kb 5ért . A faluban olcsóbb volt, és jó!
(#) VodkaTam válasza janikukac hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
2,5 euro gondolom Pesten. Az vidéken x2 Mondjuk ez még a kisebbik baj, mostanában sokat járok Pesten, viszont nekem inkább kompakt fénycső lenne jó, mivel fojtóm sincs itthon hozzá. Esetleg egy pénzvizsgáló.
(#) mate_x válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Vagy használhatsz UV LED-eket is.
(#) VodkaTam válasza mate_x hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Igen, felvetődött ez a lehetőség is. Élettartam szempontjából is szimpatikusabb, évekkel ezelőtt Conradból vettem egy E27-es UV izzót, bírta talán két percig, persze nyilván nem ez a jellemző. Ledből viszont mennyi kéne kb.?
(#) pcroland hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Hello! LED-eket szeretnék kiváltani LED csoportokra, tranzisztorral. 5V-os PIC vezérli a LED-eket. A kérdés: 5V-ra hány ohm -os ellenállások kellenek bázis ellenállásnak? Illetve 15LED-es csoportot elbír egy BC337?
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Bocsi, megint rossz helyre írtam. Lehet aludnom kéne
(#) gulasoft válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 1 /
 
Jaj istenkém segíts rajtunk. A p20, vagy gyári lakkoshoz nátrium hidroxid az előhívó. A mosószóda a dry fóliához való.
(#) BarnaPili válasza VodkaTam hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
UV levilágítós topic,ebben találsz ötleteket,példákat.
(#) Dániel X hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Üdv!
A maratószerekkel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
Nátrium-perszulfátos maratás: mind műanyag, fém és üvegedényben lehet használni? Kimerülése után "kidobható"vagy sem? Mennyiben jobb illetve rosszabb a vaskloridos maratástól?
Hidrogén-peroxid + sósavas maratás:mind műanyag, fém és üvegedényben lehet használni? Kimerülése után "kidobható"vagy sem?
Mikor éri meg a veszélyesebb hidrogén-peroxidos maratást alkalmazni?
Mindhárom keveréke semlegesíthető tömény szappanos vízben illetve híg NaOh-ban?
(#) sastas01 válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
A kérdésed egy részére tudok válaszolni:
A H2O2+HCL műanyag edényben ajánlott csak. Mivel a H2O2 hajlamos megmarni az üveget és bizonyos fémeket (lásd: a rezet oxidálja). A sósav az üveget nem bántja viszont a fémek nagy részét igen. Így a legjobb megoldás a műanyag neki. Ha csak nem telik arany edényre .
Maga a vegyület vízzel korlátlanul oldódik, tehát ha felhígítod akkor gyakorlatilag hatástalan lesz (a szememet azért nem mosnám meg vele, de a lefolyóba már mehet).
A vas-klorid pedig "felújítható" így azt nem kell kidobni (elméletileg ha raksz bele egy darab vasat, akkor azon kiválik a réz és újra használható)
(#) Dániel X válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Hát aranyedényre nem telik. Köszönöm válaszod.
(#) lgyk válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Hi!

Fémedényben egyik maratót sem! Üvegedény bírja mindet, a műanyagok közül PE, PP, PTFE bírja az oldatokat.

Hát, szigorúan véve ezek a kimerült oldatok veszélyes hulladéknak minősülnek, így egyik sem önthető ki. A semlegesítés házilag nagyon macerás, a NaOH vagy a szappan csak a savat köti meg, a nehézfémes csapadék továbbra is probléma marad, bár az oldat tisztája ezután már elvileg kiönthető.

Környezetvédelmi szempontból az egyetlen járható út a réz-kloridos - sósavas maratás, ez ugyanis nem merül ki, nem kell semlegesíteni, de ha mégis kell, akkor a keletkező fémcsapadék tiszta réz-hidroxid, amit később akár réz galvanizálására fel lehet használni.
Következő: »»   709 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem