Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 260
(#) zolika60 válasza jaelithe hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Az is okozhatta a hibát.
(#) jaelithe válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
De nem, megállt a #@&&?°??`.!
Lehetséges, hogy a szivattyú rossz? A bevezető cső is ok, és a szűrő is. Mi van mögötte? valamiféle szelep? Mert elég keménynek tűnt, bár nem is mertem nagyon mozgatni..
(#) zolika60 válasza jaelithe hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Szelep van ott. Ha kicsit vissza olvasol, néhányszor már feltettem egy rajzot az általános felépítéséről.
(#) jaelithe válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Látom, és köszi, de nem segít.
Lehet, hogy ez a szelep zár le úgy, hogy nem jut elég víz a rendszerbe?
(#) zsozs111 hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
üdv mindenkinek!
nekem egy candy CD702t tempo-m van. a fűtőszál elszált, és az a kérdésem,hogy mivel tudnám helyettesíteni, mert 32000ft lenne.
a másik kérdés pedig az hogy, mitől lehetett ez a hiba, mit kéne meg vizsgálni, cserélni. kössz.
(#) imikee10 válasza zsozs111 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ez a hiba egyszerűen azért keletkezett mert egy ipari hulladék! Ilyen sz*rok. Helyettesíteni nagy valószínűséggel mással nem lehet vagy csak ugyan ilyen alakú, teljesítményűvel, mert nincs kizárva, hogy figyeli az áramfelvételt sem. Nehogy már olyan egyszerű legyen.
Sokat nem segítettem tudom, de ebben a fogyasztói társadalomban ez van sajnos.

Imi
(#) zolika60 válasza zsozs111 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ezek között nincs megfelelő? Ugyanis közel sem olyan drágák.Bővebben: Link Írd be a keresőbe a típust, mert valamiért a találatokat nem tudom LINK-elni.
(#) gábor istvánné válasza makigabi hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Szia!

Nálunk ugy néz ki megoldódott a probléma, leírom hátha segitek ezzel valakinek.
Kicsomagoltuk a gépet a burkolattól és ugy indítottuk el a programot. Legalul a gépnek van egy tálca, abban egy kis vizszint érzékelő, és ha ez vizet érzékel azonnal eltiltja a programot, és kiírja az E04 hibakódot. Az ajtónál van 2 kis ceruza vékonyságu müanyag cső, nekünk ebből csepegett, ill. folyt a viz. Mivel ez belefolyt ebbe a tálcába ezt érzékelte az érzékelő, ezért tiltott le, okos kis dolog, legalább nem árasztotta el a konyhámat a viz. A gép jobb oldalán van egy kis átlátszó müanyag cső, amit ha megfujunk kitisztul ez az ajtóban levő ceruzányi kis cső, és már nem is folyik tovább. Összepakoltuk és most azóta müködik. Nagyvonalakban igy gyógyítottuk meg a gépet, hátha valakinek segit ez a kis történet.
(#) gelencser hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Ariston LSV61 gép. 10 éves. A gond annyi, hogy a szárítás nem túl hatékony, a poharak egy része vizes marad. De nem mind, van, ami megszárad. Vajon mi lehet a gond? A szerelő szerint a vezérlést kell cserélni. Szerintetek? A szétszedésnél a vezérlőpanelnél, ami mechanikus (egy tárcsa pörög körbe, ami 3 érintkezőt irányít), nem látok semmi rendelleneset.
(#) makigabi válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségét mindenkinek aki a fórumon hozzászólt és ezáltal egyre okosabbak vagyunk!
Nálam is a kondenzátor csere után hibátlanul működik minden.Még egyszer köszi és mindenkinek problémamentes mosogatógépet kívánok !!!
(#) ginder hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Sziasztok,tudnátok segíteni,van egy régi NEFF mosogatógépem mostanában gyagyázik a két pörgő locsoló nem megy meg az öblítés sem,egy darabig szétszedtem de dugulást nem találtam előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza ginder hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Keringető szivattyút nézted?
(#) ginder válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
hát én úgy gondoltam ha a vizet kiszívja akk a szivattyú az jó,de akkor lehet hogy megnézem
(#) imikee10 válasza ginder hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
A keringtető szivattyú és a lúg szivattyú teljesen 2 különböző dolog...
Keringtető szivattyú lesz a hibás. 2 db 608-as csapágy, egy 5µF-os kondi, tömszelence és már jó is még 10 évig.
Mivel ez Bosch/Siemens gép ezáltal örök élet!
Érdemes megnézetni mert ilyesmi baja lesz.

Imi
(#) ginder válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm!!!
(#) 6Toska hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy régebbi típusú BOSCH mosogatógépen van, amit mosás közben véletlen kinyitottam és azóta nem működik. Áramtalanítást már próbáltam, de az nem segített rajta, bekapcsolom és csak "morog". Segítségeket előre is köszönöm.
(#) szerzetes hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok.

Van egy ELECTROLUX ESF 6140-es típusú mosogatógépem és mostanában nem akarja fűteni a vizet a fűtőszál jó a korlátozó rendben van vízzel feltőlt mosás elindul csak a fűtés nem üzemel. Mi lehet a probléma?
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv,
János
(#) 6Toska hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Köszönöm annak aki válaszolt a kérdésemre a BOSCH mosogatógéppel kapcsolatban, de sajnos csak értesítőt kaptam és a levelet nem találom. Kérlek küld el újra. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) csacsa77 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok! Nekem lenne egy CANDY CFS 4570-es tipusú mosogatógépem, ami az utóbbi időben elég sok sót használt, tegnaig, amikor is újra fel lett töltve és egy program után ismét jelezte, hogy üres a sótartály, az edények és poharak sóvirágosak. A tartályt vizzel felöntve egyből folyik át a szűrőnél a folyadék. Mi lehet a hiba? A tartály kimenő szelepe felakadhatott? Lehet tisztítani, vagy cserélni kell? Valaki tudna szerelési kézikönyvet hozzá? Előre i sköszönöm! Üdv!
(#) vzoltan hozzászólása Jan 28, 2012 / 1
 
Sziasztok,

Sok hasznos tippet kaptam itt, ezért én is megosztom a BOSH mosogatógépem hibaelhárítását, hátha segít valakinek.
Jelenség: ürítő szivattyú folyamatosan megy, víz az alsó tálcában.
Tudom szivárgás elhárítása és kész. Milyen egyszerűnek hangzik, de nem volt az, mert csak időnként szivárgott.
Esetemben egy dugulás okozta a szivárgást és a túlfolyó vagy levegőztető csövön át folyt ki a víz. A víz vagy labirintus tartály kifolyó nyílása volt 60%-ban eldugulva. Amikor a vízfeltöltés végén egy túlfolyócsövön víz jut a szint kapcsolólóhoz, de a dugulás miatt csak késleltetve működött vízszint kapcsoló, így időnként kifolyt a víz a túlfolyón eláztatva a tálca alját. Persze ilyenkor a hungarocell úszókapcsoló folyamatosan járatta az ürítő szivattyút.
Lerakódás eltávolítása után a vízszabályzás rendben működött, csak azt nem tudom mitől rakódott itt le iszap szerű barna valami?
Tettem fel egy képet a dugulás helyéről okulásul.

Köszönet a lelkes fórum társaknak.
Zoltán

P1030100.JPG
    
(#) imikee10 válasza vzoltan hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ez típus hiba. Az az iszap szíros lerakódás. Tisztítás és mehet tovább.
(#) erno55 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Üdvözlet minden sorstársamnak:Egy Candy csf 458 e tipusu mosogatogépem van közel 8 éves,idáig probléma mentes volt.De kb fél éve elinditás után hol a program elején hol a közepe..vagy a vége elött megál. Ilyenkor a ledek álltalában világitanak..vagy nem,ha egy kicsit a panel részét megütöm akkor hajlando tovább müködni.Ez sajna egyre rosszab mert kezd nem minden alkalommal reagálni az ütögetésre. szerelő látta...semmi ötlete mivel nincs elektromos kapcsolási rajza.A gép belső része a burkolat alatt teljesen száraz nincs sehonan szivárgás. Ha valakinek volna ötlete vagy rajza megköszönném előre is. Üdvözlet Ernő
(#) grobi75 hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Üdv !

Kérnék kis segítséget tőletek.
Van egy 5 éves ARDO LS9205 E típusú mosogatógépem ami beteg lett.
Kevés vizet szivattyúz be és csak ?búg?. Egyszer kiírt egy E3 hibakódot ami a könyve szerint fűtőszál vagy szenzor hibát jelenthet.
Vettem egy fűtőszálat bele , de sajnos ugyanaz a szitu.
Olvastam a fórumon a hozzászólásokat és nagyjából minden hibalehetőséget kizártam.
Aquastop működik , mert egy másikkal ugyanaz a helyzet.
Mágnes szelep kinyit. A vízszintérzékelő fújásra kattan egyet. Működés közben lehúztam akkor túltölt. A szivattyú kinyomja a vizet ha van benn. A motornál volt egy gumisapka amit levettem és csavarhúzóval könnyen pörgetni lehet. Alul nem folyik az alsó túlfolyás érzékelő kapcsoló is jónak tűnik.
Olvastam egy bizonyos kondenzátorról ami megoldást jelentett pár embernek.
Csatolnék egy képet a panelről , amin szerepel egy szürke kondi.
A rajta lévő adatok alapján nem nagyon találok ilyent MPX-X2 0,22uF.
Ebben kellene segítség , hogy pontosan milyent rendeljek bele esetleg ezt mivel lehet helyettesíteni? De ha akad még más ötlet akkor szívesen hallgatom.

Köszönettel:
grobi
(#) Josi777 válasza szerzetes hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ilyenkor esélyes a fűtésrelé forrasztásának a hibája a panelen vagy rossz a relé. Feltételezem, hogy a vezetékeket ellenőrizted.
(#) Josi777 válasza erno55 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ha ütögetésre reagál, akkor forraszd át a panelen a forrasztásokat, mert valószínűleg érintkezési hibás az egyik.
(#) Josi777 válasza grobi75 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Valószínűleg a keringető szivattyú nem működik. Azt ellenőrizd.
(#) erno55 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
az összes forrasztást leelenöriztük a paneleken
(#) grobi75 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Üdv!

Csatolnék egy képet . Gondolom a nyíllal jelzett fehér dologra gondolsz. Az egybe van építve a motorral és a motor tengelyét könnyedén tudom forgatni. Az nem elég ? Vagy mit keressek ?
Azért gondoltam a kondira mert ha rákeresek a Candy típusra akkor némelyiknek az eleje ugyanaz mint az Ardo-é. Van aki csatolt képet motortérről és az is ugyanaz.

köszi
(#) Josi777 válasza erno55 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Az ütögetésre reagálás az érintkezési hiba Volt már olyan is, hogy a csatlakozó volt érintkezési hibás, ill. a csatlakozóhoz menő vezeték ere tőben el volt törve. Ezeket kéne ellenőrizni, mivel az ütögetés az mindenképp valamilyen mechanikai elmozdulást eredményez. E körül kéne keresgélni. Az alkatrészeket is meg lehet mozgatni óvatosan és a panelt is lehet egy kicsit csavargatni mind két irányba, ezek ki szokták hozni a hibát.
(#) Josi777 válasza grobi75 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Igen, az a keringető szivattyú. Annak kéne működnie. Vagy nem forog, vagy pedig megszűnt a tengely és a turbina lapát közötti kapcsolat. A lényeg, az alapján, amit írtál, hogy eljut a keringetésig, de a víz mégsem áramlik. Ez hallható füllel. Egy kölcsönkondi is megteszi próbának, 3-4 µF értékű, de ha csak nagyobb van, az sem baj, rövid ideig simán bírja.
Következő: »»   15 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem