Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   88 / 196
(#) ekkold válasza subi hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szerintem rosszul látod.
(#) Doncso válasza subi hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Az minek?
(#) hotib válasza subi hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Nem jól látod.
Idézet:
„Az időzítőtést és a tápfeszültség fgyelését is megvalósító áramköri rész a kapcsolási rajz jobb oldai részén található.”

Idézet:
„A relé meghúzásához azonban T8-nak is ki kellene nyitnia, ez pedig csak akkor lehetséges ha a tápfeszültség meghaladja Z2 feszültségét (+ még ami a FEt nyitásához kell), tehát a relé csak a megfelelő tápfeszültség elérése után, az időzítés leteltével húzhat meg.”

Ez fordítva is igaz; ha a tápfeszültség Z2 értéke alá csökken, a relé el fog ejteni. Mint minden másban, itt is: jó méretezés és jól fog működni. Majd a méretezésről szóló rész is elkészül, a helye ott van.

Még annyit: nekem kifejezetten tetszik, bár Alkotó által publikált megoldáshoz már lassan összeáll minden, de lehet ezt is megépítem.
(#) subi válasza hotib hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Ok. Bocsánat, első ránézésre láttam ennek hiányát.
(#) ekkold válasza hotib hozzászólására (») Jan 21, 2012 /
 
Idézet:
„Majd a méretezésről szóló rész is elkészül, a helye ott van.”

Már nem csak a helye van ott.
(#) dani9228 hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Üdv! Van nekem ez a TDA 2030 hídban kapcsolás a négy tranzisztorral, na és az a kérdésem lenne, hogy én építettem hozzá egy hangszóróvédőd és azt hogyan kössem be, mivel ugye ez a híd kapcsolás miatt ennek a negatív kimenete nem azonos a testtel. És ezt hogyan csatlakoztassam rá a hangszóróvédőre.
Ami nekem van a védőmben relé abban két kapcsoló van. Talán külön külön a pozitívat és a negatívat csatornánként. Ez azért lényeges mivel DC figyelő is van rajta, és arra a pozitív kimenet megy, plusz még a test ami a rendszeren van. A képeket mellékeltem.
Köszi!!
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia! Csak a negatív kimenetet figyeltesd vele, és elég azt megszakítani.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Oké! Köszi!!
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Nem voltam elég figyelmes, a híd két fele között csatoló kondenzátor van. A pozitív kimenetű erősítő fél DC hibája nem jut át a figyelt kimenetre. Ajánlom azt is kösd rá 47k ellenállással az R1, R2, R3 közös pontjára.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Üdv! Az az igazság. hogy a 47K ellenállásnál 4V-környékén kapcsol le. A 47K ellenállás nélkül viszont már 1,5V-nál. Mit csináljak? Bent hagyjam, vagy kivegyem.
Azt a 4V csak becsülni tudom mivel 6V-ról próbáltam ki. 1.5V-nál nem csinál már semmit.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Jogos felvetés, mert a tápfeszültség csökkentésének arányában ezt is át kell méretezni. Az R1 a +/-17V tápodhoz 15k-ra cserélendő, ez jönne a másik kimenetről is. A túl nagy érzékenység (R1 elhagyása) miatt nagy amplitúdójú mélyhangoknál a relé leoldhat.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Oké! Rendben, akkor a relének elég csak a negatívat megszakítani, a DC figyelőnek meg kell a pozitív és a negatív.
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Ja azt elfelejtettem, hogy ha sztereóban szeretném használni akkor 4X15Kohm ellenállással meglehetne oldani? A két pozitív menne két 15K-ra, és két negatív menne két 15K-ra. Vagy hülyeség?
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Nyugodtan megpróbálhatod, a kapcsolásod olyan mintha 4 csatorna lenne. Esetleg R2 értékén növelni kell majd.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Oké! Köszi!!!
(#) Geri86 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Elkészültem a szamóca féle koppanásgátlóval. A következőket tapasztaltam.: Működik rendesen, 28voltos trafóval próbáltam plusz egyenirányítóval. A relém bontott lehet, hogy nem is jó mert behúz meg minden de az érintkezőkön nem látom, hogy érintkeznének. Kikapcsolásnál ki is kapcsol egyből. Egyen feszültségnél (1 voltos elemmel, multiméter dióda vizsgálattal) első mérésnél kb 1 mp-en belül lekapcsol, másodiknál már egyből. Viszont ami zavar az az, hogy raktam egy puffert az egyenirányítás után és akkor már kikapcsolásnál nem kapcsol ki egyből hiába az AC figyelés.
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia!
Én nem látok semmi okot arra, hogy a bemenő VDC ágba tettél egy kondit, és a AC megszűnésével nem engedjen el a relé, ha előtte valóban bontott. A panelen nincs valahol zárlat?
(#) Geri86 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Nem találtam zárlatot. Pufferrel is bont csak későn. Kipróbáltam több trafóval is de mindegyikkel ezt produkálta.
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Bocsi, nekem úgy tűnik, az elmondásod szerint, hogy az AC védelem igazából nem dolgozik, csak amikor nincs puffer kondi, természetesen hamarabb csökken az áramkör feszültsége, így hamarabb elenged a relé. Esetleg mért ki a diódát és az ellenállást ami a 2,2 µF -s kondira megy. Aztán mérhetnél feszültséget a T4 bázisán pufferral és a nélkül. És megszűnt Ac esetén feszültségcsökkenést pufferral és a nélkül.
(#) Geri86 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
A méréseket majd holnap elvégzem és majd írok, de amúgy próbáltam úgy is, hogy nem kötöttem be az AC figyelést, eredmény; el sem indul a koppanásgátló. Plusz még annyi, hogy nekem a C2-es kondi 220µF-os de 35V-os.
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia! Csak töprengek: T4-nek nagy az áramerősítési tényezője és nehezen süti ki C3-at. (Szamóca 3 hete járt itt utoljára )
(#) Geri86 válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Tudnál nekem esetleg valami megoldást javasolni?
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Nos, amíg nem sül ki a kondi, addig a T4 nyitva marad. Próbáld meg az elkó értékét csökkenteni 1 µF-ra. Esetleg ki lehetne próbálni az elkoval (C3) párhuzamosan egy nagyobb értékű 10K - 1000K ellenállás bekötését. Ezt én próbálgatnám más ellenállás értékekkel. Én ezt a védelmet nem építettem meg, gyakorlati tapasztalatom vele nincs. Próba..
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
És ha kicserélném a kondit 3db párhuzamos 0.33µF-os kerámia kondira? Az úgy 0.99µF lenne.
(#) Geri86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
A diódahíd után raktam egy 4700µF/63V-os kondemzátort.
(#) Geri86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszi de elsőnek kipróbálom a 3db kondit, hátha az segít valamit. Holnap jelentkezem.
(#) Geri86 válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Na megcsináltam a méréseket.:

2,2µF (elko) bázison 1,5v-1,7v között ugrál.
2,2µF (elko) + Puffer bázison 1,46v-1,47v között ugrál.

3db 0,33µF bázison 2,5v-3v között ugrál.
3db 0,33µF + Puffer bázison 2,42v.

A 3db párhuzamos kondival is későn kapcsol ki puffer esetén.
(#) reloop válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Azt nézd meg, az AC elvétele után mennyivel kapcsol le. Azonnal illene!
(#) subi válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy ha nem adsz az AC bemenetre a trafótól váltó feszültséget, akkor is behúz a relé?
(#) Geri86 válasza subi hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ha úgy rakom rá a trafóra, hogy csak pozitív és test, tehát az AC figyelést nem kötöm be, el sem indul az egész.
Következő: »»   88 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem