Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1566 / 3959
(#) Vecike hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok! Összetett problémával fordulok hozzátok! Nem tudom jó helyre írom e, de nem találtam más olyan témakört ahova ezt írhatnám. Nem vagyok teljesen kezdő elektronikában. Szeretnék egy motorvezérlőt építeni. Mellékeltem a rajzokat. Úgy szeretném a nyákot legyártatni mert nincs megfelelő technikám itthol. De ez a rajz sajnos 1:21 -es nagyítású és nem tudják legyártani csak ha lekicsinyítem de sajnos nem tudom. Meg a fúráshoz excellon fájl is kéne. Szóval ha valaki megcsinálná nekem, esetleg másik nyáktervet is szívesen fogadok. Bővebben: Link Itt minen megtalálható ha valakit érdekel. Köszönöm előre is. És elnézést ha nem ide tartozik!
(#) Vecike válasza Vecike hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Bármilyen tanácsot, segítséget, észrevételt, hozzászólást szívesen fogadok!
(#) zolika60 válasza Vecike hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Másik gyártót nem kereshetsz. Olyant akinek ez nem probléma?
(#) peter1995 hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Hello. Ha az izzó helyére egy 220V-os villanymotort rakok fogja szabályozni a fordulatszámát?Bővebben: Link
(#) Vecike válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Tudsz ajánlani?
(#) pucuka válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Attól függ, milyen motort.
(#) granpa válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Helló! Olvastad a hozzászólásokat? A motor induktív, ez nem igazán arra jó.
(#) zolika60 válasza Vecike hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Sajnos nem, de a gugli számtalan lehetőséget ad.
(#) peter1995 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Mosógép villanymotor. 5 csatlakozója van. A kondi saruinak váltakozásával tudok választani 400as jobb és bal forgás és 3000-es jobb és bal között. De nekem olyan 1000RPM kellene.
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Erre a célra csak frekvenciaváltó használható.
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Ájájj... Akkor jobban járok ha az áttételekkel játszok...
(#) Izeg. hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok!
A Meissner-oszcillátorban hogyan kell méretezni Rv Cv elemeket?

Meissner.JPG
    
(#) MrBrown hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok,
Adott egy toroid hálózati transzformátor két elvileg egyforma (még nem mértem meg ohm-osan és feszültségre sem) 250V/250mA-es szekunder tekercsel.
A 250V AC greatz-el egyenirányítva megfelelő pufferrel ellátva és megfelelően szűrve RC szűrőtagal kiad legalább 300V DC-t. A kérdésem az volna hogy van-e műszakilag elfogadató-korrekt megoldás rá hogy lepárhuzamosítsam őket így dupla terhelhetőséget adva 1x300V DC-nek?
köszönöm.
(#) CsemanAttila hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Szép Estét! Valaki segítene megérteni eme relé működését. Találtam neten doksit róla, de nem igazán sikerült eligazodni rajta. Története: Egy autó ülésfűtéséből van. Előre is Köszönöm!
(#) kendre256 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Azonos feszültség esetén a két tekercs simán párhuzamosan köthető. Az "azonos feszültség"-be néhány tized volt eltérés még belefér.A párhuzamos kötésnél figyelni kell arra, hogy tekercs kezdetet tekercs kezdettel, a tekercs végét a másik tekercs végével kösd össze. Erre a legjobb próba az, ha az egyik tekercs egyik kivezetését összekötöd a másik tekercs egy kivezetésével. Ha a szabadon maradó tekercsvégek között közel 0V-ot mérsz, akkor azokat is összekötheted. Ha kétszeres feszültséget mérsz (váltakozófeszültség mérésben 500V-ot, ami tönkre is teheti a műszeredet!), akkor másik tekercsvéget kell összekötnöd.
(#) MrBrown válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Köszönöm.
Tehát még AC "oldalon" közösíthetem a szekunder tekercseket ha az eltérés nincs mondjuk 1V? Remélem hogy nem haladja meg. És ha igen, akkor valami ellenállás közéjük ami eldisszipálja a difit?
(#) storm válasza CsemanAttila hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Szerintem semmi különleges nincs benne, ha a vezérlőelektronika úgy dönt, hogy fűteni kell, akkor behúzza a relét, ami zárja a fűtés áramkörét, majd ha elért egy bizonyos hőmérsékletet, a relé elenged. A relé a nagy áramok miatt szükséges.
(#) kendre256 válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 24, 2012 /
 
Jó trafó esetén (pl. dupla huzallal tekercselt) nem szabadna 1V eltérésnek lennie. Egyébként ha két különböző feszültségű tekercset párhuzamosan kötsz, a tekercsek ellenállása fogja eldisszipálni a különbségből adódó hőt. Ha nagy a feszültségkülönbség, akkor nagyon fog melegedni a trafó minden más terhelés nélkül is. Ha kicsi, akkor nem is lehet észrevenni. Ki is lehet számolni, hogy mennyi a disszipált teljesítmény. A tekercsek feszültségkülönbségének négyzetét el kell osztani a két tekercs ellenállásának összegével. Ha ez pl. 100W-os trafónál 1-2W, akkor én nem foglalkoznék vele, párhuzamosan kötném.
(#) MrBrown válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ez egy 200- 250VA-es toroid szépen géppel tekerve. A héten méricskélek és be is terhelem mindkét szekundert 1-1 60W-os izzóval aztán majd beszámolok róla hogy alakultak a dolgok.
üdv.
(#) CsemanAttila válasza storm hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Köszi a választ!
(#) marone válasza gabusman hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szerintem belepisál, úgyhogy több is folyik.
De ez már az ingyenenergia témákhoz tartozik, ne OFF-oljunk itt.
:smile:
(#) frici.hu válasza bladzser2 hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Hali, következő kapcsolást javaslom, kiegészítve annyival, hogy az UA7812 helyett LM7805-öst tennék aminek a testlábát felemelném 3db 1N4001-el, természetesen a váltóáramot egyenirányítani kell Gratz-el és szűrni.

stab 12v.jpg
    
(#) sanykaraj hozzászólása Jan 25, 2012 /
 
üdv az kérdésem hogy ennek a kijelzőnek mi a neve van rajta tipus szám de a ggole nem talált (samsung SVE-10M02) illetve hogyan lehetne felvillantani egy egy részt belőle
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Szia!
Vákum-fluoreszcens kijelzőnek hívják: Bővebben: Link
(#) pucuka válasza frici.hu hozzászólására (») Jan 25, 2012 1 /
 
Nem értem. Csak írsz, vagy olvasol is néha. Az előbb mondták, hogy majd négy éves a téma. Biztos megoldotta azóta, vagy már a Simson sincs meg
(#) frici.hu válasza pucuka hozzászólására (») Jan 25, 2012 1 /
 
Én sem értem, mikor nem neked szólt, hanem annak aki a kérdésére válaszol, hiszen ezért tette fel!
Egyébként nem érdekel mi vár a halál után? Akkor ne is gondolkozz rajta, mert úgyis csak később tudod meg..
Most már érted?
Nem inkább neked is a megoldáson kellett volna törnöd a fejed, ahelyett, hogy hogy szólj be?
(#) ekkold válasza frici.hu hozzászólására (») Jan 25, 2012 1 /
 
Még akkor sem kellene ekkora arcodnak lennie, ha jó megoldást tettél volna be, a "fűtőtest" helyett.
(#) frici.hu válasza ekkold hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Mit kell személyeskedni megint?
Én legalább adtam egy választ a kérdésre!!!
Kötözködni azt tudsz, válaszolni egy kérdésre nem?
Sztem ne írj vissza inkább..
(#) ekkold válasza frici.hu hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Rossz válaszokat bárki tud írogatni - úgy tünik még te is...
(#) frici.hu válasza ekkold hozzászólására (») Jan 25, 2012 /
 
Ne így oszd az észt, hanem magyarázd el miért rossz.. mellesleg te még rossz választ sem tudsz, csak kötözködni!
Következő: »»   1566 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem