Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   177 / 436
(#) Zidane hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy készülék aminek nincs LCD kijelzője. A hardvernek meg vannak a fizikai adatai. Itt
A komplett készüléknek az LCD kijelzője: 16 X 2 character (9mm) back lit

Sajnos nem igazán értek az LCD kijelzőkhöz így gondolom nem elég egy sima szabványos 16 X 2-es kijelzőt venni, hanem a külön féle adatok határozzák meg mint pl. feszültség stb.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy ehhez a készülékhez, hol és milyen LCD kijelzőt érdemes venni maximum 10.000 Ft-ért.

A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Hp41C válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
0.5601 ohm = 1 ohm || 1.3 ohm || 62 ohm. Mind kapható érték 1206 méretben (L@mex). Rakd egymásra...
(#) Auf válasza rolie hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Köszi!
(#) Hp41C válasza Zidane hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Szia!
- HD44780 kompatibilis LCD kijelző pl. CV4162C-MY-SF-N6/PBF

Két probléma szokott előjönni:
- Karakter készlet (a 128 kód fölötti karakterek képe)
- A karakter pozíciók címzése.
(#) Zidane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
És ezt a két problémát ki lehet valahogy küszöbölni? Esetleg egy jobb LCD kijelző, ahol nem lép fel a probléma? Vagy ez mitől függ?
(#) Hp41C válasza Zidane hozzászólására (») Jan 26, 2012 / 1
 
Csak azzal lehet kiküszöbölni, hogy olyan típust kell venni, ami azzal a tulajdonságokkal rendelkezik, amit a program elvár.
- Pozíciók címzése: 2x16 katakteresnél a felső sor 0x00 .. 0x0F az alsó sor 0x40 .. 0x4F címen szokott lenni.
- Karakterkészlet: a felső 128 karakterek lehetnek Japán - Görög (HD44780-A00), europai ékezetes (HD44780-A02), ciril, kínai, stb karakterek. Ez a karakter generátor memória maszk programozott ROM a vezérlőben, tartalmát nem lahat változtatni.

A kiválasztott LCD adatlapját össze kell vetni a készülék igényével...
HD44780 adatlap

Jó hír, hogy csak 1000 - 2000 Ft között van az áruk...
(#) Zidane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2012 /
 
Tehát ezek szerint ez a CV4162C-MY-SF-N6/PBF nem biztos, hogy megfelelő hozzá?

Néztem az adatlapját, de olyan sok információt közöl, hogy nekem ez egy kicsit kínai.
(#) Hp41C válasza Zidane hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ha jól néztem a címzés az amit írtam... Igazából azt kellene kideríteni, mit vár el a berendezés. Pl. kijelzőképeken használ-e görög betőket vagy ékezeteseket... Ebből az információból ki lehet zárni modulokat pl. ezt: RC-1602-B, mert a Table 2 szerint ciril karaktereket tartalmaz.
(#) Zidane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Hát ahogy nézem celsius fokot meg %-ot ír ki.

http://www.cambridge-sensotec.co.uk/gallery/FullSpecificationPDF/Ca..._3.pdf

Nem hinném, hogy extra betűket is kiírna.

Most kicsit meg vagyok lőve ezzel.

Itt a pdf-ben van egy kép, számítógépes LCD kijelzés. Na elvileg ugyan ilyen élőben egy rendes LCD kijelzővel.
(#) Hp41C válasza Zidane hozzászólására (») Jan 27, 2012 / 1
 
Igen ilyenre gondoltam... De egyből fel is adja a kérdést, mivel az a karika, amit a fokhoz használ nem standard karakter, de lehet felhasználó által definiált karakter is.
A HD44780A00 0xDF kóddal - csak hasonlít hozzá
A HD44780A02 -ben 0xB0 kóddal
A displaytech 162 -ben 0xDF

Mivel az ára nem túl magas, egy DisplayTech 162 -t ajánlanék a L@mex -től 37-00-08 rendelési számon. Remélem a kijelzése jó lesz.
(#) Zidane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ahogy néztem van ebből "b" és "f" változat is. Erre a L@mex-es dologra nem találtam semmit. Esetleg egy linket tudnál adni ahol ezt meg tudom venni? Köszönöm.
(#) qvasz2 válasza Zidane hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Bővebben: Link
Nem l@mex, hanem lomex.hu, csak nem akarta reklámozni.
A keresőjébe beírod a 6 jegyű rendelési számot (kötőjelekkel, ahogy látod), és örülsz. (be kell kézzel írni, ha bemásolod nem jó)
(#) Zidane hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítségeteket.

Abban esetleg tudnátok segíteni, hogy milyen panel és program kell ahhoz, hogy tudjam tesztelni a működését és programozását?

Tehát pl. hogy kiírok egy adott szöveget a kijelzőre.
(#) gako hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Jó estét mindenkinek. Segítséget szeretnék kérni, ugyanis azt a feladatot kaptam, hogy szerezzek be egy tápegységet, ami 24V.-os, és 40A.-es Kb 2000w. ez egy takarítógépbe kellene, amiből ki akarják váltani az akkumulátorokat, Mivel csak két hetente használják. Eddíg nem találtam, és gondoltam, építek egyet, de kapcsolási rajzot sem találtam hozzá. Ha valaki tud olyat, ahol be lehetne szerezni, megköszönném, annak is örülnék, ha kapcsolási rajzot kaphatnék. Köszönöm. Gabesz.
(#) Hp41C válasza Zidane hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Ha van a gépedben párhuzamos port (LPT): LCD kijelző PC-re topik.
(#) Mate78 válasza gako hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Szia

24V 40A az ha kiszámolod, nincs 1000W sem.
Nem írtad, hogy 1 vagy 3 fázis a betáp.
Sok cég gyárt ilyet,két példa:

Siemens 6EP1337-3BA00

Phoenix
(#) Zidane válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Köszönöm a választ.

A napokban megveszem az alkatrészeket, aztán ha esetlegesen felmerülő kérdésem lenne, akkor már tudom hova kell jönnöm
(#) sanykaraj hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Üdv az érdekel hogy hol lehet olcsón rósz pc tápot venni pecsét vagy környékén? a kereskedők házában már majdnem az összes elfogyott úgy hogy ott már nincs.
(#) gako válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia. Köszönöm a választ. nos, egyfázisú a gép. A 40a.-t azért gondoltam, mert ekkora a főbiztosítéka. Van egy 1100W.-os felszívómotor, és egy 700W.-os kefemotor. A Siemens, amit ajánlottál praktikusnak tűnik, de csak végsősoron. Igazából egy primitívebb, trafós megoldás érdekelne, pár nagy kondival. 2db 70 Ah.-s akkut kell kiváltanom vele. Ha más nem lessz, akkor jó a siemens. Köszi.
(#) qvasz2 válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Pl. itt az apróban:Bővebben: Link
(#) szucsip hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Üdv mindenki!

Ne tessék moderálni, komoly a kérdés: Hol kapható piros, fehér és rózsaszínű elektrolit kondenzátor? Mindig csak az unalmas sötétzöld-barnás-sötétkék és örök sláger: fekete kerül a szemem elé.
Jó, néha véletlenül találkozom narancs és püspöklila színűekkel is
(#) sanykaraj válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az egy picit mesze van de azért kösz.
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Tessék kukázni meg körbekérdezni az ismerősöket.
(#) Steven84278 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Hali.
Keresek egy fúrószárat amivel lehet 5mm-es furatot készíteni és 3mm tokmányba befogható.
Cél: 1-2mm vastag műanyag felületen furatok előállítása.
Tudna valaki segíteni, hogy egyáltalán lehet-e ilyet kapni vagy hogy van-e olyan gép amibe befogható 5-ös fúrószár és nagy fordulattal működik?

Várom a válaszokat. Üdv.: Stev.
(#) qvasz2 válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Mert nem tudtam, hova esik pecsét
Idézet:
„rósz pc tápot venni pecsét vagy környékén?”

[OFF]Elolvashatnád, hogy mit írsz, nagyon gáz!
(#) sanykaraj válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Betű csere nem is vetem észre
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Jan 29, 2012 / 1
 
[OFF]Figyelj: Pécsett. Így helyes.
(#) Frankye válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ha nem kapsz, akkor egy "sima" 5mm-es befogó részét óvatosan köszörüld le körben, hogy legyen egy 3mm-es átmérőjű szár-része, annál fogva be fogod tudni fogatni a kisebb patronba. (De nagyon nem egészséges dolog.)
(#) elektrorudi válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szerintem ne kínlódj ezzel a fából vaskarikát dologgal. Inkább keress egy barátot, ismerőst, aki kifúrja ezeket a lyukakat neked. Ha kapható is ilyen fúrószár (bár én még nem láttam), drágább lehet, mint egy 3-4 ezer forintos barkácsfúrógép, amibe 10-13mm átmérőjő fúrószár is befogható.
Másrészről: nem írtad ugyan, de feltételezem, hogy hőre lágyuló műanyagot furnál. Ahhoz nem nyerő a nagy fordulat (esetleg hűtve), de akkor sem indokolt.
(#) qvasz2 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Azzal nem lehet úgy fúrni, főleg 20 000-en!
Következő: »»   177 / 436
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem