Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   49 / 91
(#) kissadam válasza zsolt20 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Üdv! Javaslom ne sajnáljatok 100Ft-ot egy precíziós ic foglalatra, nem melegszik túl az ic forrasztáskor, így nem megy tönkre. Ezzel megspórolható a 600Ft-os ic csere. (Lemezes ic foglalat nem olyan jó, mert előfordulhat kontakt probléma.)
(#) poros válasza zsolt20 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Nem néztem át a nyáktervedet, de nekem is a túlmelegítés ugrott be. Ha minden stimmel akkor valószínűleg az lesz a probléma. Azért egy ÍC foglalatot megérdemelne. Hisz filléres tétel az ÍC árához képest.Bővebben: Link
(#) poros válasza kissadam hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Mindenhez lemezes foglalatot használok nekem eddig nem volt problémám velük. Még a legbovlibb áramkörökben felhasznált ÍC-t sem melegítem. Mikor újra elkezdtem barkácsolni nekem se ment három áramkörből kettő . Biztosan van jobb foglalat is de az ÍC melegítése helyett mindegyik jobb.
(#) zsolt20 válasza poros hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Jogos! Lehetett volna ennyi eszem..
Ebből IC csere lesz. már ki is kaptam...
(#) lacek29 válasza zsolt20 hozzászólására (») Dec 27, 2011 / 1
 
Reméljük az IC csere után jó lesz.
(#) poros válasza zsolt20 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Az ÍC foglalatok legalábbis a lemezes "tagosítható". A 14 lábú mellé odateszed a 6 lábút simán elfér olyan mint a20 lábú. Nem kell feszegetni beleillik az LM 1036. Az ÍC behelyezése előtt mindig végig mérem szakadás mérővel az összes vezetéket a nyákon, egymáshoz képest is ,esetleges zárlatot keresve. Megéri az a 10 perc. Korábban én magam is sokat szívtam az ilyesmik miatt.
(#) zsolt20 válasza poros hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Megtettem ezeket. De semmi :S Irány az elektró bolt
(#) kissadam válasza poros hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Lemezes is jó, én inkább a precíziósat használom, nem sok dolgot építgetek, oda kibírom azt a pár forintot. Még régebben suliban volt egy két probléma a lemezes foglalatokkal, de gyanítom, hogy az agyonhasználtságnak volt betudható. :nemtudom:
(#) blackdog válasza kissadam hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
A lemezes foglalat ott nem jó ahol többször kell IC-t cserélgeni. 2-3 cserét, ha kibír.
Amúgy teljesen jó. uC-k esetén viszont kizárólag precíziós foglalat ami jó. Különben csak szívás van.
(#) Death01 hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Lay fájlt miben lehet megnyitni?
(#) blackdog válasza Death01 hozzászólására (») Dec 27, 2011 /
 
Bővebben: Link

Oldal alján az ingyenes nézegető:
Idézet:
„Download ?Viewer for Sprint-Layout 5.0?”
(#) Death01 válasza zsolt20 hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Kicserélted az IC-t?
Ha igen akkor működik,mert megcsinálnám a te nyákrajzod alapján?.
(#) Gránátalma hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a potmétereket hogy kell bekötni?
Balról jobbra tekerve csökkennie, vagy növekednie kell az ellenállásának?
(#) Washwillah hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
lm1036-os ic-t Szegeden árul valaki? se RET-ben, se Szatellitben nem kapok..
(#) Death01 hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Új nyákterv alapján megcsináltam még 1-szer,de most is ugyan az a probléma.Csak zúgás és semmi más.
Minden forrasztás jó.
IC baja lehet?
Választ előre is köszönöm.
(#) Gránátalma válasza Death01 hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Hali!
Az ICt tokba tetted?
-

nem szólta, eddig nem töltötte be, hogy vannak képek is
--
Az ic-t elhidegítetted a táptól? A panelen pl nem látni az 78l05ös stabot. Gondolom táp oldalról megvan a szűrő panel a greatz híd után és a 7812 es stab is ottvan a helyén. Nemde?
(#) Ameron24 hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Üdv megépítettem ezt a fránya előerősítőt, de sehogy nem tudom életre kelteni :S Lemezes IC foglalatot használok de jó a kontakt kicsipogtattam lábanként mikor az IC is benne volt szóval a kapcsolat megvan.

DC 18 voltot pufferelek neki majd stab IC-vel adom a 12 voltot rá, de semmi akkor van minimális hang ha a jel maxon van (PC hangkártya) de az csak átszűrődik,mert akkora hangerő akkor is van ha az előfok nem kap tápot.

A nyálterv tuti jó mert amit legutóbb próbáltam az egy D-audiós kit.. az előtt egy sajátot építettem, de azzal is ugyan az a baj, azt gondoltam túlmelegítettem az IC-t mert először beforrasztottam. Majd a csaját nyákomba tettem egy lemezes foglalatot és úgy sincs semmi, majd a D-audiós kit foglalattal úgy sem Jelzem 3 IC-t is próbáltam...

Segítsen valaki ha tud. Köszönöm.

Jah és előfk nélkül tökéletes TDA 7293-as IC-s erősítőhoz lenne.
(#) storm válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Én is sokat szenvedtem már vele, több tervel is megcsináltam, volt ahol működött, volt ahol nem. Végül hagytam a francba, és összeraktam egy rendes hangszínszabit, ami azóta is működik, neked is ezt ajánlanám. Egy egyszerű lepke hangszínszabi megfejelve egy előfokkal tud annyit mint ez az IC. Sőt még erősítése is lenne, mert ha jól tudom ez az IC nem erősít.
(#) Gránátalma válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Tuti túlfűtötted, gyári adatlapja szerint 10másodpercig bír el 210Celsius-t. Ennél biztosan többet kapott egy ki-beforrasztásnál.

Enyém még nincs kész, mert még nincs időm hozzá, de ha készen lesz kimérem kb hol mekkora feszt kell mérni, ha jól működik.
És ezen értékek megléte nélkül valószínűleg bárki rájöhet, hog az övé jó-e vagy sem.
(#) dani9228 válasza Majcc hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Üdv! Ezt a kapcsolást az LM1036N-nel én is megszeretném építeni, és az volna a kérésem, hogy mellékelni tudnád e a nyákrajzát.
Köszi!!
(#) kadarist válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Szia!
Ha jó képformátumban is, akkor van egy ilyen megoldás. Keresés
(#) dani9228 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Üdv! Nekem a mellékelt kapcsoláshoz kellene. A kapcsolása és a beültetése az megvan, azt megtaláltam itt a fórumban, de a nyákrajzot azt nem.
(#) kadarist válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Nem voltam rest és megkerestem: Bővebben: Link. Nem teljesen ugyanaz, de használható. Lehet, hogy meg van az általad keresett is, ne add fel!
(#) dani9228 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Oké! Köszi!!
(#) Ameron24 válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ez igaz lenne ha nem próbáltam volna foglalattal zsír új IC-t.
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
teszek fel erről a sz*rról, mert már tényleg az idegeimre megy, már bánom hogy pénzt adtam ki...

egyszerű kapcsolás azt egyáltalán nem megy de tényleg egyáltalán, és az az indok hogy elfűtüttem az IC-t hülyeség mivel 2 új IC-t forrasztás nélkül fofglalattal próbáltam és úgy se reagált semmire.

A tápja most 2x6V AC 35VA, ez van pfferelve 2x2200 µF-al ás előtte egy stab IC így kapja a 12 Voltot.
(#) lacek29 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ott valami a táppal nem OK. 6Volt AC-bol,hogy lesz 12Volt DC?? Egyáltalán miért 2x6 Volt az AC?
(#) Ameron24 válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia !

Úgy hogy a 6V AC az egyeinirányítva kb 8,5 Volt na most mivel ez szimetrikus táp így a pfferkondik földhözképest negatív és pozítív pólusát összekötöd, így les a - ág a föld a (+) meg a +. és így megkapod a 16-17 Voltot

A stab IC-n át 11,88 Volt jön át... szóval a táppal semmi gond
(#) lacek29 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ez így nemjó szerintem,de várjuk meg egy hozzáértő kolléga hozzászólását is.
(#) Edek válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Üdv nekem is van egy D-Audiós kitem immár 5 éve tökéletesen üzemel elsőre röffent, és semmi gondom nem volt vele (én forrasztottam az IC-t), ahogy a tiéd elnézem a képek alapján ebben sincs hiba bár annyira egyszerű áramkör hogy nehéz is hibát ejteni rajta összeszereléskor, én azért átnézném az alkatrészeket hogy a megfelelő helyre kerültek e, a forrasztásokat is átnézném, valamint, az IC-t hogy nem e fordítva lett berakva, majd az ellenálatokat hogy nem e szakadtak valamint a kondikat is megméregetném, mert ugye mit lehet tudni, ha minden jónak tűnik a akkor a tápot is átvizsgálnám, valamint mérnék egy áramfelvételt, a D-Audiós adatlap szerint 35-40mA a nyugalmi árama
Következő: »»   49 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem