Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   50 / 91
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A forrasztás felőli oldalon amennyire látom 10-17-20 lábnak negatívon kellene lennie szerintem a nyákodon nem így van. Melyik rajzot használtad linkeld be légy szíves.
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ezt, nem hiszem hogy ezzel baj lenne, de átnéztem azért és nem találtam hibát,
Ugyan ezt a kapcsolást mgépítettem saját magam is, saját nyákot is gyártottam, de ugyan úgy nem ment azzal se, a gyári kapcsolást használja ami az IC adatlapján van.
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia! Építettem párat soha nem volt gond. A fotón nem látom egyértelműen, hogy az IC jól van-e bedugva, illetve helyes polaritású-e a táp. Ha ezek stimmelnek az LM1036 kézmeleg.
(#) Ameron24 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Igen jól van bedugva a 11-es lábra esik a +fesz
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Idézet:
„Ezt, nem hiszem hogy ezzel baj lenne,”

Több példányban megépítettem, igaz nem ezt hanem az NE5532 vel kiegészített változatot. Mindegyik megy. Na látod azokkal nincs baj ,de ezzel mégis csak van ha nem működik.
(#) poros válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Elnézést a 17 es lábat természetesen nem a testre kötjük.
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Felfűti magát az IC?
(#) Ameron24 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
nem igazán semmi hideg, :S de hogy mi lehet az oka, jah és amper se lehet mérni a táporól ami érdekes, viszont mikor a kivezérlés jelzőt mérem ugyan arról a tápról akkor az vesz fel.
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az IC lábain megvan a tápfeszültség. Ne a nyákon mérj hanem fölül az IC lábakon. Valamint az összes lábat átmérném tápfeszültség nélkül. A nyákvezetékekhez képest. Talán a foglalattal van gond.
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Tisztára mint egy fordítva bedugott IC. Ne fordítsd meg, csak még egyszer nézd meg tüzetesen. Lehet a foglalt vacakol, poros kolléga tanácsát kövesd.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Én is úgylátom pedig
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Nem nézünk :lama: -nak de így van benne az ÍC az alkatrész felőli oldalon.
Ez az amit Te is linkeltél ! Csak már beépítve.

lm3.jpg
    
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
igen az 1-es láb a C14-es elco-val van összekötve

Idegembe rádugtam az egyik nyákot (mert 2 van egy d-audiós és egy saját) egy PC tápra azzal mit csinál semmi, viszont észrevettem h icipicivel hangosabb ha van neki táp és mikor kikapcsolom a tápot egy pillanatra hangosan szól
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ha megnézed a rajzot "képet"ott a C1 re van kötve az egyes láb. A C14 az 5-ös lábon van. Az IC 1es lábat a tetején levő pont jelzi. Az elkók polaritás helyes bekötését is ellenőrizd.
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
jaj igen elnéztem csak hirtelen elnéztem, de a lényeg h jól van kötve.

kicsit lebontottam gyorsba, hogy lássátok ti is az IC jól van, illetve begfestettem hibajavítóval az eggyes láb jelölését, hogy egyértelmű legyen.
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A kimeneteknél nem látom a föld "szálat" .Így kapásból.
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
a kimenet negatív szála össze van kötve a táp negatívjával onnét kapja a földet a kimenet.

Csak sikerüljön életet lehelni belé, ígérem nem bántom tebbet
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Egyre tanácstalanabb vagyok. Az hogy egyáltalán nem melegszik arra utal,hogy nem kap megfelelő vagy semmilyen tápfeszültséget. Gondolom van egy multi métered. Mérd meg az ÍC lábaknál ,de ne a nyákon hanem magán az ÍC lábán ,egyáltalán kap e tápot az ÍC? És valóban annyi jut-e oda mint amit a táp bemenetnél mérsz. Ha mindig így volt benne a foglalatban akkor fordított feszültséget sem kaphatott így jónak kell lennie,magának az ÍC-nek. Ha így sem működik vedd ki az lm-et a foglalatból és forraszd át az alkatrészek lábait köztük a foglalatét is.Lehet valahol hideg a forrasztás.
Ha ez sem segít akkor valamelyik kondenzátor rossz.
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
hát minden forrasztás újramelegítve táp lecserélve ugyan az a gond :S
Jah és 2x van meg.. az meg elég véletlen balszerencse lenne h mind a 2-be rossz egy kondi pl,

Kapacitást nem mér a multiméterem, de sztem nem az a gon már ott tartok h feladom
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
ja és az ic 11,88 Voltot kap és a stab IC is ennyit ad le.
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Idézet:
„az meg elég véletlen balszerencse lenne h mind a 2-be rossz egy kondi”

Valószínűleg igazad van erre nagyon kicsi az esély. A lemezes foglalatoknál előfordulhat,hogy felcsúszik az érintkező. Forrasztás után ez már nem látható. Még ezt mérd végig,úgy hogy nincs tápfeszültség a panelon. A multiméter szakadás mérő "sípoló" állásban van. Végig érintgeted a panel megfelelő helyein alul a nyákon az egyik tapintó felül az ÍC nyakánál a másik tapintó. ha van kontaktus minden forrasztás jó. A tápfeszültség mérést ugyan így az ÍC "nyakánál" végezd el. Még megvárlak de kérlek igyekezz.
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Hali! Ha az IC lábaira (10-11) felmegy a táp és az nem vesz fel áramot kár tovább kísérletezni, kuka. A biztonság kedvéért ellenőrizd, hogy az 1-es és a 17 lábakon van-e feszültség (1-belső táp, 17- 5Vzener).
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Igen csakhogy azt írta Ameron24 már három ÍC vel próbálta. Ennyi mégsem lehet rossz.
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
igen ez így van, egyet vettem mikor mgecsináltam a nyákot magam, majd beforrasztottam, betudtam annak h elfűtöttem, ezért vettem egy újat ehhez már foglalatot is vettem. azzal se ment, erre felhergeltem magam és rendeltem egy kitet a D-audiótól, gondoltam az 80%-ba kész van csak legózni kell.. és menni fog de nem így lett :S
Idézet:
„A biztonság kedvéért ellenőrizd, hogy az 1-es és a 17 lábakon van-e feszültség (1-belső táp, 17- 5Vzener).”

Ezt még meglépem, de mára elég volt szusszanok egyet, holnap még úgy se dolgozok lesz rá időm
(#) poros válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Végeztél már a méréssel amit ajánlottam?
(#) Ameron24 válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
igen azt már még mielőtt elpakoltam megcsináltam, és ezt a mérést már a mainapon kb 6x eljátszottam mindig jó volt.
(#) reloop válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia! Ez teljesen logikus. Abból indulok ki, hogy nincs olyan külső alkatrész ami az alapáramfelvételt megszüntethetné. Ha az ominózus lábak polaritás helyes tápot kapnak, ott párszor tíz mA-nek kell folynia hibátlan IC esetén.
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Igen és akkor ha minden láb érintkezik úgy ahogyan kell.
Nekem már nincs ötletem. Lehet hogy igazad van és mindegyik ÍC elszállt de ha nem cserélte fel a polaritást akkor számomra is hihetetlen,hogy három illetve kettő ha a túlmelegítést figyelembe vesszük rossz.
(#) reloop válasza poros hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Mint írtad is, a mérésnek csak közvetlen az IC lábon van értelme. Ha ott feszültség van, és 0-az áramfolyás akkor...
(#) poros válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Azt hiszem igazad lesz.
Következő: »»   50 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem