Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   134 / 582
(#) papoka50 hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok! Keresek olyan embert aki tudja hogy hol szerezhetek az indezit wt 82 ex mosogépemhez alaplapot olcson felültöltös. köszi!
(#) poros válasza papoka50 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A legtöbben itt szerzik be a szükséges alkatrészeket.
(#) llaci56 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Lehet szidni a W -t, de én meg vagyok elégedve vele.
12 éve rendeztük be a házunkat W berendezésekkel:

1 db előltöltős mosógép
1db felültöltős mosógép
1db mosogatógép
2db sütő

A felültöltősben egyszer dobot kellett cserélni. (Minden nap használatban van!)
Az elöltöltős hibája, hogy apró dolgokat csak mosózsákban szabad mosni, mert a dob mellett kipaszirozhat egy zsbkendőt vagy zoknit. De ez elöltöltős hiba, nem csak W!
A mosogatógépben a minap megállt az ürítő szivattyű. (Ez is minden nap megy!)Szétszedtem, kitakarítottam, olyan, mint az új.
Ennyi volt a hiba 10 - 12 év alatt.
3650 mosás - 1 dob csere
3650 mosogatás - 1 szivattyú tisztítás
A sütőkhöz nem kellett nyúlni.
Ez olyan sz@r márka???
(#) zolika60 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A dobcsere az elég furcsa hiba. Azt gondolnám az az alkatrész sosem mehetne tönkre. De én is találkoztam már olyannal, ami széttörött az anyagfáradástól.
(#) poros válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Nem szidtam bár arra is lenne okom. Örülök,hogy TE megvagy elégedve vele. A véleményemmel nem vagyok egyedül mint ahogyan TE sem a tiéddel.
Mikró másfél éves használat után csere./magnetron/
Elszívó KB ugyan ennyi. /leégett motor/
Mosógép a garancia lejártát követő napon mondja be az unalmast.
Hűtő szekrény. A megvásárlást követő első hónaptól olyan hangot ad mint egy nyöszörgő kisgyerek. Az ajtó szigetelő gumi fél évesen elszakadt amit természetesen garanciába nem cserélnek.
(#) osi válasza papoka50 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Az uj 30 pénz körül van.
Meggondolandó ennyit rákölteni, egy fél gép ára
(#) osi válasza zsidel hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Én a teknőt tudnám jó szívvel ajánlani.
Kemény fából örök darab

Elux = viszonylag jó.
AEG = picit húzós ár de jó
Mile = horror ár
Zan.. = tele van kinai ukrán lengyel csodákkal
Ind.. = a szerviseknek jó ellátja őket munkával
Ari.. = u.a. egy cég
W... = nemtom

Egyéni vélemény de asszem helytálló.
(#) llaci56 válasza poros hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A 2db elszívót és a kerámia tűzhelyet kifelejtettem. Azok is W, és azokkal sem volt gond még.
(#) gyök2 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Mert a tied 12 évvel ezelőtti konstrukció és abban még van anyag. Nem Műanyagból van minden.
(#) papa62 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
A "W" Istene legyen veled és a Te gépeiddel. Ámen.
(#) SzAndras00 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
(#) imikee10 válasza zsidel hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Én német párti vagyok, de azokból is csak a régebbiek. Nekem Miele van évek óta... erről nem is ejtek több szót.
A tapasztalat azt mutatja, hogy manapság tök mindegy milyet vesz az ember mert mind szar. Régi Bosch/siemens, aeg gépek a tutik. Meg persze a Miele.

Imi
(#) imikee10 válasza osi hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Annyival egészíteném ki a dolgot, hogy electrolux, aeg, zanussi egy kalap alatt szar. Amióta felvásárolta az electrolux. Indesit és ariston oké hogy ellátja a szervizeseket munkával de nagyon sok esetben nehezen vagy nem is javítható. Én pl rühellem javítani. Egy felújított Miele vagy a Bsh gép...

Imi
(#) zolika60 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szerintem minden a mechanikából indul ki. Amelyik mosógép műanyag üsttel készül, eleve nem lehet jó. A elektronika minél egyszerűbb annál jobb. Egy háziasszony két maximum három programot használ. A többi csak van. Szerintem ha valaki kifejlesztene egy univerzális elektronikát néhány programmal, nagyot kaszálhatna.
(#) osi válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Ha fel kell ujjitani akkor az már megadta magát egyszer .
Szerintem mindenki halad a korral - még a Bsh is - már ők sem az örökkévalóságnak gyártják a gépeiket.
Ha 5 év körül kihúzzák akkor már nem volt rossz vétel . Olyan címszóval. hogy annyit fejlődik a technika(5-év alatt), hogy a gép már tudásban már elavult lesz, így hát felesleges fogyaszt több áramot, vizet, stb.
Meg különben is el kell adni valakinek a a gyárban épp készülő gépeket, még a Bsh-nak is
(#) zimpet hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy AWO/D 51105 Whirlpool mosógépem, ami centrifugálásnál, ha eléri a max fordulatot, elkezd villogni a a két világító led és újraindul a program. Olvastam, hogy elkok csere, ezen túlvagyok. Motor szénkeféinek tisztításán is. A jelenség olyan, mintha a max fordulaton a kommutátor szikrázna (nem látszik ilyen) és az villogna a ledeken. lehet, hogy a motor rossz és megzavarja az áramkört max fordulatnál?
Segítséget előre is köszönöm!
Üdv.: Péter
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Elég hosszúak még a szénkefék? 1-1,5cm már rövid.
(#) zimpet válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Igen, még 2-3cm lehet.
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Ha a kommutátor is rendben van, akkor lehet, hogy valami kontakthiba, vagy a forgórész kezd zárlatos lenni.
(#) zimpet válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Én is arra gyanakszom, mert csak akkor fordul elő, mikor majdnem eléri a maximum fordulatszámot! Azt hallottam, hogy török, nem éppen jó minőségű motorral van szerlve a gép. Milyen motort lehet beletenni helyette, ha az a rossz?
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Annyira nem vagyok szakértő, hogy tudjam a sajátján kívül mi jó még bele. Talán majd a mesterek javasolnak valamit.
(#) imikee10 válasza zimpet hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Képet, képet, képet!
Általában a CESET motorokat be lehet rakni helyettük.

Imi
(#) zimpet válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Itt van pár kép! A végére feltettem egy CESET-et, amit találtam, csak az a bibi, hogy 1000-es fordulatú gépből van! Holnap megyek a motorral javítóhoz, hogy padon lepróbálja. Valami nem 100-vele, de tuti az a gond!
(#) alap hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy INDESIT tipusú mosógépem aminek keresek szerkezeti és bekötési rajzot a MOD: WS84TXEX TYPE: LB2000C .
Tudna e valaki ebbe segíteni?
Előre is köszönöm szépen.
Üdv Feri
(#) h-balynt hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
sziasztok azt szeretném megtudni hogy az mitől van ha elindítom a mosást minden rendben van de ha elér a mosógép az öblítéshez és veszi be a vizet akkor folyik a mosópor adagolónál mintha a fiók nem zárna rendesen de csak öblítésnél jelentkezik ez a hiba és azt vettem észre hogy öblítésnél sokkal erősebben nyomja be a vizet mint a mosás elején egyépként Elektrolux mosógépről van szó
a válaszokat előre is köszönöm
(#) lukovicsek hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Üdv.
Úgy látom kimaradtam a "Melyik a jó mosógép " vitából, én anyit szólnék hozzá, hogy a régi mosógépek még jól meg voltak csinálva ez fix legyen az műanyag üst vagy fém, a mostaniak már nem jók és mindegy miből készülnek mert ugye müanyagból is lehetne egy kicsit vastagabb alkatrészeket önteni hogy ne törjenek olyan hamar, na de kérdem én mi haszon van abból a gyárnak ha egy gép 8 meg 10évig megy ugyhogy már mindegy szinte milyen márka egyik sem tartós csak változó a gyenge potjuk.

Laci!
(#) lukovicsek válasza zimpet hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Az bizonyára motor hiba lesz ugyan ilyen géppel volt ugyn ilyen gondom 98%.
Laci!
(#) imikee10 válasza zimpet hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Motor hiba, de a próba padon nem biztos, hogy kijelez bármit. Áram felvétel normális, test zárlat nélkül, jó tachoval, minden jó és mégsem jó.
Egy ugyan ilyen felfogatású, szíjtárcsájú motor az ideális.

Imi
(#) Josi777 válasza h-balynt hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Egy típust írhattál volna, abból lehet tudni, hogy milyen rendszerű a mosószertartója. Ha elosztós, akkor rossz helyre megy a vízsugár, ha több szelepes, akkor a belsejében levő fúvókák vízkövesedtek el. De az is lehet, hogy van az elfolyó csövében egy keresztmetszet szűkület és amikor az öblítéshez 2 szelepen keresztül veszi a vizet, akkor már nem elég az elfolyás sebessége.
(#) zimpet válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszi!
A CESET motorokon az ALA1 és a WHE3 között mi a különbség? Mert felfogatásra ugyan olyannak tűnik, mint ami nekem kell. Azt tudom, hogy a WHE3 az 1000 centrisekben volt, az ALA1 pedig 800-ban. Meg 0.2A az áramfelvételi különbség. Melyik lehet nekem a jó?

Peti
Következő: »»   134 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem