Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 577
(#) bbalazs_ válasza gazszeres hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Koszonom az infot. En ugy erzem, megtettem mindent, de ha valaki nem akarja, hogy segitsenek neki...
Most jonnek a komoly minuszok, o meg valami kis villanyrezso mellett vegetal... de van, akit nem lehet sajat magatol sem megvedeni...
(#) gyulabs hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok! Segitségre lenne szükségem Baxi Main 24 FI kazán légtelenítésében! Grundfos UP 15-50-es szivattyuval van szerelve. Egyszerüen nem tudom lelégteleniteni a rendszert! A szivattyu légt. csavarját kivettem és csak csepeg a viz nincs nyomás, viszont a nyom. mérő óra 1.5bar-t mutat. (túlnyomásos rendszer)Köszönettel várom a segítő választ!
(#) trebla1975 válasza gazszeres hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) gyulabs válasza gyulabs hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Újabb fejlemény:- a szivattyu tengelyt nem lehet elforditani a csavarhuzóval sem!Olvastam, hogy az említett tipusból sok a hamisítvány.Létezik javítókészlet, vagy csak a csere a megoldás?(szivattyu)
(#) briki válasza gyulabs hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Én nem tudok javítókészletről, csak csere, vagy bontott, ha van. Sok helyen csak komplett hidraulikai blokkal adják, tehát nem a motor tekercses részét lehet megvenni. Szerintem először szedd szét a forgórészt. Kicsavarni a lefogató csavarokat. lehúzni óvatosan a motor részt a hidraulika részről- persze csapok elzárva, kazán leürítve, áramtalanítva, szivattyú elektromos bekötése kikötve a panelról, vagy a szivattyúról. Utána a járókerék alatt van egy fém tányér ( sajtolt ) azt csavarhúzóval felfeszíteni a szivattyú házáról több irányból is. Utána a tengelyt kihúzni, szemrevételezni, esetleg vízkőoldóval kimosni a forgó részt.
(#) attika2005 válasza attika2005 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Na szétszedtem a 3 járatút,minden rendesen működik rajta!!Melegvizem mindig nincs!Hogy tudom megnézni hogy az áramlásérzékelő rossz-e?Vagy mit tudok még megnézni?
A kazán tipusa ha minden igaz:Ariston STAT 23M
(#) Gyuszi79 hozzászólása Jan 30, 2012 / 1
 
Üdv mindenkinek!
Ha bárkit is összehozna a sors egy MAGYAROSI ATTILA nevü kazánszerelővel akkor annak adnék egy jó tanácsot !!!
Vagy keressen másik szerelőt vagy pedig ne fizessen addig amig kiprobáltan pár napon keresztül legalább nem müködik a kazánja .Az hogy ő bármikor is megjelenjen ha garanciáról van szó az elképzelhetetlen !!
Nekem fél éve javitotta a kazánomat mert teljesen leált .Panelt kellett volna benne cserélni ami 40000 FT de ő spórolt nekem trafót cserélt a panelen 20000 FT-ért és a kazán azota sem müködik rendesen és ő csak igérgeti hogy jön .Legutóbbi igérete pénteken volt és a mai nap 10 órára szolt. Reggel felhivtam hogy nehogy elfelejtse mire ő mondta hogy Á DEHOGY. Fél 11-kor hivott hogy a szomszéd utcáig jutott el de sajnos muszáj máshova mennie sűrgösen és kinyomott .12 órakor megcsörgetett egy pillanatra ,én rögtön visszahivtam de ő már nem vette fel csak a harmadik probálkozásra ekkor meg azt mondta hogy hát itt volt de nem ért el és tovább kellett mennie mire én már fél év után felemésztve idegrendszerem útolsó darabjait elküldtem őt mindenhová ahová nem feltétlen vágyott.

Szerelő adatai:
Magyarosi Attila
tűzeléstechnikai technikus műszaki vezető
Tel 36-1-2537958
+36209426978
Cim : 1171 Bp Pipishegy u 13
Szerintem ki teheti kerülje el a fölösleges problémákat .
Tud valaki nekem abban segiteni hogy hol tudok junkers kazánhoz vezérlőpanelt venni vagy rendelni. Előre is köszi a segitségeteket
(#) attika2005 válasza attika2005 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Felraktam pár képet,remélem fogsz látni rajta valamit!
(#) gyoret hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok! Kolléganőm kazánja (Radiant kondenzációs) állandóan úgy gyújt be, hogy akkorát robban, hogy majd leesik a falról. Szerintetek mi lehet a probléma?
(#) gyulabs válasza briki hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Köszönöm a választ!Megpróbálom szétszedni, aztán tájékozódom alkatrész ügyben....
(#) derzsisanyi hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Korábban említettem, hogy a vesten típusú kazánomat milyen ügyesen "megdrótoztam, de mostanra egy újabb prbléma merült fel... nem melegíti fel eléggé a fürdővizet... Mi lehet az oka? Eddig olyan jó forró vizet adott, és mostanában valahogy nem az igazi.
Mit lehet kezdeni vele, azon kívül, hogy hívom a szerelőt? Lehet egyáltalán valamit kezdeni? (vízkőre gyanakszok)
(#) briki válasza derzsisanyi hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Milyen az a VESTEN .....?Tárolóval egybeépített? Volt már valakinek ilyen gondja vele, teljesen le volt rakódva a vízkő a hőcserélőn, és a tároló falán.
(#) derzsisanyi válasza briki hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Holnapra meg fogom mondani pontosan, hogy milyen típus... egyébként lehetett kezdeni vele valamit valami sufnituning módszerrel, vagy csak valami költséges cseredarab hozta el a kívánt eredményt?
(#) briki válasza derzsisanyi hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Sikerült "könnyen" megoldani. Szétszedte a tároló tisztítónyílását, kivette a tárolót a helyéről- ha jól tudom- és átsavazta. Azóta ki sem jön a víz alól, ezért alacsony a Duna vízállása.
(#) turancsics hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok

Nekem van egy Ariston TX 23 MFFI gázkazánom. Viszotn a kövezkező a hiba vele.
A kazán fűtésileg tökéletesen üzemel, használati melegvizet tökéletesen készít.
Viszont itt a hiba!! Melegvíz csap elzárásakor nem vált vissza fűtésre hanem leáll. Mi lehet a probléma szerintetek?

Előre is köszi
(#) toro válasza gyoret hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Koszos a gyújtóelektróda vagy a kondenzátúmgyűjtő tele van kosszal!
(#) toro válasza gyulabs hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Tele van a szivattyúház vasiszappal! Csavarhúzóval NE FORGASD, mert eltörik a csapágyazása! Szedd ki a házból és gyenge savban áztasd meg forgórészt!
A hamisítvány a komplett szivattyúra igaz. Rá van ugyan írva Made in RPC.
(#) toro válasza turancsics hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
1. A víz kapcsolód nem vált vissza. Ekkor azonban a kazánnak a biztonsági termosztát kikapcsolásig fűtenie kellene.
2. Nyári állásban van vagy kikapcsolt a szobatermosztát.
(#) toro válasza trebla1975 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
De az eredendő ok a tágulási tartályban hiányzik a levegő vagy kilyukadt.
(#) toro válasza attika2005 hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
A 1344 -es képen a szemben lévő "tányér" a vízkapcsoló membránháza. Jobbra 12 cm-re a víz mikrókapcsoló (a zöld alaplapon).
Az elöl lévő a fűtésvíz áramláskapcsoló. Kizárólag a szivattyú üzemelése esetén kapcsol.
Az UPS 15-50 hátsórészén ott van az automata légtelenítő!
(#) derzsisanyi válasza briki hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Köszönöm Briki, hogy foglalkozol a problémámmal!!

Az említett kazán típusa Westen energy 240 Fi (elnézést a vestenezésért..)
Nem vagyok analfabéta, de barbárkodni se akarok azáltal, hogy nekiesek, mint bolond tehén az anyjának, és teljesen használhatatlan ócskkavas halommá változtatom a hozzá nem értésemmel az egész jelenleg "jól" működő szerkezetet...

üdv!
(#) briki válasza derzsisanyi hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Kerüld a feszítővasat- ennyi csak. 20-as ábra 9, 13, 19 alkatrészt ellenőrizd le. kevés a vízhozam ha kinyitod a csapot teljesen, vagy miből gondolod a vízkőlerakódást? Fűtést csinálja rendesen? HMV készítés közben a kazán égője ki-be kapcsol, vagy nagyon leszabályozza a lángot?
(#) derzsisanyi válasza briki hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Semmi különleges probléma nincs vele szerencsére, csak annyi, hogy nem eléggé meleg a melegvíz és arra gondoltam, hogy a vízkő miatt nem tudja eléggé hatékonyan melegíteni a láng a vizet.
A fűtés vioszonylag rendben van, bár a nyomás az 1 bar-tól a 3 ig megy fel fűtéskor, és ha utána engedem a vizet a rendszerbe, hogy hidegen is a normál értékek között legyen, akkor az első felfűtéskor kinyomja a biztonsági szelepnél, de nem hallatszik ki belőle semmi különlegesség. Nem kattog, nem ugrál a láng, nincs emmi félelmetes a működésében.
Remélem, hogy egy sima karbantartással még sokáig élvezhető marad ennek a szerkezetnek az áldásos működése.
(#) briki válasza derzsisanyi hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
A tágulási tartályodban nincs elég levegő, ezért nyomja ki a biztonságin a vizet felfűtéskor- keress vissza ebben a topikba, sokat volt írva mit kell csinálni ilyenkor. Jó esetben csak levegőt kell bele fújni, rossz esetben lyukas a membránod, és csere. A gáz lángja csak a primer hőcserélőt melegíti. A HMV vizet a szekunder, lemezes hőcserélőd csinálja. Ha fűtésben jól megy a kazán, nem kapcsol ki- be, nem ropog, kattog, akkor a primer hőcserélőd jó. A baj esetleg a szekunder lemezessel lehet- ha az előző írásban említett alkatrészek jók, szűrők rendben.
(#) gyulabs válasza toro hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Szia!
Össze volt gyógyulva az egész forgórész.Hiába próbáltam óvatosan széthúzni de annyira tele volt iszappal meg sem mozdult. Beáztattam, de semmi.Addig kinoztam mig a tengely a lapátnál eltört. Néztem új szivattyut, de a vízcsatlakozása nem egyezik(müanyag, hátsó csatlakozásu kell)Kompatibilis a sziv.házzal forgórész+mororpajzs? Kösz. a segitseget!
(#) gyulabs válasza gyulabs hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Csináltam képet, hogyan is néz ki :
(#) toro válasza gyulabs hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Ezt próbáltam vázolgatni előző írásomban!
(#) toro válasza gyulabs hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Keress valahol hasonló Grundfoss UPS 15-50 szivattyút.
Fontos a lapát átmérője és vastagsága.
Vidd el egy szivattyú kereskedésbe a "maradékokat", hátha van keringető szivattyú ami pont ilyen!
(#) gyulabs válasza toro hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Érdeklődtem egy Grundfos szivattyúszervizben és azt a választ kaptam, hogy a kazángyártók egyedileg kérik a szivattyúk gyártását és közforgalomban nem kaphatóak!Arra hogy esetleg helyettesítehető vagy házasitható- e más tipussal nem tudnak válaszolni. Most talán sikerül egy segítőkész szervizessel valamit kiokoskodni.Kösz. a segitséget!
(#) briki válasza gyulabs hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ettől féltem. Ez a modern átverés, fogyasztásra kényszerítés. Hála a régi FÉg-nek ott még földön járó emberek voltak. Abból építs, ami általános dolog- ez ma már nem divat. Érdemes lenne azért a méreteket összehasonlítani, annyit biztosan megérne a dolog.
Következő: »»   88 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem