Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   119 / 289
(#) poros válasza dizi hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Nagyon jó eredménnyel használható a hasonló áttételű trafóhoz BD139-BD241-BD-243. Az "eredetileg" beállított kitöltessél,frekvenciával.
(#) dizi válasza poros hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ezt,hogy érted,hogy az eredetileg beállított...
az az azzal az értékkel ami az itt oly sokszor kibeszélt inverteres pásztorban van?
(#) poros válasza dizi hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Igen pontosan. Próbáltam más értékekkel,frekvencia,és kitöltés tekintetében de sok kísérletezés után visszatértem az eredeti értékekhez. Ez csak ehhez a fajta trafóhoz érvényes tapasztalatom. Bocs most mennem kell melózni.
(#) Wegg válasza dizi hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szia.A trafó felett rajzolt menetszámokat fordítsd meg .A tranyóhoz a 70 .
A töltő körhöz meg a 700 menet tartozik.Az emitterhez rajzolt 1K lehúzó ellenállás segíti a zárást. Én benne hagynám . Az 555 Ic beállítása nekem kicsit újszerű a jelen kapcsolásban .(Az időzítő kör töltése a 3as kimenetről ?)
(#) dizi válasza Wegg hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Helló én ezt nagyon jól tudom,úgy is csináltam.
EZ A RAJZ CSAK EGY SKICC.
Igen ez szerintem az 555 ic egyik legegyszerűbb kapcsolása ezen a téren sokkal egyszerűbb belőni,érdemes elgondolkodni rajta,én megépítettem és megy!!
(#) dizi válasza poros hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Helló
Az általam mutatott impulzustrafóval az a kapcsolás nem jó, ennek a trafónak nagyobb freki kell.
Amúgy az itt található kapcsolást 4,5V, 6V, 7,5V, 9V-os trafókkal működik csak persze a két ellennel variálni kell.
(#) Wegg válasza dizi hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ok Dizi. Majd informálódom az ilyen irányú beállításról is .Egyébként nagyon szeretem az 555 ic-t .Nagyon sokoldalú. Szinte mondhatni hogy ebből az ic-ből használtam el a legtöbbet dolgaim építése közben .
Még annyit hogy a normál NE555 az nem jó téli üzemhez mert nem bírja a hideget.Az enyém leállt a hidegben a szobában meg működött ic csere után már nem volt hiba. Az SA555 az bírja nekem most is megy kint a hidegben.
(#) dizi válasza Wegg hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Hát én is szeretem ezt a típust, 2002 óta kb 3000 darabot építettem be különböző kütyükbe.

Nem sokat kell informálódni meg kell építeni kísérleti dugaszolható panelon és kész.
(#) nyemi válasza Wegg hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Ezt a kapcsolást, tipikusan akkor érdemes alkalmazni ha Fet-et hajtunk az 555-tel.

Üdv nyemi
(#) poros válasza dizi hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
E-szerint a tekercs szekunder oldala direktbe menne a karámra? Jól értem?
(#) dizi válasza poros hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Helló
Nem, nem, oda kell illeszteni a tirisztoros kapcsolást csak én nem rajzoltam oda, mert itt inkább az inverter kör felépítését akartam valamilyen szinten papírra vetni.
(#) poros válasza dizi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Az eredeti rajzból kiindulva ajánlottam a tranzisztorokat.
Idézet:
„Amúgy az itt található kapcsolást 4,5V, 6V, 7,5V, 9V-os trafókkal”
.
Próbáltad a szóban forgó impulzus trafót az eredeti kapcsolásban felhasználni? /Csak kíváncsi vagyok?/
(#) dizi válasza poros hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Igen, de nagy volt az áramfelvétel és melegedett a tranyó,
ott asszem 2-2,5 khz rezeg az inverter rész hagyományos paneltrafóval.
Az impulzus trafónak nagyobb freki kell.
(#) poros válasza dizi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
A különbség a TE és az én trafóm közt annyi,hogy az enyém fazék magos. Elképesztően erőset lehet belőle az eredeti kapcsolás néhány apró módosításával készíteni. A részleteket itt nem kívánom közzé tenni mert élet veszélyes! Barátom h@esége miatt már olyat is sikerült készítenem ami a karám vezeték szigetelőtől számított. KB 50-70 cm távolságra a tartó oszlop fáján keresztül úgy megütött hogy csak néztem. Mint az a bizonyos Jani a moziban.
(#) dizi válasza poros hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Mint Rozi a moziban.
Most rámértem a fet gate-jén 33Khz.
(#) poros válasza dizi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Rozi,vagy Jani ? Nagyot ütött az biztos!
(#) dizi válasza poros hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Minden valamira mondható pásztor tömbvázlata:
inverter,aminek az alapja lehet, tranzisztoros vagy ic-s > tranzisztoros vagy FET-es végfokozat > porvas vagy vasmagos transzformátor > egyenirányítás > tirisztoros vagy triakos rásütőegység > rásütőkondenzátor >nagyfeszültségű transzformátor.
Na már most ezek alkatrész típusban és értékben eltérhetnek egymástól,de az elv az ugyanaz.
A másik dolog amit itt már kibeszéltünk a villanypásztornak nem 10 centis szikrákat kell vetni, hanem 5-8 mm-es erőteljes szikra kell, hogy a szélsőséges viszonyok között is mint pl eső,hó vagy magas páratartalom mellett is elegendő energia maradjon a jószág kordába tartására.
(#) poros válasza dizi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Idézet:
„Barátom h@esége miatt”
. Tisztában vagyok azzal amit mondasz. KB egy oldalas lenne,ha leírnám a történteket. Tapasztalat szerzésnek jó volt. Az óta ha gond van először körbejárom a területet és kitépem a gazt amit már állítólag tegnap "lekaszáltak" és leföldeli a vezetéket. :yes:
(#) poros válasza poros hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Az erejéről talán az valamit elmond,hogy a földre letett készülék körül hajladoztak a vékonyabb gaz szálak. A feltöltés ideje alatt a készülék felé a kisülés pillanatában vissza az eredeti helyére. Félelmetes volt még nézni is.
(#) Wegg válasza dizi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Dizi az általad vásárolt impulzus trafóról tudnál csinálni egy felvételt a lábak felől ahol jól látszanak a részletek lehet hogy csak makró felvétel fogja tudni.Kíváncsi vagyok milyen szigetelés van a két tekercs között. Van nekem is pár darab bontott de sajna csak az egyiknél látható valamilyen sötét színű prsepán elválasztás .Ha nem terhelnélek vele nagyon,csak akkor.Előre is kösz .
(#) dizi válasza Wegg hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Íme a trafó feneke.
(#) Wegg válasza dizi hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Nagyon gyors vagy De sajnos nem látszik az a vastag prespán szigetelő amit szerettem volna látni .Te hogy ítéled meg egy vastag ,vagy sok vékony szigetelő van a primer és szekunder között. De mindenesetre köszönöm
(#) dizi válasza Wegg hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Több réteg celofán szigetelés.
(#) JZoli válasza dizi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szerintem ez a trafó egy tévéből van, mégpedig a sorvégtranyó meghajtótrafója volt (nagyon hasonlít rá). ott is elválasztótrafó volt, a gyengeáramú vezérlőtől választotta el a 2-300V-al működő sortranzisztort! Így a szigetelése is ennek megfelelően lehetett kialakítva!
(#) dizi válasza JZoli hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Helló
Elképzelhető,viszont az a baj,hogy szinte semilyen infót nem találok a trafóról,kíváncsi lennék arra,hogy mekkora az az ideális freki amin ez jó hatásfokkal képes menni.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia én 30 khz-n hajtom ott lead 500v ot .
a TV-k ben 15625Hz-n járatják.
(#) JZoli válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ez így van! A tévékben a sorfreki 15625 Hz, ahogy előttem is leírták. Tehát ezen a frekin működik gyárilag ez a trafó!
(#) dizi hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Már csak az a kérdés,hogy ez az e vagy valami más.
Én 33khz-en hajtottam,de 350 voltnál több nem jött le róla.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Persze mivel a ff Tv trafója a szines TV nek van evvel megegyező de de több menetszámú trafója az nekem 700v-ra is képes volt leadni
(#) luluzulu hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok.
Mielőt elkeztem meg építeni ezt EzT

Teszteket végeztem multi sim-el. De folyamatosan hibát dob. Általában leég az Ic... Most ha meg építem ugyan ez lesz?
Következő: »»   119 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem