Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   91 / 196
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ez fontos információ, mert ott normál üzem közben szigorúan 0V ! feszültségnek kell lennie. Kiderítendő: a DC, vagy az AC figyelő "piszkálja". Ha ennek kiderítéséhez segítség kell, jelezd.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Igen ezt használom.A bekeretezett részről kapja meg a hangszóróvédő a tápot, a másik része a feszültségszabályzóval ellátott ami a hangszínszabályzóra megy. Az egyenirányító egy egyenirányító tömb/Gratz híd.
(#) dani9228 hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
A végfokomhoz is így van a táp, és rendesen kettéosztja pozitív és negatív felekre. A mellékelt elven.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Az egyutas egyenirányítás miatt - behúzott relénél - olyan hullámos a táp, hogy a C4 kondenzátor minden periódusban nyitja egy pillanatra a T2 tranzisztort.
Ha nem tudsz dupla szekunderes transzformátort beszerezni, akkor növeld tovább a pozitív tápoldali puffer kondenzátort (a negatív oldalon bőven elég az 1000uF).
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ez ennyire befolyásolja. Szimmetrikus trafóm az nincs úgyhogy marad a a bővítés. Ez külön téma azt tudom, de a hangszínszabályzó működésében is szerepet játszhat, vagy a feszültségszabályzó csillapítja?
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A végfok szűrt trafójáról érdemes működtetni a hangszóróvédőt? A végfok tápjánál azért nem fordul elő mert elég puffervan (11500uF)?
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Azt elfelejtettem mondani, hogy a TL082 helyett TL072-tőt használok. Ez is befolyásolhatja?
(#) dbase válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Hello
A T4 tranzisztor emiter-collector lábaira köss rá egy ledet 1k-soros ellenálással. Amig a relé nem húz meg addig a tranyó collectorán +12v van az emitteréhez képest,meg abban az esetben ha dc hiba van. Amikor meghúz a relé a T4 en a collector-emitter azonos potenciálra kerül azaz negatívra így nem világít a led.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Az egyutas egyenirányítás a hangszínszabályzó áramkört kevésbé érinti.
A védelem kapcsolás a pozitív táphoz kötött késleltető kondenzátor miatt érzékeny. Az IC típusnak nem hiszem, hogy jelentősége lenne.
Próbáld ki a védelemnél a pozitív oldalon bővíteni a pufferállományt.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A negatívon 1000uF, a pozitívan 3300µF-raktam, de így még mindig fúrcsán húz be, mintha semmi ereje nem lenne a behúzásnak. Még mindig szakadozva húz be de már nem annyira. A hangját mellékeltem, nem a legjobb minőség ,de lehet rajta hallani a relé kattanását.
(#) dani9228 válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A végfok tápjáról való működtetéshez mit szólsz?
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Írod, hogy a trafó lekapcsolása után behúz a relé. Addig nem volt behúzva, vagy egy pillanatra elenged és újra behúz pár másodpercre?
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Nem volt behúzva, és amikor kihúzom behúz, de nem ér össze a kapcsoló, és ezután kiengedi.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az 1N4148 dióda helyén most milyen értékű ellenállás van? Már nem emlékszem pontosan. A rajon 4,7k-t jelöltem annak idején.
(#) dani9228 hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Képeket mellékeltem róla.

DSC00501.zip
    
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
3,3K van ott.
(#) reloop válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Megtaláltam, a 3,3k a második táphoz volt egy kísérlet. Most a 4,7k-t kéne visszarakni. Itt az a lényeg, hogy az AC megszünésekor a T1 gyorsan kisüsse a C4 kondenzátort.
(#) dani9228 válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Még mindig kattan, de most már csak egyet, de már hosszabb idő elteltével.
(#) Alkotó válasza dani9228 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
JPG-t nem érdemes tömöríteni, mert már eleve tömörített forma. Sokkal szemléletesebb ha magát a képet teszed fel, de célszerű egy minimális minőséget azért megcélozni.
(#) dani9228 hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Oké! Bocsánat, most vettem észre, hogy milyenek lettek. Legközelebb odafigyelek rá.
(#) Dano hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok, szeretnék az erősítőmnek egy ilyen koppanásgátlót csinálni. Azt szeretném kérdezni hogy a linkelt kapcsolás csak mono vagy jó a sztereó erősítőhöz.
Ha jó akkor hogyan kell átalakítani, vagy egyszerűen csak 2 db-ot kell csinálni.

Tudnátok nekem ebben segíteni?
Előre is köszönöm.
(#) Ge Lee válasza Dano hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Mivel nem linkeltél semmit, ezért nem tudjuk.
(#) Dano hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Bocsi elfelejtettem.

Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza Dano hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Amit linkeltél az mono. Van ennek egy jobb verziója itt, ez már sztereóhoz is jó. Kétáramkörös relé kell hozzá, vagy 2db relé párhuzamosan a két csatornához. Ha nem szeretnéd hogy egyszerre kapcsoljanak (vagy bontsanak), akkor csinálsz belőle kettőt, külön a két csatornához. A bimetal(ok) segítségével a hűtőborda(ák) hőmérséklete is figyelhető.
(#) Edek hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Üdv mindenkinek egy kis segítséget kérnék, folyamatban van a KD Mester féle VF2 mod építése és szeretném hozzá megépíteni a majki féle védelem Alkotó modját, de ez 50V-ra van tervezve, nekem pedig a tápom 2x46V váltóban amit ha jól számolok akkor 65V lesz egyenben, mely alkatrészeket szükséges cserélni ezen feszhez a kondik fesz értékét is beleértem ebbe, sajnos ezekben a számításokban nem nagyon vagyok otthon, aki viszont igen vagy már épített ilyen párosítást az kérem szépen hogy segítsen előre is nagyon köszönöm.
(#) reloop hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy áramkört. Ventinek hajtottam fel pár menetet a toroidra, lett belőle védelem-koppanásgátló is. A DC védelem negatívra pár tized volttal érzéketlenebb, nem látom jelentőségét. Ha rajzi hibát vétettem jelezzétek.
Késleltetés 2-3 másodperc, kikapcsolásra azonnal old.

Védelem.GIF
    
(#) Dano válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Köszi, ez jó lesz.
Bocsi, de sokáig nem tudtam géphez ülni ezért írok csak most.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Készre építettem. Erre a panelra került a ventillátor vezérlés is (darlington a hűtőbordán), melyet kiegészítettem egy leddel, ami jelzi, ha a venti maximális tápot kap. Ebből következtetést lehet majd levonni, a borda elért egy bizonyos hőmérsékletet. Ha kész a dobozolás beszámolok ennek praktikusságáról - ha lesz neki
(#) ekkold válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A relé tekercséről hiányzik a védődióda (kinyirhatja a fetet hosszabb távon). Nekem speciel a DC érzékelő sem tetszik, részben az asszimmetrikus érzékenység miatt, és a lassúsága miatt sem.
(#) reloop válasza ekkold hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia! A védődióda szükségességét hogyan tudnám meghatározni? Egyes mosfet relé meghajtók használják, mások nem. A lassú zárás és a belső zener miatt nélkülözhetőnek tűnt számomra.
A lomha és aszimmetrikus DC védelem - igénytelen kinézete ellenére - a funkcióját betölti. Korábban csak ezt használtam, aztán áttértem három tranzisztorra és bipoláris kondenzátorra, most meg vissza
Következő: »»   91 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem