Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BD-s Erősítő
 
Témaindító: Mikey051104, idő: Márc 11, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 9
(#) szamóca válasza Andreas89 hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
Akkor miért nem ezt írtad? A megfogalmazásodból ezt nehéz kikövetkeztetni. Tegyél fel egy képet róla, és mindannyiunknak könnyebb dolga lesz.
(#) Andreas89 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
sajnos nem tudom ugy lefényképezni hogy valami érdemlegest lehessen látni rajta, mert ahhoz nagyon szét kellene szednem, azt meg nem akarom! minden össze van zsúfolva egy pici helyre, a tranyók típusát is pici tükörrel tudtam megnézni, eltartott vagy 1 óráig ...
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Valaki tud kapcsolást BD249/BD250 tranyókra. IC nélkül!?
(#) highand válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Szia!

Íme, itt egy exclusiv kapcsolás, a megbízhatóságáról annyit, hogy 22 évig volt bekapcsolva, amig meghibásodott. Ha megépíted jelezd és akkor a trimmereket másképpen kell bekötni.

Ez egy minden negatív visszacsatolás mentes kapcsolás, extrém high end hanggal.

A legvégén a TIP-ket kicserélheted a BD-kre.

DENEBVéG.JPG
    
(#) Imi65 válasza highand hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Idézet:
„Ez egy minden negatív visszacsatolás mentes kapcsolás, extrém high end hanggal.”

Te precíz, és komoly tudású szakember vagy, azért biztosan tudom, hogy az átfogó visszacsatolás teljes hiányára gondoltál, mikor ezt leírtad. Mert azért lokális negatív visszacsatolás bőven van benne.
(#) highand válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Így igaz lokális is van benne, meg DC-re aktív átfogó is.

Köszönöm a kijavítást.
(#) Imi65 válasza highand hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Idézet:
„meg DC-re aktív átfogó is.”

Ami - tegyük hozzá - a végfokozatra hatástalan. A kimenetet a P2-es trimmerrel tudjuk DC 0V-ra állítani.
Bocsi, tényleg nem kötekedni akarok.
(#) highand válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Hát hatása éppen van az átfogó visszacsatolásnak, ha nem is kimeneti DC szintet állítja, hanem a kivezérelhetőség szimmetriáját.

A kimeneti DC-t viszont úgy kell állítani, ahogyan azt te írtad.
(#) rammeradrian válasza highand hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Egyszerűbb nincs?
(#) Imi65 válasza highand hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Ebben meg Neked van igazad, ha "kiültetődne" a meghajtás, akkor jól néznénk ki mi jönne ki belőle. BUÉK!
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Köszi de ic-s változatom van egyszerűbb is!
(#) főnix59 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Pár hónapja úgy döntöttem, hogy megpróbálom megépíteni a "A HTA-30 titkának nyomában" című cikkben közölt erősítőt. Minden szükséges alkatrészt meg is vettem hozzá, de idő hiányában csak most kezdtem vele újra foglalkozni. Sajnos már nem találom a cikket se az oldalon, sem a lementett link alatt. A következőre lennék kíváncsi.

-Olvastam itt a témában, hogy az ST logós BD tranzisztorokat jobb, ha kerüli az ember. Érdemes-e foglalkozni ST-s BD243-244 párossal illetve a cikkben közölt kapcsolással (nem tudom miért törölték).
(#) Scott hozzászólása Feb 2, 2011 / 1
 
Üdvözletem mindenkinek !!

Csak a Horváth Péter féle 100w bd erősítőhöz szeretnék hozzászólni ! Én személyesen többször is megépítettem, nagyon szépen szól tökéletes !csak normálisan meg kell építeni és normálisan be kell állítani és nem lesz vele semmi gond ! Nekem 2x58v üzemelt 4évig (Apt100-ba építettem) egy reflex r-400 hangfalat hajtottam vele és mint minőségre mint hangerőre tökéletes volt soha nem ment tönkre ! csak normálisan meg kellett hűteni a tranyókat! És csak azért cseréltem le mert Megépítettem egy reflex rx500ast ami szintén tökéletes darab és útána vedtem egy reflex rx800ast ! Tehát aki megszeretné építeni eszt a rajzot anna ajánlom !
(#) doni82 hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Szevasztok.Nekem van egy végfokom,és bd249c-bd250c.tranyok vannak benne.Nos a bal oldal elszállt,szoval most keresek bele tranyokat,4-4 darabot,a fent emlitettekből.A helyzet hogy találtam olyat,hogy bd250a.Ezt belerakhatom ugyan ugy?a bd249c az marad,de a 250-es,az (a)val van jelőlve.ez igy összerakhato,nem befojásol semmit?Remélem tudtok segiteni nekem.Előre is kössz.
(#) doni82 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Sajnos azt nem tudom megmondani,mert még nincs nálam a cucc,de az enyémen vannak még számok,(8702)ennyi.ez lenne a türés határra vonatkozo adat?
(#) doni82 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
hát ezen nincs semmi irva,de kössz az infot.
Volna még itt valami.Elkokat is kéne cserélnem.és a végfokban,10000uf 63v-van.és amit vennék,az 22000uf 63v.szoval ha 3-at vagy csak 2-öt a baloldalt lecserélem az utobbira,és egy marad,az eredeti 10000uf-es,az nem baj?
(#) appme válasza doni82 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
"hát ezen nincs semmi irva,de kössz az infot."

Akkor a "C" honnét van a leírásodban?
A fenti táblázat szerinti betűjelzés hiánya szerinti tranyók alapfeszültségen ketyegnek, a C meg a legmagasabbon.
(#) bartalaj hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok van 4db bd245a tipusu tranyóm erősitőből let kiszedve ha valaki tud hozzá valamilyen kapcsolást rakja fel köszönöm.
(#) reloop válasza bartalaj hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia! Ez egy Naim Nap-250. +/-30V-ról járathatod.
(#) bartalaj válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia. Köszi a képet. De nem tudnád rajta be jelölni a tranyók helyét. Meg ha van nyák terved. Az is hozzá jólenne előre is köszi.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Szevasztok!
Ebben a topikban néhány évvel ezelőtt KD mester közzé tett egy rajzot olcsó PA néven ( a második oldalon van).
Megépitette-e valaki azt a kapcsolást? Valami vélemény róla valakinek?
(#) reloop válasza bartalaj hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Alkotó fórumtárs foglalkozik ezzel az erősítővel. Nagyon ígéretes szerkezet, még a stabilizált táp elhagyásával is. A tervet az eltérő végtranzisztor miatt, kissé módosítani kell, de az elrendezés alapján már könnyebb helyzetben vagy.
(#) bartalaj válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a tervet. Én még csak eddig tda-kal foglalkoztam. És nem értem, hogy mire gondoltál mikor azt mondtad, hogy változtatni kel rajta te mire gondoltál?
(#) reloop válasza bartalaj hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
A végtranzisztor tokozása eltérő, csak ennyi
(#) doni82 hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
szevasztok.van egy végfokom,és sajnos az eggyik oldala elment.A kérdés a következö.4-db elko van benne.10000uf 63v.és van 3-db,22000uf 63v-os és belerakhatom e?a kissebb hejett.a másik kérdésem,hogy van e valakinek *
(#) Lution hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok
Lenne itt pár darab új(pár éve áll már, de soha sem voltak beépítve) BD 648AS Philips gyártmányú tranyóm, elméletben 75-2000Wattos erősítő is építhető belőlük.

Tud valaki ezekhez kapcsolást?
(#) reloop válasza Lution hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia! Úgy látom ez 80V/8A-es határértékű P-s darlington. Azonos típusú végtranzisztorokból kvázi komplementer kapcsolást lehetne építeni. Ilyen topológiájú rajzokban a darlingtonnál már csak PNP-s változat a ritkább. Keress valami más felhasználási célt a számukra. Nálam például hőfokfüggő ventillátor vezérlést végez.
(#) Lution válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2012 1 /
 
Köszi, nem rossz ötlet...csak hogy van 10 darab ennyi ventilátor vezérlő szerintem kicsit sok lesz.. na de mindent el kell kezdeni egyszer..olyat még úgysem építettem
(#) petomi1994 hozzászólása Dec 3, 2012 / 1
 
Bontott autós erősítőből (törött smd panel javíthatatlannak ítéltem) kiszedtem egy pár darab B817-D1047 NPN-PNP tranzisztort, az interneten keresgettem valami kapcsolási rajzot esetleg nyáktervet , de sajna semmit sem találtam .... Ebben szeretnék segítséget kérni eéőre is köszönöm
(#) dzsoki75 hozzászólása Dec 4, 2012 / 1
 
Szia!

Ezek egészen jó tranyák erősítőbe. Szinte akármibe jó, amibe BD249-250 van. +-35V tápfeszig elég egy pár, ha 4Ohm os hangfallal terheled. +-50V a felső határ egy párral, ha 8Ohm-al terheled. 100W kb a max teljesítmény, amit rá mernék bízni egy párra. Persze csak ha eredetiek.
Következő: »»   7 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem