Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   370 / 1159
(#) pooler válasza pooler hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Na miután elküldtem találtam is ilyesmit természetesen, szóval tárgytalan
(#) Hp41C válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Meglehet, hogy így jár az új is... A feladata negatív segédfeszültség előállítása az LCD kontrasztjának biztosításához. Lehet, hogy valamilyen túlterhelés okozta a pusztulását, de az is elképzelhető, hogy csak nem bírta tovább a feszültség lökéseket vagy a disszipációt. Írtam, hogy nagyobb feszültségű tranzisztort kellene keresni...

Két példa:
- Vettem egy fordulatszám szabályzós köszörűt, már az első alkalommal (kb. 10 perc után) mindig teljes fordulatszámon ment. Triac csere 600V -ról 800V -osra, a mai napig megy.
- Évekig ment egy router 5V 2A tápja, egyszercsak lement kimenő feszültsége. A benne levő KSE13005 tranzisztor minden lába összekötve egymással. Egy KSE13007 -tel feléledt...
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szerintem tirisztorok.Régebben egyszer véletlenül rátaláltam egy gyártóra, egy helyettesítős oldalon keresztül, de már nem tudom mikor és hol. Az Xakármi jelzést is találtam már mint tirisztor. Eszerint próbáld kimérni, nekem akkor bejött.
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Folyt; Van egy TAG Semiconductors Ltd. oldal, ott próbáld (én belegabalyodtam), freeregist.
(#) golem hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok! Van nekem egy ilyen alkatrészem. Kávé fözőbe való.
Mi lehet ez?
(#) pucuka válasza golem hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Esetleg innen válogathatsz: Bővebben: Link
(#) golem válasza pucuka hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) Auth Zsigmond válasza golem hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Villamos hőfejlesztővel is ellátott berendezésekben alkalmazott hőfokkapcsoló, a fűtési körbe SOROSAN beiktatva. Automata mosógépekben pl. a vízhőfok szabályozására (az elvárt vízhőmérséklet esetén megszakít, egy mosógépbe több is beépítésre kerülhet, fix mosási hőfokokhoz illesztve), fali gázkazánban, vagy a vízforralóban egy bizonyos vízhőmérséklet esetén bontja a villamos áramkört.

Jellemzője, hogy általában un. "pattanó bimetál" a benne lévő érzékelője, ez a két összehengerelt fémrétegből álló, eltérő hőtágulású anyagból készülő gömbsüvegrész alakú fémlapocska (a felfogatási helyen érzékelt hő hatására) úgy tágul, hogy egy hőfok elérésekor határozottan (pattanás szerűen) a "negatív ívébe" deformálódik, a közepén kialakított érintkezője eltávolodva a tartó szerkezeten kiképzett érintkezőtől megszakítja az áramkört. A hőmérséklet csökkenésekor "visszapattanva" újra zárja az áramkört.

Alkalmazástól függően lehet szabályozási (hőfok!) szerepe, de tölthet be fontos biztonsági szerepet is, megelőzve túlhevülésből adódó meghibásodást, akár a készülék gőzrobbanását is.

Ezek a kis, nem drága eszközök a készülékek biztonságos működtetéséhez feltétlenül szükségesek, cseréjük egyszerű.

Csak a teljesség kedvéért: a fenti alkalmazásokban hideg állapotban a hőfok kapcsolók zárt ("zárlati) állapotban vannak. Léteznek olyan speciális kivitelezések, ahol a hideg állapot nyitott, és egy hőfok elérésekor zárja az áramkört az eszköz. (Pl. riasztókban.) Ezek ritkábban beszerezhetőek.

A kérdésben illusztrált eszköz nem ilyen, az ilyen alkalmazások hőfok szabályozó, hőhatásra bontó kivitelűek!
(#) golem hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Ez a kapcsolo nekem egy be való hauser c912
(#) golem hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Na még leltem egy alkatrészt ő pedig a fázis ágba van ő is rosz a hőkaocsolo meg a nula ágba van beiktatva.

P1060451.JPG
    
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ez egy hőbiztosíték. A kioldási hőmérséklet rá van írva. Bővebben: Link
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Akkor ezt is cseréljem. mert nem egy rajta át a vilany.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ha szeretnéd, hogy működjön a készüléked, akkor igen. Ügyelj arra, hogy úgy szereld vissza, ahogyan volt, mert a biztosíék fém külseje nincs elszigetelve a vezetékétől.
(#) KipKap hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Képtelen vagyok azonosítani a képen látható alkatrészt. Tudnátok segíteni? Egy kapcsolóüzemű tápegységben van, primer körben közvetlenül az egyenirányítás után.

S6301910.JPG
    
(#) kadarist válasza KipKap hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia!
Ez lesz az: Bővebben: Link
(#) KipKap válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
Csak tudnám miért van a körben ez a tranyó? A C-E között oda-vissza cirka 20ohmot mérek. Tehát szerintem tényleg kuka.
Esetleg a képen bekarikázott alkatrészeket is meg tudnád mondani, hogy micsodák?
(#) kadarist válasza KipKap hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ha színgyűrűk vannak a palástjukon, akkor ellenállások. Egyébként mi lenne ez a kütyü?
(#) KipKap válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ez egy kerámia főzőlap vezérlése. Olyan gondja van, hogy nem kapcsol be, csak kattognak a relék. Kondikat, IC-t kicseréltem, mégsem jó. A fenti (hála Neked most már tudom) tranzisztor gyanús még, mert a C-E lábakon kvázi rövidzárat mérek, de a tranyó előtt van ez a másik izé (szerinted ellenállás) ami égett, de ez milyen alkatrész? 1206-nál nagyobb és a színgyűrűk is többen vannak rajta mint egy furatszerelt ellenálláson Hogy még nagyobb legyen az örömöm, az értékét sem tudom, mert kiforrasztás után rögtön elkevertem valahová, csak ez a homályos fotó maradt belőle, de ebből meg nem tudom az értékét...
(#) mineral válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Egyetértek!
(#) kadarist válasza KipKap hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
A kis értéktűrésű ellenállásokon elég sok színgyűrű van: Bővebben: Link
(#) KipKap válasza kadarist hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm szépen! Szóval ellenállás. Már csak az értékét kéne kiderítenem...
Köszönöm a segítségedet!
(#) fater0827 válasza golem hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Üdv Gólem
Az az alkatrész bíz nem jó végezte dolgát mert az hőelem 100 egy két foknál le kellet volna kapcsolnia . Látom meg olvadt . Min 10 Amper hőfok azt nem tudom most keresek megmondom pontosan . Víz nélkül , vagy vízköves készülék okozhatta ezt .X foknál lekapcsol és pl 40 foknál bekapcsol .
Üdv
(#) Haszuboy hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok. Lenne egy alkatrészem, amit nem tudok micsoda, és bármelyik kódra keresek, nem találom. Ez van ráírva: C1031 JC817 KENTO. 4 lába van, és fekete tokban van. Egy laptoptöltőben van, valahogyan a szekunder körből csatol vissza valami jelet a primer kör vezérlő IC-jébe, ami egy UC3843BN, és az 1-es (compensation) lábára megy.
(#) B.I válasza Haszuboy hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia. Az egy optocsatoló, de nem találom az adatlapját.
(#) abel55 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Helló!

Senki nem tudja mi lehet ez?

*
(#) Moderátor hozzászólása abel55 hozzászólására (») Feb 14, 2012
 
* Nem kell még egyszer feltölteni a képeket, no meg türelmetlenkedni. Ha valaki felismeri, válaszolni fog.
(#) efcsabi hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Ennek a takarékos izzónak letört véletlenül a fénycsöve. Az elektronikája még jó és kíváncsi lennék, hogy azt úgy egyben még fel lehet használni valamire. Például kisebb neoncsövet (vagy ezt) lehet rákötni a megjelölt helyre?
(#) SzAndras00 válasza efcsabi hozzászólására (») Feb 14, 2012 / 1
 
Szia, persze lehet használni, a teljesítményre figyelj csak! Sokunknak ilyen van pl az UV levilágítóban.
(#) efcsabi válasza SzAndras00 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszi a választ. Eredetileg 20Wos akkor e felé nem igazán szabad menni?
(#) TyeDa hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok! A képen látható ellenállások (kis barnák, és 3W fehérek) milyen gyártmányúak, és milyen anyagúak lehetnek? fémréteg, szénréteg, stb.

amp.jpg
    
Következő: »»   370 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem