Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   157 / 308
(#) Moderátor hozzászólása elektrorudi hozzászólására (») Feb 7, 2012
 
Nem, a Tisza-tónál lakik, de ha kérhetem, az OFF-ot ezzel fejezzük be!
Köszönöm.
(#) SALáta válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Nem biztos hogy beválik, nálam a fa marón ZX100 ból van a trapézanya, 0.6 Nm es motor hajtja 2 mm es az emelkedés (kezem nem raknám alá). Nem hiszem a danamid lenne a ZX100. Erről annyit kell tudni hogy könnyen forgácsolható, kenést nem igényel. Danamidot ha jól tudom ki kell főzni olajba. Amit láttam és tudok, danamid szerű anyagból fogaskerék, a fogaskerék viszont perselyezve volt. Remélhetőleg bizonyos dolgok miatt pár hónap/év múlva még többet tudok az anyagokról. Nem tudjuk mi lesz a mechanika, milyen irányból terheled és mik az elvárásaid.
(#) satlokk hozzászólása Feb 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Kicsit átrendeztem a műszereket,újra csináltam polcokat,és sikerült kicserélnem a vizsgáló Tv-t is végre.és polcot kapott a beltéri és elfér mellete a vizsgálandó beltéri is.
(#) sanykaraj hozzászólása Feb 11, 2012 2 /
 
Sok halogatás után de neki áltam rendet rakni. Még az asztalnak nem mertem neki vágni de majd szépen lasan.Azoknak ajánlom például hogy mik kerülnek elö akik gyűjtenek és nem szeretnek rendet rakni. Nagyon sok érdekes dolog kerül elö
(#) satlokk válasza sanykaraj hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Itt aztán van minden,rá is fér a rend rakás de csak módjával.
(#) MrBrown hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok,
Ezt a topicot véltem a legalkalmasabbnak a kérdésem feltevéséhez...
Tudja-e valaki hogy mi a a neve és hogy esetleg hol lehetne venni olyan szigetelő szalag-szerűséget aminek a külső (nem ragadó) felülete matt szövet-szerű mint annó a leukoplast volt csak ez fekete és különleges tulajdonsága hogy hossz irányba sehogy- viszont kereszt irányba kézzel is könnyen téphető. Ez nem a tape szalag mert az fényes felületű mint a PVC. Úgy rémlik hogy régen autósrádió műhelyben láttam ilyet.
Köszönöm.
(#) BarnaPili válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Én legutóbb bandázs-szalag néven vettem egy villanyszerelési szaküzletben.Előtte egy autóvillamosági szerelőtől sikerült venni.Az utóbbi sima vászon szerű,az autóvillamosságis beszerzés kicsit szőrös
István
(#) MrBrown válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ, rápróbálok!
üdv.
(#) zolika60 válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Itt van:Bővebben: Link
De sok helyen kapható. A legjobb minőséget a Tesa gyártja.
(#) Doncso válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Én is ezt használom, ez jóféle, a nem szőrössel szokták az autógyárban is betekerni a kábelköteget egyes gyártók.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Valószín. apa kínai Tesa hamisítványt vett múltkor, mert egyáltalán nem ragadt. Szerencsére már elfogyott.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Vagy csak nagyon öreg volt és rossz helyen tárolták. Nekem is volt olyan tekercs ami "megromlott" a garázsban. Igaz legalább 15 éve ott hevert.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ez max 1-2 évet.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nálatok. No de előtte meddig volt raktározva azt nem tudhatod.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Igaz !
(#) karesz01 hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
És ilyet használ valaki vagy ismeri mert én ezt is szeretem használni üdv.
(#) zolika60 válasza karesz01 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Már használtam autó vízcső javításra. Jó dolog.
(#) Doszpot válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
A bosszantó az, ha felhasználás után "romlik meg" és potyog le a szigetelőszalag. (vagy lesz a ragasztójából kenhető ragacs, ami mindent összeken)
Ez a fekete bandázs szalag ilyen szempontból jobb? Van valakinek hosszabb távú tapasztalata vele? Gondolom ha autóiparban használják, annyira rossz nem lehet. (talán nem fogja leizzadni magát 50-60°C-on)
(#) MrBrown válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszi.
Na gyorsan vettem is a vaterán 25m/15mm és 25m/25mm fekete Tesa-kat, elég olcsó volt remélem nem faragok rá és ragadni fog!
(#) kaqkk válasza Doszpot hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Én ma voltam a padláson (a kábeltévések betekerték a csatlakozót ilyen "önvulkanizálódó" szalaggal kb 3éve) olyan a cucc mint az autógumi ,egyben volt még szétfejteni sem lehetett a kábelcseréhez szét kellett vágnom !
(#) BarnaPili válasza Doszpot hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Én a szőröset tekertem egy két helyre az Opel motorterében.Egy helyen pöndörödött le,de ott megfogtam poros kézzel.Egyébként jól tapad.Az TESA gyártmány.
(#) vzoole hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Már rég meguntam, hogy csavarhúzóval adagoljam a flux-ot, de túl drága a hozzá való adagoló (10e Ft felett).
Vettem a lidl-ben 990Ft-ért rendes nagy adagolót és átalakítottam. Nagyon jó lett, könnyű használni.
(#) jenebala válasza vzoole hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ötletes! Tetszik!
(#) vottokar válasza karesz01 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Anno 1x éve a CNC üvegcsiszológépekben ilyesmivel szigeteltük le a papíron vízálló, gyakorlatban cca. pár órát bíró motorcsatlakozókat. Ha jól lett felaplíkálva, akkor abszolút vízálló volt több báros nyomáson is.
(#) kisjuhasz1 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok!

A képeken látható kis kompresszort építettem a téli hideg délutánokon, és estéken. A fő darabjai egy régi NDK fagyasztószekrény motorja, egy régi poroltó palackja, egy tönkrement házi vízmű nyomáskapcsolója, és egy régi ATX-es számítógépház. Aztán persze csövek, csatlakozók, visszacsapószelep, kapcsoló, villanyvezeték, csomásmérő órák.
Ha esetleg érdekel valakit bővebben, mesélek róla szívesen.

Üdv:G
(#) BarnaPili válasza kisjuhasz1 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Nagyon kompakt lett.Mennyi a max nyomás?Mennyi idő alatt termeli teli a tartályt a kompi?
István
(#) kisjuhasz1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!

Most 6 barra van beállítva, ott kapcsol ki, és 3 fölött vissza. sajnos elég lassú, teljesen üresről kerek 2 perc alatt nyomja fel, visszakapcsolástól kb 1 perc, mire ismét kikapcsol. Tudna nagyobb nyomást is, talán 18 bar ig van hitelesítve a kompresszor, de ahhoz már nyomáskapcsolót is kellene cserélni, mert az már egy más nyomástartomány. Az enyém házi vízműhöz való, és ezt már nem nagyon lehet tovább állítani.

G
(#) BarnaPili válasza kisjuhasz1 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Teszel még rá egy nyomásszabályzót a kimenetre,ami fix nyomást enged ki,és lehet is airbrusholni
(#) Doncso válasza kisjuhasz1 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Nagyo jó! Nekem ilyesmi van az airbrush pisztolyomhoz, hűtőkompi, házi vízmű kapcsoló, a tartály nekem egy gardena kerti permetező tartája, van rajta nyomásmérő óra, és egy vízmentesítővel egybeépített nyomás szabályzó is, nagy előnye, hogy meghagytam a "pumpálóját" így áram nélkül is lehet nyomást csinálni, igaz problémás, de ha más nincs alapon lehet lefotózom és én is megmutatom, a PC doboz nagy ötlet, és esztétikus is.
(#) kisjuhasz1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Már van rajta nyomásszabályzó, az előlapon középütt, és a bal oldali óra a beállított nyomást mutatja, a jobb oldali pedig a tartálynyomást. Szépen működik, és konstans nyomást ad, ha beállítom. Egyébként az airbrash is a tervekben szerepel, azért is került rá a nyomásszabályzó. Lecsapató viszont még nincsen rajta, azt még majd pótolnom kell.
Következő: »»   157 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem