Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   139 / 582
(#) Zsila Balázs válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Köszi Laci,holnap melózom,de szerdán kicserélem,és tájékoztatlak a fejleményekről.
Remélem megtalálom,előre is köszönöm.

Balázs
(#) robage hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Laikusként kérek segítséget: Hotpoint Aquarius WD440 mosó- és szárítógép bekapcsolásakor a visszajelző ledek villognak (~6-8 Hz) folyamatosan, és semmilyen gomb megnyomására nem reagál a gép. Néhány napja még a teljes áramtalanítás segített, akkor még hajlandó volt elindulni. Most, ha feszültségre kapcsolom, csak villognak a ledek.
Köszönöm: robage
(#) sziladi73 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Ariston avtf 109 f12 hibakódot ir ki
(#) imikee10 válasza sziladi73 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Kommunikációs hiba a főpanel és a kijelző panel között.

Imi
(#) imikee10 válasza robage hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Valószínűleg panel hiba... Általában áram szünet és hasonlók csinálják, mert ilyenkor össze omlik a tápja és újbóli indításnál nem tud felállni vagy csak sokára.

Imi
(#) lukovicsek hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok találkozott valaki már ilyesmivel? Egy privileg Dinamic gép ami azt csinálja, hogy programmválasztás után inditás szivattyu bekepcs kb 5mp-ig aztán eltünik minden kikapcsol és ujraindul, inditás után ugyanez. bármelyik progin.
Égés nyom sehol minden működik semmi sem zárlatos.

Várok minden reakciót!

Üdv: Laci!
(#) sziladi73 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
ariston avtf 109 mosógép f12 hibakodra imitöl kaptam egy visszajelzést amit utólag megköszönöm , hogy komonikácios hiba a kezelőpanel és a főpanel között.érdeklödnék hogy lehetne orvosolni.vánám javaslatotokat .köszönöm. ui:sos
(#) osi válasza sziladi73 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Valamelyik rossz
Általában a fő elektronika.
(Néha mind a kettő kakukk)
Nem hiszem hogy valakinek sikerült volna F12-re elektronikát javítani.(de lehet)
(#) lukovicsek válasza sziladi73 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ha nem vagy elektronikus szakember és nincsenek műszereid akkor csak eggyet tehetsz a két panelt összekötő vezetéket ellenőörzöd meg a csatikat, keres szakadást vagy oxidálódást.
Másat nem tudok javasolni.


Laci!
(#) sziladi73 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
másprogrammal elindult de villog a kijelző szaggatottan megy a gép mit lehet még tenni?nem lehet a program választó gomb hibája?kábeleket ellenöriztem nem találok hibáz
(#) osi válasza sziladi73 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Inkább táphibának tűnik messziről.
Fő elektronika , táprész púpos kondi (v nem púpos de rossz )
Esetleg kezelőpanelon víz a gombok kőrnyékén.
(#) Handom hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Ismét a segítségetekre lenne szükségem!

Whirlpool awe 2516-os mosogépről lenne szó. Mit jelent az a hibakód, hogy a 2. led kivételével mindegyik világít?Előre is köszi a segítséget!
(#) robage válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Köszönöm a választ. Mit tegyek? Hívjam Kalgonovics Antalt? Majd fizessek 40e Ft-ot?
(#) bubuc17 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok
Elakadtam egy masinával.
A jelenség hogy program elején elindul a le engedő szivattyú és a program sem fut szerintem normálisan.
Minden program állásban ez a jelenség.
A vízszint érzékelő induktív, hibát nem találtam rajta.
Elektronikán sem bukkantam még hibára.
Minden ötlet érdekel.
(#) zoz11 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Üdv!
Nekem ma ezzel a kis forgóval ment el az időm, nagyon nem akartam betekerni de muszáj volt, mert nem tudtam másik motort szerezni a helyére.
Gondoltam felteszem, mert sokan mondják, hogy nem lehet újra tekerni, vagy nem lesz jó utána meg hasonló?
(#) Apec válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szép munka.
Gratulálok.
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Aki tud az tud. Gratulálok.
(#) kerdes07 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Hali!
Kérdéssel fordulnék hozzátok: van egy Indesit WITL86 típusú csodám. Lement a mosás, kikapcsolt, és soha többé be. Bedugom a konnektorba, de semmi led, bekapcsolásra nem reagál, semmi hibaüzenet, csak néma csend. Szétkaptam, folyadék volt rendesen a pumpában, azaz az előző mosás nem ment le teljesen, a vezérlőpanelen 4 ellenállás kormos volt, cseréltem, de továbbra se indul. Próbáltam lehúzni a kábeleket, egyesével, de semmi... Valakinek bármi ötlete?
(#) angéla hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Üdv!
Whirpool awe mosógépem a következőt csinálja: bekepcsolás után, a szivattyú elindul,de amikor a mosásnak kellene indulni,(amikor először fordulna a motor) villog a kulcs jel, és leáll a gép. szétszedtem,hogy megnézzem a kábeleket,és ha kiveszem a motort, utána vissza rakom, megy, egy két adag lemegy, vagy közben leáll megint. mi a hibája?
(#) imikee10 válasza angéla hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szénkefe, kontakt hiba. De ezeken kívül bármi lehet még. Látni és tapasztalni kell a hibát.

Imi
(#) supper hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Üdv !
Samsung R1043 végigmegy a program az utolsó 10 percnél amikor centrifugálna a 9 percről viszaugrik 10-re majd ezt csinálja végtelenségig. Hol keressem a hibát ?
(#) imikee10 válasza supper hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
1270-es szíj csere elasztikusról normálra
(#) angéla válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Igen, szénkefére gondoltam én is, bár az nem tűnik kopottnak, inkább olyan mintha valami bele került volna, legalábbis a hangja néha olyan. Egy darabig még elszórakázok vele, mert nem tudok mostanában szerelőt hívni, én meg nem nagyon értek hozzá mert csak egy anyuka vagyok,de amikor megláttam az 5 gyerek 2napi szennyesét, gondoltam megér 1 próbát, kiszedtem a motort,megtisztogattam, most megy, de a hangja nem jobb.Köszi azért
(#) bokor28 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Whirlpool fl5103 szivattyúja zárlatot kapott, vissza is rúgott az alaplapra, eredményt lásd képen.
Gép nem működik, a programkapcsoló csak végigteker a stop jelig.
Ha kicserélem triakot és ellenállásokat, van remény, hogy feléled?
R36 mellett kék kerek bogyóc bekapta a triak gőzét, kicserélném, ha tudnám, mi az!

Jól látom, hogy a szivattyút nem relé kapcsolgatja, hanem triak? Ha így van, mi lenne, ha relét kapcsolnék melléjük, égesse el legközelebb azt.

Köszönettel: I

P1150573.jpg
    
(#) philips100 válasza bokor28 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia!

Az a "kerek bogyóc" szerintem egy varisztor lehet.
Az általunk gyártott vezérlők kimenete is így van felépítve(triak,varisztor)
üdv
(#) Dutyi hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Üdv! Indesit WG 834 TU mosógép centrifugáláskor csattogó hangot ad. Gondolom a csapágy kiment a dobnál. Próbáltam szétszedni de elakadtam. Levettem a dobházróll egy pántot ami fogta körben , alatta egy gumitömítés, de nem jött le a hátulja dobháznak. Légyszi adjatok valami tanácsot.
(#) zolika60 válasza Dutyi hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Rángasd erősebben, le kell jönnie. Esetleg feszegesd óvatosan valami alkalmas szerszámmal.
(#) otto54 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Elektrolux ESL64020 mosogatógép panel,melyen "R8" és "R9" elégett,így nem olvasható a ráírt érték.Köszönettel venném,ha valaki meg tudná mondani,az "eredeti" értékeket.
Köszönettel: Ottó
(#) zoz11 válasza otto54 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hello
Azt hiába cserélnéd ki, mert 99% hogy a procija is halott, és az a triak is, aminek az előtét ellenállásai voltak.
Üdv: Zoltán
(#) otto54 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hello!
Nagy esély van rá,de az 1% miatt próbálkozok.
Ennél a panelnél még nem rajzoltam vissza,hogy hogyan csatlakozik az MC-hez,így reménykedek.
Üdv. Ottó
Következő: »»   139 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem