Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   865 / 1679
(#) Doncso hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok, igaz nem építettem, de ujraépítettem egy barátom erősítőjét, valóságos roncsból lett feltámasztva, vagy inkább megmentve. 2*400w-ot tud, igazi erőmű.
KÉPEK itt.
(#) slogan válasza gaboca323f hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szép lett !

A poti így volt gyárilag ,vagy Te tettél bele ledet ?
(#) gaboca323f válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Az igen! Nem kis munka, gondolom nem egy hétvégi project volt Szép lett nagyon, meg gondolom hangos is.
(#) gaboca323f válasza slogan hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Üdv!

A poti az sima, én tettem bele a ledet a forgatógombba.
Az áramot vékony soksok szálas vezeték viszi el a ledig, kb 10szer feltekerve, hogy "bírja a gyűrődést"
(#) zolika60 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Hol tartotta a padláson vagy a pincében? Volt vele dolgod úgy látom, gratulálok hozzá.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Nem gyenge! Remekül megoldották már akkor is a hűtését
(#) slogan válasza gaboca323f hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
(#) Doncso válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Nem , ez bizony 20 év diszkó
Klemó, a hűtése tényleg jó, oldalt beszivja a levegőt, ami középen lemegy a dobozba, és hátul kifelé távozik, maxon járatva is hűsölnek a bordák.
Meló az bizony volt vele.
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Látszik, hogy volt vele munka bőven, de megérte!
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Már akkor is tetszett ez a megoldás.
(#) Doncso válasza Frankye hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Máté barátomnak fülig ért a szája mikor meglátta, nekem meg amikor meghallgattuk az RCF ládákon
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Na, azt el is hiszem.
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
De én előbb :yes: :peace:
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Gyóvanna! Nyeltél!
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Gondoltam is ,hogy vérre megy......főleg köztünk :law:
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Lököttek! De azért jó fejek!
(#) janimester hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
F.János PA400 projekt. Már majdnem kész az erősítőm, csak a kivezérlésmérő paneljét kell kimaratnom Nomeg kellene még egy izmosabb trafó Továbbá a hangfalba bekerül még a 25-ös somogyi és másik reflexcső lessz bent és szőnyeggel be lessz borítva a hangfal
(#) krisztianAMG hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Néhány kisebb szerzeményemet szeretném bemutatni Nektek. Igazából egyik sem nagy szám,de lehet,hogy valakinek ötletet ad.

Az első a Microchip féle "Low pin count demo board" másolata. Elkezdtem ismerkedni a PIC világával is,egyelőre ezen gyakorlok.

A következő szerzemény (meglepő módon) születésnapi ajándéknak készült. Vásárlásban nem vagyok túl kreatív, ez pedig egyértelműen rám jellemző. A gomb lenyomásával "lángra lobban" a gyertya. Leányzónak készült,azért került minden alkatrész felülre,hogy lássa hogy is működik.

A harmadik egy ütemre villogó áramkör. Unokaöcsémnek technika órára házi feladatként kellet csinálni egy egyszerű áramkört. Ő rakta össze,én csak felügyeltem és segítettem,ha elakadt. Meg is volt az öröm,mikor elkezdett villogni.
(#) krisztianAMG hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
És végül néhány audio vezeték. Sima CAT5-ös UTP kábel harisnyázva. Nem egyforma a két csatlakozó, mert külön-külön tudtam csak megvenni őket és az emlékezetem cserbenhagyott...
A 3,5-ös szintén UTP harisnyázva.

Érettségi után már jönnek a komolyabb kapcsolások is. :yes:
(#) klemo86 válasza krisztianAMG hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Merci AMG? Valamit tudsz, hogy CAT5-ös kábelt használsz audióra Meg hogy itthon "beszerezhetetlen" LED-ekből építkezel
(#) Zoli_bácsi válasza krisztianAMG hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szerintem audio kábelt audio kábelnek való audió kábelből készíts, ne számítástechnikai, hálózati kábelből.
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Miért, olyan jó ez a CAT5-ös kábel? Mert akkor elhozom a havertól a dobot
(#) Frankye válasza janimester hozzászólására (») Feb 23, 2012 / 1
 
Amikor az első képet megláttam, azt hittem, ez lesz a végső előlap. Na, gondoltam, ez se igényes munka. Azután megnéztem a többit, és már nem gondoltam efféle dőreségeket. Szép lett!
(#) Frankye válasza krisztianAMG hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A gyertyás ajándék nagyon aranyos! Gondolom, a leányzó örült neki! Az unokaöcsi első darabja pedig tudom, mekkora öröm lehetett Neki, én is emlékszem még az én első NYÁK-omra (hasonlóan "bonyolult" volt az is), pedig nem tegnap készült. No és persze hatalmas öröm volt, amikor életre kelt.
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Legújabb szerzeményem! Atmega fusebit doctor.

SDC16642.JPG
    
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ha tudsz CAT7-est, nekem is szólj Egyébként meg azért jó, mert ekkora frekvenciákra eléggé nagy tisztaságú rezet lehet csak használni, és az azért nem olyan, mint egy akármilyen audio-nak mondott "drót" (ha OFC-s, ha nem)...
(#) krisztianAMG válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Idézet:
„Merci AMG?”

Természetesen!

Zoli_bácsi: Tessék kipróbálni és meglepődni!

Frankye: Azt hiszem, sikerült felkelteni ezzel az aprósággal az érdeklődését és legalább hobbi szinten elkezd foglalkozni elektronikával.

Köszönöm a kedves szavakat!
(#) golem hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkeztem épineni egy hangszin szabályzót ma eddig jutotam majd holnap a többi.
(#) solti_imre válasza golem hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Soha nem értettem, miért kell egy erősítő fázismenetét - és ezzel együtt a térhatást is - hazavágni??
Következő: »»   865 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem