Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Lapozás: OK   16 / 96
(#) Johnny0004 válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Üdv!
1. Rákötöd a wellert, és megméred nagyon leesik e a feszültsége, és melegszik e.
2. Elvileg nem gond, van itt olyan aki 28 volttal használja, de lehet úgyis esik pár voltot terhelésre.
3. Előbb ráteszel 7812-t, és utána a 7805-öt.
(#) eSDi válasza Mengyán hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Üdv!

Idézet:
„A 7805-nek gondolom sok a 13V váltó, meg a egyenirányítás-pufferelés utáni 17-18V”


Nem lesz sok. És még véletlenül sem kell egymás után 2db stabilizátor. Teljes mértékben alkatrész, hely és energiapocsékolás.
A 7805-ös stabkocka maximális bemenő feszültsége 35V lehet, de az ajánlott az a 7,5...20V közötti tartomány. E két érték között működik a legjobban. Én már járattam 35V közeli feszültségről is ezeket, de még soha nem volt gond egyikkel sem.
(#) Mengyán válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Köszi szépen, ki fogom próbálni a Wellerrel. Közben próbáltam a neten utánanézni a trafó méretezésnek, és persze - majdnem - mindenhol azt találtam, hogy adott teljesítményre mekkora vasmag kell. Próbáltam visszaszámolgatni, és az jött ki, hogy ha az E középső része, ahol a tekercsek vannak, több, mint 8,5-9cm2, akkor jó. Nekem 3 x 3-3,5cm-es a vasmag, így 9-10,5cm2. Tehát birkabőr! (juhéj)
(#) Mengyán válasza eSDi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Köszi szépen, valóban, az adatlapján írják is. Hűtőbordával 15W-ot tud, ez majd' 1A, na annyi remélem nem fog átmenni rajta. A mellékelt képen látható hűtőbordához hasonlóból van egy jó vödörnyi, ez gondolom elég lesz hűtésnek.

OFF: Nem kell valakinek hűtőborda? Hol lehetne eladni? Van egy csomó kitermelt, minden fajta. Új árához képest 25-50%-ban odaadom.
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
35 volton járatni jó a 7805-öt, mert akkor legalább már nem kell pákát venni, hiszen olvasztani fogja az ónt
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
1A leadása mellett biztos, de azt nem írtam, hogy mekkora terhelés volt. Akkutöltőben az LCD háttérvilágításának és a vezérlőnek az áramfelvételét nagyobb melegedés nélkül biztosította.
(#) emmzolee válasza eSDi hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Az LCD nem vesz föl nagy áramot (10-15mA)

A 7805nél az számít, hogy mekkora fesznek kell le esni az ic-n, és az, hogy mennyi az átfolyó áram. Ennek a szorzata adhat ki max. 15W-ot. Hűtéssel. Ilyenkor azért eléggé nagy hűtőborda kell.
(#) eSDi válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ezt próbáltam jelezni én is! És ezért írtam, hogy a vezérlést és mondjuk egy háttérvilágítást gond nélkül elvisz akkora bemenő fesz esetén is. Ha 15W-al számolunk és 35V-al, akkor kb 500mA-re jön ki a maximális megengedhető áram. Nekem egy hűtőzászló elégvolt rá, áramfelvételt nem mértem.
(#) Jáger László hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Azon gondolkodtam ,hogy ehhez a pákához vajon az itt tárgyalt vezérlések jók lennének-e:Bővebben: Link. Illetve milyen levegő kellhet hozzá? Van esetleg valakinek ilyen? Vagy hülyeség az egész és gyári állomással olcsóbb?
(#) Jáger László válasza Jáger László hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Helló!
Közben utánanéztem és igen, jó hozzá! itt van egy jó kis leírás hozzá:Bővebben: Link
Esetleg valaki épített már ilyet? Igazából az érdekelne, hogy elég a levegő hozzá?
(#) vzoole válasza Jáger László hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Olyan túlzottan nagy vákuum nem kell hozzá, hisz az ónszippantó sem tépi le az ujjad, pedig azt már melegítés nélkül használod.
(múltkor de jól jött volna egy ilyen... lehet én is összedobok egyet)
(#) emmzolee válasza vzoole hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Nekem az Aoyue 2702-es állomásom van. Abban van ilyesmi kiforrasztó páka. Nálam számít a vákum. Jobban tudsz vele dolgozni, ha erősebb. A páka kidolgozásával elégedetlen vagyok. Lehetne profibb. Hamar megtelik, és munka közben kell üríteni. Körülményes dolog ez.
Vákum motornak ki lehetne próbálni az autókban használatos centrálzárhoz való motort is. Egyik cimborámnak volt egy WV passzátja (régi malac orrú)és abban egy motoros vákum szivattyú zárta, nyitotta az ajtókat. Olyasmi volt kinézetre is mint amit be linkelt a Jáger Laci.
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Most olvasom, hogy a linkben is WV motor szerepel.
(#) emmzolee válasza Jáger László hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ezeket is nézd meg.

Vákum motor. Bővebben: Link Ez mégis csak erre lett kitalálva, és ha venni kell, lehet a bontóban drágábban adják az autós változatot, mint ezt. És ez garanciális.

Páka ügyben nézd meg ezt is. olcsóbb mint amit be linkeltél.
Bővebben: Link
(#) Jáger László válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Néztem, de a kompresszor fújó, nem tudom, hogy fordítva beköthető e. A fotóról ezt nem tudom megítélni. A páka pedig nem tűnik olyan szimpatikusnak. Bár ha nyerek a lottón inkább ezt választanám: Bővebben: Link
(#) Jáger László válasza Jáger László hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Itt egy bővebb leírás erről a kütyüről: Bővebben: Link
(#) Koree hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Üdv.
Neki vágtam az oldalon közölt forrasztó állomás 2-nek.
Egyenlőre idáig jutottam

forr áll.jpg
    
(#) ilulacika hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Üdv.

A problémám az lenne, hogy összeraktam a Vicsys által bemutatott forrasztóállomást de nem jelenít meg semmit a kijelző csak a felső sorban minden pixel világít, a programozás elméletileg jó. Viszont attól hogy írja és olvassa még lehet rossz a PIC ? Válaszotok előre is köszönöm.
(#) karaszbandi válasza ilulacika hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
A kijelző kontrasztját beállítottad?
(#) ilulacika válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Igen természetesen azt beállítottam.
(#) vzoole válasza ilulacika hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
A kijelzőt nem inicializálja a pic. Ennek lehet jó pár oka.
Azt kéne megnézni, hogy megy-e a fűtés vezérlése. Ha fűt, és beáll az alap hőmérsékleten, akkor a program fut.
(#) vicsys válasza ilulacika hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Valószínűleg elkötés lesz, mert nekem pöcc-röff indult elsőre. Nézd át!
(#) ilulacika válasza vicsys hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Az okozhat gondot hogy a páka nincs bekötve csak a kijelzőt kötöttem rá a PIC-re meg az ellenállásokat meg a kondikat ?
(#) vicsys válasza ilulacika hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nem. Én is így indítottam.
(#) ilulacika válasza vicsys hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Akkor valószínűleg a PIC programozása lesz rossz vagy maga a PIC, egyébként mik a tünetei ha meghibásodik egy PIC , az már az íráskor kiderül ?
(#) vicsys válasza ilulacika hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szerintem -mielőtt PICet cserélsz- nézd át a következőket:
- a tápfesz (+5V) rendben van?
- az LCD bekötése tuti? Nincs szakadt kábel, vagy zárlat? Az eredeti rajzon visszafelé van jelölve az lcd...
Esetleg próbáld meg, újra felprogramozni a PIC-et.
(#) Koree hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Üdv.
Ezt a forrasztó állomást fogom megépíteni.Egy kérdésem lenn.
A trafóm 2X12V 2.9A toroid. Mivel sorba lesz kötve a két szekunder, mehet-e a középmegcsapolásról azaz 12V-ról a segédüzem (PIC/LCD/op amp)?Vagy ennek mindenképpen galvanikusan függetlenek kell lennie?
(#) proli007 válasza Koree hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Hello!
Tekintve, hogy a kapcsolásban a triac-ot egy optocsatoló hajtja meg, meg lehet oldani. De nem úgy érdemes ahogy írod, hanem a középmegcsapolás legyen a GND, és a két széléről egy-egy diódával megkapod a +16V feszültséget. ebből a stabi előállítja az +5V-ot.
Tehát kihagyod a TR2 trafót, A TR1 középmegcsapolását lekötöd a GND-re, a D6..D9 Tr2-re menőlábát, pedig a Tr1 24V-jára kötöd át.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Koree hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Elfelejtettem írni, hogy a D1-D4 diódahíd GND-re menő lábát meg kell szakítani, mert a trafó középmegcsapolásának GND-re kapcsolásával zárlat jön létre.
üdv! proli007
(#) Koree válasza proli007 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Értem.Köszönöm.Igen az optót nem is figyeltem.
Vagy másik egyben tán egyszerűbb megoldás, ha tekerek egy ~9V-os menetet a trafóra.Így Tr2 szintén elhagyható.
Következő: »»   16 / 96
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem