Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1012 / 2508
(#) benocs24 válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Már olvasom én is a hozzá szólásokat. Már értem! Köszönöm szépen még egyszer a gyors válaszokat!
(#) aladi.b hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
sziasztok azt szeretném megkérdezni? Toroid trafót hol lehet rendelni,interneten keresztül? Ha valaki tud ilyen címet,írja már meg ide a fórumba választ előre is köszönöm!!!
(#) reloop válasza aladi.b hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
(#) Alkotó válasza aladi.b hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Vedd fel a kapcsolatot fleta nevű fórumozóval.
(#) Haliapu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia, kedves barétom én nem viccelni akartam csak van a tarsolyomban három típusú erősítő ami többször meglett építve és tökéletesen működnek. Sajnos ha nem kell a segítség vagy vicces amit írtam hát így is jó. És van közte TO3, SOT93, és TO220 ? as tokozású is elméleti rajzzal nyomtatható nyákkal és némi segítséggel részemről ennyi. De akkor úgy sejtem neked jobb ötleted van és kérlek segíts nebszter85 kollégának. Hali !!!
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Heló! Megépítettem ezt a fázis fordító kapcsolást. De valami nem kóser,nagy a torzítás és a teljesítmény kisebb az eredetinél. Mi ennek az oka? Maga a végfokom nem szereti ezt a kapcsolást vagy valamit nem jól csináltam?! Rakok fel képet is majd amint haza értem.
(#) Haliapu válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Oké, akkor valamit félre érttem azt hittem, hogy piszkálódni akarsz így már értem a dolgot és részemről nincs harag. További szép napot.
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
A rajzodon nincs rajta a táp, és a csatoló kondenzátorok. Kézenfekvő a bekötésük de el is lehet szúrni.
(#) fecooo8778 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom kiszedni innen a mute/st-by funkciót? Nekem nem kell ilyen csak menjen folyamatosan. 5 V-ot kell a playre rákapcsolni és akkor jó lesz?
(#) reloop válasza fecooo8778 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szia! A 4,7k kapcsolgatós végét kösd a negatív tápra, a másikat (3-as láb) 18k ellenálláson keresztül a testre. Így kapod a negatív táptól 5V-tal pozitívabb feszültséget (play).
(#) fecooo8778 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Rendben. Köszönöm
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Erről lenne szó.
(#) mindenes válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Heló. Az utolsó képen egy nagyobb ellenálás kicsit feketedett.
Rajzod van hozzá, sokat segítene.
(#) peter1995 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Sajnos nincs rajzom. Az ellenállások feketék mert szállt el melette a nagy barna kapott is egy forralást de az értéke megvan.
(#) mindenes válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Értem. A fetek típusát meg tudnád mondani az is sokat elárul a kapcsolásról.
(#) peter1995 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
IRFP240 és 9240.
(#) peter1995 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Én google-ba találtam egy rajzot ami részben hasonlít rá. A FET.ek a hozzá tartozó ellenállások ugyan az. Igaz az csak 230W-ot ír.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
A nagyjelű erősítő rengeteg áramot vesz fel. Ez folyik a diódával soros (100ohm) ellenálláson, melyek csak a tápszűrés miatt vannak.
Nemrég volt fenn ez a rajz - lehet link mutatott rá azért nem találom. Az alkatrészek fotóján piros négyszöggel jelzett ellenállás felett van az áramtükör ( tranzisztor, dióda, két ellenállás). Vele átellenben a differenciál erősítő (egyik ágában két soros dióda + trimmer, a másikban ellenállás vele párhuzamos kerkóval). A kis tranzisztorok zenereken keresztül hajtják őket. Ha ebből valaki ráismer az erősítőre kérem segítse vele a kérdező fórumtársunkat.
A felégett fóliához tartozó ellenállás, pedig gerjedés miatt ment tönkre.
Ha gerjedés kizárható, akkor a bejelölt feletti 3. ellenállás értéke túl kicsi. Rajz alapján jobb lenne beletúrni.
Párja van neki?
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Csak ez a panelom van. Gerjedés lehetett mivel hatalmas fém kaszni és ismerősöm elég hogy mondjam szépen... nem figyelve az árnyékolásra kötötte be a jelet...
Ahol fel van égve a fóliacsík az az ellenállás most nem melegszik jel nélkül. A kimeneten DC nincs.
A négyzettel jelölt melegedő ellenállástól a 3. ellenállás egy 62K-os darab. Ez hozzá van kötve az ELKO - jához és a melegedő ellenállás és a kondi közé van kötve (az a kondi ami a test és a meleg ellenállás között van). A 62K másik fele a két BC tranyó emiterjéhez van kötve.
(#) emersys hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Bár mégsem, most olvasom reloop elgondolását.
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szia! Ez halál egyszerű, a két diff. közötti zenerekről (tán 35V) könnyen megismerhető.
(#) pinyó39 válasza emersys hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ez a Holton féle, amit peter 1995 lefényképezett, az a "Sipos" féle könyvben a 8 FET-es szerintem, de ennek annyi féle verziója kering a neten, és sok gyártó gépeinek alapja.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ok. Lerajzoltam magamnak. A 62k rendben. A kimeneti 0VDC miatt nehéz tranzisztor hibára teóriát felállítani. Ha nem kerül rajz, kénytelen leszek a fotón kijelölni a mérési pontokat.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
A két BC tranyó helyére tudnál újat berakni?
Szerk.: a gondatlan bekötés miatt a bement felőli hibásodhatott meg.
(#) emersys hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Valahol megvolt ez nekem...
[OFF]Csak asszonynál vagyok, és neten kell keressek.. )
Bővebben: Link
-Ez hasonló már, de nem őt keresem...
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
A BC-s differenciál erősítő kollektor ágaiban zener diódák vannak.
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Aha, akkor másra gondoltam. Ok
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Kivettem mind a két tranyót még tegnap és megmértem:

C556B ELKO-től távolabbi
B-C: 1.098 (fekete a B)
B-E: 1.104 (fekete a B)
C-B: semmi (piros a B)
E-B: semmi (piros a B)
E-C: egyik irányba se vezet

C556B ELKO-hoz közelebbi
B-C: 1.092 (fekete a B)
B-E: 1.100 (fekete a B)
C-B: semmi (piros a B)
E-B: semmi (piros a B)
E-C: egyik irányba se vezet

Ha kell tudok BC tranyót cserélni. Ha nincs itthon holnap veszek.
(#) janimester hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
A 100w/8ohm szimmetrikus végfok kapcsolás felrakójának jár egy jó nagy seggbe...ás . Ugyanis a kapcsolásban van egy kis hiba ..az hogy tükrözte az áramkört és utána írta oda hogy be gnd ki stb... amiket már nem tükrözött! Ez megtévesztett minket és újra megtükröztük a kapcsolást... ezekután jött a döbbenet.. most lehet megint vasalni..
Következő: »»   1012 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem