Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hibrid erősítő
 
Témaindító: (Felhasználó 1542), idő: Ápr 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 22
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
8Ohm+1µF-al(talán így volt a legstabilabb)ezt produkálta.Beszerzek egy rendes hanggenerátort és onnan folytatom mert ennek így nem sok értelme van.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Várjuk meg a generátor, mert ez így nagyon nem ok..
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Rendben van és köszönöm.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Megmérheted azért magát a számítógép közvetlen jelalakját is, hogy tudd mégis mi az amit kiad. A képek valóban nem túl biztatóak de, a négyszögek "hullámszerű" begerjedése valószínű jelgenerátorral sem lesz sajnos jobb mert az a félvezetős végfok meghajtókörének "gyengeségét mutatja".
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
El is felejtettem mondani, ha még is jó lenne a jelalak amit a gép ad, akkor tovább mehetsz az átviteli mérésekkel. Elsősorban mérni kéne a félvezetős végfokhoz való becsatlakozást a csatoló kondi után. -Megnézni milyen mégis a csöves rész átvitele. És utána már mérheted a végét , így kiderül melyik fokozat a hunyó, ha egyáltalán lesz bent ilyen..
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Megmértem közvetlenül a hangkarit is.Annak is ugyanolyan pocsék négyszögképe van.Na most még lehet az,hogy a szkópom is gagyi.Ám ez hétvégén ki fog derülni a gyári hanggenerátorral.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Inkább a hangkáratya képtelen rá.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia.
Sikerült végül generátorral ellenőrizni a sinus-t illetve négyszögeket?
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia.Akartam venni egyet(jelgenerátort), de elvitték előlem.Rendeltem egy max038-at meg egy xr2206-ot (generátor IC) és csinálok két hanggenerátort aztán amelyik jobb lesz azt megtartom ,mert amúgy meg drágák.A hangjából ítélve szerintem amúgy semmi probléma nincs vele...majd talán hétvégén lesznek képek.
(#) saraha hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Helló fiúk.
Vettem egy EMG 1251 típusú hanggenerátort...
Azzal készítettem az alábbi képeket,simán csak műterhelés volt rajta a kimenettel sorban pedig egy 10Ohm/2W ellenállás huzal meg köré tekerve.
Így talán jobb lesz Mi a véleményetek róla így?
Képek
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Jól festenek :yes: , Komplex terhesén lennék kíváncsi mennyire stabil a vége 10Khz négyszögre. Műterheléssel párhuzamosan tégy egy 470nF-1µF bipoláris kondit. Ezek szerint lassan készítheted a párját is..
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Ez is van.Kicsit gyanús
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Nekem míg nem volt a végén az 1.7uH körüli induktivitás a párhuzamba az ellenállójával hasonló volt az eredmény..(ennyire tán ezért nem nyúlt hozzá de nem volt nekem se az igazi) Sziklai par elv szerinti meghajtással jobb volt szűzen, csak ott meg a hangja nem volt ilyen jó..
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Így már sokkal jobb..
PC nem használható valós mérésekre (szerintem).
Hangkártya sok esetben problémát okoz(hat).
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Kapacitív terhelést még nem igazán szereti.
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Teljesen igazad volt a hangkártyával kapcsolatban.Szerinted min kéne variálnom,hogy kicsit szebbek legyenek a négyszögek?
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Négyszöges méréseid rendben vannak.
Kapacitív, komlex terhelésnél már kevésbé.
Kompenzálással próbálkozhatnál.
(#) compaqamplifier hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Ez lehetséges ami a mellékelt rajzon van? (Egyenlőre csak tanulok még)
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia.
Ha már hibridet akarsz építeni , vagy csak játszadozol a gondolattal, érdemesebb lenne, nem D osztályba működő topológiákat keresni, hanem inkább valami a, ab, vagy egy fetes (pl chz hibridet). -Persze ha a hanghűség szempont.
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Én nem szeretnék hibridet, csak érdekelt volna hogy működik-e. amúgy meg most jó lenne befejezni a TDA7294-csöves hibridet, utána meg átalakulok félvezetősből vákumosá.
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ez a Tda7294, mitől lesz hibrid? -(milyen formába alakítod azzá?)
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Van előtte egy orosz cső, Urbánurnál vette nekem valaki karácsonyra.
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Az a baj, ez így jószerivel semmit nem fog változtatni a hangján sajnos.. :no:
De sok sikert az elkészüléshez.
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
De fog fűteni és látványos is lesz. Komolyra fordítva a szót, valamennyit fog módosítani ahogy hallottam és így még bele is szagolok a csöves világba.
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Kezdetnek mindenképp jó dolog lesz. De azt azért tudd, hogy egy erősítőt nem azért nevezünk, "hibridnek" mert elé teszünk egy csövet (vagy többet).., az a cső csak egy x-szeres erősítési beállítással feszültségerősítőként fog szolgálni, amit csatolókódival hozzáillesztesz egy teljesen félvezetős meghajtású végfokhoz. -Ha jól értem ezt teszed most majd te, annyi különbséggel. hogy a félvezetős végfok egységet egy hibrid félvezető ic váltja fel.
Tanulásnak és látványnak ugyan megfelel valóban.
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Az ic nem Hibrid max fetese felépítésű.
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Elkezdtem végül a 6h2p orosz csővel szerelt TDA7294-es erősítő egyik felének a csöves részét csinálni, úgy tűnik működik. Képeket majd küldök ha kapok fényképezőt.
(#) compaqamplifier válasza Müszi hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
IC-s Fet belsős lehet?
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szia.
Milyen kapcsolástechnikában lesz, a 6h2p-s cső?
Van esetleg elméleti rajzod, hogy fogod megoldani majd az illesztést a tda ic-el?
A tda ic egy mosfetes véget rejt amit egy bipoláris feszültségerősítő hajt ha jól emlékszem. (talán kaszkód kapcsolásban de ebben már nem vagyok biztos)
Mikor azt írtam, hogy hibrid ic, azt úgy értsd, hogy a Thomson vastagréteg technológiája.., úgy mint ahogy az STK a Sanyo -é, vagy ritkább esetben a Sanken-é, pl az SUV szériák..
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Elején kaszkód kapcsolásban van a cső és utána egy natúr tda7294-es kapcsolás, az illesztés egy 47k-s föld felé mutat ellenállással és egy köztes 47 ohm -os ellenállása van megoldva. Amúgy mi az a monolit technológia?
Következő: »»   10 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem