Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1017 / 2514
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Udv mindenkinek!Sikerult orvosolni a problemat,mostmar nagyon jol mukodik. 7 es 8 ....10 es 11 labon vannak a 100 uf kondik,azokat kicsereltem 470 re es mostmar szepen mukodik.Koszonom!
(#) storm hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Szerintetek lehet-e autós erősítőt PC rápról hajtani, úgy hogy a táp a gépet is táplálja? A táp egy 500W-os corsair táp, a 12V-os ágán 36A-t képes leadni, az erősítő pedig 2x50W-os lenne.
(#) Mathyas válasza Haliapu hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Köszi, de várjuk ki a végét!
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 4, 2012 / 1
 
Mark.budai kolléga az ölünkbe pottyantotta a rajzot: Bővebben: Link
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Hoppá. Köszönet neki. Gondolom a 8 fetes ennek az átdolgozott verziója.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Érdeklődj, ismer-e jártas kollégát.
(#) mark.budai válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nincsmit.
Amúgy ugye nem volt olyan rajz, hogy nem publikus, vagy ilyesmi?
(#) Doncso válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Na, mostmár van rajza a nálam kallódó erősítőnek köszíí
(#) Ge Lee válasza storm hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Egy PC táp sosem fog leadni 36A-t a 12V-os ágán, 10-15A-nek már örülhetsz.
(#) Ge Lee válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ez a rajz nagyon sok változatban kering a neten, szerintem itt a fórumon is. Aki az adott változatot rajzolta, nagyon sokat érthet hozzá...
Gondolok itt a 2-2 fetre 400W-hoz, meg a "bekapcsoláskor a nagy zörej tönkreteheti a hangfalat" végű mondatra. Ez a végfok egyébként meg sem nyikkan bekapcsoláskor.
(#) reloop válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szia! A nyugalmi áram beállítója miatt aggódom. Javasoltam a kollégának cserélje le:Bővebben: Link, mert torzítással, gyakori meghibásodással küzd. Az eredeti rajz szerintem alacsony Ugs-ű, termikusan stabil fetre van kitalálva. Ha megerősítenél, vagy cáfolnál akkor nyugodtabb lennék, hogy peter1995-öt nem viszem tévútra.
(#) Petikee16 hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok !Találtam eggy jó kis kapcsolást csak az a gondom hogy nem tudom hogyan kössem be
PC0 - current
PC1 - voltage
PC5 - 1wire
ezt írják hozzá... Segítségeteket köszi előre
HEX File a code RAR banKépek stb
(#) Ge Lee válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ez a rajz több mint 20 éves, és eredetileg audio fetekkel készült. Meg lehet csinálni kapcsoló fetekkel is, de azokkal hasonló problémák lesznek, a kivezérelhetősége sem lesz valami jó ráadásul aszimmetrikus is, és a hangja is eléggé karcos. Ettől a Vf2 sokkal jobb választás, minden tekintetben.
(#) reloop válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Így stimmel. Az audio fetek a két diódányi gate előfeszültséggel és a source ellenállással elballagnak
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
BC212-vel lehet építeni 1 watt körüli szörnyet?( ab, b,d osztályban gondolom)
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Helló! A tápot azt be tudom kötni de a csatoló kondikkal bajba vagyok. Azt hogy is kell? Eltudnád nekem mondani? Esetleg egy nyák tervet nem tudtok valahol erről a kapcsolásról? Sajna az ilyenekben nem vagyok jártas. Előre is köszi!
(#) pucuka válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Nem. Nézd meg az adatlapját. A Ptot -nak jóval nagyobbnak kell lennie, mint a kívánt végteljesítmény. (hatásfok!) Talán D osztályban, de azt meg nem érdemes.
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Helló! Ilyet tudok küldeni. Sztereó, csatornánként külön hangerővel. A jelzett alkatrészekkel erősíti is a jelet, igény szerint módosítható.
(#) lacko83 hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
helo en szeretném a segitségeteket kérni van egy aiwa av d-50 es erösitöm tegnap meg halgattam ma meg be sem kapcsol mi lehet vele? néztem a biztositékot az jo.
(#) Mathyas hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Mint említettem, dolgozom négy darab végfokmodulon, amit majd hídba szeretnék kötni.

A kérdésem a következő:
Van ugyebár ez a fázisfordító kapcsolás (TL072).
Ellenben nekem hever a polcon egy ilyen típusú előerősítő.
Ezt beköthetem a fázisfordító után?
(#) lali252 hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Thomson DPL570HT
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem mert van 3 stabilizátor ic a IC 303, 304, 305-ös ami rövid idő alatt felforrósodik. Már kicseréltem őket de nem változott semmi. A végfokokat is lehúztam és ugyan ez a helyzet. A probléma amúgy az hogy csak két hangszóró szól.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Mathyas válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Bocsánat, a két fázisfordító elé akarom kötni.
(#) alioka hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Üdvözletem

Volna itt ezen kapcsi de nekem csak BC212-őm van itthon az is jó ebbe a kapcsolásba vagy az pont nem?
Üdv
alika
(#) alioka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Upszi elnéztem az adatlapot Hm kesudió leves főzök már valamelyik nap .
Köszi az útba igazítást
(#) golem hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok!

Mitöl van az ha a hangerő potit a negyed hangerőre tekerem és bekapcsolom kinyomja a biztit és recsegve szól. Ha a hangerő potit teljesen le tekerem és ugy kapcsolom be akkor nem nyomja ki a biztit.
Amugy jó mert szól szépen. Csak ennyi a baja.
(#) seat hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Hello mindenkinek!

Ki szedtem egy DVD-bol az erosito reszt de nem mukodik,szerintem azert mert az IC nem engedi at a jelet.Tudna nekem segiteni valaki,h mit csinaljak h engedje at a jelet az IC?Mellekelem a kapcsolast.
A segitseget elore is koszonom!
(#) reloop válasza Mathyas hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia! A fázisfordító elé nyugodtan bekötheted.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia! Elvileg megtörténhet, hogy a jelkábel elégtelen árnyékolása miatt a bekapcsolási feszültség lökés gerjedést indít be.
(#) Mathyas válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Köszi!
(#) reloop válasza seat hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Helló! A végfok IC adatlapját nézd meg. Tippem: a mute nincs felhúzva a pozitív tápra.
Következő: »»   1017 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem