Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv mindenkinek!
Támadt egy kis problémám az Iar-ral.... debug közben vagy leáll és kiirja hogy commmunikations error, vagy elér a debugig de nem futtatja a programot....de ha kihúzom, majd visszadugom a Launchpad-ot akkor tökéletes a program. Próbálkoztam már ujratelepitéssel és azzal iz hogy csináltam egy új projektet, de semmi javulás. van valakinek 5lete?
Idézet: Nem kellene elfelejteni, hogy a PC és az MSP430G2553 között ott van egy USB-UART konverter. Ha az nincs felkészítve a paritás kezelése, akkor így jártál... „akárhogy állitom a HyperTerminált mindig 8N1-et mutat.”
Több óra kisérletezése után én is gondoltam erre és nézegettem is a TI Launchpad oldalakat, de nem találtam semmit a konverterről.
Köszönöm a megerősitést, még kezdő vagyok, és nem tudom, hogy én csinálok hülyeséget, vagy a hardware miatt igy kell müködnie!
Sziasztok!
Sehogy sem jövök rá miért nem fut az ismerkedés az MSP430 mikrovezérlőkkel II. cikkben az "Egyszerű példa az energiatakarékos mód használatára 5_1. példa" Én már az új LaunchPad-ot kaptam R 34 nélkül szerelve. 2452 -el. P1.3 felhúzását engedélyeztem. A következő példánál "A főprogram felébresztése alvó állapotból 5_2. példa" elindul a főprogram, de csak egyszer fut le, aztán a gombnyomásra nem csinál semmit.
Biztos, hogy a konverter volt a problema. Sikerült két Launchpadot összekötni a UART-okon keresztül (Tx->Rx és Rx->Tx) és beszélgetnek 2400 8E1-en. És biztos, hogy 8E1en, mert ha az egyiknél másra (8N1) állitom az UART-ot, rossz karaktereket értelmez a másik.
Nem elég csak engedélyezni P1.3 felhúzását, fel is kell húzni:
P1OUT = BIT3; Remélem ez megoldja a problémát (nekem is új Launchpadom van).
Ha este hazaérek adok a szájának!
Köszönöm!
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy miként kell digitális jelet (8 v. 12 bit-es számot) beolvasni? Jelen esetben egy digitális hőmérőt szeretnék használni. A választ előre is köszi. Idézet: „Jelen esetben egy digitális hőmérőt szeretnék használni.” A használat módját a digitális hőmérő adatlapjában kell megnézni. Én eddig kizárólag I2C típussal találkoztam (pl. (TCN75, vagy DS1631), de vannak egyvezetékes kommunikációt használó típusok is, amikhez nem értek.
kösz! megnéztem az adatlapját, ami szerint UART-tal kell kivasni...
Esetleg TC77 SPI. Akar SW kiolvasas is.
Üdv! Valaki eltudná nekem magyarázni, hogy mi a különbség a szoftveres és a hardveres UART között?
Hardveres UART: a mikrovezérlő rendelkezik UART perifériával. Bekonfigurálod (baudrate, adatbitek/stopbitek száma, paritás, stb.), utána csak benyomod az UART bufferébe a kiküldendő karaktert, s a többit a hardver elintézi. Rossz hír, hogy ilyen csak az MSP430G2553-ban van.
Szoftveres UART: az időzítésekről, a kimenő vonal billegtetéséről bitenként, a bitidő betartásáról és a küldés státuszának nyilvántartásáról a programnak kell gondoskodnia. Gyakorlatilag bitenként passzírozod ki az adatot... A soros vétel taglalásába most nem mennék bele, szerintem a fentiekből is láthatod a különbséget. Még egy apróság: hardveres UART-nál az RX/TX kivezetések pont fordítva vannak, ilyenkor a FET-hez csatlakozó jumpereket "keresztezni kell"!
nem rossz hír mert van 3db 2553-asom ..... szóval akkor érdemesebb a hardveres. Van hozzá példaprogram?
A legegyszerűbb a példaprogik között, msp430g2xx3_uscia0_uart_01_9600.c . Beírod a vezérlőbe, elindítod a hyerterminált, konfigurálod, (9600,8,N,1) és kiküldesz egy karaktert a vezérlőnek, ami rögtön vissza is küldi ugyanazt a karakter. Az adat küldés-fogadás, ahogy Icserny írta, a bufferbe való írással történik.
UCA0TXBUF = küldés. / ebbe írod amit küldeni akarsz UCA0RXBUF = fogadás. / ebbe írja a fogadott adatot Az új LP-nél értelemszerűen HW UART állásba kell rakni a jampereket.
Nah végre sikrült életre keltenem azt a fránya rusnya hőmérőm.
msp430g2553+tmp124(spi-s,Ti-s minta) A gond vele csak 1 dolog volt, nem értettem h működik 3 vezetékes somi/mosi(igen egy vezetéken)+cs+órajel.Mivel még kezdő vagyok lehet h ez igazából i2c? kiolvasni kitudom már a hőmérőnek az értékét a gyári beállításokkal, de valaki ha megmondja nekem hogy miképpen tudok küldeni neki adatot megköszönném így sem rossz de jobb lenne ha betudnám konfigolni, hogy minél kevesebb áramot zabáljon, az nem vicces h többet eszik majdnem mint a ic Icserny, pikolo nevű weblapod sokat segített az spi "megértésében", esetleg neme tudnál ajánlani valami szakirodalmat ahol még részletesebben le van írva?
Mivel chip select van, ez címzi meg az eszközt, ez semmiképp sem lehet I2C (ott az első kiküldött bájt címez). De nem is "rendes" SPI, mert abban szeparált MOSI/MISO vezetékek vannak (full duplex).
A 3-wire az SPI egy elfajzott alosztályának tekinthető, ami fél-duplex módon működik. Ezt tudtommal hardveresen nem támogatja a mikrovezérlőd. Wkikpedia: Serial Peripheral Interface Bus
Van ezekben a mikrovezérlőkben kódvédelem?
Az MSP430G2553 adatlapjának elején ennyit találtam: Serial Onboard Programming, No External Programming Voltage Needed, Programmable Code Protection by Security Fuse Az adatlap többi részén és a Family User's Guide se mond semmit róla.
Köszönöm a választ.
Igen arra már rájöttem hogy ez valami elfajzott egy izé lehet az nem tiszta nekem csak , hogy ha mondjuk 1xer beprogramozom akkor áramtalanítás után ugy marad-e. Mert akkor nagyjából értem ennek a korcsnak a logikáját
Ha arra gondolsz hogy mások letudják e tölteni a rajta lévő adatot akkor a válasz igen, én úgy emlékszem.
Le lehet menteni a rajta lévő programot egy "szép" formátumba.
Az IAR szimulátorában, hogy lehet az analóg bemenetet szimulálni? (Pl 1,8V-ot kap a bemenet.)
Arra gondolok, hogy szeretém levédeni másolás ellen a rajta lévő programot.
Üdv! Kipróbáltam a hardveres UART-ot...jumperek keresztbe...mintaprogi beégetve, de se a hyperterminal se a processing nem látja. Ez miért lehet?
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy CCS-ben hogyan lehet bináris értéket adni egy változónak? Sajnos az MSP430-asokra vonatkozó CCS-es manuálban nem találtam semmit, hasonlóképpen a neten sem és kikísérleteznem sem sikerült.
A ...uart01.c mintaprogi? És milyen a launchpad? Régi vagy újfajta. A hyerterminált, hogy állítottad be?
a mintaprogi, amit irtál (visszaküldi amit küldesz neki), új launchpad és a hyperterminalban beállítottam mindent ugy ahogy a mikrovezérlőben
Szia!
Én se találtam rá egyszerű megoldást. Definiálni kell a típust:
Ezután létrehozhatsz BYTE típusú változót, melynek a bitjeit egyenként állíthatod.
Próbáld meg az alábbi progit. Folyamatosan visszaküldi a fogadott adatot. (Csak akkor áll le ha leállítod a mikrovezérlőt!) Nálam szépen megy. Most próbáltam.
binárisan nem lehet megadni de hexában igen.
0b00101-t de 0x5t igen. |
Bejelentkezés
Hirdetés |