Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   164 / 308
(#) tiggersoft válasza gkari hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Jaja, a Nagy és Nagy csavarbolt. Én mindent náluk veszek. Oldalt a csata utcában pedig ott van a szerszámboltjuk is.
(#) tsanyesz hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok! Egy kicsit vásároltam én is a műhelybe. A hurcolászós szerszámok kezdenek új ládába (kofferba) költözni. Érdekes lesz megszokni, hogy nem kell durkálni egy-egy csavarhúzóért.
A másik egy inverteres hegesztő, nagyon jól lehet vele varrni, asszem az öreg Hetra ritkán lesz használva ezután.
Ráadásul mindkettő elég jutányos áron, hála a Vaterának. Érdemes nézelődni.
Most nézem csak, nagyon ráférne a műhelyre egy takarítás. A mélyládagyártás nagyon porol.
(#) satlokk válasza tsanyesz hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Gratulálok,szerintem megérte!
(#) zoly15 válasza tsanyesz hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A hegesztő inverter milyen névre hallgat, hol és mennyiért sikerül szerezni, valamint hány A-t tud?
(#) tsanyesz válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Fimer K164 típus. Mellékeltem az adattábláját, abból kiderülnek az adatai. Magyarországon szerintem nem került forgalomba, amit kapni lehet, az a T1600 típus ami nagyon hasonlít rá. Mint írtam, Vateráról van. Az árát le sem merem írni, mert kitiltanak a fórumról rablás miatt :yes: Nagyon jó áron volt, karc és pormentesen, egyébként állítólag használt.
(#) Moderátor hozzászólása tiggersoft hozzászólására (») Feb 27, 2012
 
Kivettem a hozzászólásodból, "miképpen vásárolsz náluk".
Ha nem akarsz kedvenc csavar boltodnak egy APEH ellenőrzést, ne híreszteld...
(#) tiggersoft válasza (») Feb 27, 2012 /
 
Köszi, erre nem is gondoltam...
(#) sgt hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Panel fúráshoz keresek mini fúrót. Olvasgattam a fórumot és nagyon ajánlották a proxxon termékeket. Egy 28.472 és 28.606 páros megfelelő lenne? Mit kell még hozzá venni? Fúrószárak, milyet és hol?
(#) szamóca válasza sgt hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
Igen, ez a páros jó. Mivel állványt is veszel, ezért használhatóak a hosszú élettartamú,vastagszárú, tömörfém fúrók is, amik kézi fúrásnál nem. A leggyakoribb méretekben pl. 0,8mm;1mm;1,2mm;1,5mm-eseket érdemes tartani, lehetőség szerint nem egyet-egyet belőlük, mert ha véletlenül törik, ( ami ezeknél egy rossz mozdulat) akkor legyen tartalék.
(#) pinyó39 válasza sgt hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
Állványos Proxxonom és Metabóm is van, azokat a keményfémfúrókat ajánlom aminek a befogó szára nem vastagabb, abból cc 20 év alatt egyet sem törtem el a vastagított szárúból már igen.
(#) sgt válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ezek az ún. HSS fúrószárak? Bővebben: Link

Köszönöm a segítséget .
(#) mex válasza sgt hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
Ilyet ne vegyél, mert az üvegszálas nyák 10-15 furat után megeszi. Keményfémfúró az igazi.
(#) tiggersoft válasza sgt hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 2
 
Sima HSS-t ne vegyél inkább HSS-E-t ami kobaltos. Kicsit drágább, de sokkal keményebb, több fúrást kibír. Egy hátránya van, hogy könnyebben törik.
(#) pinyó39 válasza sgt hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
A kinézete ilyen , de keményfémfóróban is létezik. Felmész a vaterára hanem akarsz üzletbe menni, mert kevés helyen; kapható. Az Urbán elektronikánál is van. Nekem van pár olyan 0,8mm-es amit min 15 éve használok több ezer furatot készítettem vele.
(#) Gafly hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Ugye a "maróhengeres" ágaprító a jobb, nem a késes?
Tapasztalat/vélemény?
(#) tsanyesz hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Ismét bővült a szerszámok hada, egy új Haupa szigetelt csavarhúzó készlet. Éppen akciós volt, nem tudtam ellenállni neki. Elborítanak a csavarhúzók ! Ez mondjuk elvileg márkás, minőségi, remélem nem töröm bele az első csavarba.
(#) jmartin válasza oibacsi hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Jokari-t (kábelkés) nem ajánlom.
vastagabb kábeleket nem bír.
(#) Inhouse hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Elhagytam a békebeli orosz tűreszelő készletem...

Üdv
Inhouse
(#) jmartin válasza tsanyesz hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szerszám kereskedésből vettem haupát, és a cégnél is ez van. Nem ajánlottam volna.
Elég gyönge, a 15 éves haupához képest.
Viszont a Unior nagyon jó.
(#) zolika60 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Azt pedig jó lesz megkeresni, mert amit manapság tűreszelő helyett árulnak az valami förtelem.
(#) blackdog válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nem teljesen. Körömreszelőnek egész jók.
A feleségem szerint
(#) karesz01 hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Megérkezett a műhelyem egyik új lakója!Weller LR 21 (köszönet luki barátomnak!)
A trafója a jövő héten érkezik.
(#) szamóca válasza karesz01 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Idézet:
„Megérkezett a műhelyem egyik új lakója!”

Nálam is van új lakó, egy Metabo.... :yes:
(#) karesz01 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nagyon jó kis gép én is metabo párti vagyok! És az ára annyi volt mint ahogyan a neten lehet látni?
üdv sok munkát vele!
(#) szamóca válasza karesz01 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Köszi!
Nem, alkudtam rá a webshopban.
(#) jmartin hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
(#) CIROKL válasza jmartin hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szép és mibe fáj egy ilyen ?
(#) pepe091 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Nálam is szaporodtak a szerszámok Végre meglett a fúróm!
Meg találtam az egyik barkácsáruházban, egy jó kis racsnis kulcsot, amire lehet illeszteni a bitfejeket. Meg egy pár új villáskulcs. Utóbbi kettőről nem csináltam fényképet.
Üdv!

Fúró.JPG
    
(#) satlokk válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szép!Gratulálok!
(#) satlokk válasza karesz01 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Csak így tovább!Gratula!
Következő: »»   164 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem