Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   41 / 105
(#) GFI hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni itthonra 1 BGA-zó állomást. Ehhez találtam is itt a fórumon elegendő infót a kezdéshez.

Az érdekelne, hogy milyen méretű golyók kellenek 1 videokártya újragolyózásához. Van itthon 2 laptop vga karim meg 1 komplett laptop alaplap szintén vga hibával + 1 pc alaplap hibás északi hidal. ezeket szeretném 1x megjavítani. Persze kísérletezni van más is.

nézegetem videókat, és a labdákat először felforrasztották a porcira aztán a lapra, ezt a műveletet nem lehet 1ben elvégezni?
(#) djdanny hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Hello Mindenki!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mint kezdő forrasztó...bütykölő...
Van egy iphone 3gs-em, amin sajna elszált a Power IC, kérdezgettem itt, ott, ki tudja-e valaki cserélni, hát senki...így úgy döntöttem belefogok javításba.
Vásároltam egy ilyet:
T-862++ DGC 3IN1 DIGITAL INFRARED SYSTEM

Elvileg a héten jön meg, de a forrasztási alapismereteken kívül, nem nagyon lövök a témához (mechatronikai technikusnak tanultam) hőléggel már cseréltem 10 évvel ezelőtt Nokia 8210-en végfok ic-t, de azért ez mégsem egy olyan technika.

Ezért most írok nektek, hogy legyetek kedvesek segíteni...
Milyen hőfok?
Milyen előmelemelegítés
Milyen flux,folyasztószer...
Milyen ón paszta, vagy hogy golyózzam fel, az új ic-t...
Stencilem lesz elvileg...de a pasztához hülye vagyok, milyet érdemes venni, és mivel érdemes foglalkozni.
Nem sufni-barkácsot szeretnék...hanem idővel ezzel foglalkozni kicsit...
Kérlek segítsetek!!!!
Annyi videót néztem már, de sehol sem írnak arról, hogy mit mivel.
Főként az anyagokra gondoltam...

Előre is köszönöm...
(#) gydanee hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Láttam néhány youtube-os videóban, hogy meleg levegővel való forrasztás előtt, az alkatrész körüli részeket leragasztották valamiféle hőálló sárga színű ragasztóval. Mi ennek az anyagnak a neve? Honnan lehetne beszerezni?
Itt egy videó róla, használat közben:Bővebben: Link
Köszönöm!
(#) bankimajki válasza gydanee hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Kapton szalag. 0:05-nél írják is.
(#) patexati válasza gydanee hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia! Lehet kapni alu ragasztószalagot az is jó! 300Ft egy 6méter hosszú 5 cm széles tekercsel..
(#) emmzolee válasza gydanee hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Mylar szalag a neve. Árultak már itt is, meg a veterán is. Vagy e-bay.

Ahogy mondja patexati, lehet kapni a praktikerben, oboban ... is öntapadós alu szalagot. Az is jó erre a célra. A légtechnikás részeknél keresd.
(#) nyakas00 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Lenne pár kérdésem BGA forrasztással kapcsolatban.

Kész lassan a rework station amit készítettem és tesztelési fázis folyik.
Az alámelegítő hőszenzorát az alaplap alsó vagy fölső felére rögzítitek?
A másik hőszenzort a kiforrasztandó chip-re (tetejére) vagy a csip mellé kellene tenni?
Hány fokig melegíthető egy chip általában?
Milyen szabályzó segítségével tudnám megoldani azt hogy pc-ről egy beállított hőprofil szerint működjön a gépezet?
Ezzel megoldható lenne szerintetek?
Köszönöm az infókat
(#) gydanee válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ! Azóta már tesztelgetem a cuccot!
(#) GFI hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
sziasztok!

vettem 1 atthen 858d+ hőlevegős állomást. meg 1 80x80 as stencil készletet.

még csak gyakorlok de eddig nem sok sikerrel. felkenem vékonyan a megtisztított procira a fluxot.
ősze rakom a keretet, beszórom a golyókat. de amikor leemelem a stencilt, sokszor összecsúsznak a golyók, vagy egyszerűen hozzáragad néhány a stencilhez. szétpiszkálom őket tűvel, de melegítésnél még így is gyakran összecsúsznak.

videókon sokkal egyszerűbbnek tűnik, vagy csak nem ismerem az apró trükköket. tudnátok valamit tanácsolni?
(#) patexati válasza GFI hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szia! A stencil nem lehet fluxos mert nem érhet hozzá a procihoz! Lehet sok a flux mit felviszel.
(#) zetyere válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A fluxnak nem valami krémes ragadósnak kell lennie? A videókon úgy tünik mintha felragasztaná a bga golyókat! És még forgatja némeiken a bga-t. Engem az érdekelne hogy milyen flux jó golyózásra? üdv Ottó
(#) GFI válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Vékonyan kenem, és a maradékot is lehúzom róla.
(#) llaci56 válasza zetyere hozzászólására (») Márc 12, 2012 1 /
 
Kik azok a "némeik"???
(#) zetyere válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Azt ne mond hogy nem láttál még olyan videót ahol megmutatja a kamerába 45 fokos szögbe megbillentve milyen ügyes vagyok!Vagy ragasztót használ?Bővebben: Link
Mint egy ilyen!
(#) GFI hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Állítottal kicsit a sablonon, hogy messzebb legyen a procitól. A forrasztóról leszedtem a szűkítőt így már az se fúja el a golyókat. Most már csak azt bánom, hogy nem vettem cél sablonokat az univerzális helyet.

Ha még is összeolvad 2 golyó mivel érdemes nekiállni a javításának?
(#) zetyere válasza GFI hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szabad megkérdeznem honnan vásároltál univerzális hálót?üdv Ottó
(#) patexati válasza GFI hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Én kaptam egyfajta fluxot (van fél liter de egy üdítős üvegben nem tudom milyen) azzal szoktam "felragasztani" a golyókat. Lekenem vele várok kicsit és ragadós lesz valószínűleg valami fenyőgyanta oldat lehet nem tudom de a Samsung gyárban használják az biztos. Van egy másfajta sűrű fluxom is mi teljesen más azt meg nyáküzemben használják Utóbbi inkább soklábasok forrasztásakor tesz jó szolgálatot csak nyomok oda és szépen a felesleget le tudom húzni és gyönyörű lesz utána.. Olyan olaj szerű az állaga nem párolog el.. A procit 120 fokra elő szoktam melegíteni a légfúvózás előtt és szűkítő nélkül 300 fokon szoktam melegíteni a golyókat szépen látszik mikor olvad a helyére. Javaslom rosszakon gyakorold először és vigyázva nehogy hősokkot kapjon.. Régebben gázpákával is ráolvasztottam csak a proci szélét könnyen eldeformálja mivel azzal egy pillanat alatt felolvad..
(#) GFI válasza zetyere hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Kínából vettem e-bay-en keresztül.Bővebben: Link
(#) zetyere válasza GFI hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Mennyi volt a posta?Mennyi idő alatt jött meg?üdv Ottó
(#) emmzolee hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Kész lett a reflow kemencém végre.

Ki is próbáltam már. Fölteszem a hőfokot 245 fokra. Amikor eléri a hőt, lenyitom az ajtót. Ekkor sajna le esik a hőfok 200 fokra, de amint vissza csukom hamar vissza áll. Be tettem egy forrasztás álló maszkos nyákot, egy kis forrasztó pasztával össze kenve, és kb 2 perc alatt gyönyörűen befutotta a rézzel borított részeket. Arról sajna nincs képem, de a sütőről igen. Bocs kicsit dzsuvás. Így vettem. Rá égetve.

Bővebben: Link
Katt a képre, aztán megint. Akkor teljes a mérete.
(#) GFI válasza zetyere hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
10 $ volt a posta. és kb 3 hét alatt ért ide.
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Jól néz ki.
Viszont pár hete találtam neten pár jóféle vezérlőt direkt ilyen reflow kemencékhez. Amik nem sima PID szabályzók voltak hanem beállított hőprofil alapján szabályoztak.
Elég jól nézett ki és ára sem volt olyan vészes, ha át akarod építeni majd visszakeresem őket. (50$ körül volt az ára)
(#) karaszbandi válasza nyakas00 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Dehogy is.

Őrülök, hogy kész lettem.
Különben lehet érdekel a dolog. Még nem volt éles teszt, Azt nem tudom túl élné-e a proci, ha esetleg az szerepelne a kemencében. ahhoz lehet kelleni fog a hőprofil.
Majd csinálok egy néhány tesztet.
(#) emmzolee válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Kössz. Tetszik!
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nem akarlak elkeseríteni de megfelelő hőprofil nélkül nehéz lesz szerintem. Saját tapasztalat, igaz reball/reflow ügyben nem kemence. De nem hinném hogy tetszeni fog neki hogy 1ik pillanatban szoba hőmérsékleten van utána pedig 200+fokban.

karaszbandi: Hasonló de ennél van jóval olcsóbb verzió is.
(#) karaszbandi válasza nyakas00 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
De ha megépíted akkor nem kerül sokba!
(#) llaci56 válasza nyakas00 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
"Saját tapasztalat, igaz reball/reflow ügyben nem kemence."

Elmagyaráznád ezt a mondatot? A saját tapasztalatod nem kemence?
(#) SzervízMacska válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
[off]Nekem egyetlen tapasztalatom sincs, ami kemence. :hide:
(#) llaci56 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 15, 2012 1 /
 
Mert nem vagy KisBence!
Következő: »»   41 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem