Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztás a pákán túl
 
Témaindító: damien, idő: Júl 4, 2007
Lapozás: OK   2 / 6
(#) gtk hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Sziasztok !

Szeretnek hamarosan venni egy ho-leg-pakat.Markat direkt nem irok; amit tudok rola hogy 25-80W-ig szabalyozhato, gazzal mukodik.
Altalanos kerdesem lenne ezekkel a pakakkal kapcsolatosan:
-SMD alkatresz ki vagy beforrasztasra alkalmas inkabb?
-7x7mm, 64 labu IC beforrasztasanal gondoltam hogy segiteni fog, alkalmas ra?

(#) Fery válasza gtk hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Talán ha direkt irtál volna márkát és tipust akkor utána tudnék nézni és lehet,hogy tudnék segiteni is.

Egyébként a legrosszabb ezekben az hogy ha már megtanultál pákával forrasztani akkor azt el lehet felejteni és újra meg kell tanulni hőlégfúvóval forrasztani. A két technológia két külön világ.
(#) gtk válasza Fery hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Ok, rakok fel kepet.
Miben mas ezzel forrasztani?Irnal egy-ket sort rola?
SMD forrasztasnal jobb mint a hagyomanyos?

Az en elkepzelesem , hogy pl IC kiszedesnel talan nagyobb feluleten tudok melegiteni ezzel , igy konnyebben ki tudom szedni az IC-t..
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Ez egy gázzal müködő páka . Nekem is van kettő. Ezeket nemigazán SMD-hez találták ki, hanem inkább kicsit szabadabbá teszik a forrasztást , meg egyebeket pl.zsugorcsövezés, ónozott acéllemez forrasztás lehet vele művelni.
Drága az üzemeltetése, mert nem lehet akármilyen gázzal használni , mert elkoszolódik. Van egy Conrad-os pákám amit a rossz gáz használatával sikerült használhatatlanná tennem. (OBI-s KEMPER Bután gáz) A Weller gáz meg megfizethetetlen.
Szóval SMD-hez hőlégfúvót vegyél , speciális hőlégfúvót fokozatmentes légmennyiség és hőfokszabályzással és szűkítőkkel.
(#) gtk válasza bbatka hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Koszi.
Es az emlitett holegfuvo hogy nez ki?Tudnal esetleg kepet, vagy linket adni?
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Az enyém a Speedshoptól származik . Linkelni nem lehet az oldalt vagy nekem nem sikerül. Egy képet mellékelek róla. Ha a Google-ba beírod a tipusát AOYUE 8032A , akkor megtalálod. De sok más profi hőlégfúvót is találsz + kellékeket (folyasztószer, SMD forr.paszta)
(#) gtk válasza bbatka hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Koszi.
Mostmar tudom mit kell venni
SMD forrasztasnal azert valamivel huteni kell az IC-t, nem?
(#) Fery válasza gtk hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Szia.Leginkább azzal hütheted hogy nagyon megválasztod a megfelelő hőfokot és minél rövidebb ideig ,csak amig feltétlen muszály addig melegited.
Meg kell tanulni vele forrasztani. Annyira más világ mint a hagyományos páka.
(#) lac12345 hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
Sziasztok

Uj vagyok meg itt lenne par kerdesem a hozzaertokhoz
Vasaroltam egy Aoyue 968 as holegfuvo paka fustelszivo kombo gepet
Meg sossem hasznaltam ilyen cucot elkepzeleseim vanank rola hogyan kell hasznalni de nem szeretnek kiserletezgetni esetleg tonkrevagni valamit .
1. Mekkora homersekletet celszeru beallitani smd alkatreszek kiforrasztasahoz a hofuvon ??Motorola procikat flash eepromokat forasztanek inkabb.Meg ilyen soklabu izeket
2. Miylen tavolsagbol es mennyi ideig kell fuvatni az alkatreszt ??
3. Az alkatresz melyik reszet celszeru fuvatni ?? csak a labait esetlega komplet ic t kell melegiteni ??

Egynlore ennyi lenne

koszonoma vallaszokat

Lac

(#) bbatka válasza lac12345 hozzászólására (») Szept 5, 2007 /
 
Nincs még nagy tapasztalatom , de jópár videót végig néztem már a ki-be forrasztásról.


1, Kellett hogy kapjál egy használati utasítást a készülékhez a különböző tokozásokhoz az ajánlott hőfok - légmennyiség diagrammokkal. Az enyém 350C-ot ajánl.

2, A lehető legközelebbről a lehető legkisebb ideig.

3, A egész IC-t szokták egyszerre melegíteni, ezért van több méretű szűkítő is hozzá.

Szerény tudásommal annyit tudtam segíteni.
(#) lac12345 hozzászólása Szept 5, 2007 /
 
halli koszonoma vallaszt

Igen kelelt volna kapnom leirast hozza .
pda mania rol rendeltem aoyue 968 ott is van hoyg hasznalati utasitas letoltese csak ep nem el a link

Szal ha valakinek van hasznaltija aoyue 968 hoz es el tudna kuldeni nekem az nagyon fajin lene

koszonom

Lac
(#) damien hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Karácsonyra kaptam 1 EXTOL 411025 tipusú hőfokszabályzós 1800W-os hőlégfúvótés az volna a kérdésem: Mi lehet a baja: a 2-es fokozaton zavarja a többi berendezést pl: a lámpa gyengén villog és a tévé gyengén szemcsés. A motor hátoldala gyengén szikrázik amit ha belenézek a szellőzőn akkor lehet látni. Ezt az 1-es fokozaton nem csinálja. a hőlégfúvó egépként az 1-es fokozaton 75-400 Celsiusfokig tudom szabályozni a levegőhőmérsékletet 250liter/perces hőszállítás mellet, a 2-es fokozaton: 85-600Celsius fok között tudom szabályozni a hőmérsékletet fokozatmentesen 500liter/perc-es hőszállítás mellet.
(#) Pulyka hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Sziasztok

Én sikeresen elkészitettem egy ideiglenes(próba céljából) egy kis!!! hőlégfúvót!
A 2 alapanyag
- 16A-es olvadóbizti
- cekász

gondolom,mindenki gondolja,hogyan gondoltam
viccet félretéve
Szétszedtem az olvadóbiztit, és a belsejébe belehelyeztem a cekászt,de ugy,hogy az eredeti formályába maradjon,és ne érjen hozzá a bizti belső falához
Rákapcsoltam a cekászra a feszt(nállam 24V 3A)
az eggyik végénél szivószállal levegőt fujtam be, a másik végéhez pedig a hőmérsékletérzékelőt helyeztem
elértem vele a 400 Celsius fokot ,de nem mindeggy,hogy milyen gyorsan vezettem el a hőt
Csak próbaképpen "dobtam" őssze,hogy müködik-e,de rendesen szépen,precizen megcsinálom!

UI: az érzékelőt az olvadóbizti végétől kb 10mm-re helyeztem el
mivel az ón olvadáspontja kevesebb,mint 400 fok,ezért meg is olvadt

Tomi
(#) bbatka válasza Pulyka hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Képet teszel fel majd a véglegesről?
(#) Pulyka válasza bbatka hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Persze
Amugyis tettem volna,de mosthogy kéred,még inkább :yes:
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
na alkottam valamit
Lefényképeztem(telefonnal),bocsi a minőségért
Csatolva
Az első képen látszik,hogy mi is az elképzelés
A bizti bal oldalán áramlik be a levegő,ezután keresztül áramlik a biztositékon belül,ahol a cekász azt felmelegíti,és a bizti jobb oldalán kiáramlik a forró levegő,ami az ón(vagy cink) olvadáspontján kell,hogy legyen!
Ez amit én csináltam túl kis teljesítményű,de elvnek jó!

A második képen látszik a levegő "bemeneti" útja

A harmadikon pedig a belül elhelyezett cekász egy része
Természetesen fel van csavarva,mint ahogy a hajszárítokban!

Ezen az úton indulok el!
Próbának jó volt,most egy nagyobb teljesítményű következik


Tomi
(#) zsoltee0001 válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Hi
és forrasztottál is vele?
(#) Pulyka válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Nem.
Csak egy "cin" darabot olvasztottam meg vele!
A lényeg,hogy milyen hőmérsékletre tudja felmelegíteni a beáramló levegőt!
És ezt mértem
Nállam most az a lényeg,hogy viszonylag messzire eljusson a forró levegő,amitől megolvad a cin,ehezz pedig gyorsan kell átvezetni a levegőt,ami majdnem lehűti,vagy olyan gyorsan vezeti el a keletkező hőt a gyorsan beáramló levegő,hogy nem tud utána termelődni a hő
ne közvetlen a panelhoz kelljen odarakni a cuccost

Ezeket kellene megoldani,és kész is a mini hőlégfúvós-"páka"


Nem tudom,hogy értitek-e?
(#) bbatka válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Az SMD forrasztó hőlégfúvók ki légmennyiséggel dolgoznak. Szerintem nem elég hatékony a hő átadó felület. Egy szóval ki kellene találnod, hogy hogyan lehetne a felületet megnövelni. Esetleg két ilyen egységet kapcsolnál egymás után, a cekászokat párhuzamosan kötve.
(#) Pulyka válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Ok Köszi

Elöször is megprobálkozok egy vastagabb cekásszal(nem tudom mennyivel vastagabbal)
vagy esetleg a Te módszereddel,és mégtöbb olyan olvadóbiztis egységet kapcsolok sorba ill párhuzamosan!
(#) Macsek71 válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Annó a PVC-forrasztó készülék nézett ki hasonlóan :

Pákabetétbe fűzött vastagfalú rézcső, finoman áramoltatott levegővel...

Általam használt példány levegőforrása egy méretes LUFI volt, egy felfújással 5-6 percig lehetett dolgozni
(#) Pulyka válasza Macsek71 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Tetszik ez a lufis megoldás
Én most tödőböl fujtam be neki levegőt szivószállal
de csak próbaüzem volt
van itthon egy membrános pumpa,amit egy motor dolgoztat,megpróbálom azzal
(#) bbatka válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Valami kisméretű ventilátor egyszerűbb lenne. A forgásirányra figyelj.
(#) Pulyka válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Igen erre én is gondoltam!
De akkor lekellene szűkiteni a levegő utját,és lehet nem fog müködni igy a dolog...
amugy láttam már kb egy 50 forintos nagyságú ventilátort is
lehet ez jó lenne ide

én még mindig szeretnék a gyorsan elvezetett hő mellett maradni...
igy legalább a porcelán testet sem fűtené,és a hő nagy része a tervezett célnak megfelelően el lenne vezetve!

Átlalakítom,és irok

Tomi
(#) bbatka válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Tehát mi a megoldás? Egy nagyobb átmérőjű porcelánra kellene tekerned a cekászt, ez megnővelné a felületet és kevésbé terhelné a ventilátort is. Esetleg vastag rézcső kívül kerámia bevonattal.
(#) Pulyka válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
de ha a cekász közvetlen érintkezne a porcelán testtel,akkor átadná a hőt,és a porcelánt is melegítené

vagy ez nem baj?

modelgipsz mennyire hőálló?

csak azért,hogy akkor már a kivánt formára tudjam rátekerni a cekászt
(#) bbatka válasza Pulyka hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Van egy ötletem. A porcelánt porrá kell őrőlni és vízüveggel felragasztani a rézcső külső felületére. Azthiszem mintha vízüveget használnának erre a célra. Szóval erre a rétegre tekered rá a cekászt.
vízüveg
(#) Pulyka válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
és akkor pedig a rézcsőBEN vezetném el a levegőt?
(#) totti91 hozzászólása Ápr 26, 2008 /
 
sziasztok

szeretnék egy hőlégfúvó de az építés örömét meg akarom tartani magamnak és azt akarom kérdezni hogy hogyan működik a hőlégfúvó és hogy ez házilag hogyan kivitelezhető?
(#) kobold válasza totti91 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Olyan, mintha hajszárító lenne, csak komolyabb teljesítményű benne a fűtőszál, több fokozatban állítható a fűtési teljesítmény.
2500-ért láttam tegnap a hódos áruházban 2000 W-osat, otthonra szerintem elég, és ennyiért nem éri meg kockáztatni azt, hogy véletlenül agyoncsap a villany, mert a lelkesedés közben valamit rosszul csináltál...
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem