Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1622 / 3960
(#) Iszkakof István válasza lazi1234 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Inkább higgy a Rádiótechnikának. Az állandó fejlődésben van. Mondj egy fizikust, aki előtt nem hajolnál meg! Másat írtak hazánk történelméről akkor amikor iskolába jártam és másat írnak most.
(#) peter1995 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Helló. Ha van 3db elkó kondim ami 40V-os hogyan lehetne azokat összekötni hogy 50V-ot bírjanak? Ha jól tudom sorba kötéssel duplázódik a feszültség tűrés ,de feleződik a kapacitás. Ez így van?
Igaz így csak 2db-ot tudok felhasználni...
(#) zsoltee0001 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Miért feleződne a kapacitás?
(#) peter1995 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nekem valamikor mintha ilyet mondtak volna. Akkor ha sorba kötöm nő a feszültség és megmarad a kapacitás? Ugyan olyan kondik mind.
(#) mindenes válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Heló. Csak két azonos értékű kondinál feleződik a kapacitás , több összekötése esetén reciprokkal kell számolni. A feszültség értékük pedig összeadódik. Vagyis 1/C=1/C1+1/C2+1/C3+1/Cn..
(#) peter1995 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Vagyis ha én 3 db 10.000µF/40V-os kondit sorba kötök akkor lesz egy 3*40V=120V-os és majdnem 30.000µF pakkom? Vagy csak 10.000uF. Ezt a reciprokos számolást nem értem. Mert ugye a 10.000-nek a reciproka 0,0001. Ennyivel csökkenne a kapacitás?
(#) Iszkakof István válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Elnézést, én olyan Rádiótechnikára gondoltam, ami nem politika, hanem elektronika. Ezt a könyvet, ebben a formában nem ismerem. Rádiótechnika könyvet már láttam, de annak más volt a kiadója.
(#) mrobi válasza lui144 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia. Ennek mi a mesének mi a címe?
(#) peter1995 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Akkor jól tudtm hogy sorba kötve feleződik a kapacitás.
Akkor ha én 3db egyforma 10.000µF 40V-osat sorba kötök lesz egy 120V-os és hány µF pakkom?
(#) lazi1234 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
No csak azért, mert valamelyik évkönyvben Edison elé 20-30 évvel datálták az első izzólámpát.
(#) mindenes válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
10 000 µF soros összekötése esetén az erdő csak 3333 µF lessz a feszültségük pedig 120V.
(#) peter1995 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Értem. Akkor inkább maradok a 36V-os tápnál és a sok ezer µF szűrésnél. 40 pár voltot akartam tápfeszültségnek de akkor lesz 36V. Akkor a 40V-os kondik még elbírják a szolgáltató feszültség ingadozásait. És így legaláb lesz 2x40.000µF puffer az erősítőnek
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nahát akkor ebből is tanultam, bár még sose kötöttem sorba elkot.
Viszont akkor én is kérdeznék:
Ha 2db 20 µF 25v-os kondit sorba egymással tükrösen kötök (mondjuk a + a +-al) akkor egy polaritásfüggetlen 20µF 25V-os kondit kapok?
(#) domi76 válasza dZsordeN hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
hello hogyan tudok flexhez fordulatszabályzot csinálni a leg egyszerübben?
(#) mindenes válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
36 egyenirányítva és utánna a puffer?Az így elléggé határon fog mozogni. Nagyobbra kell méretezni a kondikat, a biztonságos mondjuk 50V lenne.
(#) mindenes válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Polaritás független lessz de az eredő kapacitásuk 10µF csökken 50V ra.
(#) domi76 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
hello hogyan tudok flexhez fordulatszabályzot csinálni a leg egyszerübben?
ha kiszedném ey fúrogépböl?
(#) mindenes válasza domi76 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Van az oldalnak keresője, rengeteg témát fog kidobni ha motorszabályozásra rákeresel .Itt van egy éldául Bővebben: Link. Triakos vezérlést keress.:yes:
(#) domi76 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
De hogy kötöm be?
(#) Imi65 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Sajnos a régebbi Rádiótechnikában is ment a politikai "fejtágítás", Laci egy címlapot linkelt be. Ha valami így kezdődik, annak el lehet képzelni a folytatását is .......
(#) Imi65 válasza lazi1234 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Abban az időben ez "divat" volt. A technika minden területén az élre törtek, legalábbis elméleti, ideológiai szinten. Minden tiszteletem a kiváló Orosz tudósoké, ennek ellenére azért máshol is voltak koponyák.......
(#) peter1995 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Hátöö 26V Ac-vel számoltam ezt egyenirányítom és pufferelem. A kondi után lesz a 36VDC.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Sikerült megoldanom,lehet hogy valahol tényleg összeértek a drótok. Visszahúztam már be is élesítettem tökéletesen működik.
(#) mindenes válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ebben az esetben akkor elég lessz a 40v kondi.
(#) Proci_85 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
"A legújabb fejlemények: nem ütöttük le a szegeket"

Elnézést, senkit nem akarok megbántani, de nem lenne jó most már ezeket inkább magánban folytatni? Évek óta követem ezt a weller topikot, kevés, de annál hasznosabb, velős hozzászólások voltak benne mindig is. Egészen a 10. oldalig teli hasznosabbnál hasznosabb hozzászólásokkal, aztán azóta 4-5 oldalon keresztül azt lehet olvasni, hogyan lehet hulladékból wellert építeni és annak megannyi körülményes kálváriáját. Gyakorlatilag janikukac és granpapa privát beszélgetéseinek sorozata ezen oldalakon végig. Bő lére eresztett párbeszédek aminek információ tartalma (kiváltképp weller témába illő) oly csekély. 10 oldalra rávertetek olyan 5 oldalt amit a témában kutatónak át kell olvasnia, kb feleslegesen. Kérlek, maradjunk már a témánál.

Nem bántásnak szántam meg minden tisztelet annak aki ezt a kálváriát sikerrel végigjárja, de már rendkívül zavaró a sok ide nem illő hozzászólás.
(#) janikukac válasza Proci_85 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Egyáltalán nincs igazad barátom : A fórum célja, hogy megbeszéljük a dolgokat, és NYILVÁNOSAN, hogy ha más is ilyen problémába esik, hasznosra váljon számára.
Kettő: ez nem hulladék, amiből építek, és szívd is vissza, mert ez rosszul esett. Sajnálom , hogy diák vagyok, nincs munkahelyem, hogy vehessek magamnak újat a boltban. Ha megszeretném szerelni több mindenből, akkor úgy fogom. Ha pedig van kérdésem ezzel kapcsolatba, felrakom ide.
Akit meg zavar, ne olvassa a topikot. A trafós ügy, hogy pedig , hogy hogyan tekerjem, tényleg nem ide való, de, hogy mi felel meg neki, stb, az igen.

Semmilyen kálváriáról szó sincs, nem értem a felháborodást, stb. Hapedig személyes problémád van velem, és a 'kálváriámmal' írj privátot, vagy nyomj egy 'Moderációt kérek' gombot, és a fiúk eldöntik..
(#) llaci56 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ez a Rádiótechnika folyóirat!!! 1951 december.
(#) llaci56 válasza lazi1234 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Volt olyan is, de lehet, hogy abban még a kanóc izzott.
(#) peter1995 válasza mindenes hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Értem. Gondolom ekkora puffer melett (2x40.000uF) nem sokat fog esni a feszültség mélyeknél se...
(#) Daemon09 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok!

SMD ellenállással kapcsolatban lenne problémám, néztem táblázatokat, jelöléseket, de egyikben sem találtam olyat, amire szükségem lenne. Egy Xbox DVD olvasó panelen van olyan ellenállás, amin csak egy "0" van. Ez milyen ellenállás lehet?
Következő: »»   1622 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem