Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   198 / 968
(#) tomikapc válasza Sheffield hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szerintem az AC bőven elegendő. Az 50hz váltakozó áram a legveszélyesebb a háztartásban.
(#) aknesol hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy kis gondom . Mondjuk ha egy cég behoz külföldről mondjuk egy 3 fázisú ipari betonkeverőt és azon gyárilag 4 es dugvilla van, de mondjuk én elakarom adni tovább hivatalosan garral számlával, de itt Magyarországon ugye jobban elterjedt a az 5 pólus és mondjuk én vagy a gyártó felrak egy 5 pólusú csatlakozót amibe vakon van a nulla, akkor az milyen következményekkel járhat illetve lehete baj ebből? Köszönöm a választ!!
(#) Gery78 válasza aknesol hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia!

Azt kellene megnézned, hogy deltába, vagy csillagba van-e kötve a betonkeverő motorja. Ha 400V-os, akkor nagyon valószínű, hogy delta kapcsolásban van a 3 fázis, és a 4. derót az életvédelmi földelés. Deltában ha jól tudom nem kell a nullavezető. Ha csillagba van kötve akkor kell a nullavezető is, és akkor a motorja 230V-os. Ekkor kell az 5 vezeték, úgy mint a 3 fázis, a nullavezető, és a védőföldelés az 5. Ha deltában van, akkor az 5 pólusú csatlakozóba csak a 3 fázist kell bekötni fázishelyesen és az életvédelmi földet a megfelelő helyre. De kérdezz meg még mást is, hogy jól gondolom-e.
(#) lui144 válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Igen ez így van. Kiegészíteném azzal, hogy a 4 pólusú csatlakozókon a legvastagabb csatlakozás a védőföld. Ugrik a garancia, ha másik csatlakozást teszel fel mint ami rajta volt.
Én csinálnék egy átalakítót amit olyan formában gondoltam, hogy fogunk egy 5 eres vezetéket, az egyik végén van egy 5 pólusú csatlakozás amit az 5 pólusú konnektorba be tudsz dugni, a másik végén pedig egy 4 pólusú konnektor amibe bekötném a 3 fázist + a védőföldet. Szerintem így már lehetne is működtetni a betonkeverőt.
(#) karaszbandi válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Urak!

Mi köze a motor kötésmódjának a dugvillához?

Max annyi köze lehet, hogy ha mágneskapcsoló van rajta és 230V a behúzója, akkor kell az 5 pólusú dugó. Ha viszont csak mezei mechanikus kapcsolója van, akkor viszont csak a 3fázis és a föld kell neki.

Innentől kezdve viszont tökmindegy, hogy milyen dugót tesznek rá! Csak szabályosan legyen bekötve és legyen a keverőn FÖLDELŐNYÁRS!
(#) karaszbandi válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Egy csillagban lévő 3fázisú motor miért is igényel nullát? Ezt kifejtenéd szakmailag?
(#) karaszbandi válasza lui144 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Jó, és akkor minek az 5 eres kábel a fordítónak?
(#) aknesol hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
ok köszönöm a hozzászólásokat! A motor 400V os és abból jön ki nulla vezeték (kék) de a kapcsolónál át van ott kötve és a bejövőnél 3 fázis van és a föld csak.
(#) karaszbandi válasza aknesol hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Háromfázisú motorban hidd el, hogy nincs nulla!
(#) Hsanyi79 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Elkezdtem 1 hsz-t pont ezzel a kérdéssel.. de gondoltam nem folyok bele.
(#) karaszbandi válasza aknesol hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Javaslom neked, hogy ha értékesíteni szeretnéd, akkor egy érintésvédelmi felülvizsgálati jegyzőkönyv kíséretében tedd!
Ezzel magad véded egy esetleges későbbi baleset miatt!
(#) lui144 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szerintem azért, mert 4 ereset nem lehet kapni. Legalábbis én nem kaptam.
(#) karaszbandi válasza lui144 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Na ne. Nem a zöldségesnél kell keresni.
(#) kadarist válasza lui144 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Több száz métert lennének képesek eladni neked: 4x2,5 MT
(#) lui144 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Nem a zöldségesnél kerestem , hanem a villanyszerelési boltban. Egyszerűen nem tudtak adni arra hivatkozva, hogy a 4 erest már kivonták a forgalomból emiatt már csak 5 erest lehet kapni.
(#) lui144 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Akkor ezek szerint kapható, csak nem az én környékemen.
(#) karaszbandi válasza lui144 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Na, ez volt az év vicce!
Oda se kell menni vásárolni még egyszer.
(#) Gery78 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Kedves Bandi!

Szívesen veszünk minden hozzászólásodat, mert gondolom gyakorlott szakember vagy, de a kötekedés helyett inkább próbálj meg légyszives normális hangnemben segíteni nekünk, és nem hülyének nézni a másikat aki esetleg segíteni próbál. Rendben? Ezért van ez a fórum, hogy segítsük egymást és okosodjunk. A hülyének nézésből sajnos van elég a világban. Nem szeretném itt is ezt olvasni. Ha ez így megy akkor senkinek nem lesz kedve használni a fórumot. Úgyhogy légyszives...
(#) karaszbandi válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Bocs, ha ezt te kötekedésnek érezted, de én csak kérdeztem, hogy minek a 3 fázisú motornak a nulla.
Ezzel zárom is az érdeklődést, mert jobban értessz hozzá.
Bocs a kérdezésért.
(#) blackdog hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Az miért van, hogy mikor mindent lekapcsolok a garázsban és a konnektorokból is kihúzok mindent akkor is lassan, de pörög a villanyóra.
Ez egy társasház. 8db garázs van külön mérővel azonos fázisról.
3 garázsnál tapasztaljuk ezt a jelenséget.
(#) proba válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Mozgás érzékelős lámpa...?
(#) SzAndras00 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia! Ha a mérő elérte a fekete csíkot, akkor továbbforog?
(#) Gery78 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia!

Ha mindhárom garázsban kikapcsoltok és kihúztok mindent akkor is van ez a jelenség?
(#) blackdog válasza SzAndras00 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Nincs mozgás érzékelő sem hűtő se semmi.
Igen pörög egész nap. Lassan, de biztosan. Míg a biztosítékot le nem kapcsolom addig megy.
Tudom, hogy kukacoskodás a napi kb. +1 kW, de akkor is.
(#) blackdog válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Igen.
Ha az összes garázs áramtalanítva van és csak 1-1 garázs kap áramot az emítettek közül akkor is ez a helyzet.
(#) karaszbandi válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Meg kéne szigvizsgezni a hálózatot mindenféle találgatás helyett. Megmondja, mi a helyzet.
(#) blackdog válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Én csak annyit követtem el, hogy terhelés nélkül 'rámértem' a garázsomra. Most nem találom a képet, de kevés köze van a színuszhoz. Szép egyenes a teteje és az alja a hullámnak.
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Megvan.
3 különböző szkóppal néztem. 6 különzöző trafón keresztül. Mindig ez volt az eredmény.
(#) Gery78 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Hát igen a hálózat az nem túl színuszos jellegű. Ezt mi is megmértük még a suliban. Ez egy régi társasház? Szoktak érdekes dolgokat csinálni.
(#) karaszbandi válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
De ennek semmi köze ahoz, hogy forog az óra. Mérj sziget.
Következő: »»   198 / 968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem