Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   117 / 244
(#) ozpecs válasza maxy hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ez igen régi beirás amire válaszoltál, amugy sok mindenben egyetértek Én még szakmát is szereztem (hangtechnikus hangmester Annál az én cuccom is sokkal komolyabb mint ami ott le van irva. Mivel sajnos a kollégámmal szakítottunk igy a turbosound hangrendszert elvitte nekem "csak" egy JBL szettem van 2 db PRX515 meg 2 db prx 518 ja meg 4 db EV eliminátor mély meg két sb121 EV mély meg két EV SX200 meg 4 Wharfedale titan 12 ja meg 6db RCF ART310A meg két db HK monitor meg PKNXD4000 meg PKN LC4004 meg OBE audio digit végfok meg még vagy 8 kisebb végfok meg pár maradék reflex láda mélyek topok ja és YAMAHA 01v meg alto meg több kisebb keverős vagy 30 db miki stb........
(#) soos csaba válasza maxy hozzászólására (») Márc 24, 2012 / 1
 
Szevasz, a kepéket nagyon varjuk, elég jó kis cuccod van ami azt illeti, nekem is volt egy Castone CPA 800-as végfokom, de el adtam, de amúgy nem volt vele semmi gondom, és nem is melegedet, sőt mindég csak langyos volt 4-8 ohmon is. Most helyette egy Siva PPA 1200-as egy THE T-AMP 2400-as na ez melegszik mint állat éröl el lehet mondani, meg egy DB HPA 1400-as vegfokjaim vannak. Nagyon meg vagyok velük elégedve, fölég a DB vel, nagyon szép hangja van, a SIVA az pedig meg a 4 ohm alatti terhelést is el birja, 3.5 ohmon hajtotam, es nem volt vele gond, mondjuk meleg levegot fujt a venti de nem volt veszelyes mint a THE T-AMP-nal, na azzal nem vagyok meg elégedve, mert ha az le ad 1200W-ot akkor meg eszem, de amugy igaz is, mert a Youtubon van egy video ahol egy balik le teszteli es valami 850W körüli teljesítményt kepés le adni klippelésig. Csak ne melegedne mint állat, ha van valakinek ilyen típusa akkor kukkantson bele és látni fogja hogy meg a tranyokat is ki spóroltak belőle, ugyanis mind a két oldalból hiányzik egy egy par tranyo, ha be építed akkor mar nem melegszik alitolag annyira.
(#) maxy válasza bajtaig hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
nézd meg a weblapom:Bővebben: Link
(#) maxy válasza teddysnow hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
hát nemtudom nekem fontos a minőség.. pl ha lehet választani pl 20 ezerért egy hangosítás meg 30 ezerért de jobb a drágább inkább azt választom de igen kinek mi
(#) soos csaba hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok, nézetek csak mit leltem, biztos erről a cucokrol beszelt maxy, ITT ezen az oldalon ugyan azok a dolgok szerepelnek amit o leírt.
(#) maxy válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szerintem a siva nagyon jó békebeli végfok van benne anyag bőven komoly súlya is van! Volt hogy egész nap járattuk a rendszert és semmi baja! Egy egészséges üzemi hőt persze elért de ez természetes!
(#) maxy válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
igen! ugyan az a cucc! fel is van tüntetve a weblapon! Haverommal közösen járunk hangosítani és zenélni!
(#) soos csaba válasza maxy hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Nem rosszak azok a hangfalak?,szolnak biztos jól, azokban a mely ládákban hány colos hangszórók lapulnak?, ja és arról a három erősítőről hajtod az összes hangfalat?. Nekem amúgy hogy én is ne maradjak le, nekem van négy darab US Blaster 18 Colos hangszóróval el latot mely ládám 500/1000W-8 ohm, 2 darab US blaster top, amiben 2 darab 15 colos hangszóró egy driwerel lapul, ez 4 ohmos, és meg két Proel smart 350 W-os 4 ohmos hangfalam. En nem járok hangosítani csak diszkót csinálok velük, de nagyon meg vagyok elégedve a hangerővel. Ja és ne felejtsem ki a szemem fényét, a 2 darab Pioneer 400-as lejátszó a Pioneer DJM 400-as mixerrel. A fényeket mar nem is irom.
(#) teddysnow válasza maxy hozzászólására (») Márc 24, 2012 / 1
 
Úgy értem a minőséget, hogy egy 100dB és 140dB jel/zaj viszony között nem igen lehet különbséget tenni hallásra, csak pénz ügyileg és erre a "hallhatatlan" minőségre nem igazán vevők már az emberek többsége.
(#) maxy válasza teddysnow hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
jah ééértem! én máshogy értettem igazad van egyébként!
(#) maxy válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
18 colosak és 800/1000W dehogy arról a háromról.. Markazon Márk napkor mi hangosítunk ha valaki kíváncsi a dologra
(#) soos csaba válasza maxy hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Akkor jó, már meg ijedtem, mert nem tudtad volna meg oldani az biztos. 18 colosak, na akkor azok nagyot szólhatnak, pláne ha ilyen nagy tölcsérje van.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Ki van nézve kettő db 500/1000W-os három utas hangfal, aminek a impedanciája papír szerint 8 ohm, de én a multiméterrel a csatlakozón 6,5-6,8 ohm ot mérek. Ez természetes? Ha mellé rakok párba még pont egy ugyan ilyet, az kevesebb lesz mint 4 ohm!
A teljesítmény viszont 1000/2000W lesz. Mit szól ehhez a 2x600W-os erősítőm?
Köszi a válaszokat!
(#) Orbán József válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Szervusz!
Az úgy van, hogy a hangfal váltóárammal szembeszegülése 8 Ohm-nak felel meg. Az egyenáramú ellenállás ijesztett meg téged, a műszered azt mutatja.
(#) laci016 hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Üdv! Végfokot szeretnék venni és kikérném a véleményeteket,hogy milyet válasszak! 40-60 ezer forintos kategóriába szeretném és olyan 2x200-250watt/8ohm névleges értékűt!
(#) maxy válasza maxy hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
(#) andras1 válasza laci016 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Akkor rakjál hozzá még egy kis pénzt és vegyél használt PPA 1200 es SIVA-t. Az garantáltan tudja a 300W+ 8 ohmon, 4 en meg a 600-at. Szervize jól megoldott, robosztus massziv, megbizható- nem olyan mint a kínai hulladékok. Tudom mert ipari környezetben nyúztunk csúcsban 10 darabot...
(#) Nagy Tamás válasza laci016 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia! Szerintem nézd meg a The T- amp e-800 végfokot!
Nálam szuperül bevált,és vastagon hozza a ráírt teljesítményt!! Persze nézz szét az árak tekintetében. Üdv.:T
(#) maxy válasza andras1 hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Egyébként igaza van! spórolj és akkor vegyél Sívát! Az nagyon komoly! az valóban leadja ami rá van írva! 4 ohm alatt is terhelhető legalábbis az enyém megküzdött vele De attól függ kinek mire kell! Hangosításra meg disco akkor síva otthonra csak úgy ahhoz elég amit linkeltem! Nekem van kőnig és síva is.. kőnig csak úgy otthonra jó síva hangosításra is tökéletes volt mikor mi is járattuk egész nap! Jól bírja a clippelést is.. van benne nafta!
(#) laci016 válasza maxy hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Nekem hangosításra kellene.Most pillanatnyilag 100wattos Vermona 1020 as keverőerősítővel hajtom a két egyenként 250/350w-os ládát.Érzékenységre se rosszak, 101 dB-esek
(#) laci016 hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
De volt már,hogy folyamatosan villogott a LIMITERD
(#) onlin hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Segítene valaki hogy mennyire számít pl RH Soundnál a műanyag ill fa doboz? Mi a különbség?
(#) sound.man válasza onlin hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Egy pár kiló minuszért lemondasz a mélyekről. Kb ezt jelenti. Ha lenne alatta sub akkor szerintem lehet viszont műanyagos.
(#) maxy válasza onlin hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
szerintem a műanyagot felejtsd el! csak is fa! a hangzással játszol ha nem szeretsz cipekedni..
(#) maxy válasza laci016 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Akkor mindenféle képen SIVA
(#) laci016 hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
(#) maxy válasza laci016 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
inkább síva PPA 600 adatok Bővebben: Link
(#) laci016 hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Még egy kérdés: A VEROMNA 1020 as erősítőnél az előerősítő résznél a két csatornánál van 2 db BOOST kapcsoló,azok mire valók?? Mert ha ugyanolyan jelszint mellett benyomom akkor torzít a hang
(#) Milcsi-bé hozzászólása Márc 29, 2012 /
 
Heló! Erről mi a véleményetek?
(#) Action2K válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Szia! Sajnos semmi jó.
Következő: »»   117 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem