Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   760 / 1385
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Hogy értve nem zaccos? Én akármilyen tehnikával csináltam, sose lett olyan szép. Jobb lett, mint az elsőnek, de akkor maradt szebb, fényesebb, ha 800assal felcsiszoltam picit. Emígy meg nem nagy valami, sehogy se olyan szép.
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia! Lehet te túl sokáig tartod a löttyben a panelt, akkor megszürkül és matt lesz.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Ezerszer leírtam, nagyon dörgöld szárazra.
(#) pepe091 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Én is gondolkodom a vásárlásán.
A szárazra dörgölést úgy érted, hogy beleteszem a kimaratott panelt kb 10-20 másodpercre, utána lemosom vízzel, és úgy szárazra dörgölni? Vagy kimarad a vízzel öblítés, és úgy szárazra?
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
A szürkülést ismerem. Amúgy még nem túl használt, kb mennyi ideig kéne benne hagyni?

Gulasoft: Tudom, úgy szoktam, hogy kimarom, leszedem fóliát/lakkot, átpolírozom, megmosom, alkohol, megint víz, és úgy vizesen bele a lötyibe. Aztán amikor kiveszem, akkor lemosom, alkohol, felcsiszolom, alkohol, szárazra törlöm...
(#) gulasoft válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Természetesen alapos öblítés, hiszen kicsit savas az ónozó, gondolom nem szeretnéd a vékony vezetékeidet elmaródva látni egy fél év múlva.
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
A következő felirat áll a TN160 hátoldalán:
"Részben bizonyitott, rákkeltő hatása van"
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Hát igen, meginni nem érdemes. Sőtt!Az is rajta van, hogy méreg!
Én spec nem nyúlok bele soha. Ahogy be van lógatva a panel a bubis maratóba azzal a módszerrel megy bele ebbe is. Csak alapos öblítés után gyúlok hozzá.
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Én ilyenkor mindig használok kesztyűt és maszkot. Egyszer voltam olyan marha, hogy a sósavba nyúltam és a kesztyű a kezmre gyógyult. Nem volt kellemes.
De előhívóba, maróba, ónozóba belenyúlhatok így. Persze mindig új kesztyűben.

Ez a DRY fóliás feliratozás érdekel nagyon. Én eddig felvasaltam a feliratokat, de nem túl időtálló pedig még lakkal is lefújom.
Van róla pontos infó?
(#) pepe091 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Érdekes, de belegondolva minek nincs?
Szerintem is ha gumikesztyűben és valami maszkban végzed akkor nem lehet baj. Több rákkeltő anyaggal találkozol ha kimész az utcára, mikor a sok * az ember arcába fújja a cigifüstöt...
(#) blackdog válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Tudom, hogy van videó is, de engem a beültetési oldal feliratozása érdekelne. Ja, meg, hogy hol lehet beszerezni.
(#) pepe091 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Ezt szerintem nem nekem akartad címezni
(#) maestro hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
TN160 összetételét letudná valaki írni?
(#) mekkmesterke hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Nekem is lenne kérdésem a TN160-al kapcsolatban. Az lenne a kérdés hogy mennyire gazdaságos, mármint hogy mennyi panelhez elég kb 1 flakon belőle vagy annyira nem kiszámítható és inkább felhasználó függő?
(#) karaszbandi válasza mekkmesterke hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Függ a felület nagyságától, függ a fürdetési időtől. De elég sokáig ki szokott tartani.
(#) mekkmesterke hozzászólása Márc 28, 2012 /
 
Kösz a választ!
Még 1 kérdés. Hol tudnék levilágításhoz olcsón írásvetítő fóliát venni? Én bárhol nézem horribilis összegekért adják és hátha itt tud valaki valami olcsóbb helyet. Írásvetítőhöz hasonló fóliám van 1 rakat de azt nem merem beletenni a nyomtatóba mert szerintem az nem bírná a hőt amivel a nyomtató "rádolgozza" a tintát. Vagy valami más alternatív megoldás is érdekelne az írásvetítő fólia helyet ami pénztárca kímélőbb.
(#) maestro válasza mekkmesterke hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Én a legolcsóbbat itt találtam. Kifejezett lézernyomtatóhoz való, garantáltan nem teszi tönkre és elég vékony is ahhoz, hogy az otthoni nyomtatók is megbirkózzanak vele. Sajnos darabra nem árulják, de ha belegondolsz nem olyan sok pénz érte és nagyon sokáig elég.
szerk.:
A link nem jött be, tehát ezt kell beírni a keresőjükbe:
XEROX A/4 fólia víztiszta

2871Ft/100db
Ha darabonként veszed, papírszaküzletbe elkérhetnek érte 80Ft-ot is darabjáért.
(#) mekkmesterke válasza maestro hozzászólására (») Márc 28, 2012 /
 
Kösz nagyon. Ez * baráti áron van. A legolcsóbb amit én találtam 1300 volt 20 db. Köszi még egyszer, ez életmentő.
(#) iimi válasza mekkmesterke hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Majd kérlek számolj be a minőségéről nyomtatás után.
Én az utóbbi időben belefutottam egy csomó rossz minőségű lézerfóliába és nem csak az olcsó kategóriából van rossz.
(#) pepe091 hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Ma végre vettem kémiai ónozót, és kipróbáltam, nekem nagyon tetszik.
Csináltam Eagle-ben egy kis tesztet a vonalak vékonyságára is, elég jó lett szerintem. A legvékonyabb vonal az Eagle szerint 0,001 mm.

Az első kép a vasalás után, a többi már maratva és ónozva.

Üdv!
(#) mazi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Ja jól néz ki , meg az hogy egy 200 Ft os van mellé téve. De hol is olvastam valahol sokkal visszább , á meg is van
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_178_597_ASC.html

Na hát ez a emberke viszi a pálmát szerintem . és később le is ónozta , nála 1 Ft os volt a mérce.Nem semmi , hogy a jó égbe tudott ilyen kicsit csinálni.És a vonalak szinte nem is lehet szabad szemmel látni.Kár érte.
(#) maestro válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Még képként is megállja a helyét, már csak egy képkeret kell hozzá.
(#) pepe091 válasza maestro hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Köszönöm. Egyébként, gondolkozom már rajta, hogy csinálok egy ilyen képet, csak még az ihletre várok
(#) maestro válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Én majd egy arcképet fogok megpróbálni, csak előbb valamilyen képszerkesztővel át kell alakítani a képet fekete-fehérre. Majd kimaratom magam.
(#) karaszbandi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Azokat a vonal méreteket nem írtad el kicsit nagyon? Vagy a mértékegységet?
Kétlem, hogy HOBBY szinten az egy ezred mm-t kimarattad! Még az egy századot sem! Jó, ha az egy tized sikerül hibátlanul.
(#) pepe091 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Én sem voltam biztos a mm-ben de nem tudom, hogy akkor az Eagle miben mér, mert csak ennyi van a vonalaknál írva hogy szélesség, 0,07, 0,05 stb, semmi mértékegység. De elvileg akkor inch lesz..

Szerk: Keresgélve most már megtaláltam hogy tényleg inch és megmérve és átváltva pontosnak tűnik.. Így viszont a legvékonyabb 0,0254 mm Szóval 2 századig működik..
(#) karaszbandi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Már ne is haragudj, de még mindíg kétlem. Még egy nullával mindíg arrébb vagy.
(#) pepe091 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Mondom, megmértem...
A legkisebb vonal vékonyabb a vonalzómra festett vonalnál.
Nyiss meg egy Eagle-t és higgy annak, ha nekem nem hiszel.

Szerk: Tolómérő is ennyit mutat.
(#) karaszbandi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Az Eagle meg tudja rajzolni ez kétségtelen!
Milyen technikával tetted rá a panelra, és hogyan marattad ki?

A kéz század mm az tudod mennyi? Az alufólia élére állítva. Vagyis a vastagsága. Azért ha azt melléteszed a vonaladnal, igencsak meglepődsz. A nyomtató nem tud ilyet nyomtatni, meg le is kéne valamire világítani. A fdry fólia is 5századtól használható az adatlapja szerint.
(#) pepe091 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Vasalással, és nem túl meleg tn150-el marattam, 10-15 perc alatt lett kész, így nem mart alá. Lassan járj, tovább érsz.
Következő: »»   760 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem