Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   29 / 145
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Egy MJL21194 tranzisztorral, vagy egy 2sk1058-assal mennyit javulhat a hangja? Ha most nem vennék alps potit akkor betudnék ruházni erre a tranzisztorra.
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A BD 139-nek igencsak jó hangja van (ST gyártmányt vegyél), felesleges volna az említett tranyók bármelyikét is erre pazarolni. Ha finomítani akarsz rajta, akkor a végtranyó alatti 100 Ohm/5W -os huzal ellenállás helyett tegyél bele 5 darab válogatott 510 Ohm/2W -os fémréteget párhuzamosan. Ez hallható különbséget eredményez, de mint alább is írtam, először csináld meg minél olcsóbban és csak akkor kísérletezz "fincsi" alkatrészekkel, ha úgy gondolod hogy érdemes.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Itthon cdil gyártmányú 139-esem van. Akkor az ST jobb volna? Ha tranzisztortól nem lesz sokkal jobb akkor inkább kipróbálom, hogy párhuzamosan kötöm majd azt a párat. Műveleti erősítőből jó lesz egy NJM2068-as?
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A 2068D jó választás lehet. Végtranyót ne párhuzamosíts, semmi értelme! Nem fontos az ST gyártmány, nyugodtan építsd meg abból ami otthon van. A bemeneti csatolókondi viszont jófajta legyen. Az eredetiben lévő 470nF-os Arcotronics helyett jobb lehet egy 1 µF-os ERO mkp, vagy Bennic mkp kondi.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Még annyit, hogy polyester vagy polipropilén legyen és hogy impulzus vagy sem. Többet már nem kérdezek.
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A kérdésedet már megválaszoltam
MKP (azaz polipropilén) legyen!
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ja. Mert láttam a hqvideoba, hogy van külön mkp is.
(#) gyurigyuri hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Üdv!

Megépítettem ezt a fejhallgató erősítőt:

A osztályú MOSFET

Gyönyörű szépen szól! Egy kibelezett CD meghajtóba kapott lakást, és beépítettem a PC-mbe. Van hozzá egy Pioneer CD olvasó 1997-es SCSI meghajtó és csak erről kap vonalas jelet. A meghajtót másra nem is használom, az alaplapra nincs bekötve.

A gondom az hogy a gépből (szerintem a táppal +12;0) összeszedi a nagyfrekis zavaró jeleket, pl: vinyó, proci stb.
Ha lehúzom a bemenetet és lehalkítom akkor is hallatszik ugyan úgy, gomdolom ez az "A" osztály miatt van.

Hogyan tudnám kiszűrni a táppal érkező zavarokat???
A doboz ugye fém, a belső vezetékelések mind jó minőségű árnyékoltak és az átjátszó kábel is. MInden vezeték a lehető legrövidebb és a PC-től messzire "üveg" tisztán szól, tehát jó...

Szóval ezeket a nagyfrekis zavarokat a géptől kapja és ezeket szeretném kiszűrni...

Elkelne valami hasznos tanács, előre is köszi mindenkinek....
(#) Bassmester válasza gyurigyuri hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Füleserősítőt vétek a PC házba építeni
Jobban jársz ha külön dobozt csinálsz neki, lehetőleg szintén külső adapterrel. Akkor majd mentes lesz mindenféle zavartól.
(#) gyurigyuri válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Igen! Ezt én is tudom, és én is így vagyok vele,de ez a céges gépembe van, így tudom álcázni...
Mindenképpen külső adapteres táp kell neki, vagy lehet valahogy szűrni ?
(#) reloop válasza gyurigyuri hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Szia! Ezt már végigzongoráztam. A bajok forrása, hogy nem tudtam rendes testet elhozni a PC egyetlen pontjáról sem. Külső táp nélkül - talán közvetlenül a hangkártyán lehetne építkezni.
(#) l48 válasza gyurigyuri hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Próbáld meg ferritgyürűn átfüzni a tápot 3menet elég lehet. A dobozban még elférhet egy kis akkumlátor a töltöje mehet a gépről is. Ez tünik biztos megoldásnak .
(#) Bassmester válasza gyurigyuri hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha valóban csak nagyfrekis zavarokról van szó, akkor lehet szűrni a tápágakba iktatott L-C tagokkal. Pl.: 100uH - 2200uF
Ha netán földhurok okozta búgás is jelen van, akkor a jelföldet kell elkülöníteni a háztól.
(#) gyurigyuri válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Hát ezt mostmár nem értem!
Ma kiszereltem a számítógépbőlgépből a kis a osztályú fejhallgató erősítőmet... gondoltam csinálok neki külön tápegységet, és nem kerül többet a pc-be.
Annak rendje módja szerint meg is építettem:

szűrőpaneles 240V aljzat > trafó 11,7V váltó > egyenirányító > 2x4700 µF kondi + egy 100 nF fóliakondi > terheléssel 13,8V
BRUMMMM,BRUMMM
(pedig a trafó is egy jól árnyékolt, audio eszközből lett kiemelve annó, biztos, hogy hibátlan)

utána 12V 1,5A maroktáp (szűrt,van vagy fél kiló) szólóban
BRUMMMM,BRUMMM
utána ugyanez 2x4700 µF kondi + egy 100 nF fóliakondi
BRUMMMM,BRUMMM
(ez a maroktáp is audio eszközhöz van, nevezetesen egy szintetizátorhoz)

ekkor kiszereltem a gépből a tápot is és külön az asztalon egymás mellett összekötve bekapcsolva
néma csend, csak a kristálytiszta zene


Azt értem, hogy a PC-ben minden zavaró jelet összeszed, ott nem is brummog csak csiporog össze vissza a háttér...elfogadom, hülyeség PC-be betenni...
De miért nem áll össze a külső táp ha mindent úgy kötök ahogy kell

Tegyek mögé egy PC-s tápot messze a géptől és az csak az erősítőt hajtsa, vagy csak stabil táp fogja megoldani a dolgot?
Van ötlet? Jó kis szűrt kapcsi 12V-ra?

Kezdem feladni....
(#) reloop válasza gyurigyuri hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Szia! A két 4700µF közé tégy ~1-5ohm-ot CRC szűrésnek.
(#) martin96 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy mono canamp-ot invertáló bemenettel. Az lenne a bajom vele, hogy hangkártyára (Asus Xonar D1) kötve nagyon rosszul szól, viszont az erősítő pre out-jára kötve szinte tökéletes. Pedig ez is a hangkártyára van kötve. Miért van az, hogy hangkártyán túl sok a közép és még az is torzít? Magas szinte nincsen, de mély az van bőven.
(#) compaqamplifier válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Amúgy is rosszul szól a hangkártya?
(#) martin96 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Csak a saját készítésű erősítőkkel. Illetve van egy videoton 6363-as erősítőm azzal csak annyi, hogy kicsit sok a közép, de ennyi. Ami most van rajta ONKYO TX DS 676 azzal szinte tökéletes.
(#) compaqamplifier válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Fülhalhatót könyörgöm kösd már rá direktbe, a felhallgatóerősítődet meg egy mp3asra vagy valamire és ki fog derülni hogy melyik a hibás.
(#) martin96 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Na itt vannak érdekes dolgok.
A fejhallgató közvetlenül hangkártyára kötve nagyon jól szól, csak kevés a mély.
Az erősítőt telefonra kötve sincs semmi baja, viszonylag jól szól a telefonhoz képest.
Ezért sem értem mi lehet a probléma, hogy egyik erősítőm se szereti ezt a hangkártyát kivéve az ONKYO. De mondom, ha fejhallgatót dugok rá direktbe jól szól.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szia! A leírtakból azt szűröm le, hogy a hangkártya kimeneted valamilyen (logikus magyarázatot eddig nem találtam) okból érzékeny a terhelő impedanciára. Javaslom, hogy köss a felhallgató erősítő bemeneti pontjára 100-330ohm közötti lezáró ellenállást.
(#) compaqamplifier válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Röviden, add el a hangkártyádat. Amúgy meg még azt lehetne csinálni amit a reloop mondott vagy egy opa segítségével csinálsz egy emiterkövetöt.(visszacsatolod dirketbe...)
(#) martin96 hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Na ez szerintem a műveleti erősítő vagy a fejhallgató hibája lesz. Azzal az ellenállással csak halkabb lesz.
Azt nem tudom, mi az az emitterkövető, de nekem úgy van megépítve most, hogy az ic invertáló bementére rá van kötve két ellenállás. Az egyik 33k-s a másik meg 10k. A 10-esre megy a bemenet a 33-asra meg a kimenet. A nem invertáló bemenet meg a földre van csatlakoztatva.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
A hangkártya kimenetét nem volna szabad érzékelhetően megfognia az említett ellenállásnak. Az erősítődben sem látok hibalehetőséget. Poti van az erősítő előtt? A felhasznált kábel nem lehet hibás?
(#) martin96 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Igen egy 470nF-os fólia (sztereo erősítőből való) utána meg egy 330kilós ellenálás ami a földre megy.
(#) accaboj hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Sziasztok! Ezen a rajzon a 2,2k-s trimmerekkel mit állítok?

Bővebben: Link
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia! Ezzel tudod az anódfeszültséget, a jelölt 16-17V-ra állítani.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Akkor jól gondoltam. Az anódfesznek mekkora köze van a végfok hangjához? Volt aki hangra állította be és így eltért az adott feszültségtől.
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
A source legyen féltápon, ennyi
(#) CHZ válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nagy mértékben meghatározza hangját, torzítását.
Feszültségre nem tudod pontosan beállítani, csövek paraméterei eléggé szórnak. Legjobb megoldás, szkóp hanggenerátor, szinusz szimmetrikus vágására belőni
Következő: »»   29 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem