Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   146 / 582
(#) kérdések válasza help hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nálunk 2000 Ft a kiszállás...
(#) zolika60 válasza kérdések hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szívesen.
(#) foldvari30 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne van egy Candy CM2 106 16s mosógépünk elektronikus pr kapcsolóval 1 nap elkezdett büdösödni de a vizet még nagy nehezen kiszívta utána már el se indult a szivattyú még búgás se.Vettem 1 másik hasonló szivattyút 25w helyett 35w os ennyi az eltérés kicseréltem de az új szivattyú még mindig nem indul el csövek kipucolva stb olyan mint ha áramot se kapna a mosás elindul a víz is megáll a szintnél de ha csak az ürítést indítom el akkor csend van mi lehet a gond?
(#) otto54 válasza foldvari30 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia!

A zárlatos szivattyú "kinyírta" a panelen lévő vezérlő triakot.

Üdv. Ottó
(#) foldvari30 válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Köszi a gyors választ azt hiszem azt rábízom 1 szakemberre Olcsóbb lesz mint 1 mosógép
(#) fater964 hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Jó estét mindenkinek!
Egy daewo dwdf 1011 mosógéppel van gondom mégpedig az,hogy E8 hibakódot ír ki.Azt tudom,hogy a motor forgásával kapcsolatos.Annyit elértem nála ,hogy egyik irányba elindul de szerintem mikor forgásirányt váltana E8.Irányváltó reléket átforrasztottam kipróbáltam működnek.És itt megakadtam innentől kérnék segítséget.
Köszi.
(#) lukovicsek válasza fater964 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Üdv.
Nem tudom igy fejből milyen panel van benne de meg lehet még nézni a reláket kapcsoló kis smd-ket meg ha van benne még előrébb a kapcsoló ic-t cserélni ULN- valahanyast, de nem is biztos, hogy a forgás iránnyal van a gond hanem csak amint fordit egy párat valami hiba végett leáll és már nem érkezik forogni másik irányba, vagy kihagya az egyik irányt folyamatosan?

Laci!
(#) fater964 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia.
A panel az hosszúkás három kék relé a forgásirányváltó.Kivan öntve valamilyen szilikonos trutyival.Na most eddig el sem indult kiszedtem a panelt levakartam azt a valamit és az egyik relé lábai le voltak repedve.Megforrasztottam átnéztem a többit is elvileg a forrasztások jók a relék működnek a kontakérintkezők jók.Vissza mentem egész a relé meghajtó ic-ig ez valamilyen koreai gyártmány a tipusa KID65004AF ez hajtja mind a három relét.A motor elindul egy irányba forog Programtól függően többször is ez után áll meg .Azért írtam hogy szerintem akkor váltana irányt.A másik irányba el sem indul.
(#) lukovicsek válasza fater964 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Akkor még meg lehet próbálni átforrasztgatni az ic lábait s ha úgy sem akkor csere, és utánna már nekem sincs több ötletem.

Laci!
(#) fater964 válasza fater964 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia.
Köszi a segítséget át forrasztgattam még egyszer megmozgattam a vezetékeket elindult.Megy két rövid egy hosszabb programot lezavart hibátlanul.Majd meglátjuk mi lesz a későbbiekben.
Szia.
(#) vera hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok! Volna egy olyan kérdésem,hogy van egy wirlpool AWT 5108-as mosógépem, és kiment a vezérlőből a triak 107-es kicseréltem és a bejövő vízszelep tekercsét,mert az volt elégve. Most elindítom meggyúlad a led,lezárja az ajtót és onnantól kezdve nem csinál semmit.

Valaki tudna segíteni hogy mi lehet a hiba????
(#) ZamboAti hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
A következő problémával fordulok hozzátok. Van egy Indesit WITP 82-s mosógépem.Programválasztás után,amikor az első adag vizet kinyomja az ajtózár piros ledje gyorsan elkezd villogni, és a mellette levő zöld színű is,ez lassabban. Ha csak a centrifugálásra teszem, az normálisan végigmegy.Van mikor végigmegy a teljes program, van mikor nem.Mikor milyenje van. Szivattyú lehet a ludas? Várom az ötleteket. Előre is köszi!
(#) szepi003 válasza ZamboAti hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia. Nézd meg a motor szénkefét , valószínű hogy elkopott.üdv szepi003
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok.
Tudna valaki segiteni abban, hogy holl lehetne szerezni AWE8723, és AWT7125-ös eprom-ot? Kösz mindenkinek előre is.

Laci!
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia Feltudod tölteni vagy eepromba kell.üdv szepi003
(#) lukovicsek válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia.
Nekem két panelbe kellene csak az egyiknek a gépje nincs meg csak a konzolja és nem tudom a szervizszámát, de pontosan nem is tudom, hogy mi kell hozzá mert a panel burkolatán hátul van egy csomó számsor de hogy az jó e vagy csak ami a gépen van? kéne egy kis infó ezekről a dolgokról.

Kösz. Laci!
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Ezeknek a beazonosításokhoz a gépen lévő 85-tel kezdődő 12 jegyű számsorozat kell.

Imi
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia.
És ha egy másik 8723-as gépről leolvasom az jó?

Laci!
(#) misi93 hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok! Anyámék szeretnének venni mosógépet. Most van egy wörpúl kb 10 éve nagyon meg vannakelégedve vele, de már előjönnek a problémái és le szeretnék cserélni. Milyen márkát javasoltok? Vagy maradhatunk ennél a márkánál?
(#) szepi003 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia Ha másik gépről olvasod le a 85-ös kódot akkor arra a mosógépre vonatkozik. Ha a tiéd is az a széria akkor jó lesz hozzá.üdv szepi003
(#) zolika60 válasza misi93 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Itt beszélgettünk róla zzub kollégával:Bővebben: Link
Persze más típusok is szóba jöhetnek. Tulajdonképp ez egy zsákbamacska.
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Sziasztok. Volna egy olyan kérdésem, van egy eudóra gépem amin egy nagy lcd kijelző van a saját paneljével nem megy csak háttér világitás van ha pedig beleteszek egy másik főpanelt akkor meg összevissza mutat de legalább mutat. Egy elin panel van benne a fehér fajta. A kérdés: Létezik, hogy külön programm van irva a paneljébe mert az Elin panelek eddig nekem más gépekkel is működtek.
Előre is kösz mindenkinek a választ.

Laci!
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Üdv
Az LCD kijelzősekbe más a program.

Üdv: Zoltán
(#) lukovicsek válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Kösz az infót: akkor gondolom egy proci cserével megoldható, feltéve ha a hibás panelbe még működik.

Laci!
(#) birtalan hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Sziasztok

van egy AEG öko_lavamat 88840 update c6 mosógép ,
a víz a szelepeknél ki fojt a gumit kicseréltem utána vagy 3-mát mostak s kiírta C6 nem indult ,alul van két kis kontakt azokra gyanakodtam mi a vizet nézi hogy ha kifolyik s a gépet meg álltja mind a két kontaktot bekapcsoltam vagyis be tekertem szigetelő szalaggal megy a gép de mikor indítom úgy is ki írja
elakadtam segítségeteket kérem meglehet-e oldani előre is köszönöm
(#) zoz11 válasza birtalan hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Üdv
A C6 motorhibának tűnik.
Üdv: Zoltán
(#) birtalan hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
üdv
néztem a motoron a szénkefét a csatlakozókat egyebet meg mit nézek volt egy olyan fázis hogy a centrifugára tetem s a sílyut levetem és a motort olyan szagtava indult de nem figyeltem pontosan hogy ekkor írta-e ki de megkel figyeljem
(#) Fater125 hozzászólása Ápr 18, 2012 / 1
 
szénkefés mosógépmotorok csapágyazása a tachogenerátor tönkretétele nélkül
(#) zolika60 válasza Fater125 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Igen azt úgy kell. Na és?
(#) mihucza hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Sziasztok!Volt-e már valakinek dolga LG WD-10130F TÍPUSU MOSÓGÉPPEL.Az lenne a kérdésem hogy a mosógép nem akar indulni.Az ajtózár nem kap villanyt a panelről.A panelről hiányzik egy kondi de nem tudom az értékét.Küldök róla egy fotót is.Segítségeteket előre is köszönöm.
MIHUCZA.
Következő: »»   146 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem