Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1040 / 2499
(#) Orbán József válasza bandisk hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Tudd meg, az erősítő elromlott.
[OFF]Ez most olyan jellegű válasz, mint az 5A-es biztosíték berakása az 1A-es helyett. Amennyiben ennyi tapasztalatotok van javítás terén, ne próbálkozzatok a javítással, csak több bajt csinálhattok. Az az erősítő nem is volt rossz minőség, kár lenne szétégetni.
(#) david08 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!
Építek egy végfokot két db JLH75 lesz benne. Megvannak a végfokmodulok már méregettem is őket be lettek állítva működnek is rendesen! Tegnap elkészült a doboz is és beleépítettem mindent. Bekapcsoltam és szétfüstölt az egyik panel. Mi lehet az oka a vezetékeléssel nem volt gond egyenáramúlag. Valaki segítsen! Ha külön tápról mennek akkor tökéletesen működnek, ha viszont egy tápra kötöm őket az egyik elfüstöl,de volt már olyan is hogy mind a kettő!
(#) Bassmester válasza david08 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Talán gerjednek...nem? A panelre is kellett volna tenni 220-470µF-os elkókat a tápágakba és 100nF-os hidegítőket.
Ha meguntad a sorozatos elfüstölést, akkor használj áramkorlátozást (ellenállás, izzó, labortáp, stb).
(#) david08 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
vannak szűrések mind a tápegységben mind a végfokon
(#) Bassmester válasza david08 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Oké... tegyük fel hogy jók is.
Akkor tegyél be a tápágakba egy-egy 100 Ohm/5W-os ellenállást és tapogasd ki oszcilloszkóppal hogy van e valahol gerjedés.
(#) david08 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
okés de egyáltalán létrejöhet akkora gerjedés, hogy a végtranyó szétpukkanjon mert szétpukkant
(#) emersys válasza david08 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Persze hogy létrejöhet.. pláne ha még földhúrt is csináltál.
Csináld azt amit Bassmester mondott szerintem.. -Tápágakba 10 Ohm-s ellenállás 2-5W és úgy indítsd.
Élőszőr egy végfokot indíts el, ha rendben akkor a másikat, majd utána mehet mindkettő.
A földelésekre kell figyelned, valószínű ott nincs valami rendben. -csillagpontos földelési eljárást kellene alkalmazni. Ezt a pontot célszerű nagy áramú földpontnak megjelölni (puffer kondik közös földje) innét indul ki minden vezeték a hsz kimenet fele, a végfok modulok felel (mindkettőhöz külön-külön!), hsz védelemhez stb-stb.
Légyeg, hogy mindig a megjelölt pontból induljon ki- ne csinálj bele ördögkört.
Indításkor a végfok bemenetét zárd rövidre. A tranyó bordája pedig legyen szintén a földön.
(#) HERC hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Üdv!
Tudom van ilyen topic de az elég halott
ezért mivel ide gyülik a nép:
Nincs valakinek Telefunken RR100 hoz
kapcsirajza vagy link ami nem fizetős?
(#) david08 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
csillagpontosan van földelve a csatlakozók el vannak szigetlve a doboztól a földvezetékek a pufferektöl indulnak( a nagyáramú földvezetékek) a jelföldek nem az lehet esetleg a gond ami hazavágta az egyik modult?
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia.
Hát az átméretezés jelentős változást fog belevinni a dologba.
Először is kezdjük akkor a végéről. -Ekkora tápfeszhez jól látod ,hogy 2pár végtranzisztor nem lesz elég, a disszipációk helyes eloszlása végett több minimum 4 párhuzamosításra szorul a dolog. -ezt jól láttad, a nyáktervedben annyit is látok. Aztán nézzük azokat a telj ellenállásokat 2x0.47 Ohm-t írtál. Ezt a gyakorlat fogja eldönteni jó paraméter-e. Mert : ha a nyugalmi áramot beállítod mondjuk 200mA-re minimum egy üzemi mondjuk 35C fokon( ez tranyánként 50 körül lesz) akkor pl ez lehet , hogy 70 C már csak 50mA-re esik vissza.
Megkel mérni hogy a nyugalmi áramot állító tranya mennyire vezérli vissza a bétájának változásával. -ennek alapján kell majd beméretezni a telj ellenállásokat.. 20%os eltérés még ideális lehet..ez majd 0.15-0.18 Ohm körül fog majd így alakulni.
Aztán menjünk kicsit tovább, Mje 15030-31 a meghajtód ezt +-75V-on nem alkalmazhatod mert ezek C-E tápfesz tűrése épp 150V.
Ha jó a stabil a tápod akkor a 0átmeneten épp 150V körüli tápfesz fogja őket érni. tehát ezt a párost el kell felejtetni ekkora tápfeszhez. Ide Az mje 15032/33 már jó lehet. Viszont mivel változott a végtrranyák száma így a meghajtód Emitter árama negyedelődik. Kérdés mennyivel nő meg majd az idm ill a thd mértéke.
Haladjunk tovább: a Visszahajló áramkorlát a szokásos elvre épül amit a bc546-556 valósit meg. Ez azt a célt szolgálja, hogy mikor eléri a bázisosztó ellenállásai a 0.6V környéki értéket(r20-r21-r22-r23) kinyitja az 546-556-os tranyót, és a meghajtó felé érkező vezérlést lehúzza a földre (korlátozza, vágja a csúcsokat , hogy ne tudd túlvezérelni). Mivel az áramkorlát az emitter ellenállásokon eső feszültségre alapoz, ezért annak változtatása már kitolja a nyitási időt. Ezt az egész herce-hurcát ki is kéne hagynod úgy ahogy van.. Elküldtem már neked anno az elektronikus védelmemet , az totál megvédené az egészet, és nem úgy hogy beleszól a hangba hanem csak beleavatkozást végezne, tehát kapcsol ha rövidzárlat van illetve túlvezérlés..
(Erről már sokat beszéltem privátba , hogy működik).
Jön az eleje, a műveleti erősítőnek a 15V-os zénerek állítják be a feszültségét, az ellenállásait úgy méretezd, hogy 30mA körüli áramfelvétel még terhelhesse.
Mje 340-350 ellenállás értékein is kell változtatni.
Ér egyébként ennyit az egész?
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Ezt a kapcsolást én hagynám így és az elektronikus védelmet használnám bent.
(#) emersys válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Idézet:
„Természetesen a legnagyobb kivezérlés esetén! Ekkor lesz a jelünk azon a ponton a legszélesebb azaz időben a leghosszabb.

Tehát a végfok disszipációja a maximális kivezérlésen lesz a legnagyobb. Illetve még annál is nagyobb lesz ha túlvezéreljük.”

-badarság...
(#) emersys válasza david08 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
A jelföldet érdemes mindig a modul fele bevinni a vezérlőjellel együtt.-10 Ohm legyen a jelföld és a nagy áramú föld közt a nyákon.
-Rosszabb esetet kapsz ha a jelföldeket a csillagpotra teszed, és a vezérlőjelet pedig a modulra.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia!

Lemértem a biztonság kedvéért a másik oldalt is.
Ez a oldal azért melegebb jóval bár remélem még tűréshatáron belül van.
Jobb oldali L idom:
1. fet 61 fok mellette az L idom 48 fok
2. fet 52 fok ...53 fok
3. fet 60 fok ...52 fok
4. fet 55 fok ...49 fok
(#) reloop válasza david08 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia! A jelföldet nem kell a csillagpontba kötni. A táp csatlakozása elegendő.
A bemenet jel kábelén van árnyékolás?
(#) lali22 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Sziasztok vettem 1 rosz UNIVERSUM TEAM 6051A két végfok van benne ki menve amik STK 082-ek és nem tudok ilyet már kapni ezért gondoltam hogy valamivel helyettesíteném szerintetek mit épitsek bele hogy jó legyen
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Természetes ez is belefér. Lehet, hogy magasabb a nyugalmi áram ennél a panelnél.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Köszönöm szépen a rengeteg segítséget mindenkinek.
Akkor elkönyvelhetem,hogy teljesen kész van.
(#) Robi85 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Üdv.

Szereztem egy Philips FR966 típusú házimozi erősitőt. Sajnos nincsen hozzá távirányitó, és nemtudom bekapcsolni, hiába van hálozatra kapcsolva csak folyamatosan készenlétben van. Valahogyan életre lehetne kelteni? Vagy táv nélkül nem lehet?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Directors válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Lehet olcsóbb meg egyszerűbb lenne egy univerzális távirányító hozz. Vagy ezeket nem kezelik?
De majd mondanak valamit a szakik.
(#) Robi85 válasza Directors hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Lehetséges, hogy jólenne hozzá, elöbb azért jóbban örülnék neki ha táv nélkül is bekapcsolna. Sajnos erről a tipusról nincsen kapcsolásom, csak az FR960-ról, de szerintem meg egyezik vele.

Philips FR960
(#) drhati hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a csatolt kapcsolást.
A problémám az lenne vele, hogy a kimeneten -7V DC van jelen, ha nincs terhelve. Egy 16 ohmos hangszóró már elég ahhoz, hogy eltűnjön a kimeneti egyenfeszültség, tehát ez nagyon kis árammal jelenik meg. Használat közben pedig azt tapasztaltam, hogy kis hangerőnél tiszta hangja van, de kb negyed állásban a mély hangoknál nagyon csúnyán torzít. Utoljára akkor hallottam ilyet, amikor kevés volt a táp az erősítőnek. Csakhogy 800VA-es toroidot használok, tápáganként 14100µF szűréssel. Nem gondolom, hogy annyira kevés volna, hogy negyed hangerőn már torzítson. Eredetileg a 4ohm-os változathoz +/-55V-ot ajánlanak, nekem terhelten van +/-53V. Erről sem gondolnám, hogy olyan nagy baj lenne. Mi lehet a probléma?

270w.GIF
    
(#) matyusz válasza lali22 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Üdv.
A legtöbb ilyen sorozat szinte egyforma, rakhatsz bele nagyobb teljesítményűt is pl STK083, vagy 084 csak figyelj oda a minimum feszültségekre, meg mérd meg mekkora tápod van. Nekem STK 086-al készített erősítőm van és nekem tetszik, bár most gondolkozok tranyóson, annak biztos jobb hangja lenne de egyenlőre megteszi ez is. (bár ebben az stk ickben is (hibrid) rendes tranzisztorok vannak.) Ha valami még nem világos írj.
(#) Orbán József válasza lali22 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
STK 082 Határfeszültség +/- 43V
Ajánlott feszültség +/-30V

080-as van egy ismerősömnek, csak panelba van ültetve, 2 db.

Azt be lehet rakni, ha a tápod megengedi, annak a határfeszültsége +/- 39V - ajánlott +/- 27V.

Én raktam panelra neki, de nem használta fel eddig, ha érdekel, megkérdem, megválna-e tőle.
(#) reloop válasza drhati hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia! Leírásod gerjedésre utal. A Vf2-ben találsz hozzá tanácsokat. Készítettem ajánlást a nyákon megvalósítandó tápszűréshez.
(#) matyusz válasza lali22 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
De most mondjuk van valami a hq-val mert rossz a keresője, de szerintem ott kapnál vagy ha jól láttam miklósi vagy ott pedig ott van a Chip elektronik. (ha jól emlékszem az a "törzshely" meg van szolnokon).
(#) drhati válasza reloop hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget! Remélem segít megoldani a problémát!
(#) Haliapu válasza emersys hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia, kolléga köszönöm gyors válaszod és meg értettem az érveidet ezek szerint jobban járok ha másik kapcsolás után nézek. Az lenne még a kérésem ha lehetséges amit te építettél erősítőt azon sokat kéne változtatni, hogy +-75Voltról kb,400W teljesítményt lehessen kivenni 4Ohmon. Segítségedet továbbra is köszönöm. Erre az erősítőre gondoltam. Majdnem elfelejttetem a vég tranzisztoroknak 2SC5200 nak és 2SA1943 nak kellene maradni. Lehet, hogy beszéltünk már erről de sajnos a régi számítógépem halála miatt minden rajzom oda lett és előröl kellet kezdenem a gyüjtögetéseket

500w AB.jpg
    
(#) emersys válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia.. Jól emlékszel a kapcsolást illetően, ezt megépítetettem már én is kisebb változtatásokkal. -ehhez terveztem a védelmet is. Majd átküldöm a változtatásokat privátban, de jelenleg most nem vagyok othon.
(#) john94 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Sziasztok
Megépítettem ezt a kapcsolást,de valamiért nem ad hangot.(7/15 oldalon),de valamiért nem működik..se hang,és nem is melegedik.Minden jól érintkezik,de valami mégsem jó. Egy adapterről akartam indítani,ami 19V-ot ad le,lehet,hogy ez kevés neki? Milyen hibák szoktak ilyenkor lenni?
Következő: »»   1040 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem