Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   885 / 1679
(#) BarnaPili válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
[OFF]De így mi értelme a horgászatnak?Lassan már WiFi-n jelez a cájg,hogy kapás van....
(#) DJmike válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Egy értelme volt, 1600-ból kijött az egész, mert másra kell a pénz jelenleg, hogy huszon ezrekért vegyek.
(#) zolika60 válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szerintem félre értetted arra célzott, hogy a horgászás így már nem akkora élmény. Hívhatna a bot telefonon is ha kapás van. De akkor már egyszerűbb a piacon fogni a halat. :yes:
(#) DJmike válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Nem vettem rossz néven dehogyis. Csak amikor sátorba van az ember a zasszonnyal és mikor mondaná "ölelj át" alig várja az ember, hogy szóljon a csengő Na szóval emiatt csináltam, mert sokszor nem hallottam a kinti jelzést a sátorban, ezért csináltam.
(#) dudassandor1 válasza Edek hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szépen alakul!
(#) dudassandor1 válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Gábor, gratulálok! Akár a gyári! Makulátlan!
(#) mrobi válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Azok házi készítésű kapásjelzők?
(#) DJmike válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Igen azok, nem én csináltam, de nagyoon egyszerűen van megcsinálva. Pvc cső a test, reed relé, mágnes, zümmer, kapcsoló és led. Semmi állítás, csipog és kész
(#) nagy hoho válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Én 55 éve horgászom. Soha nem jutott eszembe, hogy ilyen csipogókat szereljek fel. A kapást az úszón szeretem látni, az asszony meg várjon a sorára ha egyáltalán elviszem magammal.
(#) gydanee válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Egyet értek. Így kicsit elveszti a varázsát a dolog, de hát kinek mi jön be. Én pergetni szeretek, ott még lehetőség se lenne ilyesmire!
(#) pikszo hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Üdv!
A tavaszi szünetben egy kicsit építgettem. Készült egy PIC próbapanel, melyre tetszőleges perifériák köthetők rá. Még lesz hozzá egy 4x7 szegmenses kijelző, és hőmérő szenzor is. A másik egy Moeller PLC-s próbapanel.
(#) BarnaPili válasza pikszo hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Gratula.Szép,átlátható panelok. 16F877 van rajta?
(#) pikszo válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Igen, az van rajta.
(#) Melphi hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Sziasztok a Quad405 után ismét elkészült egy erőlködő.
A Beag aet-453 erősítőének építettem egy modernebb nyákot plusz pár kiegészítőt.
Az erősítőröl annyit szeretnék mondani, hogy a hangja az mennyei ennél szebb hangú erősítőt még nem nagyon építettem, a mély és magas hangok rettenetesen szépen kihallanak,és nagyon részletező.
(#) Melphi hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Megépítettem hozzá Vicsys féle Too segédberendezést az erőlködő ki be kapcsolására, és hüttöborda figyelésére.
Az erőlködő táprészét egy SSR segítségével kapcsolja.
(#) Melphi hozzászólása Ápr 7, 2012 1 /
 
Az erősítő két oldala teljesen független egymástól, a tápba a gyári toroidokat raktam, változást csak a puffer részen végeztem. A + - ágba 2*2*4700uf-os BHC elkók vannak, és 8db p600-as diódák.
(#) audiofeeel válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia! Nagyon szép munka, gratulálok!
(#) Melphi hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Hangfal védelemnek Alkotó féle uPC1237ha direkt csatlakozós áramkört használtam, a védelemhez annyit fűznék, hogy tényleg egy nagyon egyszerű és ügyes kis ic-é, csak egyen áram érzékelése valóban kicsit lassú, ettől független nagyon jó.
(#) Melphi válasza audiofeeel hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) audiofeeel válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Az IC adatlapján azt írja, hogy kikapcsolásnál is lekapcsolja a kimenetet - ezt úgy kell elképzelni, mint az Ágotáknál? (Ott is előtte kattan, még a relé is belehallatszik, tehát sok haszna nincs.)
(#) zsoltee0001 válasza pikszo hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Profi
(#) Alkotó válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 7, 2012 1 /
 
Nem akarnék semmiféle érdemet elorozni Vicsys-től (mert nagyon tisztelem a munkásságát), de ez a védelem kísértetiesen hasonlít az Alkotó-s tervhez. Kivéve persze -minő fordulat-, hogy nincs rajta az "Alkotó" embléma.
Magad is meggyőződhetsz erről.
Az egyenáram érzékelési sebességgel nálam egyszer sem volt gond. Annyi igaz, hogy kisebb egyenfeszültségnél picivel több idő kell (ami szerintem direkt jó), de a teljes tápfesznél gyorsabb mint az általam eddig épített védelmek bármelyike.
(#) Melphi válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Jaj kedves Alkotó ne haragudj csak már megkavarogtam a sok munkásságban Neked is köszönöm a segítséget amiket adtál, Ne haragudj a figyelmetlenségemért, szégyellem is magam.
(#) lui144 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Én egy igen egyszerű és hordozható fogyasztási almérőt építettem legutóbb. Nem sok minden kellett hozzá. Csupán egy villanyóra, néhány vezeték, egy falra szerelhető konnektor, egy dugaszolóaljzatos vezeték, meg egy óratábla.
(#) karaszbandi válasza lui144 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Azért egy kicsit vastagabb drótot tehettél volna rá.
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Igaz még nincs kész, de már csak kicsi hiányzik, így gondoltam megmutatom a művet.
Ez egy ébresztő lámpa avagy "mű napfelkelte".
Egy 230V 40W-os izzót szépen fokozatosan gyujt ki, így utánozva a napfelkeltét. A lámpa teste esztergált körtefa lakkozva, az ernyőt tartó keret vaspálcákból van összehegesztve.
A lámpa
(#) DRAWS válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia! Csinos lesz!
(#) zoly15 válasza DRAWS hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Köszönöm! Még valami jó búra kell és teljes a kép...
(#) lui144 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Még teszek is bele vastagabbat, hogy 20A-t simán elbírjon.
(#) zenetom válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Csinos lámpa, az tutti! :kalap:
Mindig kitalálsz valami újat.
A nyákot mivel vágtad ki?
Következő: »»   885 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem