Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   168 / 308
(#) satlokk válasza mex hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Igen ezért is hobbista és nem profi!
(#) satlokk hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek a linken lévő állványos fúrógépről?Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza satlokk hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Kisebb munkákhoz megfelelő, de nagyobb munkákra nem igazán (laposvas, szögvas fúrás 8-10mm-es fúró felett).
Mire akarod használni?
(#) Inhouse válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Nekem azt hiszem Aldi-s van, nagyon bejött, agyonveri a standard kézifúrókat állványban, alacsony fordulaton.
Hol szoktad olajozni? Ez az ékszíj dolog megfogott...kinyúlik?

Üdv
Inhouse
(#) elektrorudi válasza satlokk hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Az árát megéri. Olcsóbban nincs? Én 12.000,- ért vettem. Nagyobb igénybevétel után, a tokmány kotyog, de orvosolható.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szerintem nem mond butaságot Zoli bácsi.
Én amikor megvettem egy hasonlót, akkor majdnem leugrott az asztalról. Aztán kiderült, hogy csak annyi volt a baja hogy "megkövesedett" az ékszíj. Kicserélve egyből "nyugi" lett.
De szerintem ha megfeszítve áll egy fél évig, ugyanez történik majd...
(#) vzoole válasza satlokk hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Nekem is van egy itthon, nagyon meg tudja könnyíteni a munkát.
(#) Alkotó válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Az ékszíj lazítást felejtsd el. A világon egyetlen olyan gép sincs (amit jól méreteztek), amiben ez indokolt lenne. Képzeld ha a kocsival is leállsz 2 hétre, akkor szíjakat kéne lazítani. brrrr.....
(Persze majd ezt itt agyonra fogja kontrázni néhány önjelölt, de attól még nem lesz igazuk.)
(#) szamóca hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Srácok! Ne legyen röffenés belőle. A szíjlazításnak a gyenge minőségű ékszíjjak, és ettől függően eltelt idő esetén (mint ebben az esetben is) van jelentősége.
Jó minőségű (ne adj isten bordás, üvegszál erősítésű) ékszíjjaknál ez a jelenség nem, vagy csak igen kis mértékben jelentkezik igen hosszú állásidő után.
Pl. egy leállított gyárban évek után.
(#) satlokk válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Kisebb és közepes munkákra szeretném használni.Az ára miatt érdekelne,már régóta vágyom egy hasonló gépre,kitartással megszerezhető így voltam egyjó pár műszeremmel is hobbi céljaimra.Mint pl: a wobbleszkópommal is kb 20 év után sikerült szereznem.
(#) Inhouse válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Több, mit fél évet állt, de szép halk. Ezek az Aldis cuccok mintha közelebb lennének minőségben a némethez, mint a kínaihoz. Egyébként ez 500W-os, nagyon szeretem.

Üdv
Inhouse
(#) SALáta válasza satlokk hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Sok célra használhatatlan, lötyög az egész, hajlik az asztala. Kedved nem akarom elvenni. Jobb mint a semmi. Ha egy ütött kopott de műszakilag kiváló állapotú asztali fúrót veszel jobban jársz. Kérdés mire kell. 3 mm es fúrókon alul nem tudsz vele fúrni. Ezek az olcsó asztali fúrók egy kaptafára készülnek. Ezen kívül lehet vele dolgozni, dolgoztam is ilyennel nem is keveset, persze hobbi célra használva.
(#) vzoole válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Idézet:
„3 mm es fúrókon alul nem tudsz vele fúrni.”


És miért nem?
Én pl 0,7mm-es szárral szoktam panelt fúrni.
(#) karaszbandi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Ilyen géppel? Őszinte részvétem.
(#) vzoole hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Más...

Nincs valakinek ötlete forrasztáshoz füstelszívóra?

Első ötletem az volt, hogy szerzek/veszek egy olcsó porszívót, porzsák helyett telerakom szűrőkkel és alacsony fordulaton járatom. De ez így túl hangos, és néha még éjfélkor is forrasztgatok emeletes házban.
(#) vzoole válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Hát van akinek csak ilyenre telik
(#) pepe091 válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Nem az árát kell nézni, ennél olcsóbban vannak olyan fúrók, amelyek direkt panelfúrásra vannak, és azoknak nem ~3000 a max fordulatuk, hanem 20-30ezer. Sokkal szebben lehet azokkal dolgozni, mert nem lesz sorjás a furatok széle.
(#) Doncso válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 9, 2012 / 1
 
Most lehet hülyeséget mondok, de olyan mint a konyhákban van szagelszívó az asztalod fölé? Van benne lámpa, 3 fokozat, újonnan egy 10-es, és belső szűrős. Ha nem akkor építenék egy kis ventillátoros szűrős dobozt, amit közel tennék a forrasztani valóhoz.
(#) vzoole válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Az a gond, hogy nem csak panelt fúrok rajta. Inkább fémipari munkákra használom. És mivel ezzel ki tudom fúrni a panelt és az 1 centis vas lemezt is (a panelfúróval meg nem), ezért ezt vettem meg.

Persze jó lenne külön panel fúró is, meg eszterga és marógép is, meg...

Tehát annak ellenére, hogy nem ez a fúrógépek király, ár/használhatóság arányban elég jó.
(#) vzoole válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Annyira nem hülyeség, de vannak buktatói...
A páraelszívó azért bajos, mert nem közvetlen szívja el a füstöt, és valamilyen oknál fogva mindig az arcomba száll.
A közvetlen venti jobb a semminél, de az nem képes egy normális szűrőn átnyomni/szívni a füstöt. Tehát az arcomból elszívja, de csak a szobában teríti szét.
(#) kivancsi4 válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 9, 2012 / 1
 
Még nem próbáltam, de ez jónak és olcsónak tűnik(az elején a filmnek).
(#) vzoole válasza kivancsi4 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Már megfordult a fejemben, de nem tud olyan praktikus lenni amikor pl. egy alaplapot forrasztok. Mert hát nem illik rátenni a panelra, főleg ha rajta van az előmelegítőn, mert lefolyik a venti
Valami csöves-állványos megoldás kéne. (hogy mennyi bajom van )
Azért köszönöm a linket, legalább tudom hogy ez így működőképes, lehet elindulok rajta.
(#) Doncso válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Gondolom az nem megoldható, hogy a házon kívül vezesd az elszívó csövet.
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
A cigiről 4 éve leszoktam. Nehogy már erről is le kelljen szoknom!
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Hát nem is rólad volt szó . Jól tetted, én 1,5 éve dobtam el, szerencsére. Mondjuk én személy szerint szeretem az illatát, tudom, nem egészséges, de nem gondolkodtam még azon, hogy el kellene szívni.
(#) Alkotó válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Nagyon jól látod a dolog lényegét. Egy ilyen fúró, főleg ha használod is, nagyon hasznos tud lenni otthon.
A panelfúrás érdekes probléma, mert akkor van rá szükség, ha magad gyártod a panelokat, viszont ennek gazdaságossága -legalábbis az én konkrét tapasztalataim alapján- erősen megkérdőjelezhető.
(#) Dániel X válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 9, 2012 / 1
 
Üdv!Itt érdemes nézelődnöd.
(#) lazack válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 10, 2012 / 1
 
Szia!
Véleményem szerint egy kisebbfajta gépkocsi fűtőmotorja megtenné Neked elszívó célra.Főképp olyan amelyik axiál ventillátoros. Régebben a Zuk-kokban, Nissa-kban (kis tehergépkocsi, régebbi mentőautók voltak) ilyen fűtőmotorok.Ezek elég csendesek, viszont jó hatásfokuak.Igaz 12 voltról mentek, de ez gondolom nem nagy gond..
Az elvezetést pedig egy régi porszívócsóvel is meg lehet oldani, mert hasonló a ki be áramló csonk a ventillátorházon.
Üdv:Lazack.
(#) Gafly válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 10, 2012 / 1
 
Kaphatsz ingyen állítható fordulatszámú porszívót. Sajnos Pesten van...
(#) elektrorudi válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 10, 2012 / 1
 
A leggyagyibb PC ventilátor megteszi. Egy 8 centis maga a tökély... A fordulatszámát is tudod változtani, akár analóg módon, de lehet olyat is kapni, amin már van egy kis trimmerpoti, amivel szabályozhatod a fordulatot. Kicsi, olcsó, csendes.
A lényeg, hogy egy csövön át szívd el a füstöt, ami legalább fél méter hosszú (a ventilátortól mérve), és kb. a ventilátorral megegyező átmérőjű. Egy fél méter alatt, már egész jól rendeződik a turbolens áramlás lamináris áramlássá. Így biztosítható, hogy ne keverje az arcodba a füstöt, hanem valóban szívjon.
Következő: »»   168 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem