Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   62 / 239
(#) Barret válasza Gorangapapa hozzászólására (») Márc 26, 2012 / 1
 
Napelemmel csak áramot szabad termelni,mert arra való!

20%-os hatásfokkal nem lehet csodát csinálni...Akinek meleg víz kell,melegíttesse a vizet a nappal...
Erre valóak a jó hatásfokú napkollektorok.
(#) Gorangapapa hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Korábban olvastam, hogy valaki felajánlott "induló szett"-et. Sajnálom, hogy törölve lett a bejegyzés, bár megértem, hogy hirdetésnek is vehető.
Engem mindenképpen érdekelne olyan segítség, ahol egy tapasztalt (mérhető siker) fórumtárs nem csak tanácsokkal segítene, hanem már bevált alkatrészekkel. Ugyanakkor szükségem lenne egy kis tanonckodásra is. Kinél lehetne gyakorlatban kipróbálni a gyártást? Szívesen elmennék egy napra, és valahogy viszonoznám is a segítséget (remélem elég óvatos voltam, és a fórumgazda nem tekinti ezt üzleti ajánlatnak.
Aki tehát tud gyakorlatban segíteni az első lépésekben, kérem, keressen meg emailben. Köszönöm.
(#) westhorses hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Most készítek 5 db új panelt, az üveget már bele szilóztam a keretbe, a következő videóban(Video) az üveget pluszba megfogatja kis szög aluval, tegyek bele én is ? Hisz anyag van, időm pedig van bőven, és hát mégis jobban tartana az biztos. Mit gondoltok?
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Én utólag tenném keretbe.
Könnyebb összeállítani szerintem keret nélkül,
én így csinálom Nagyon bevált!
A keretes modulom beeresztette a nedvességet...
A többi eddig jól szigetel.
És könnyen bontható baj esetén...
1 perc alatt kinyitom
Amúgy most nagyon irígyellek...
(#) westhorses hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Gondolkoztam hogy keret nélkülit is jólenne csinálni, hisz így 2-3 ezret meglehet spórolni na meg sok időt és a tartószerkezetet meglehet úgy is csinálni hogy simán fellehessen fogatni keret nélkül is. De keret nélkül úgy is jó lenne hogy nekem a hátulja pl. lexán?
(#) greenpower válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Hali

Én sem fogatom bele a keretbe. Mondjuk én az utolsó 2 panelemnél építési ragasztót használtam, de az elsőkben a szilikon is jól megtartja az üveget.
A videóban Sylgard-ot használ és így nincs szüksége hátlapra, ebben az esetben lehet hogy kellenek azok a kis derékszögek hogy masszív legyen a panel.
Keret
Keret azért kell, mechanikailag védi az éleket, meg sokkal egyszerűbb manipulálni vele, nem kell annyira vigyázni hogy neki ne koccanjon valaminek. Én egyszerű 2,5mm-es ALU lemezt használok keretnek, sokkal olcsóbb mint a L profil.
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Én azért tudom keret nélkül csinálni,mert kicsiket csinálok.
9V-os paneleket. Ehhez a mérethez teljesen felesleges a keret!
1 négyzetméteres paneleket nem vállalnék be keret nélkül...

panel.JPG
    
(#) Barret hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Nagyon egyszerű így csinálni!
Távtartóval összeillesztem,és a fennmaradó hézagot kívülről körbenyomom sziloplaszttal! Nagyon szépre meg lehet csinálni,és tökéletesen tömít .
(#) greenpower válasza Barret hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Mondjuk ilyen kicsiket nem is rossz ötlet csinálni. Ilyen kicsi üvegfelület elég szilárd és még egy komolyabb jégesőt is kibír szerintem. Lehet hogy a töredezett maradékokból én is csinálok pár darabot.
(#) Barret válasza greenpower hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
És az üveget hulladékból szereztem be.
Összes panelem vitrin üveg,aminek megvan a párja is.
A széle csiszolt. Több féle feszültséget tudok összepárosítani
Voltam üvegesnél,elment a kedvem tőle...
Az arany olcsóbb,mint a méretre vágott 4-es üveg!
(#) kisgyémánt hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Üdv. mindenkinek.
Szeretnék segítséget kérni,valaki tudna e olyat nekem csinálni,hogy napelemről szeretnék akkumulátort tölteni.
Azért nem tudom megoldani a töltést hálozatrol mert villanypásztort szeretnék üzemeltetni a pusztába róla. Előre is köszönömm!
(#) greenpower válasza kisgyémánt hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Az egészet a leadott teljesítményből kell kiszámolni. Ezek nélkül nagyon nehéz hozzáfogni.

Villanypásztornak hány volt kell és hány watt a fogyasztása?

Napelemet tudsz gyártani vagy ha nincs barkács vénád akkor venni. Kell még egy inverter + akkumlátorpakk és egy töltésvezérlő.
(#) kameleon2 válasza kisgyémánt hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
A válasz a kérdésedre a PB137. 150Ft körül van. 3 lábú stablilizátor, mint a neve is mutatja az ólomakksikhoz tökéletes kisebb méretig, mivel 1,5 A-t tud max. Semmi más nem kell az akksihoz csak a napelemed és s PB137-es, amit a napelem alu keretére is felfúrhatsz. Ha nem haladod meg a maximális bemenő feszültségét - örök életű. Én csináltam belőle dobozolt változatot tömszelencékkel. Csak azért, hogy felfűzhető és bolondbiztos legyen. 1 éve megy kint hóban fagyban. A leírás csak részben készült ehhez.

AS_185X3.pdf
    
(#) kutató válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Én beleraknám. Biztosabb tartást ad és ahogy mondtad anyag van.
(#) gaspa válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Én tettem négyet is vékony szivacsalátéttel,semmiből nem áll.Az egyik panelomon kicsit eleresztett a szilo,jó szolgálatot tettek a rögzítőfülek,a tetőn komoly dinamikus szélterhelésnek is igénybe vannak véve.
(#) westhorses válasza gaspa hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Az én paneljeimbe is elég rendesen belekap a szél, mert tartón vannak, még szerencse hogy a helyükön vannak.
Akkor én is mindenképpen teszek tartókat az üveghez...
(#) ISF79 hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Akvárium állvány energiaellátását szeretném megoldani napelemek segítségével.
A következő paraméterek mellett mekkora teljesítményű napelemre lenne szükségem?

világítás: napi 8óra 3x30W fénycső
szűrő: 24 órán át megy, 30W
fűtés: ez érdekesebb, mert ügye ki/be kapcsol, amúgy 2x25W

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Apec válasza ISF79 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
világítás: 8hx30Wx3=720Wh
szűrő:30Wx24h=720Wh
fűtés 50% bekapcs. arány (ellenőrizni szükséges) esetén:0,5x50Wx24h=600Wh

össz:2040 Wh (naponta)

napi 8óra (hasznos) napsütést feltételezve a szükséges leadott teljesítmény: 255W

Ehhez kb. 360-400 Wp napelem szükséges
Ezen kívül meg kell oldanod a tárolást, vagy visszatáplálást is, ha az egész napos fogyasztást ki akarod váltani.
(A feszültségátalakítás hatásfokával most nem számoltam.)
üdvA
(#) westhorses hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Most csinálok ugyebár 5 db panelt, de amelyiket csináltam elötte az egyik elkezdett bepárásodni, arra gondoltam hogy nem e kellene tenni páramentesítőt az üveglap és a hátlap közé? Mit gondoltok?
(#) ISF79 válasza Apec hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Köszi szépen.
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Én csináltam páramentesítős panelt!
Addig működik szépen,amíg feltelítődik a szilikagél vízzel...
DE a víz bent marad a panelben örökre.
Nálam nem vált be,javítanom kellett a selejtes panelt...
(#) fpali53 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Hol lehet 150Ft-ért megvenni?
(#) Barret válasza fpali53 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Conradban 945 ft...
(#) hibbantpasi válasza fpali53 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Lomex 177+ Áfa + csomagbontás (276.-/1 db)
(#) kameleon2 válasza fpali53 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Utoljára a TME-nél vettem - igaz még tavaly....
(#) sliter hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok,

Nekem a napelemes energiaellátással a következő gondom akadt: Adott két napelem 60W-osak és egy 200W-os inverter ami egy veretéken már "invertálva" jön a házhoz hogy minél kisebbek legyenek a veszteségek. A ház világítási köre lett rákötve erre a hálózatra, illetve két konnektor. A kapcsolás a következő:a konnektorok illetve a lámpák úgy vannak bekötve, hogy van a hálózati nulltuskó, amire a nulla ment az invertertől, illetve a fázis ami jön az invertertől. A gond csak az hogy amikor rákötöttem az inverter az inverter dobozán megjelenik valami kóbor árami ami ráz, ha nincs rákötve a világítás akkor semmi gond nincs. Az okozhat problémát, hogy a nulltuskó nagyon el van oxidálódva? Vagy szerintetek mi lehet a gond?

A konnektor 0-ja nem ráz csak az inverter fémdoboza, próbáltam másik inverterrel is azzal is hasonló a jelenség. Bármilyen jótanácsot szívesen fogadok!

abra.png
    
(#) fpali53 válasza sliter hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
A földelést hova kötötted?
(#) dan92 válasza sliter hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Hello!
Ellenőrizd a nullákat vhol meg van szakadva és ez lehet a gond.Mivel csak fogyasztó rákapcsolásakor jelentkezik ez.
A földelés meg valószínű össze van kötve a nullával.
Az inverter és a hálózati nullázó közt kezd mert nagy valószínűséggel ott a probléma.
(#) sliter válasza fpali53 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Az inverterből csak a 0-t és a fázist kötöttem be a föld nincs használva mivel naivan úgy gondoltam hogy 2 éren is elcsurog az áram. Szerintetek ha az inverter föld ágát rákötöm a 0 -ra az megoldja a gondot? A házban a föld és a 0 közös vezetéken vannak.
Magát azt a részt nem értem, hogy kikapcsolt fogyasztók esetén is miért van feszültség az inverter dobozán, ha lehúzom a terheletlen kábelt ez azonnal megszűnik, lehet hogy más gond is van? Van az inverter által generált áram és a hálózati nulla nem szereti egymást?
(#) fpali53 válasza sliter hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Az inverternek szüksége van a földre. Valószínű, hogy belül van zavarszűrő, és ez az inverteren belül a házra van kötve. Ennek így is kell lenni. A probléma az, hogy a házban a földelés, és 0 közös vezeték. Ugyan az a jelenség, amikor az automata mosógépet földelés nélküli konnektorba dugják. Az is ilyenkor ráz.
Ahogy értelmezem, elég szabálytalan a villamos hálózatod, mondhatni életveszélyes.
Következő: »»   62 / 239
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem