Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1046 / 2514
(#) tamitsrob válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
És ebben az esetben nem kell a fázis fordítás?
(#) Beringer 600 válasza tamitsrob hozzászólására (») Ápr 15, 2012 / 1
 
Igen,_ebben az esetben semmiféle fázis forditó adapterre nincs szükség.__Én ezt az erősitőt használom hidba kötve a__már neked is leirt módon 2x200,_és 1x400w. természetesen 4óhmon.
(#) tamitsrob válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget!

A képeken az a pár ellenállás lakkos vagy így megfeketedett a hőre?
(#) Beringer 600 válasza tamitsrob hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Azt a 4 emitter ellenálást 1 régi erősitőből szedtem ki és ezért nem 1formák,de már mind kivan cserélve 1formára.

Mellőzd kérlek a chat szlenges szövegstílust. Láthatod, itt senki nem használja.
(#) tamitsrob válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Ha kész az enyém teszek fel én is képet, már "csak" a huzalozás van vissza meg a mechanikai munkák...
El leszek vele
(#) kadarist válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
És az a sok nem egyforma tranzisztor is ki van cserélve egyformára?
(#) Emil válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Igen, meg szeretném tartani ezt az erősítőt. A kondik nem okozhatják ezt a jelenséget, brummot igen, de ezt...
Nem írtam, hogy ha a hangerő le van tekerve akkor is csinálja. Köszönöm a segítséget!
(#) Beringer 600 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Az egyik oldalt 2sc,és 2sa tranzisztorok,mig a másik oldalt pedig bd249/250-nel van szerelve.A hangzásába semmi különbség nincs.Nagyon jó kis végfok,de ha érdekel küldök doksit is,mindenféle nyákterv, kapcsi rajz, és egyéb dokumentáció megtalálható.Üdv.
(#) Doncso válasza Emil hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Tévedsz barátom, egy rossz kondi jó helyen is okozhat oszcillációt, sőt olyan dolgokat is amire nem is gondolsz, mondjuk egy rossz kicsatoló, na ott nem hallasz semmi brummot, csak azt látod, hogy könyököl kifelé a hangszóród, meg furcsán füstöl én biztos kicserélném a kondikat első körbe, bajt nem csinálsz vele. Meg átnézném a forrasztásokat is, volt már bajom egy panelhibás erősítővel, aminek elbillent a műveleti erősítője, és magától elszállt, vitte magával a hangszórót. Csípem ezeket a rejtett hibákat, szerintem te is szeretni fogod.
Egyébként az, hogy a hangerő le van tekerve, mindössze annyit jelent, hogy a bemenetét a földre húzza, és a csatlakozón bevitt jel hatástalan az erősítőre, de amik utánna vannak fokozatok, azok továbbra is működnek, és jel esetén reagálnak. Ez áll fenn nálad.
(#) csabacsaba hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Gondolkoztam hogy melyik topicba irjam a kerdesemet es vegulis ide irom.
Lesz egy sal pa50100 hangszorom s annak majd megcsinalom a garry thunder fele lada tervet.
Szerintetek milyen erositovel tudnam kihajtani ezt a hangszorot?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szia! Remélem nem sértődik meg Bassmester, hogy ide citálom, de jó-pár fórumozótól idézhetnék hasonló tartalmú hozzászólást. Bővebben: Link
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Akkor felejtsem el a sal-t?
Nem lenne eleg osztaly hangositasra?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Olvass bele a hangsugárzós témákba, addig is egy újabb idézet: Bővebben: Link
(#) gospelradio válasza ABU hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
a V4580M felületszerelt lead-free alkatrész. nem nagyon kapható itthon. a Panasonic az NJM sorozatot használja a kütyüiben. NJM4580M lehet a megoldás. ez kapható itt:

Mások ajánlják az NE5532-t , aminek állítólag szebb a hangja, viszont az nagyon kívánja a +-15V-ot.. Bővebben: Link NJM4580M
(#) Bassmester válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Nekem van egy PA 40100-am, de már csak itthoni "kisérletekre" használom. Ha csak 60Hz-től 600Hz-ig kell egy átlagosnál picit alacsonyabb érzékenységű reflexláda és nem gond a 100l körüli térfogat, akkor megfelelő, de az 50100 sajnos elvileg is problémás. Ha már megvan, akkor le kell mérni a TS-ét és talán egy zárt belső kamrás (1.rendű) bandpass ládát lehet hozzá tervezni.
Javaslom hogy valamelyik hangsugárzós topikban folytasd.
(#) gospelradio válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Nem őmiatta írtam.
Nekem is jól müködött az erősítőm két éve. Most viszont belefutottam ugyanebbe a hibába. Holnap meg te fogsz és akkor túllendülhetsz egyszerűen te is.
(#) Emil válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Köszönöm ezt a részletes hozzászólást. Sajnos nem vagyok nagy ász a témában, éppen ezért nem hiszem, hogy megszeretem ezt a rejtett hibát! A kondikat ki fogom cserélni, arra talán képes vagyok, nem adnám más kezére a vénlányt.
(#) benocs24 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem hozzátok, nem is tudom hogy fogalmazzam meg de neki kezdek. Van egy erősítőm amibe van 2db ic. A 4 csatornásra lehet kötni 4 hangfalat 5 Ohm-osat. A másik ic re pedig egy db 8 Ohm-osat. Kíváncsiságból (talán unalomból) méregettem a kimeneteket, kb fél hangerőn 100Hz-es jellel. De nem is ez a lényeg. Az 5 Ohm-os kimeneteken mértem (15V-ot), a 8 Ohm-os kimeneten pedig (30V-ot). De viszont mértem egy oylan értéket is, hogy a műszer piros kábelét rárakom egy 5Ohm-os pozitív kimenetre, de viszont a negatívot a 8 Ohm-os negatív kimenetére rakom. És ekkor dupla feszültséget mutat. Erre lennék kíváncsi,hogy ez miért is van így. Sajnálom ha rosszul magyarázok Előre is köszi a segítségeteket!
(#) kadarist válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Szerintem töltsd fel az oldalra a terveket jól megfogalmazott címekkel, hogy sokan megtalálhassák.
(#) jancsi8511 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Sziasztok egyik ismerősöm hozott egy LG LM M540 es hifit mert nem kapcsolt be,meg is lett a probléma a front panel és az erősítő panel egy műanyag dugóval volt összekapcsolva ami el volt törve ez ki is lett javítva de bekapcsoláskor észrevettem hogy a Front panelen lévő SMD vezérlő IC ami az egész cuccot irányítja nem működik.
Esetleg lehetne a front panel nélkül működtetni az erősítő részét auxon keresztűl?
Mellékelném a rajzait.
Köszönöm

LM-M540.pdf
    
(#) Beringer 600 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Már föl raktam a ki mit épitett topikba,de azért köszi.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Igen,de vegulis az lenne a kerdesem hogy milyen erositovel lehet kihajtani a pa50100?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Sulibuliba ez bőven elég. (Talán még sok is )
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
De milyet epithetek a hangszoronak.?[quote]Bocsanat,roszul fogalmaztam!
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
A TDA7294 híd-kapcsolását ajánlom jó szívvel, ha magad szeretnéd építeni. A 150-200W-ot nem kell lebecsülni, egy jó hangszóróval hatalmasat szól. Legutóbb is ilyet építettem.
(#) bandisk hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
Sziasztok van egy Sony STR-DE 135 erősítő és az előlap vezérlő panelje rossz!

A probléma az, hogy ad hangot azzal nincs gond, csak kb minden 20. bekapcsolásra ad ki hangot!

Mi lehet a gond?? Köszönöm előre a válaszotokat
(#) Spyro1411 hozzászólása Ápr 16, 2012 /
 
helló!

A helyzet a következő: Megépítettem egy tda 7375 ös ics erősítőt. Eddig ment elég szépen, meg voltam vele elégedve, de most nem tudom mi lett vele. Nagyban hallgatom és egyszer csak, ha mondom megnézem, hogy menyire is melegedett fel, mivel még nem nagyon tesztelgettem, hogy mennyire melegszik. Hozzáértem a hűtőbordához, az erősítő eldőlt. Erre el állt a zene. Azért még bedugva hagytam... nézegettem, hogy mi is lehet a probléma, de nem nagyon találtam :/ lehet, hogy csak halucinálta, de mintha egy kis füstöt is láttam volna csak ilyenkor már valahogy azt is akartam látni , hogy legalább tudjak valamit keresni.
Aki meg tudja mondani, hogy mi lehet a baja így látatlanban annak nagyon meg köszönném! A hiba elhárítása leghamarabb csak holnap után lesz mivel most nagyon elfoglalt vagyok
Ja ha ez számít 12v van írva ajánlott fesz re én visznt 17 en használtam :/ ez nagy probléma? megfelelően volt hűtve és nem volt maxon kihasználva. Ja és a hangszóró is 16 ohmos.

A segítséget előre köszönöm!
(#) Orbán József válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 / 1
 
Dolgozom egy ilyen projekten. Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov ötlete alapján, miközben kijön ez a füst, egy gázdugattyút működtet, ami kidobja a kapcsolásból a TDA-t. (úgyse ér sokat) és azonnal betölt egy újat.
Ha a hangerő és a hangszín teljesen fel van csavarva, akkor sorozatban csinálja, 25 TDA/perc körülbelül.
Ja, a tiédbe is azt hiszem IC cserére kell készülnöd...
(#) Spyro1411 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Van még egy ugyan ilyen ic-m.
Ezeket egy öreg autórádióból szereltem ki
Majd meg próbálom a cserét hátha!
köszönöm válaszod!
(#) kadarist válasza Spyro1411 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 / 1
 
Ennek 18 volt a maximuma, de 14-15V-nál nem érdemes nagyobb feszültségről táplálni. Végül is ez egy autórádió-erősítő.
Következő: »»   1046 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem