Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   299 / 1135
(#) ozzy76 hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Most meg olyat csinál hogy néha kiirja a kondíciót néha meg nem , és néha meg kiirja hogy meghibásodás várható , atributum :temperature ,és néha meg azt hogy nincs semmi baja a lemeznek , de a smartot akkor is csak félig írja ki
(#) tornadoplus válasza Hx-2 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Elvégeztem a műveleteket. Minden jól működik.
Köszönöm szépen!
(#) djseed1 hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdeuni hogy windows xp-vel működik-e a 3D Vision? A videókártyám: Asus 8600 gts 512 HDTV!
(#) tiggersoft válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Azt hiszem ez alapján elég egyértelmű, hogy nem működik. Sem a VGA sem pedig az XP nincs a listán...
(#) Atic hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Szevasztok, Az lenne a kérdésem hogy van egy 1tb os külső wncseszterem ami nagyszerűen működött de egy ideje nem lehet vele számítógépről kommunikálni. Talán azt engedné hogy újraformázzam de a rajtalevő adatokat meg szeretném menteni. Ha valaki tudna ebben segíteni.
(#) Hx-2 válasza Atic hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Ezt hogy erted "talan engedne hogy ujraformazzam" akkor nem a geppel komunikalna? Talan probald meg egy masik OP -val ott latja-e! (pl. liveCD)
(#) Rober_4 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Hetek óta szenvedek azzal, hogy nem tudok megosztani egy UPC-s netet.
Ahol dolgozom kapunk Internetet a közhálótól, de ez annyira lassú, 4Mega/256k, hogy egy gépet is nehezen tud kiszolgálni, nem, hogy egy egész iskolát...
Viszont évek óta fizetünk egy UPC-s Internetelérést, amit gyakorlatilag csak egy gépen használtunk eddig.
Úgy döntöttünk, hogy hagyjuk a sulinetes vackot, és szerencsét próbálunk a UPC-s hozzáféréssel, de a megosztással problémák vannak. Egyszer meg tudjuk osztani egy tl-xyz...-s routerrel az tökéletes is, de a következő routernél már nem jön be a net, amit nem értek. A második router setupjában az látszik, hogy nincs ipcíme, látszik viszont a dns szerverek ipcímszáma.
Talán csak beállítás kérdése a dolog, ezért kérdezem meg. Már több összeállításban próbáltam, mindenképp a második ruternél vagy switchnél akad el. Kérlek segítsetek, egy egész iskola várja a megváltást!
(#) Gabó válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
A másik routerbe hova van bedugva a bemenő kábel(ami az első routerből jön). Javaslom, hogy dugd a WAN portba és a beálításoknál a WAN portot állísd Dynamic IP Address kérésre. Én így használom és net is meg hálózat is van.
(#) Rober_4 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszönöm!
Közben meglett a megoldás!
A második router ip címét lehetet változtatni. Én ezt átállítottam, 192.168.2.1, és végre jó lett! Valószínűleg a két hálózat akad össze.
Dhcp maradt mindenhol...
(#) Gabó válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Ja igen azt el is felejtettem írni, hogy ne ugyan azt az ip-t osszák dhcpbe.
(#) didyman válasza Rober_4 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Topológiát látni kellene: Ha azonos szinten van a két router, akkor másik alhálóba szükségtelen és logikátlan is volt rakni a másodikat. Csak az IP-je legyen más, a DHCP kezdőcíme alá. A DHCP-t ezen az eszközön tiltsd is le. Ennyi a teendő.
(#) morgo100 hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Sziasztok!
A következő problémám van ! Van egy ASUS P4P800-as
alaplap,a BIOS csak az óra beállítást jegyzi meg minden más beállítás alapra áll vissza.Elemcsere nem segít!
BIOS frissítés? esetleg lehet megoldás vagy lap hiba?
Aki találkozott már ilyen hibával legyen szíves segítsen.
Üdv mindenkinek.
(#) velegiistvan hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Canon lide 50-es scannerhez keresek szervízkönyvet, vagy egy rajzot, ahol látható, hogy áll össze a gép meghajtása. Ugyanis széthullott a mechanikája a készülékemnek egy szétszedés alkalmával.

Előre is köszönöm.

István
(#) abyka1979 válasza morgo100 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

Miután beállítasz mindent nyomj egy f10-et.Ha igy sem jegyzi meg nézd meg a "cmos clear" jumpert milyen állásban van.
Ha így sem ok,akkor próbálj egy bios frissítést.Vesztenivalód nincs vele.
(#) Gabó hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Na eljutottam oda, hogy leszedtem a drivert az asus oldaláról, fel is telepítettem de még mindig ugyan arra a hibára hivatkozik. Próbáltam úgy is, hogy magam tallózom be a drivert de az se segített. Ezek után csak az újratelepítés segít?
(#) coyote55 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Szerintem távolítsd el az eszközkezelőből (a drivert is!), indítsd újra a gépet, majd újra csatlakoztasd. A drivert Te tallózd be.
(#) Hx-2 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Egy regedit pucolas is kelllenne.
(#) Kovidivi válasza didyman hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Köszönöm!Ránézek.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Sziasztok.

Van itt egy Apple MAC PowerG4 -es gép, a teljesítménye nem egetrengető, de jó lenne valamire használni.

Most OSX 10 futkorászik rajta, elég gyors is de ezt a plattformot nemigen kezeltem még.

Azt szeretném kérdezni, hogy erre windozt lehet e felpakolni, egyáltalán a rendszer BIOS -ába, hogy tudok bejutni?

Köszönöm a segítséget.
(#) Dióda válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Sehogy sem jutsz a bios-ába mert nincs benne.
Efi van benne ami más világ.
Maga a gép natívban nem képes windows-t futtatni.
Az efi-be eugyan be lehet jutni de sokra em mennél vele mert olyan mint ha betöltene egy kopasz dos.
Hagyd meg úgy ahogy van max megnézheted hogy melyik osx verzió fut még el rajta a legújabbak közül.
Nekem is van és szerintem win-nel összevethetetlen rendszer és agyonüthetetlen "használd rendszer".

Talán ppc-s linuxot föl lehet rá varázsolni de az egy kicsit több utánnajárást követel.
(#) _ampervadasz_ válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszönöm az információt, akkormarad úgy ahogy van.


Az egyik számítógépembe raktam egy SB0100 EMU10K-1 SFF chippel szerelt hangkártyát, majd fel is telepítettem.

A telepítés közben megakadt egy rendszeribával.

Az alkalmazás leállítása után újra indítottam a gépet, minden működik is, de sem a mixert, sem a hangszóró konfigurációt nem tudom elérni. Ezutóbbi nem is érdekel, de a mixer annál inkább.

ins5676.JPG
    
(#) didyman válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Annyira nem agyonüthetetlen. A stabil létének egyik oka a korlátozott szoftverkörnyezet, azaz nem rakhatsz rá akármiféle kanifaszi guszti dolgot, valamint elterjedtségének köszönhetően nem is igazán célpontja férgeknek, kártékony szoftvereknek. Valóban igásló, de olyan felhasználóknak, akiket a gépház alatti élet nem igazán érdekel és nem akarnak a meglévő környezethez nagyon nyúlni. Nekem nem tetszik, habár a Kandó internetterméáben mindig a Macik elé ültem le, mert a hálózatról butuló win98 kicsit lassúcska volt. De azok még igazi Mac-ek voltak, nem olyanok, mint a maiak. Az OSX is eléggé felhígult azóta, sajnos, erről mindig a napi szinten ezzel dolgozó kolléga szokott mesélni.
(#) didyman válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Hang van? Jó az a háttérkép, már keresem is a horgászbotot, meg a sörbehűtőt.
(#) _ampervadasz_ válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia Simpi, dehogynem, csak ott az EQ -t nem lehet elővarázsolni.
(#) _ampervadasz_ válasza didyman hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia didyman, igen van, ahogy fentebb is említettem az EQ -sé társai itt nem hozhatók be.

A képről: Saját készítésű, sajnos megfürdettem a fényképező gépet még akkor amikor szembe fotóztam egy hullámot a Dunaparton, de azóta újra remekel. Sörbehűtő? 17-18C° a víz az nem jó hűtőközegnek?
(#) didyman válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Akkor illesztőügyileg rendben van. Az EQ panel az jó kérdés, de próbáld fel a KXproject féle illesztőt: klatty
17-18 fok? ...Határeset.
(#) didyman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Nézzenek oda, egy Simpi.
(#) _ampervadasz_ válasza didyman hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Van olcsóbb módszer, de ilyen meleg időkben az tiltott lehet. (Beásod a homokba a sört és tüzet gyújtasz felette)

Tényleg ezt korábban is ajánlották, lehet te voltál az.
(#) abyka1979 hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Szevasztok szakik.

Adott a kis pc-m (msi p43 neo lap,e8400 proci,2gb kingstone ddr2 /1066 ram,9600Gt-oc 1gb/ddr3 vga)
Már korábban észrevettem,hogy ha rákötöm az erősítőre (3-al is próbáltam)az integrált hangkimenetét,iszonyat zörgő csörgő-suhogó hangot ad ki.Mintha belehallatszana a vinyó,vagy a proci hangja,mikor dolgozik.
Biosban kikapcsoltam az integrált hangot,bepakoltam a sound blaster 5.1-es kártyát,hátha avval jó lesz.
Bekapcs....és ugyan az a hülye hang.
Próbáltam másik pci-s foglalatba,másik kártyával de ugyan az a hang........
Mi lehet a probléma?
Találkozott már valaki hasonlóval?
Jack kábel árnyékolt,minden kábel ok.

:help:
(#) _vl_ válasza abyka1979 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Igen, ismert jelenség.

Ha minőséget akarsz, akkor egy rendes USB-s külső hangkártyát szerzel. Legyen saját tápja, azaz ne az USB-ről menjen a tápellátása. Próbáld minél messzebb rakni a géptől. És legyen rajta a gépen a háza, ami véletlenül se műanyagból legyen. Földelt konnektorba legyen dugva a gép.

A probléma onnan indul ki, hogy iszonyú mértékű elektromágneses zaj van egy PC belsejében. Ha oda beraksz egy audió áramkört, azt nagyon nehéz elszigetelni ezektől a zajoktól - jellemzően nem is szoktak nagyon erőlködni.
Következő: »»   299 / 1135
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem