Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   29 / 126
(#) Chokapick hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
Sziasztok

Maxwell-esekhez lenne egy gyors kerdesem.Vasaroltam egy MX 25-302 est az ujabb fajta sarga kapcsolos es a hattervilagitast egy tasterral inditom ami 6mp-utan kikapcsol. A kerdes az lenne,hogy masnal is taster van vagy pedig kapcsolo? Ez a 6mp nagyon rovid
(#) SzervízMacska válasza Chokapick hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Az enyémben nyomógombos, szintén időzített világítás van. MX 25210. Alig használom, hisz világítás nélkül is zabálja az elemet. Amúgy is teljesen fölösleges, mert eleve világosban kell mérni, nem? De nem szeretnék ezzel egy hosszan nyúló, parttalan vitát elindítani... Alapjában a multiméter nem elemlámpa.
(#) Chokapick válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
kosz a valaszt akkor mostmar tudom,hogy taszterrel szerelik es nem kapcsolo hibarol van szo. A vilagitasrol anyit,hogy en is megvagyok nelkule,de ha mar egyszer gondoltak ra es beszereltek akkor szeretnem azt kihasznalni.A vilagitas noveli a komfort erzetet. Az idozitett formaval sem lenne gond ha nem 6mp lenne. Bar ez csak az en szemelyes velemenyem. Ezen kivul nagyon tetszik az egesz
(#) xtal válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Fluke-oknal van erre billentyukombinacio, ha benyomott backlight taszterrel kapcsolod be a muszert, deaktivalja a hattervilagitas automatikus lekapcsolasat. Egy probat itt is megerne, hatha volt a Maxwellnek is annyi esze, hogy ilyenre csinalja.

Sosem lehet tudni, milyen korulmenyek kozott kell majd merned, en tobbnyire nem az asztalnal ulve hasznalom a multimetert, ezert baromira hasznosnak tartom ezt a funkciot.
(#) Chokapick válasza xtal hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
kiprobaltam a kombinaciot,de nem ertette meg,hogy mit szeretnek makacsul marad a 6mp ami pont arra eleg,hogy felidegesitsen. nemtudom,hogyan oldottak meg benne az idozitest
(#) Glitter hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
MAXWELL MX25-202 műszerrel van valakinek valami tapasztalata? Én ezt használom komolyabb mérésekre,
ezidáig semmi bajom nem volt vele.
Jól jön amikor színnel jelölt ellenállások akadnak a kezembe.
Az induktivitásmérési funkció kicsit hiányzik, de hát nem egy drága darab.
(#) oibacsi válasza Glitter hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Nekem van egy, szerintem nagyon lassú az automata méréshatár váltója, és a kapcsolójával sem vagyok kibékülve, néha pedig nem tud megállapodni normálisan a mért értéknél. Hordozgatós multiméternek fogom használni ezentúl, rendeltem egy Sanwa CD772-t inkább.
(#) Glitter válasza oibacsi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Igen, kicsit lassú valóban. Ami a bizonytalanságot illeti,gyenge elemnél csinálja. Mondjuk a frekimérőjét idáig 3 Mhz-ig próbáltam, de nem tudom tudja-e a 20 Mhz-et. Tudásban viszont amelyik ilyen kategóriában jobb nála, jóval drágább.
(#) oibacsi válasza Glitter hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Frekimérőjét nem próbáltam, holnap megnézem szkóppal összehasonlítva ha gondolod. Elvinni magammal motorszereléshez, házibuli vezetékeléshez stb. nagyon jó lesz, de többet nem szeretnék maxwellt, a tizenezres mx25-304 másfél évet bírt összesen.
(#) Glitter válasza oibacsi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Ha nem rabolom az idődet, szívesen jutnék ilyen infóhoz, előre is köszi. Nekem a frekimérő elég fontos.
(#) SzervízMacska válasza Chokapick hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Tuti, hogy szoftveresen. Én viszont rosszul emlékeztem, mert az enyém egyfolytában világít, amíg újra meg nem nyomom a gombot...
(#) sector99 hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Szerintetek EZ "eredeti" ? Meg szabad venni ?
Azért akarok komolyabbra váltani, mert most néztem, hogy a 4 multim 4 féle értéket mutat......(tized volt eltérés !)
(#) vzoole válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Eredeti, jó minőség, pontos.
De én mégsem ezt venném meg, akkor már inkább a 17B.
Vagy egy használt 87-es.
(#) sector99 válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Köszi !

Akkor az "új" 17B-t néztem ki.
(#) xtal válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Sajnos nem igy van. Ezek bar eredeti Fluke-ok, de kizarolagosan a kinai piacra keszultek, pontossaguk es minoseguk nincs koszono viszonyban a "valodi" Fluke-okeval.
Inkabb egy hasznalt 87-est vegyetek.
(#) sector99 válasza xtal hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Köszi ! És mennyi lenne az a "barátságos" ár ami még szabad érte adni ?
(#) vzoole válasza xtal hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Neked volt már ilyen(Fluke 17B) a kezedben, hogy így ismered?
(#) xtal válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
En egy fillert sem adnek erte, es megmondom miert.
A kovetkezo dolgokban rosszabbak ezek a kinai belpiacos modellek a "valodi" Fluke-oknal:
- lassabbak
- pontatlanabbak (ld. spec)
- nuku true RMS
- nuku analog bargraph
- nuku min/max
- meg egy nyomorult hattervilagitas sincs benne
(CAT III minositesuk sincs asszem)

...vagyis hianyzik beloluk minden, amiert erdemes Fluke-ot venni. En 95 dollarert lottem egy hasznalt 115-ost, ennek tukreben ezek a cuccok aranytalanul dragak.
(#) xtal válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Igen, egy kollegam vett, kivancsisagbol.
Nekem nagy kedvencem a Fluke, a mar emlitett 115-os a legtobbet hasznalt muszerem, de ezeket a kinai belpiacos modelleket (15/17) senkinek nem tudom jo szivvel ajanlani.
Ha megveszitek, legkesobb akkor bosszankodni fogtok, amikor alkalmatok nyilik osszehasonlitani egy "valodi" Fluke-kal.
(#) xtal hozzászólása Ápr 27, 2012 /
 
Link a muszer adatlapjahoz:
http://www.fluke.com.cn/fluke/htmlDocument/2010-12-16/detail_1252.html
(bocs, az elozot mar nem tudtam szerkeszteni)
(#) Szima Arpad hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
VOLTCRAFT VC 4080(LRC-mérő)-ESR-t is mér vagy csak a kapacitást?
(#) vzoole válasza xtal hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Analog bargraph, min/max, háttérvilágítás, gyors, pontosabb...
Hát ezt a legtöbb "gagyi" kínai multiméter is tudja, ezért kár volt Fluke-ot venned.

Szerintem inkább azért érdemes Fluke-ot venni, mert masszív a felépítése, hosszú az élettartama és mindig számíthatsz rá. Ha valami fura értéket mérsz, akkor is megbízhatsz a kijelzett értékben, nem kell másik multival is leellenőrizni, hogy nem-e hülyeséget mutat.

TrueRMS és extra pontosság felesleges, hacsak nem speciális a feladat. Bargraph, min/max... még sose használtam.

Ellenben a 17B-ben van mA, uA mérés is, ami a 115-ben nincs. Ez sokkal inkább kell szerintem.
Jaa és van benne hőmérő szonda is, ami szintén nem hátrány, nekem már sokszor jól jött.

Persze abban egyetértünk ha megteheti, akkor inkább vegyen egy 87-est, de az már nem ez az árkategória.
(#) gordonfreemN válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Ez lenne az? :Bővebben: Link
(#) vzoole válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 29, 2012 / 1
 
Hát nagyon nem Bővebben: Link
(#) gordonfreemN válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
jah, kösz!
(#) xtal válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Min/max-ot szinte minden nap hasznalom, a feszultseg beszakadasanak meresere inditozaskor (a Fluke raadasul eleg gyors is, hogy megbizhatoan le tudja merni). A te problemad viszont az, hogy magadbol indulsz ki, es tudatosan elbagatellizalsz olyan funkciokat, amik nem a te allaspontodat erositik.

En belinkeltem az adatlapot, leirtam en miert nem vennek soha ilyet, ezek utan minden ertelmes felnott ember el fogja tudni donteni, hogy az o szuksegleteinek ezek a kinai belpiacos holmik megfelelnek-e (persze tartsuk fejben azt is, hogy ezekhez europaban nincs alkatresz).

Mindenesetre ha valakinek jo a kinai is, akkor en a 80 dollaros kategoriaban sokkal inkabb ezt javasolnam:
http://www.pinsonne-elektronik.de/pi2/pd58.html
(UNI-T UT61E)
(#) xtal válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
"Compared w/ FLUKE" -> nem az, csak beleirtak a cimbe, hogy akkor is szerepeljen a talalati listadban, ha nem noname cuccot keresel
(#) megaohm hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Fluke 15b típusú multiméterrel rendelkező kollégák segítségét kérem!

Az a kérdésem, hogy milyen tartományok között mér kapacitást a műszer, letöltöttem PDF adatlapokat az egyiken 20.000 uF, a másikon 100 µF szerepel felső méréshatárként. A boltok hírdetései is vegyesen jelölik ezt meg. Mi az igazság? Előre is köszönöm!
(#) blackdog hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha már ennyire téma a gyártmány és kína. Hogyan rangsorolnátok?
Fulke, UNI-T, Voltcraft, Maxwell, Metex, Mastech, Benning, Extech... Stb...

Én személy szerint a Maxwell-t nagyon utálom szerintem egy matricázott kacat.
Voltcart-ban még nem csalódtam, de szerintem lassú.
UNI-T jó lenne, de 1 éven belül a második műszert küldöm vissza gariba. Semmi extra csak 1-2 hónap után a háttérvilágítás elkezd vibrálni és nem lehet kikapcsolni. Fule jó lenne, de drága. Vélemények?
(#) karesz01 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Szia a Metexet kihagytad a végéről arról mia véleményed neked és persze másnak mert nekem csak POZITÍV!
(M-3650D)Körülbelül 4 éve van meg de semmi bajom vele.
A Maxvellről annyit hogy a céges olyan de zabálja az elemet a brutál nagy kijelzőjével meg a háttérvilágítással.
A többivel még nem találkoztam.
üdv:Karesz01
Következő: »»   29 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem