Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   73 / 199
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Íme az átalakított táp (már amennyire tudtam)
(#) speed008 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Átterveztem a kivezérlésjelző meghajtómat a

http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/analog_kivezerlesmero_ol...3.html

alapján.
Nekem csak az egyik csatorna kellett, ezért, csak az egyik fele lett bekötve. Tudom, hogy a két 22k os ellenállásból csak az egyik kell, a helye csak a kiválasztás végett van benne.

Megköszönném, hogyha valaki átnézné a rajzot a link-es kapcsolás alapján.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
A csillagpontos test létrejött. Már csak a hangszórónak kell egy külön test-vezető.
(#) ABU válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Ha csak az egyik oldal kell, akkor miért nem használsz dual opa-t, nem kell a quad. A kondik sem ilyen böszme nagyok és az ellenállások lábtávolsága is kisebb, ha 0.6W-osat használsz. Sokkal kisebb helyen elférne minden.

kivez.GIF
    
(#) speed008 válasza ABU hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Azért ezt választottam mert LM324 es ic-m van ithon sok darab. A kondik meg csak "szemléltetések, mert még nem jöttek meg a csomagba. Ha megjönnek akkor pontosan beállítom a méretét.

Engem az érdekelne főleg, hogy így a kapcsolás használható-e.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Azt már nehezebb megoldani, lehet hogy abból is átkötés lesz :S csak most már bele kell húznom mert holnap megy a Marógépbe
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
A csatlakozót told balra, hogy közölje a tápot, jobb láb lesz kimenet, bal lábra tudsz testet vinni. Rövidesen beszámolok a szűrőről.
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
A sztereo potin azonosan kell az ellenállásnak változnia, ez szemlélteti. Köss át a jobb alsó lábra. A többit jónak látom.
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Akkor remélem most már minden passzol, köszönöm szépen a segítséget!
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Az előző hozzászólásomba rossz rajzokat töltöttem fel véletlen, íme a helyes rajzok:
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
A sztereó potenciométer bekötése továbbra sem jó. Nézd meg újra a magyarázatul szolgáló linket. Tehát a poti jobb felső csatlakozására menő sávot helyezd át a jobb alsóra. (Ha nem világos jelezd!)
(#) proli007 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 / 1
 
Hello!
A nyák jó, de a nem használt műveleti erősítők invertáló bemenetét kösd a kimenetéhez.
üdv! proli007
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Jó köszi, figyelmetlen voltam! Javítottam a poti bekötését .
(#) speed008 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Az az ic-nek melyik lábai?
Hogyha nem kötném össze akkor mi történne?
(#) reloop válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 23, 2012 / 1
 
Rendben
(#) rammeradrian válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszi még egyszer! Remélem működni fog
(#) speed008 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Helló!
Bocs, hogy az előbb nem köszöntem be.
Akkor a 6-7 és 8-9 es lábakat kellene rövidre kötnöm?
Ha összekötöm, akkor pontosan mi történik?
(#) proli007 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Hello!
6-7 és 8-9. Jó esetben semmi, de gerjedhet, vagy túlfogyaszthat. Egy IC bemeneti lábait alapvetően nem illik lógva hagyni. Ha összekötöd az invertáló lábat a kimenettel, akkor egyszeres erősítésű erősítőt kapsz (mint a 14-13-lábnál).
(De ha műveleti erősítőkkel foglalkozol, illene tudni melyik a neminvertáló láb. Ha meg nem utána kell nézni..)
üdv! proli007
(#) speed008 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszönöm a felvilágosítást! Reméllem jól fog működni a kicsike.
Megfogadom a tanácsodat.

Kis keresgélés után rájöttem mire gondolsz. De a kezem gyorsabb,mint az agyam néha . Ez volt az első műveleti erősítős projektem.

Üdv. speed008
(#) speed008 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Üdv!
Átrajzoltam a nyákot a tanácsod alapján. Mellékletben feltettem a friss rajzot.
Ha lenne egy kis időd megkérnélek, hogy nézzed át.

Köszönet mindenért.
speed008
(#) proli007 válasza speed008 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Hello!
Jó lesz. Most már csak az neminvertáló lábakat kell bekötni, és nem lehet kifogása senkinek. Az 5-ös lábat a GND-re, a 10-es lábat a 14-eshez. (Mert ezek vannak a legközelebb a lábakhoz, ahova büntetlenül köthetőek.)
üdv! proli007
(#) speed008 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Megtettem az átalakításokat.
Remélem így már profi lesz.
Mellékletbe feltettem a módosított nyákot.

Üdv!speed008
(#) zsombor9917 hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Nem tudom használni a nyák tervező programot ezért valaki megtervezné ennek a nyák rajzát???
Előre is köszi

szupepeú.jpg
    
(#) morgo válasza zsombor9917 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Ha elektronikával foglalkozol, javaslom, hogy tanuld meg valamelyik egyszerű tervezőprogi használatát.
Tudod, még egy ilyen egyszerű nyák is sok mindentől függ. Alkatrészek mérete, nyák mérete, gyártástechnológia, stb.

Egy lehetséges megoldás:
(#) pgazso hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy nagy kérésem lenne. Nagyon nem értek a nyáktervezéshez, viszont szükségem lenne egy nyáktervre. Kapcsolási rajzom van és abból kellene nyáktervet csinálni. Nagyon megköszönném, ha valaki tudnak segíteni!

Köszönöm a segítséget előre is!

A nyákterv itt van:

p35-f3.gif
    
(#) _JANI_ válasza pgazso hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Elvi kapcsolás.
(#) _JANI_ válasza pgazso hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Elkészült egy vázlat. Még dolgozni kell rajta! Nézd át és ha megfelel, akkor megvastagítom a vezetékeket... Építőjellegű segítséget elfogadok.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Az elvi rajzom lemaradt...
(#) pgazso válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Köszönöm a rajzot. namármost én nem igazán értek a kapcsolási rajzokhoz meg hasonlókhoz... Úgyhogy fogalmam nincs, hogy jó e a te elképzelésed nyákra... megmondom őszintén, hogy így építettem már elektronikát, hogy kaptam egy nyáktervet meg a beültetési rajzot és összeraktam. ezt a kapcsolást is találtam a neten és szükségem is lenne rá, ezért gondoltam, hogy tudtok segíteni egy jó nyák tervvel. ha esetleg valaki tudna segíteni, hogy ez a nyákterv jó e, azt megköszönném!
(#) _JANI_ válasza pgazso hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
A D1-D2 diódákról jó lenne kicsit több információ. A két 1N4148-as csak a méret miatt választottam. Egy link az áramkör oldalára, sokat segítene.
Következő: »»   73 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem