Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép - fotózás (villámok, zivatarok)
Lapozás: OK   17 / 22
(#) bankimajki válasza hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Még gyakorlom a fej mozgatását és kimegyek majd ismét. Ill. utánaolvasok, kicsit jobban a beállításoknak. (Csak mindig ez a fránya ZH időszak, meg a projektek.) Így nem jut rá idő. A busz meg csak kikerüli a nagy forgalmat. (Igaza van. )
(#) válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szerintem a természetfotózás is kimeríthetetlen! Én szintén Pesten lakom, mégis szívesebben megyek ki a természetbe, amikor csak tehetem.
Ja, és ki ne felejtsem: tetszik a csatolt fotód!
(#) válasza bankimajki hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Persze, ez ismerős, az embernek mindig akkor van a legtöbb dolga a munkában/suliban, amikor épp rájön a vágy, hogy a hobbijának hódoljon...

@KTobi:
Idézet:
„végtelenre (>200m) fókuszálva meg kézből 300at nem tudok kitartani, hogy ezen a stabilizátor tud-e segíteni nem tudom.”

Pont erre jó az állvány, és ha lehet, általában inkább erre szoktam megpróbálni rábeszélni az embereket, mint a stabilizátorra.

Idézet:
„Tele tartományban jól jön, de normál meg nagylátószögűnél nem látom sok értelmét.”

Pedig tud hasznos lenni, bár attól is függ, mennyit fotózik kevés fényben az ember. Nekem sokszor jól jön, hogy 50mm környékén még akár 1/15-del is tudok használható minőségű képet készíteni.

Idézet:
„Ésszel használva, tudva a korlátait, lehetőségeit jó, de nem kell túlzásba vinni. Meg lehet találni menyit ér a stabilizátor (valami gyári leírás), annál egy kicsit kevesebbet jelent a gyakorlatban, és mérlegeld megéri-e.”

Totálisan egyetértek!
(#) nagy hoho válasza hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Egyet értek veled a természet fotózással kapcsolatban.
Örülök, hogy tetszik a fotóm.
Teszek fel még egy képet igaz a kép nem éles de a pillanatot már el tudom kapni.
(#) válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Kár, hogy nem éles, mert tényleg elkaptad a pillanatot!
(#) nagy hoho hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Ma felfedeztem egy gémtelepet a Tisza-tavon és 421 felvételt csináltam.Néhány ízelítőnek:
(#) nagy hoho hozzászólása Máj 10, 2012 / 1
 
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ilyen madarakat szinte bármikor fotózhatok.
Ezért felajánlom, hogy 3-4 főt vendégül látok egy kaja erejéig és a délutáni órákban 14-15,00 óra körül kiviszem fotózni a társaságot. Azért délután mert akkor jók a fények.
Én poroszlón lakom ami az M3-on mondjuk a Szerencs utcától 137 km-re van.Ezt lehetőleg még májusban kellene megejteni akár hét közben vagy hétvégén.

Itt vannak a mostani képek .
(#) SzAndras00 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Nagyon irigyellek, majd nyáron szeretnélek keresni, akkor több időm lesz. Nekem ilyet sikerül lőni:
András
(#) nagy hoho válasza SzAndras00 hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Jók a képek csak közelebb kell kerülni a madarakhoz.
A gémtelep csak addig működik amíg a fiókák el nem hagyják a fészkeket utána már nincs ennyi madár! Sőt alig lehet találni.
(#) nagy hoho hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Tegnap az off topikban felmerült a makrózás. Nem hagyott nyugodni a dolog és a délutánomat rászántam. 178 képet csináltam, de sajnos műfénynél mert nagyon fújt a szél.Ez a színeken látszik is. A képek a kit obi + RAYNOX makró előtéttel, és 300- as tele és a RAYNOX-al készültek.
A lehető legkisebb virágokat szedtem össze a kertben az egész csokor elfért egy 4 cl-es pohárba. Miután kiittam a szilvát belőle.
(#) nagy hoho hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
Meg fogom próbálni természetes fénynél is.
A képek nem igazán jók, az előző gépemmel ami egy 8 MP bridge gép volt sokkal jobb szuper makrókat csináltam.
(#) Collector válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 14, 2012 / 1
 
Makróhoz ajánlanék egy kis programot:Bővebben: Link
Egyesíti a több helyen fókuszált képeket, így jóval nagyobb mélységélességet lehet elérni.
(#) nagy hoho válasza Collector hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Köszönöm!
Csodálatos képeket készítettek a programmal. A víz cseppet hogy lehet odaragasztani egy növényi szálhoz?
A gondom, hogy Angol nyelvű.
(#) KTobi válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
A harmat képes ilyesmire, elméletileg, még nem próbáltam.
(#) nagy hoho válasza KTobi hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Gondoltam! Már próbáltam injekciós fecskendővel de a nagyobb cseppek legördülnek.
Az a baj, hogy amikor harmat van akkor még nem vagyok magamnál.
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Teszek fel néhány képet a szerkők életéről hátha feléled az oldal.
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 16, 2012 /
 
Még három.
(#) allasajanlatkf válasza hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Az állvánnyal kapcsolatos megjegyzésben én is egyet értek Veled. Sőt Scott Kelby, A digitális fotóskönyv c. könyvének egyik kötetében kifejezetten azt javasolja, hogy állványról való fotózáskor kapcsoljuk ki a rázkódásvédelmet. Egyébként pedig nem ért egy távkioldó sem...
(#) nagy hoho hozzászólása Aug 14, 2012 /
 
A vakura tépőzárral lehet felszerelni a képen elég rossz minőségben látható eszközt ami a vakufény koncentrálására szolgál. Megtudnátok mondani a nevét?
(#) SzAndras00 válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Kép nélkül is diffúzorra gondolsz? Az inkább szórja a fényt, hogy ne legyen olyan kontrasztos, éles árnyékos a kép.
András
(#) nagy hoho válasza SzAndras00 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
A kép lemaradt, ez pontosan fókuszálja a vaku fényét. A lényeg az elején lévő műanyag lap ami tejesen sík, egyforma vastag de körkörös rajzolatok vannak benne. A napfényt is annyira fókuszálja, hogy égetni lehet vele.
(#) válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szerintem méhsejtrácsra, vagy valami ahhoz nagyon hasonló képződményre gondolhatsz.
Bővebben: Link
(#) bankimajki hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Sziasztok, ajánlanátok nekem valami jó programot, amivel a képekből videót tudok készíteni háttérzenével. Az sem baj ha ingyenes. De ha nincs ingyenesben normális, akkor fizetős is megfelel. Régebben már használtam egy egész jó progit, de nem tudom hogy melyik volt.

Üdv.: Miki
(#) bankimajki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszönöm. Elég szupernek tűnik.

Üdv.: Miki
(#) vzoole válasza bankimajki hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Windows XP beépített videó szerkesztője?!
(#) nagy hoho válasza hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Egy kedves fórumtársunk meg találta a neve:Beetter Beamer. A fresnel-lens-en alapszik. De a méhsejtrács is jó ötlet, kifogom próbálni.
(#) SzAndras00 válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Akkor ma is tanultunk. Köszönjük szépen!
(#) nagy hoho válasza SzAndras00 hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Én meg gg630504 fórumtársunknak köszönöm. Övé az érdem.
(#) nagy hoho hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Íme egy fotó:
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 13, 2012 /
 
A rendszer vakumhoz készítettem egy akkupakkot 7,4 Volt , 5 Amper. Laptop akku (18650) van benne 4 db. Nincs feliratozva mert úgyis lekopna. A három tű led a bekapcsolást és az akkuk állapotát jelzik ki. Két komparátor figyeli a feszültséget és 3 voltnál jeleznek a piros ledek. A csatlakozóról tölthető a közben elkészült li-ion töltőmmel. Sajnos kábelt még nem találtam amit a vakuba lehet csatlakoztatni.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
Következő: »»   17 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem