Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   249 / 1207
(#) vicsys válasza k hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Nos, tényleg célszerű nem használni ilyen karaktereket. Azt figyeltem meg, hogy az ékezetes karaktereket és hosszú elérési utat nem szereti a CCS. Anno, azért választottam a CCS-t, mert rengeteg minta van hozzá és jól átlátható. Ha van valamilyen eszközöd, fejlesztő paneled, akkor ess neki és kezd el próbálgatni. Én nulláról indultam el és ez volt a legegyszerűbb.
(#) Hp41C válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia!
- MSSI vagy SSI modulra vagy programozottan két portlábra?
- I2C master vagy slave oldali program kellene?
(#) sany hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Az lenne a kérdésem , hogy egy PIC18F4550 -est lehet -e programozni egy jdm égetővel? ( Tegyük fel , hogy az égető jól működik, eddig soha nem volt vele gondom). Eddig még csak 16Fxxx típusokat programoztam.Ha nem lehet programozni ,akkor mit kell változtatni rajta? Az égető kapcsolási rajzát csatoltam.

index.jpeg
    
(#) vicsys válasza sany hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szerintem semmi akadálya.
(#) pontazok válasza sany hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Ha az égető szoftver támogatja, akkor elvileg semmi akadálya.
(#) Balagemann2031 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! Egy 18F4550est szeretnék I2C-n összekötni egy külső soros EEPROM-mal (24C16), de késöbbiekben shift regiszterekkel is szeretnék operálni, ezért szeretném megtanulni használni az I2C-t. Az adatlapban MSSP modul van említve. Ezt szeretném használni. De ha van egyszerűbb megoldás, érdekelne! Üdv!
(#) Hp41C válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 / 1
 
Szia!
Microchip AN735.
(#) vilmosd válasza k hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Idézet:
„Legyen a mappa neve, pl.: "proba-1".”

Legyen a mappa neve, pl.: "proba_1". A kotojeles es egyebb spec jeles konyvtar es file nevet ne hasznald.
Idézet:
„Programozással szeretnék foglalkozni , nem panelek készítésével.”
Akkor ott a PC, vagy mas OBC. A PIC-hez altalaban a HW oldalrol is erteni kell. A gyakorlashoz ugye jo valami demo panel, de nem a legnagyobb kaphato PIC-el kellene kezdeni. Viszont az egyszerueknek is sok jo periferiaja van es ezek kiprobalasahoz azert jobb ha tudsz epiteni valami elektronikat. Ez az a kategoria ahol illik ismerni az elektronika alpjait. Csak nezz szet itt a forumon. Vannak fiatal versenyzok 14-15 evesek, akik nagyon keves tudassal nekialltak panelt gyartani, es elektronikat epiteni. Nem egy ordongosseg megcsinalni ezeket.
(#) kissi válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szerintem már kapott elég infót ( írta is, hogy van aki ezt, van aki az ellenkezőjét ajánlja!), dönteni Neki kell !

Steve
(#) vilmosd válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 / 1
 
(#) icserny válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 / 1
 
Mi a konkrét kérdés? Bővebben: Link
(#) k válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Meg tudom csinálni a paneleket, de az nem kihívás, csak egy rutin feladat, amire most nem szeretnék időt szánni.
14-15 évesen nekem is lenne időm paneleket gyártani, sőt még 10 évvel ezelőtt is volt.
Most 2 gyerek- háztartás plusz egy vállalkozás mellett meg kell gondolnom hogyan osszam be az kevés szabadidőmet, (vagy mennyi időt vegyek el az alvásidőmből).
(Ha valaki zenét szeretne hallgatni általában vesz valami eszközt, és nem mindenki kezd el erősítőt építeni.)
Lassan már kezdem azt érezni, hogy valami íratlan szabályt szegtem meg azzal, hogy megvettem a fejlesztőeszközöket. (De azok már megvannak- így a téma ezen része OFF.)

Azt azért nem gondoltam, hogy itt a pic kezdőknek fórumon külön ki kell emelnem, hogy PIC-programozással szeretnék foglalkozni.
(#) k válasza kissi hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszi!
(#) Balagemann2031 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok! Hp41C, Köszi a forrást tanulmányzom! Vilmosd, az első linked szuper, kár hogy angol, de attól még nehézkesen de átrágom magam rajta! A másodikból tanultam idáig az elméletet. Icserny, ismerem az oldalad sok hasznos infót szedtem róla a korábbiakban, de főleg C-s példákat találtam és az nekem még magas. Konkrét kérdést nem tudok még feltenni, mert először a progit össze kell óllóznom és megértenem, ehhez kértem forrásokat, amiket köszönök szépen! Majd ha már futtatom a progit és nem megy jelentkezem... Üdv Balage!
(#) icserny válasza k hozzászólására (») Ápr 30, 2012 / 1
 
PIC18F4520-hoz a PICula projektemben találsz tananyagot. Kellene némi információ a kártyádról, hogy lássam, van-e komoly eltérés a bekötésben.
(#) vilmosd válasza k hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Vegulis a Te dolgod hogy fogsz hozza a dolgokhoz. En ugy tartom hogyha repulni szeretnek tanulni, egy kis gepen probalkozok eloszor, nem egy urrepulogepen. Szerintem egyszeruen a meglevo HW-re (barmelyikre) csinalnod kell egy projektot ami csinal valamit, es ha elakadsz akkor feltenni a konkret kerdest. En is elkezdtem a uC-t valamikor. Akkor meg internet sem volt. A kerdeseket a kollegamnak tettem fel, aki meg annyit sem ertett hozza mint en. De kilabaltunk a kezdeti nehezsegekbol, es megtanultunk uC-ul, ha nehezen is. Ma egy kicsit sokkal konnyebb. Azt nem ertem vegulis, hogy mi a problemad. Latom probalkozol telepiteni valami elvarazsolt helyrol szarmazo forditokat, es nem megy. Latom probalsz elkezdeni valami projektet, de a jo magyar szokas szerint csinalsz elvarazsolt nevu alkonyvtarakat, fileket. Pedig azert egyszeru. Mivel mar van internet, kereso, nem nehez beszerezni mintapeldakat. Azokat szepen sorba elo kell venni, es leforditva az MPLAB alatt HW nelkul probalhato. Ertelmezhetok a regiszter es valtozokezelesek, lathatok a ki es bemenetek valtozasa, mindez a szobadban, minden fizikai melo nelkul. Nem kell panelt gyartani, forrasztani, tapegyseget csinalni, csak bekapcsolni az amitogepet. Mellesleg nekem is van 2 kiskoru lanyom, es mar tul vagyok a sokadi x-en, es nekem is meg kell elnem.
(#) vilmosd válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Ápr 30, 2012 / 1
 
(#) Balagemann2031 válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Köszi! Unatkozni már nem fogok
(#) sany válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Sajnos nem lett jó.
IC-proggal próbáltam ,de sajnos csak 0000h hibakódot kapok vissza. A 16F628A -t minden gond nélkül írja és olvassa. Egyébként a PGC és PGD lábakat vagy a TX és RX lábakat kell bekötni?
(#) icserny válasza sany hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Idézet:
„Egyébként a PGC és PGD lábakat ...”
Hát persze!
(#) sany válasza icserny hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Azokat kötöttem. Csak a biztonság kedvért megkérdezem.
(#) k válasza icserny hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
A fejlesztőeszköz, nem egy alap kártyából és több pici modulból áll.
A kapcsolása a mellékelt pdf-ben van.
(#) maestro válasza trudnai hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Nem nagyon akar működni ez a szaturációs dolog.
Pontosabban annyira működött, hogy kiment pl. pozitív telítődésbe, de vissza már nem megy rendesen, hanem egyből -128-ba ment.
Leginkább szerintem ott van a probléma, hogy nem tudom meghatározni a változás irányát elég jól. Mert ugye ha balról jobbra "mennek az értékek" (pl. -8,-7...0...16,(140)) akkor kezdetben 8 bitet felételezve 127-nél kell hogy megálljon. De ha jobbról balra ((150),110, 8 ...0...-40,(-142)), akkor meg -128-nál.
Próbáltam előzőértékeket is bevinni a rendszerbe és úgy meghatározni az irányt.
Bővebben: [mostani érték - előző érték], és ha pozitív a változás iránya, akkor pozitív számot kapok, ha meg nem akkor negatívat. De így sem az igazi mert irányváltás esetén valamiért nem működik jól, meg negatív számoknál sem.

szat.asm
    
(#) k válasza k hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Javítom az előbbi hozzászólásomat:

A fejlesztőeszköz, egy alap kártyából és több pici modulból áll.
A kapcsolása a mellékelt pdf-ben van.
(#) icserny válasza k hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Az UART csatlakozóhoz mi kapcsolódik? Van hozzá egy USB-UART (TTL) átalakítód?
(#) k válasza icserny hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Igen van hozzá egy pici USB - UART modul
(#) k válasza icserny hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Most még mindig ott tartok, hogy a te oldaladon:
Töltse le a Microchip honlapjáról és telepítse az Microchip PIC18 mikrovezérlőkhöz való C18 fordítóját!.
Nos azon az oldalon ott a 24-es, 30-as 33-as pic fordítója, csak a 18-asét nem találom
(#) k válasza k hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Bal alsó sarok, alulról a második modul

devb0.JPG
    
(#) icserny válasza k hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Itt nézz szét! Bővebben: Link
(#) k válasza trudnai hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
A hivatalos fordító működött két napig.
(Telepítéskor még azt is kiírta, hogy június 14-ig jó)
Az itteni tanácsok hatására utána jött csak a rar.
Következő: »»   249 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem