Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   30 / 126
(#) blackdog válasza karesz01 hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Idézet:
„Fulke, UNI-T, Voltcraft, Maxwell, Metex, Mastech, Benning, Extech... Stb..”


Ott a metex nem hagytam ki.
Nézd meg a gyorsaságát és a periódikus jeleknél a pontosságát. Nem ismerem így nem írok róla.
Abban igazd van, hogy a Maxwell nem, hogy _.*#@..., de még elemzabáló is.
(#) karesz01 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 3, 2012 /
 
Vettem az adást! Részemről is negatív a maxvell sajna.
(#) Brian88 válasza karesz01 hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Sziasztok
Akkor már én is beszállok a véleményezésben.
Nekem eddig csak Uni-t illetve Maxwell volt dolgom.
Uni-t nekem tetszett, masszív, ár/érték aránya is jónak mondható, még sosem volt vele gondom.

Maxwell.... hát... lassú, és nekem egy Mx25-202 van amin a tekerőt nagyon könnyen be lehet 2 állás közé rakni, úgyhogy nem valami jó az összeszerelés minősége sem. Pedig csak 8 állás van rajta.

Maxwell soha többet!
(#) szamóca válasza blackdog hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
A Beninng gyors, pontos, és keveset is fogyaszt. Nálam a Metexet (4650) is leverte.
(#) blackdog válasza szamóca hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Igazából egyiket sem ismerem ezért nem véleményeztem őket.
Eddig ahogyan látom a Fulke a profi, UNI-T elérhetőáron profi, Voltcraft jóáron profi csak lassú.

Maxwell csak akkor, ha kell valami egyébként pénzkidobás.

Amúgy a Voltcraft-ot ki gyártja? Azt látom, hogy ez Conrad cucc, de valakitől ők is veszik. Vagy milyen néven futhat még?
(#) szamóca válasza blackdog hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Metex-Voltcraft.
Az a Fulke, az a Fluke kínai gagyurendusz változata lenne?
(#) abcdabcd válasza blackdog hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
A Voltcraft-ok közül van amelyik uni-t , nem tudom milyen arányban vannak, de többet is láttam, ami ugyanaz a dizájn, a színvilág volt különböző csak, sőt valahol mintha a pc-s kezelőszoftvert is írták volna, hogy kompatibilis, mondjuk hacsak nem direkt akarnák elérni valami azonosítószám különbséggel vagy egyéb "olcsó trükkel", hogy ne legyen kompatibilis, akkor nem látok rá okot mért ne legyen az

Amúgy az uni-t k közül is van amelyik lassú, pl ami nekem van ut-50e az ellenállásmérésben egészen lassú, a pontos méréshez több másodperc is kell neki, pl van olyan ellenállásom hogy 2,16Ohm 0,1%, és ezt tényleg pont annyinak méri de kell hozzá kb 10 másodperc, hogy beálljon... de elvileg talán az ut-60-asok közül meg valamelyiket youtube-on is bemutatják, hogy milyen gyors... valószínű a benne lévő procitól függ, ebben valamilyen Microchip gyártmányú dmm ic van, de más gyártótól is előfordul ugyanez az ic egyébként, szóval a márkanév inkább csak amiatt, hogy nem valami feliratozatlan kitudja ki által gyártott ic van benne...
(#) blackdog válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Most, hogy mondod igaz lehet mert a UNI-T szoftverrel működik a Voltcraft-on és fordítva.
Korábban megvettem ezt a szoftvert: Bővebben: Link
Ő sem kezeli túlságosan külön a két gyártmányt.
(#) blackdog válasza szamóca hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Idézet:
„Az a Fulke, az a Fluke kínai gagyurendusz változata lenne?”

Mekkora marha vagyok. Mindig elgépelem.
Természetesen: Fluke
Bővebben: Link
(#) oibacsi válasza karesz01 hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Egyetértek, már a második maxwellem döglődik, szintén mx25-202, most pl nem lehetett bekapcsolni, ez a kapcsolója nekem is az idegeimre megy. A Sanwa CD772-ben viszont most kellemesen csalódtam, gyorsan beáll a mért értékre, és kb annyiszor gyorsabb az automata méréshatár váltása is mint ahányszor drágább. Remélem ez kibír legalább 5 évet.
(#) Doszpot hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Érdekes, hogy újabban senkinek nem jön be a Maxwell. Egy-két éve még azt ajánlotta mindenki, hogy ár-érték arányban milyen jó. (egyébként én nem is csalódtam az enyémben. MX25-303)
(#) blackdog válasza Doszpot hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Kérdés, hogy mire használod és mik az igényeid.
Az alkalmazottaimnak csak Maxwell-t veszek mert előbb teszik tönkre mint, hogy elromlana. Jó esetben... Volt egy két ellenpélda is. Általánosan feszültséget és ellenállás mérni jó leszámítva, hogy valóban elemzabáló.
Viszont, ha jönnek az igények, pontosság, gyorsaság stb... a Maxwell semmit sem ér.
Fogj egy jelgenerátort és meglátod, hogy 100-200 Hz felett már erősen kezd csalni. 1 kHz felett nem is lehet neki hinni. De precíziós ellenállásokat sem mér pontosan.
Ettől függetlenül lehet jó tapasztalatod. Van aki a Mercire mondja, hogy ipari hulladék mert kifogott egyett. Sajnos Maxwell-ből elég könnyű kifogni a rosszat. Arról nem is beszélve, hogy lényegében megszűnt. Nincs fejlesztés sem támogatás.
(#) TAKLACO válasza blackdog hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
A maxwell multimeterek legolcsobban az importortol szerezhetok be.http://www.globiz.hu/index.php?page=table&kategoria_id=104
Az arak regisztracio utan erhetok el.
(#) laszlokunstar válasza TAKLACO hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Kicsit rugalmatlanok, pár évig boltosként rendszeres vásárlójuk voltam. Itt a HE-n úgy gondolom sokan nem felelnek meg a minimális elvárásaiknak, hogy partnereik legyenek. Végfelhasználót nem szolgálnak ki.
Üzletszabályukból:
Idézet:
„CÉGÜNK NAGYKERESKEDÉS

KIZÁRÓLAG KISKERESKEDŐKET, NAGYKERESKEDŐKET, GYÁRTÓKAT ÉS SZERVIZEKET SZOLGÁLUNK KI,
VÉGFELHASZNÁLÓKAT NEM!

A REGISZTRÁCIÓ ÉRVÉNYESÍTÉSÉHEZ KÉRJÜK KÜLDJE EL CÉGBÍRÓSÁGI BEJEGYZÉSÉT VAGY VÁLLALKOZÓI ENGEDÉLYÉT”
(#) llax válasza Doszpot hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
A Maxwell ár/érték aránya attól függ, mennyiért veszed

Ha pl. sikerül egy új 25306-ot 11-12k körül beszerezni (van rá esély néha - klf. akciók), akkor nagyon is helyén van az ár/érték aránya, annyit bőven megér. De sok helyen kínálják 16-18e körüli áron, nos annyiért némi kutakodás után sokkal jobb műszereket is lehet kapni.

Nekem van 25306 és 25404, elégedett vagyok velük. Nem azért vagyok elégedett, mert ezek valami csodaműszerek, hanem azért, mert tökéletesen megfelelnek arra a célra, amire vettem ezeket.
(#) xtal válasza blackdog hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
A Voltcraft valoban a Conrad sajat markaja, az egyszerubb modelleket kompletten bevasaroljak:

Voltcraft VC-140:
http://images.conrad.de/xl/1000_1999/1200/1210/1216/121617_LB_00_FB.EPS.jpg

Uni-T UT33A:
http://www.uni-trend.com/Images/Items/UT33A_L.jpg

A nagyobb tudasu cuccaikat tobbnyire maguk fejlesztik, es csak a gyartast adjak ki kulso cegeknek. Hogy kinek, az modellenkent valtozhat, nem lehet altalanossagban kijelenteni, hogy a Voltcraftot X ceg gyartja.

Mas: Magyarorszagon mibe kerul egy multimeter-kalibracio?
Milyen lehetosegek vannak (ISO9001/ISOexp/DKD)?
(#) xtal válasza blackdog hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Valahogy igy rangsorolnam oket:

primera división: Fluke, Gossen-Metrawatt, HP/Agilent, Keithley, Tektronix, Kyoritsu, Chauvin Arnoux/Metrix
b-liga: Benning, Beha/Amprobe, Extech, Testboy, Klauke/Greenlee, Milwaukee, Rigol, Hameg, Cimco
alapminoseg: Voltcraft, Uni-T, InLine, PeakTech, PCE Instruments

Ami a Voltcraft alatt van (Revolt, Metex, noname cuccok), azert en nem adnek penzt, bar az is teny, hogy hobbicelokra teljesen felesleges Fluke-ot venni. Aki csak a modellvasutjan akar feszultseget meregetni, az a Conrad-nal a racsos turkaloasztalrol osszeszedett 5 euros csodaval is boldog lesz.
A lista nyilvan messze nem teljes, meg atjaras is van (pl. a Benning is csinal draga cuccokat, es a Chauvin Arnoux-nak is vannak olcsobb modelljei), de sacc/kb alapon igy lonem be oket.
(#) llax válasza xtal hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Ha akad kéznél szkóp, akkor a multiméterekkel szembeni igények is jelentősen megváltoznak... Amit alapminőségnek nevezel, egy szkóp mellett, asztali használatra bőven megfelelnek.

A szkópon túl minél több műszer kerül a kezed alá, annál kevesebb funkcióját fogod használni egy multiméternek. Egy szkóp, hf mV mérő, frekimérő, stb. mellett a végén ott tartasz, hogy általános amatőr igényekre egy noname 830 -as is majdnem elég , de egy UT58D már szinte biztosan...
(#) blackdog válasza llax hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Azért azt vedd figyelemben, hogy egy hétköznapi ember számára elérhető árú szkóp koránt sem mérőeszköz. Közel pontosan meghatározhatsz vele felszültséget, frekvenciát stb... Pontosan látod a jelalakot. Mérésre multiméter. Persze vannak 300-500e forinttól nagyon pontos szkóp méterek, de az nekem közel 3 havi fizetés. Így én beérem a GoldStar OS-3020 szkópommal a UNI-T 803 és Voltcraft VC920 valamint Voltcraft LCR-100 műszerrel.
Megjegyzem van egy Mastech M92X 'multiméter'em is. Ezt akkor használom mikor olyan helyen mérek ahol bizonytalan vagyok és féltem a többi multiméterem.
(#) llax válasza blackdog hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Nem kell nagy pontosságú szkópméter...
Az általad említett összegből nem csak egy műszert lehet venni, hanem egy kisebb amatőr labort is össze lehet hozni...

Hobbi és egyszerűbb szerviz feladatokra nincs szükség pl.:
1: a profi műszerek abszolút pontosságára (a relatív mérés szinte mindig fontosabb),
2: a profi műszerek gyorsaságára (bármilyen egyszerűbb szkóp mellett)

Igazából a fenti két dolog az, ami miatt veszettül drágák (túlárazottak) tudnak lenni a Fluke és kategóriájában lévő műszerek, ugyanakkor funkciókban viszonylag szegényesek, főleg egy hobbista számára (mivel nála nem sorakoznak a polcon a drága mm mellett a még drágább célműszerek).
(#) pinyó39 válasza xtal hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Te is az a típus vagy aki vesz egy jó műszerparkot, de magyar ékezetes billentyűre már nem telik?
(#) megaohm hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Tisztelt kollégák!
a HIOKI multimétereket hová sorolnátok?
Megüti-e egy Fluke szintjét?
Itthon csak az ÉV műszereikből árulnak -sajnos-, de a multimétereik
pofásak, sajnos még kezemben nem fogtam egyet sem. Valaki méricskélt már ilyennel?
http://www.hioki.com/product/38010250/index.html
(#) blackdog válasza xtal hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Amúgy jónan tűnik a rangsorolás csak szeretnélek kérni, hogy támaszd alá valamivel. Látom új vagy még itt nem tudom mennire helyénvaló a rangsor. Tapasztalatok? Írtál egy-két olyan típust amit még sosem hallottam. (Persze ez nem jelenti azt, hogy nem létezik.)
(#) xtal válasza megaohm hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
A Hioki termekpalettaja a felso kozepkategoriatol a felso kategoria also feleig terjed, az 50 euros penmeteruk (3246-60) nyilvan nem a Fluke szintje, de dragabb modelljeik is vannak. Irj konkret modellt, hogy mit szeretnel osszehasonlitani.

Vannak amugy okos dolgaik, egyes modelljeiken (3256-50) hasonlo automata aljzatlezaras van, mint a Gossen-Metrawatt ABS rendszere. En csak azert nem vennek, mert a nagy disztributorok kozul a Schuhricht-en kivul az egvilagon senki nem foglalkozik vele, es ok is csak rendelesre. Europaban en nem vallalnam be, Japanban nyilvan mas a helyzet, ott meg a Rakuten is dugig van Hioki muszerekkel es tartozekokkal. Persze ha talalsz olcson egy hasznaltat, ne tetovazz.
(#) megaohm válasza xtal hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
Akkor nekem pont megfelelő lesz, mert szeretnék egy etalon műszert magamnak. Konkrétan a HIOKI 380450-es műszert néztem ki magamnak, ez kb 24.000 Ft-ért, szerintem nem rossz. Leginkább a kapacitásmérés pontossága érdekelne, 10.000 µF-ig mér a műszer az adatlap szerint. Hasonló tudású műszer a Fluke-tól nagyon drága nekem. Tehát a Fluke-ot kizártam. Az az igazság, hogy hasonló tudású, gyengébb minőségű műszereket itthon jóval több pénzért árulnak, akkor inkább rendelek egy HIOKI-t külföldről, ha már költök rá akkor legyen jobb minőség. A hazai forgalmazókat nem értem, csak az alsó -szinte már hulladék- kategóriát és a csúcs kategóriákat forgalmazzák többnyire. Tehát a két végletet. Nem gondolnak az igényes hobbistákra és az igényes mesterekre.
(#) cscsaba hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Sziasztok,

én vagyok vak vagy tényleg nincs Conradnál olyan 20000HUF alatti Voltcraft multimeter ami mér induktivitást?

UT-t vagy Voltcraftot szeretnék vásárolni hobbi célra.

Voltcraft-ra most 3 év garanciát adnak, ami sokat számít.

UT-ket hol lehet _megbízható helyen_ esetleg több év garanciával vásárolni??
(#) blackdog válasza cscsaba hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Bővebben: Link

Nekem ilyen van: Bővebben: Link
Nem a legpontosabbak, de legalább nem gagyi kategória.
(#) guzmi válasza cscsaba hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Szia Csaba!
Ezen a helyen szoktam vásárolni csatlakozókat és távirányítókat. Forgalmazzák az Uni-T műszerek szerintem teljes választékát.Bővebben: Link
Ez nagykereskedés, de ha ketten összeálltok már megvan a vásárlási értékhatár. Jelenlegi nettó árak náluk: UT55-4815 HUF, UT56-9270, UT60-10933, UT70A-9740, UT-70C-19800. Találomra választottam ki öt modellt-jóval több van náluk. Ráadásul ebben a hónapban 10% kedvezményt is adnak.
Talán tudtam segíteni!
(#) gordonfreemN hozzászólása Máj 20, 2012 /
 
Sziasztok!
A Benning MM1-3 és MM1-7 közül ti melyiket választanátok?
Ezek egyike sem ér fel egy Fluke 179-el?
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Bocs, nem 1-7 hanem MM7-1...
Következő: »»   30 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem