Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   128 / 291
(#) csabexxx válasza vicsys hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Esetleg valami otlet a pasztorral kapcsolatban hogy hogyan tudnam picit tuningolni, mert igy nem eleg medve ellen es ido hianyaban nem tudok ujjat epiteni a mehek koltoztetese elott. Nagyon fontos lenne, kerlek segitsetek.. Koszi...
(#) vicsys válasza csabexxx hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Medve ellen?? Ha tényleg igaz, akkor neked (sokszor belinkelt) inverteres kapcsolás kell.
(#) Jann válasza csabexxx hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Kapcsolóüzemben kell akkor meghajtanod a technikát jó nagy kitöltéssel és a leghatásosab frekivel anno amikor plasma hangszóróval kisréleteztem előfordult 5-6 centis szikra is tv sorkimenővel
(#) frob válasza Jann hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Ne felejtsük el az 5-6cm hez szigetelőt is tudni kell felrakni, olyan fél sörösüveg méret az alap , mert különben nem jut tovább az első oszlopnál...
(#) csabexxx válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Elindult, a harmadik BU val Koszi.
Medve ellen mekkora szikra elegseges amugy?
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ugye,ugye, MEDVE RIASZTÓ?
Csak szükség van itt ilyen dolgokra.
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
De, vadászpuskával...
(#) vicsys válasza dizi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Lézerkardot neki! Közben pedig a: "Dögölj meg Chewbakka!" harci kiáltást hangoztatni...
Szerintem egy jól kiépített inverteressel, vissza lehet szorítani. A medve is megérzi ha csíp.
(#) dizi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
A villanypásztor olyan mint a szenteltvíz, mindenre jó.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Állitolag horgászni is lehet vele,ezt most hallottam.
(#) frob válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Orvhalászni, ha csak nem a saját tavadon teszed, és nem kellenek kilovoltok csak pár száz, de olyankor úgy megfeszül a hal hogy eltörhet a gerince, gondold csak el azok a pici izomstimulátorok amiket a boltban lehet kapni is ,hogy megrángatják az izmodat...

Mert ügye a horgászás kicsit másról szól, ott van esélye a halnak, így meg nincs.
(#) Tiano hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
Nincs egy éve, hogy vettem egy vpásztort, amit itt gyártanak Berhidán. Zöld dobozos kivitel (1W 9kV). Bemondta az unalmasat. Hangosan kattogott onnan indult a gyanúm. Aztán no szikra, majd megmarkoltam és semmi. Gariba javították, most sokkal nehezebb, és van rajta plusz egy lámpa, ami szinkronban villog az eredeti leddel. Szerintem más a bele, nem szedtem szét.

Viszont a szikrája más. Eddig hosszú vékonyat húzott és csettent, most inkább kicsi vastag csattanós, nem is ív igazán. Hogyan tudnám megmérni mennyi feszkót ad ki? Valszeg kevesebbet. Nincs itt esetleg olyan aki ott dolgozik?
(#) dizi válasza Tiano hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szerintem kimenőtrafót cseréltek azért más a szikrája. Ha kíváncsi vagy arra,hogy mekkora feszkót ad ki akkor
építsd meg ezt.Bővebben: Link Tegyél fel képet róla, lehet,hogy segít...
(#) pagaby hozzászólása Máj 14, 2012 /
 
Heló!

Milyen típusú gyújtótrafót célszerű használni? 6 vagy 12V-osat, illetve a márkája számít valamit?
(#) asdasd. válasza pagaby hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
12 voltosat, nem a márkája számít hanem hogy a nagyfesz tekercs ellenállása minél kisebb legyen. 6kOhm-osak a jobb fajták. De igazából ez is csak akkor számít ha nagyon nagy területre kell.
(#) dizi válasza pagaby hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Szerintem 6 voltos trabi trafó vagy mondjuk ilyet már nem nagyon lehet beszerezni RIGA csodálatos orosz moped gy trafója.
Akkor inkább a trabi gy trafó.
(#) Tiano válasza dizi hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Köszi. A lámpáknál mit jelöl a szám? 16-01-14?
(#) dizi válasza Tiano hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nem tudom.
Az alap rajzot még én raktam fel valamikor,de ezt már valaki feljavította,amúgy bármilyen típust lehet alkalmazni.
A lényeg ne legyen rajta semmilyen ellenállás.
(#) Farkas D. György hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Üdv Barátim!
Ismeretségi körömben meghibásodott egy "TRAPPER AN 24" tipusu villanypásztor.
Tudna Valaki segíteni nekem? Egy kapcsolási rajzra, és ha van Valakinek tapasztalata ezzel a kütyüvel, segítségemre lenne!
Leginkább a kapcs.rajz!
Köszönöm!
(#) dizi válasza Farkas D. György hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Üdv
Hát,hogy meghibásodott az elég kevés,kapcsolási rajzot nem nagyon találsz hozzá.
A hiba oka elég terjedelmes lehet.
A hiba oka lehet egy biztosíték szakadása vagy egy tirisztor hibája, kimenő trafó zárlata vagy a rásütőkondi meghibásodása.
Itt igazán senki nem tud úgy segíteni ha nem látja, éppen ezért tegyél fel róla jó minőségű képet az áramkör mindkét oldaláról és egyet a készülék komplett belsejéről.
(#) otto54 hozzászólása Máj 17, 2012 /
 
Sziasztok!
A HORIZONT 10083 villanypásztor készülék működőképes állapotban mekkora feszültséget ad ki?
Emlékeztetőül csatoltam a képét is.
Köszönettel:
(#) Farkas D. György válasza dizi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Köszönöm a válaszod, ill. a javaslatot!
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Helló
5200 voltot ad ki 1,2-1,5 JOULE energiával.
(#) otto54 válasza dizi hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm az információt!
Zárlatos lett az eredeti trafója és valamivel pótolni akarom,de úgy,hogy az eredeti paraméterek ne változzanak.
(#) dizi válasza otto54 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Helló
Hát az nehéz lesz, hogy ismét ne essen zárlatba.
(#) frob válasza otto54 hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Tudnál egy képet felrakni az eredeti nagyfesz trafóról egy centimétert vagy vonalzót mellérakva?
Előre is köszi!
(#) lacika5555 hozzászólása Máj 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy villanypásztort a kutyámnak tudna valaki küldeni egy egyszerű de jól működő kapcsolást?
Köszönöm: Laci
(#) kadarist válasza lacika5555 hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Szia!
Keresés: Bővebben: Link
(#) lacika5555 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
Szeretném megkérdezni a tranzisztornak kell hűtés és milyen gyújtótrafó kell bele mert nekem van egy wartburgé az jó lenne?
Köszi: Laci
(#) otto54 hozzászólása Máj 18, 2012 /
 
Sziasztok!
A csatolt képen látható egy javításra hozott "pásztor" képe!
Vagy a villám csapta,vagy megkínálták 220V-al. (?)
Típusa: "Power Guard PG10"
A fazékvasmag felső részének darabjai nem voltak a készülékben.
Lehet,hogy "fél fazékként" működött eredetileg?
Következő: »»   128 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem