Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   19 / 141
(#) Eticsiga hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Rájöttem a hibára: nem 3,9R hanem 3,9K ellenállást küldtek ahonnan rendeltem
(#) laszlokunstar válasza Eticsiga hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ezzel 1/1000-ed része volt az áramfelvétele. Még jó, hogy nem fordítva történt, nem kisebbet küldtek, mert akkor oda lennének a ledjeid.
(#) Eticsiga válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Hát én meg azt hittem hogy a ledeket öltem meg ezért vettem újakat szóval van most 3 plusz ledem. Köszi a segítséged
(#) halasizs hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Sziasztok! Segítsetek nekem is van ilyen power ledem LZP-00CW00 és ehhez kellene valamilyen áramgenerátor. Mit tudtok ajánlani. Köszönöm előre is.
(#) drajzi hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Tudnátok segíteni, hogy telo akksiról(3.6-4.3Volt) hogyan tudnék állandó (3V ) feszültséget levenni?
Előre is kössz
(#) qvasz2 válasza drajzi hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
LDO regulátorral, vagy kapcsitáp IC-vel, de jobb lenne áramgenerátorban gondolkodni, ha tényleg power LED a cél!
(#) _JANI_ válasza halasizs hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Az LZP-00CW00: Link adatlapja szerint 700mA-ra célszerű beállítani a nyitóáramot.
Szerintem az LM317T-vel ( vagy LM338T-vel ) jó áramgenerátort lehetne építeni. Én a TO-3-as tokozásút ajánlanám. De elvileg a TO-220-as tokozás is jó. Mindenképp célszerű az IC-t hűtőfelületre szerelni!
Itt egy segédprogram az áramgenerátor kiszámításához: LM317T kalkulátor: Link
Próbánál ellenőrizd le, hogy a LED-modul meggyire melegszik. Nehogy hőmegfutással tönkremenjen.
(#) halasizs válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget. Bocsánat, hogy csak most válaszolok. Az ellenállást csatornánként tegyem be vagy egy darab is elég neki az egészre közösítve ?
(#) _JANI_ válasza halasizs hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Ha csak világítani szeretnél vele és a tápfeszültség is rendelkezésedre áll, akkor célszerű egy összes csatornát sorba kötni. Úgy csak egy áramkorlátozó "ellenállás"-t kell beépíteni.
A válaszodra a válasz: Igen. Párhuzamos kapcsolásnál, minden LED-sornál érdemes külön áramkorlátozót alkalmazni: Link.
(#) halasizs válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szerinted ez az áramkör működne? A bekarikázott rész a LZP-00CW00 Power LED . A potival a fényerőt tudnám állítani az áramkör első részénél. A második rész az áramot állítaná be. Igen világítani szeretnék, két darab zselés akkuról kellene működtetni. (búvár lámpa lenne belőle)

Snap4.jpg
    
(#) halasizs válasza halasizs hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Jelenleg lm2576-ADJ köré épített áramkörről működik
ahol szépen betudom állítani a kívánt feszt, az áramkör egy univerzális laptop töltőről megy. Töltőt beállítom 24Vra majd lm2576-ADJ-vel leszabályzom 21V-ra csak így az áram nagyon felugrik ~2.5A-ra ami ártalmas. Töltőt beállítom 18V-ra leszabályzom 16-17V-ra akkor szépen beáll 500-600mA -ra csak gyenge a fénye. (Elő fordul, hogy be -be villog ilyenkor gyorsan lekapcsolnom nehogy baj legyen)
(#) halasizs válasza halasizs hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Vagy átméretezem ezt a rajzot 1A-esre Bővebben: Link
vagy LM317T köré építsem ?
(#) philips100 válasza halasizs hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia!

Ledeket én is LM2576 meghajtóval működtetem csak áramgenerátoros módban.Csatolmányban találod a kapcsolást.
üdv

LM2576.pdf
    
(#) karmatt hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretném valaki hozzáértő véleményét kikérni.
Adott egy:tápegység: DC 36V, 11A. és egy 100W-os PowerLed 32-36V, 3.2A

Amit szeretnék: Rákötni a tápra egymástól függetlenül(!) 4db 100W-os led-et. A Volt megfelelő, de a 11amper túl sok a LED számára. Mi az az eszköz amit olcsón meg tudok venni (itthon vagy kint lsd. ebay) és a 11A-ből (vagy a 3.2A-nél nagyobb A számból) fix 3.2A-t enged csak tovább?
Elnézést a konyha nyelvért nagyon nem értek a témához. Kapcsolási rajzzal se megyek sokra. Készen szeretnék ilyet venni.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) qvasz2 válasza karmatt hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Áramgenerátor a kulcsszó. De ahhoz, hogy megfelelően működni tudjon a bejövő feszültségnek nagyobbnak kell lennie, mint a LED nyitófeszültsége, ami itt pont nem teljesül. Másrészt erre a tápra max 3 db 100W-os LED-et köthetsz csak, mivel a negyedikkel már túlterhelnéd!
Amit szeretnél, ahhoz kb. 40V / 15A-es tápegység kell, és a LED-ek elé egy-egy áramgenerátor.
Vagy inkább egy olyan kapcsoló üzemű LED meghajtó, ami 230V-ról üzemel, és nem DC kisfeszről.
(#) qvasz2 válasza karmatt hozzászólására (») Márc 27, 2012 /
 
Sokféle power LED létezik ám. Amire te gondolsz, abban benne van a meghajtás is, de a tiéd szerintem pont nem ilyen! Akkor pedig igaza van karaszbandi kollégának, és a LED feszültsége beáll arra az értékre, ahová szeretne, ha egy áramgenerátorral biztosítod a helyes áramot.
(#) karmatt hozzászólása Márc 27, 2012 /
 
Köszönöm a korrekt válaszod. Úgy néz ki megtaláltam a nekem megfelelő áramgenerátort. Épphogy, de el is éri a LED-em nyitó-feszültségét is. Köszönöm még1x. További szép napot!
(#) zoka hozzászólása Ápr 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Ebből az akkuból szeretnék 8db-ot sorba kötni:
ITT

Az egyik kérdésem az lenne, hogy lehet-e őket sorba kötve tölteni ?
(Mert nem szeretném egyesével tölteni őket).
A töltésüket hogyan lehetne megoldani egyszerre, mivel?

7db sorba kapcsolt LED-hez használnám, 21,7V és 1A kellene maximum.
Az akkukból ha 3,7V nyerhető, az 29,6V, tehát ez a 8db akku elég lenne, hogy meghajtson egy kapcsolóüzemű áramgenerátort, hogy 21,7V legyen a kimeneten a lemerülésig?

Köszönöm!
zoka.
(#) nedudgi válasza zoka hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Szia!
Lehet sorbakötni őket, de balanszer töltő kell hozzá.
Mivel a cellák tartalmaznak védőáramkört, használhatod őket lemerülésig, csak az élettartamuk lesz rövidebb. A lítium akkumulátorok jobban szeretik, ha nincsenek teljesen lemerítve/feltöltve. A feszültség 4.2V-tól lefelé csökken, 2.75 a minimum.
Elég lesz ez az akkupakk az általad tervezett felhasználásra.
(#) zoka válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Szia! Köszi.

Én úgy gondoltam, hogy összesen 2 vezetéken +/- tudom tölteni a sorba kötött cellákat. Ezt a balanszer töltőt hogy kell elképzelnem, például minden akkutól külön kivezetés kell ? Lehet ilyet építeni?

Egyébként még lehet, hogy hozzáteszek 1 vagy 2 akkut. Inkább beteszek egy elemfigyelőt, ami jelez, ha mondjuk 3V-ig lemerült az akku. Egy 8-10db akkuval már 22W teljesítmény felvétel esetén is kibírna talán 2 órát. De természetesen gyengébb fokozatokon többet is, mert a több, mint 2000 lumen 8° szögben nem feltétlenül kell mindig
(#) nedudgi válasza zoka hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Akkor elég a két vezeték, ha a cellák párhuzamosan vannak kötve. Soros kapcsolás esetén az akkupakk leggyengébb tagja határozza meg a kivehető teljesítményt, a többi nem tud telje kapacitással dolgozni. De ez itt már nagyon off.
(#) zoka válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Azért valamennyire ide kapcsolódik a tápellátás is. Még a képre ránéznél, hogy a töltést így kellene megoldani ?

töltés.JPG
    
(#) zoka hozzászólása Máj 20, 2012 /
 
Hello! Segítséget szeretnék kérni LED-meghajtás ügyben. (Egy zseblámpa épül, ahhoz kellene vezérlő.)
A tápellátásnak min. 8db, max. 9db 18650-est gondoltam, amik teljesen feltöltve maximum 9 x 4,2V = 37,8V-ot adnak. Az akkukat már beszereztem. A LED-eknek 100% fényerőn 1A kell és kb. 21,7V.

A Chipcad > Monolithic Power Systems > Teljesítmény LED meghajtóknál találtam többféle alkatrészt, ezek közül például az MP4688DN-LF lehet, hogy megfelelne nekem.

Tudom, hogy lépésekben kell eljutnom idáig, de leírom konkrétan a működési logikát.(Egy képet csatoltam, hogy szemléltesse).
Van egy főkapcsoló, ami a sorba kapcsolt akkuk pozitív kivezetését szakítja meg. Ha bekapcsolom, egy LED visszajelez, illetve az akku töltöttség látható. Továbbá előre beállítható a fényerő 2 nyomógomb segítségével 6 fokozatban: 100-50-25-10-5-1 %, fel vagy le. Mindez visszajelzéssel, LED sorral. A 2 határértéknél tovább léptetve ne billenjen át 100%-ról 1% vagy 1%-ról 100%-ra. A LED-et egy nyomógomb kapcsolja be vagy ki.

- hogy lehet beállítani 1A-re az áramot?
- órákig bírja tartani az 1A-t, nem sok neki?
- hogyan tudnám 6 fokozatban állítani a fényerőt. (A nyomógomboktól, visszajelzéstől most tekintsünk el, egyenlőre sima kapcsolókkal)
- ez az IC megfelelne nekem, vagy mást ajánlotok, figyelembe véve a feszültségeket, amit írtam.

Köszönöm!
zoka.
(#) qvasz2 válasza zoka hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Idézet:
„hogy lehet beállítani 1A-re az áramot?”

0,2 ohm-mal.
Idézet:
„órákig bírja tartani az 1A-t, nem sok neki?”

Nem lesz boldog, hiszen az 1A a max, amit kibír.
Idézet:
„hogyan tudnám 6 fokozatban állítani a fényerőt”

Figyelembe véve, hogy PWM-el kell az IC-t vezérelned, és hogy nyomógombokban gondolkozol, csak mikrokontroller jöhet szóba.
Ha jó lenne egy potis megoldás is (vagy fokozatkapcsolós), akkor egy 555 is bőven elég lenne erre.
(#) zoka válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Szia! Akkor nem is olyan jó ez az IC, mert nekem az 1A tartósan kellene. Megnézem a többi IC-t is.
Mikrokontrollerhez meg egyáltalán nem értek. Az 555+poti kombináció alkalmas a 0 és 100% közötti fényerő állításra? (Persze, fokozatkapcsoló is jó). De ha 555 kell, akkor ahhoz minek ilyen IC, nem elég valami tranzisztoros megoldás? Köszönöm!
(#) qvasz2 válasza zoka hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Az a tartósan, az elég relatív, mivel jó, ha kb. 1,5 órát ki fog bírni az akkud.
Az 555 csak a PWM előállításra kell, a LED meghajtó IC-t nem pótolja.
A 0-100 % biztosan nem lesz meg, de nincs is értelme.
(#) zoka válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Nagyon alábecsülöd ezt az akkucsomagot.
A 4 LED-el a 1,5 órát 16db NiMh AA akkuval tudta, folyamatosan, és ott LM317-el volt a tápellátás, tehát 20W fogyasztás simán megvolt. A 7db LED ami most lenne egy kapcsolóüzemű meghajtással szintén beérné 20W körüli fogyasztással, és garantáltan tudni fog 2-3 órát.
A meghajtó IC pótolható FET-el szerintem. A 100% elvárható, a 0 felesleges, de 1% már hasznos lenne.
(#) zoka válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
És az eredeti tervemet meg tudná valaki tervezni itt a fórumon szerinted? Úgy értem, hogy a 6 fokozatú fényerő állítás nyomógombokkal, visszajelzéssel stb...
(#) qvasz2 válasza zoka hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Add fel az apróba, oda való.
(#) zoka válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Még találtam egy kész nyákot, ami jó lehet:
led meghajtó panel
Kérdés, hogy tud-e a kimenetén kb 21V-ot.
Ha nem kap PWM jelet, mi történik?
Következő: »»   19 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem