Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   904 / 1679
(#) aulac hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Quad44 Előerősítőt.
Két panel képe:
(#) blaci hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Egy atmega8 alapú sakkórát ez alapján. Kicsit átírtam a szoftverét, meg a két felső gomb kapott hardveres prell mentesítést. Így már nem számol hármat a baloldali gombra abban az esetben, ha egyszerre nyomom a kettőt.
Nyákot nem gyártottam hozzá, mert megmaradt egy kezdetleges Vill-i panelom, és minimális átalakítással tökéletesen megfelelt.
Vissza van még a magyarítás, meg egy-két apró hiba javítása, de alapvetően elégedett vagyok vele. És ami a lényeg, hogy a kisfiam is, hiszen neki készült
(#) lajos1969 válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Csak most tudtam képet készíteni! Így néz ki a belseje!
Meg a forrasztóállomásnak is készítettem egy előlapot, arról is itt egy kép.
(#) Johnny0004 hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Üdv!
Addig faragtam a pickit2 klón panelját, amíg belefért ebbe a néhai billentyű távadó dobozába.

pickit2.jpg
    
(#) Schnitt válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Köszi!
Szép rendezett a belseje is. Mondjuk ha valaki ennyi figyelmet fordít a külsőre, belül is rendet tart.
Egyszer én is rászánom magam az előlapgyártásra, van pár készülékem, amire ráférne...
(#) DecebaL válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Hú de jó lett nagyon tetszik.
(#) dbase hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Gyerekek azóta is nyomom a ledes 7szegmenses kijelzőket, és ma megkérdeztem a hqvideot, hogy mennyi ledet rendeltem eddig tőlük, 2009 óta. Kicsit néztem én is:
Köszönjük rendelését, az árut a mai napon indítjuk, várhatóan holnapi kiszállítással.
Számításaink szerint 57400 db LED lett vásárolva eddig.
További szép napot!

Aszittem olyan 30.000-nél tartok.
(#) janikukac válasza dbase hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Gratulálni szeretnék a sok türelemhez ! Ez már nem kis szám, nem is kevés forrasztás!
(#) pinyó39 válasza dbase hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Amikor mátrix táblákat építettünk a cimborákkal két hónap alatt elfogyott ennyi, most a kínai dobozolva mindennel olcsóbban adja mint a régi anyagköltsége volt (igaz a régi nem romlott el).
(#) audiofeeel válasza dbase hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Már csak azt kell kiszámolni, hogy ez hány kiló ón (Egy LED-et beforrasztasz valahova próbaképp a szokásos ónmennyiséggel, és azt ónszívóval kiszeded - leméred, és beszorzod...)
(#) dbase válasza audiofeeel hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Nemsok, éves szinten 1kg megy el, és főleg csak erre.Azaz 3kg fogyott eddig.
Pinyó kérek linket! Kösz
Ja és az összes idő amit vele töltök munka utáni, plusz melo, pl most is.
(#) pinyó39 válasza dbase hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Keresd a Telelux honlapját, ott elég sok elkészült tábla van fenn (lehet az is közrejátszott hogy már nem készülnek itthon a táblák hogy a cég tulajdonosa sza..zott a megbeszélt összegeken és nem vagyunk hajlandók neki dolgozni a cimborámmal ).
(#) proli007 válasza dbase hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
"Aszittem" A "hit az alapja mindennek", így azt hiszem, így kissé szebben hangzana a dolog. Egyébként gratulálok a türelmedhez..
(#) StefuPeti hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Sziasztok. Tudom nem nagy dolog amit "építettem" azt is tudom hogy nem ide tartozik, de remélem nem leszek letolva miatta. Nos a fotó egy 2N3055 tranzisztor javítása után készült, érdekessége hogy a "javítás" után a tranzisztor működik !!!!

DSCN4058.JPG
    
(#) peter1995 válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Gondoljuk hú ekkora tokozásba mekkora tranyó lehet aztán fenéket
(#) bankimajki válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Ezekben a tokokban régen berillium-oxiddal oldották meg a hővezetést. (fehér por) Amely rendkívűl mérgező hatású. Tehát csak csínján bánjon mindenki a régi TO-3-as tokozású alkatrészekkel.

Üdv.: Miki
(#) BarnaPili válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
[OFF]Kiment benne a biztosíték ...
(#) (Felhasználó 46585) válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Az valami aluminiumoxid por volt, de az nem mérgező. A berilliumoxid világoskék, és valóban mérgező.
(#) Hp41C válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Gondolj a technológiai fejlődésre, a TO3 tokot még a germánium tranzisztorok korában szabványosították. Ld. ASZ1018, OC1016 és a többiek.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Hello!
Voltak viszont hővezető gázzal töltött Fet-ek is. Az viszont mérgező volt, mert fel is tüntették a csomagolásán, hogy ne bonts ki!
üdv! proli007
(#) (Felhasználó 46585) válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Hm... Nem is hallottam ilyesmiről. Érdekes.

( De ha nem bontom ki, akkor hogyan tudom használni? )
(#) golem hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma készletem az elő erősitőm dobozolásával ime a képek.
(#) dudassandor1 válasza golem hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Külsőre tetszetős! Belvilágról kép, esetleg?
Első látásra olyan, mintha eredetileg egy számítógépes cd/dvd rom lett volna.
(#) golem válasza dudassandor1 hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
A belseje az még vátozik de most még káosz van.
Még kap egy viszajelző ledet meg egy potmétert.
DVDrom házába let beépitve.

P1060719.JPG
    
(#) tomat5 válasza golem hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Jó ötlet a DVD ház.
(#) idlob válasza golem hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Nem tudom múltkor előkerült-e, de a hidegítő kondikat a "stabkocka" lábaihoz illik a lehető legközelebb tenni. Így kidrótozva hajlamosabb lesz a gerjedésre, ami miatt fölöslegesen melegszik, meg persze zajosabb lesz a táp.
(#) zenebolond válasza Dióda hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
A rádióban a végfok TDA 2030 IC-vel szereltem (duplatápos). 2x12 ledes kivezérlési szintjelzőt tartalmaz (A 277D IC. Hangszínszabályozó 2 sávos(TL 072 IC).
A rádiópanelt azt valamilyen magnóból szereltem ki.
A tápegység az 2x10000mikróval szürt táp.
A panelrajz egy kissé bonyolult és nincs teljesen kidolgozva improvizáltam közben.
Az erősítő egy átalakított Kenwood, melyben csak a kezelőszervek és a bemeneti panel maradt meg, a többi fűrészlappal eltávolításra került A végfok egy texas 80-as végfok. A hűtésről egy átalakított akvárium hőfokszabályozó gondoskodik. A trafót még az oroszoktól vettem kemény 500 forintért. Ebben is megtalálható az A277D IC-vel szerelt kivezérlési szintjelző.
Egy kis érdekesség a kivezérlési szintjelzőhöz. Én nem tanultam elektronikát, így nem értem mi azaz invertáló és nem invertáló erősítő (TL072). De sikeresen alkalmaztam a kapcsoláshoz.
Ehhez rengeteg türelem és kitartás kellett hogy így elkészüljön ez a két cucc.
Még egy kis érdekesség a számítógéphez használt hangfal is saját építésű amiben be van építve egy 2x14W-os TDA 2030 végfok szintén hangszínszabályozva TL072-es IC-vel. Azóta a csuda Boxer hangszórók ki lettek belőle cserélve.
(#) proli007 válasza zenebolond hozzászólására (») Máj 30, 2012 / 2
 
Hello!
"nem értem mi azaz invertáló és nem invertáló erősítő"
Pedig igen egyszerű. A neminvertáló, nem fordít fázist. Az invertáló, pedig 180fokot. Vagy is, ha az invertáló bemenetén a feszültség pozitív irányba nő, akkor a kimenetén negatív irányba nő. A neminvertálónál meg azonos irányba a bementi jellel. Ennyi ez, és nem több.
üdv! proli007
(#) audiofeeel válasza golem hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Azért olyan túl nagy káosz nincs benne
(#) Józsi84 hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Hello mindenkinek!
Én is építettem egy Pickit2 klónt. Elsőre működött, felismerte a PC, tökéletes. Egy 16f628A-t már fel is programoztam vele, hibátlanul működik.
Üdv.: Józsi
Következő: »»   904 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem